ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
18 Mayıs 2024, Cumartesi 15:28   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   VATANA İHANET GİBİ!!! (Gibisi fazla...)
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2007 Pzr 08:32:48      VATANA İHANET GİBİ!!! (Gibisi fazla...)sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

İhanet gibi promosyon. Türkiye yi parçalanmış gösteren çok harita skandalı oldu ama hiçbiri bu denli pervasız ve tehlikeli değildi. İşte psikolojik savaş ürünü oyun...

Türkiye yi bölünmüş gösteren pek çok harita skandalını duydunuz ama hiç biri bu kadar tehlikeli olmadı. Çünkü bir çocuk oyununda Türkiye nin sınırları değiştirildi. İşin daha da vahim ve acı olan tarafı ise bu bilgisayar oyunu yerli bir yayın kuruluşu tarafından promosyon yapılarak

Kanal A haber merkezi bu korkunç skandalı ortaya çıkaran ekip oldu.  Kanal A ekranlarından sonra ilk kez haber7.com da yayınlanan habere konu olan oyunun kahramanı ise herkesin yakından tanıdığı Hügo.

Hügo, her zaman olduğu gibi diyar diyar dolaşıp verilen görevleri yerine getiriyor Hügo. Endonezya, Kanada, Çin Hindistan. Hügo ile macerayı paylaşmak için o ülkenin haritasına tıklamak yeterli.

Ancak söz konusu maceranın adresi Türkiye olunca oyun tam bir skandala dönüşüyor. Çünkü Türkiye nin neredeyse yarısı haritada gösterilmiyor.

SKANDAL OYUNDA TÜRKİYE NİN YARISI YOK

Oyunun orijinal adı The Magic Journey yani Türkçe karşılığı ile Sihirli Yolculuk. Yabancı bir firma tarafından hazırlanan bu skandal oyunun yüz binlerce kişiye dağıtımını ise Hürriyet oyun kulübü yaptı. Ama bakının oyunun içinde psikolojik savaş harikası ne oyunlar vardı:

Oyunda yer alan bütün ülkelerin sınırları fosforlu yeşille öne çıkarılıyor ama Türkiye de durum değişiyor. Sinop tan Hataya kadar uzanan çizginin doğusu gösterilmiyor.

ÇOCUKLARA BÖLÜNMÜŞ BİR TÜRKİYE ÖĞRETİLİYOR

Yani haritaya dokunanlar Türkiye yi bu sınırlardan ibaret algılıyor. Üstelik bu oyun daha ülke sınırlarını yeni yeni öğrenen çocukların ilgi odağı.

HÜRRİYET PROMOSYON OLARAK DAĞITTI

Çocuklara ülkeleri, kültürlerini tanıtarak coğrafi bilgiler veren bir oyun olarak görülen CD, Hürriyet Oyun kulübü tarafından dağıtıldı, altında Hugo sihirli Yolculuk, oyna ve öğren yazılı oyun CD si on binlerce çocuğa ulaştı.

Çocuklara oyunun içinde bazı ülkeleri tanıtıcı bilgi de veriliyor. Türkiye ise Fes takan insanların ülkesi olarak tanıtılıyor.

Pek çok kez yabancı ülkeler Türkiye yi bölünmüş haritalarla gösterdiler. Fakat bu olayı diğerlerinden ayıran acı bir gerçek var.

O da bu oyunun Hürriyet tarafından promosyon ürünü olarak dağıtılması ve on binlerce çocuğa ulaştırılması. Hem de hiçbir denetim yapılmadan.

SKANDAL OYUN UZMANLARI DEHŞETE DÜŞÜRDÜ

Skandal oyun uzmanları ise dehşete düşürdü. Uzmanlara göre; Türkiye yi bölünmüş gösteren ve Hürriyet oyun kulübünce promosyon olarak dağıtılan oyundaki harita önce kafa karıştıracak ardından çocukların dünyasında meşruluk kazanacak.

İşte skandal oyuna uzman yorumu.

PROF DR: MUSA TOSUN: (İ.Ü CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ)

Bizim ülkemizdeki bir gazetenin kendi ülkemizi yarım gösterecek bir oyunu bilinçli şekilde piyasaya sürmesini düşünmek bile istemiyorum. Gerçekten bu bir siyasi konu değil, bu çocuklar için üretilmiş, çocukların oynadığı bir oyun. Çocukların hayal dünyasında, bilinçaltlarında Türkiye böyle kalacak.

Uzmanlara göre bu oyunu oynayan çocukların gördükleri harita karşısında önce kafaları karışacak daha sonra çocukların zihinlerinde ise bu sınırlar meşru olacak.

OYUN ÇOCUKLARIN KAFASINI KARIŞTIRACAK

Türkiye haritasını ezbere bilmeyen çocuklar ise ülke haritasının böyle olduğunu düşünecek. Bu çocuklarımızın zihninde Türkiye yi yarım olarak yerleştirecek bir kalıp.

ANNE BABALARIN ÇOCUKLARI UYARMASI ŞART

Öte yandan anne ve babaların bunun gibi zararlı yayın ve oyunlar için çocuklarını uyarması şart.

Uzmanın görüşü böyle: Ülkemizi bölmek isteyenlerin zihinlere yahut bilinçaltlarına yerleştirmeye çalıştığı bin anlamı olabilir.

Akıllara durgunluk veren bir şey ise nasıl olur da bir Türk gazetesi promosyon servisi bu oyuna düşer ve bu oyunun daha geniş kitlelere kolayca yasal yollardan dağıtılmasına aracı olabilir? Bu nasıl bir gaflettir?

Vatana ihanet gibi(gibisi fazla)promosyon oyun

XSefaiX

XSefaiX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2007 Pzr 08:54:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Evet hürroşcum o haberi bende izledim ve inan senin kadar bende şaşırdım, bir okadarda sinirlendim. Sinoptan hataya kadar dikey biçimde kesip  Türkiye sınırlarını  belli eden ve İç anadolu, doğu anadolu , güneydoğu anadolu kısmını ( doğu kısmını ) hiç göstermemişler. Ayrıca, çanakkale savaşında esir düşen bir teğmenin dediği gibi, sanki yamyammışız gibi TÜRKİYEDE KENDİNİZİ ASLA GÜVENDE HİSSEDEMEZSİNİZ diye yazmışlar.Yetkililerin bu oyuna el koymaları gerekiyor. Hatta bence bu oyunu çıkaran firmanın Türkiyeye yüklü bir tazminat ödemesi ve peşine Özür Dilemesi gerekiyor.Çünkü öğrenme çağındaki bir çocuk türkiyeyi o sınırlar arasında ve yamyammışız gibi tanıyacak.

NEREDE GÖSTERİLMEYEN TOPRAKLAR İÇİN AKAN KAN...

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2007 Pzr 09:45:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

hiç şaşırmadım ki =)

olayı siyasi açıdan uzmanlar açıklamışlar...

ben bi kaç daha örnek vereceğim:

1. Hasılat rekorları kırılan ağzımız bir karış açık izlediğimiz MATRİX filmleri... Bu filmleri iyi analiz edilmeli... Yok hayali bir film derseniz ortadoğuda yaşananlar hayali mi! nasıl bir bağ var derseniz ben bunu Cumhuriyet Mitinginde Kürsü den şeriat istemiyoruz, LAİKiz LAİK kalacağız, Cumhuriyet tehlikede sahip çıkalım gibi çığırtkanlık yapanlar ve bunları can-ı gönülden destekleyenlere sororım. bu filmdeki  ,gelecekte bizi neler bekliyor, diye bir düşünüm ortaya pek hala koyabilirler nedir bunlar? ... O film ütopya... Uçmak da ütopyaydı.

2. ABD büyükelçisi Bir kaç sene önce Diayarbakır gezisi dönüşü yolun kenarında 7 tane yanlış hatırlamıyorsam ördek yavrusunu zor durumda görür... ve onlara yardım eder.. onları zor durumdan kurtarıp annelerinin yanlarına götürür. Şimdi bu hikaye değil yaşanmış ve basınımızca da yerlere göklere sığdırılamayan insanlık örneği olarak gösterilen bir haber.. E sorarım size bizden daha mı iyi, insanlık olarak onlar hee!... beş parmağın beşi de aynı değil ya diyeceksiniz değil mi=) biz onlardan daha merhametliyiz diyeceksiniz ve ben de diyeceğim bunu ama hiç mi gören olmamış o ördeklerin zor durumda olduklarını bizlerden kimse mi görmedi.. gelip geçtik hiç birimiz görmedi de bu adam mı gördü... Adam resmen dedi ki Siz bu ördeklere yardım etmekte acizsiniz bunlara bakmakta acizsiniz burdaki insanlara nasıl bir huzur verebileceksiniz biz geleceğiz biz yardım edeceğiz, dedi resmen ve bi kaç sene sonra Irak a girdi, ne diye? Demokrasi! =)

Bizi bekleyen asıl tehlike Orada maşa olmuş insanları yönetenleri görememiz amaçlarını anlayamamız... gelecekte şeriat yerine özgürlük için bağırmayalım da...

Felaket tellallığı değil bunlar zaten bize kimseler de bir şey yapamaz ama şunu yaparlar bizi bize düşürürler...

Bir de çocuklarımızdan uzak tutalım bu oyunları sonra hepsi birer HUGO olup çıkmasınlar kahraman olma sevdasıyla onlar zaten hayelleriyle yaşarlar onların dünyaları hayallerindeki dünyadır. Bizim köyde hugo oyunu yok ama bizim köydeki kadar şanslı çocuklar da cok az...

Muratugras82

okany1

okany1 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2007 Pzr 22:51:15sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bilinçli yapılmış bi organizasyon bence satılık medyamızın bir marifetidir bu...daha doğrusu doğan grubunun bir marifetidir...şaşmadım terörist grubunun gazetelerini yayınlayanların bu tür adilikler yapmalarına şaşırmadım..Hani olurda bu kadar olmaz vatan üç kuruş uğruna bu kadar kolay satılmaz Yazıklar olsun...!!!

ZaLImOlasImVar

ZaLImOlasImVar resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2007 Pzr 23:02:32sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bunu daha önce Haßerlerde göstermişlerdi. ßuraya taşıdığın için Teşekkürler Hürrem.

Vatana ihanet gibisi az.

Gorltz

Gorltz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Nis.2007 Pzt 01:00:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
      O  ekrana alamadıkları yerleri kürt devleti olarak görüyorlar. Bunların tek amacı bu

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Nis.2007 Pzt 12:33:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

bu cennet vatanımız için ,sistemli ve düzenli olarak komplolar,senaryolar  uygulanıyor. ne diyelim ki !!

ama denilecek bir şey var.  bu vatan toprakları için her türlü tezgah ve senaryo günü gelince başlarına  yıkılır...!

ülkemiz ne zaman belini doğrultsa,nezaman istikrarı yakalasa,ya da yakalamaya çalışsa.gizli bir el çıkıveriyor ortaya!!

LastNur

LastNur resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Nis.2007 Pzt 12:49:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
XSefaiX :

Evet hürroşcum o haberi bende izledim ve inan senin kadar bende şaşırdım, bir okadarda sinirlendim. Sinoptan hataya kadar dikey biçimde kesip  Türkiye sınırlarını  belli eden ve İç anadolu, doğu anadolu , güneydoğu anadolu kısmını ( doğu kısmını ) hiç göstermemişler. Ayrıca, çanakkale savaşında esir düşen bir teğmenin dediği gibi, sanki yamyammışız gibi TÜRKİYEDE KENDİNİZİ ASLA GÜVENDE HİSSEDEMEZSİNİZ diye yazmışlar.Yetkililerin bu oyuna el koymaları gerekiyor. Hatta bence bu oyunu çıkaran firmanın Türkiyeye yüklü bir tazminat ödemesi ve peşine Özür Dilemesi gerekiyor.Çünkü öğrenme çağındaki bir çocuk türkiyeyi o sınırlar arasında ve yamyammışız gibi tanıyacak.

NEREDE GÖSTERİLMEYEN TOPRAKLAR İÇİN AKAN KAN...

SEFAİ YETERİNCE ANLATMIŞ BENİM EKLİYECEĞİM BİZİ BİZDEN BAŞKA KİMSE BÖLEMEZ İÇİMİZDE HAİNLERDEN FAZLA VATAN SEVERLER VAR VE YERİ GELİRSE O KANI YİNE DÖKERİZ SON DAMLASINA KADARDA HELAL OLSUN KİM NE KADAR UĞRAŞIRSA UĞRAŞSIN TÜRKİYE SINIRLARI ATAMIN BIRAKTIĞI GİBİ KALACAK...

Tween__34

Tween__34 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Nis.2007 Pzt 14:10:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
bu oyunu çocuklarımıza satmak isteyenler şunu unutmasın biz değerlerimizi biliyoruz ve çocuklarımızda bizler gibi yetişecek(en azından benim çocuklarım) vatan bölünemez kanımızın son damlasına kadarda savaşırız gerektiğinde

SOMERScosmetics

SOMERScosmetics resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Nis.2007 Pzt 14:22:39sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
ben tv izlemedim yeni görüyorum ama bu ş..........liğianca yapsa yapsa doğn grubu yapar.ve hükümetinde ayakta uyuduğu ve yetkililerinde hiç bir şeyi denetlemediği apaçık belli olmuş durumda.peki basit bi oyuna böyle pervasızca duyarsız kalan bi hükümet veya memurlar yediğimiz yemekleri acaba nasıl vakit ayırıpda denetliyor? kanser probogandaları yapan tv kuruluşu şimdi kendi grubundaki bi rezalet ortaya çıkıncada aynı hassasiyeti gösterecekmi bakalım? ne diyeyim allah müstakınız neyse onu versin...
CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir