ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

17 Haziran 2024, Pazartesi 22:39   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   Sen Bu Şiiri Okurken.....
 <<1...100...200...300...400...500...600...652653654655656657658659660661662 663664665666667668669670671672...692>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

sevgi1598

sevgi1598 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Kas.2011 Cum 19:02:53sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
[Resim: askdenilenrp1.jpg]

sevgi1598

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Kas.2011 Cum 19:06:23sohbet oyun linki
[Resim: yeniec3.jpg]

sevgi1598

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Kas.2011 Cmt 22:08:20sohbet oyun linki
Belki bir hayaldi öncesinde. .
Adın konmuş aşk dilinde. .
Bense senin sadece imkansızındım. . .

Seni gördüğüm ilk anda başladı her şey ve sonrasında tanımadığım bir heyecan, tatmadığım bir mutluluk oldun. Gözlerimi kapadım, bu mutluluk hiç bitmesin istedim. Gözlerimi öyle sıkı kapadım ki sen giderken bile açmadım onları. Bir gün dönecek dedim. Evet bir gün dönecek ve ben gözlerimi tekrar heyecanla ve mutluluğa açacaktım. .

Kelimeler tükenirken dilimde. .
Bir sen bitmedin bak içimde. .
Aslında bunu senden beklemezdim ki. . .

Birinin hayata gözlerini kapaması ne demek bilir misin? Hayatla bağlarını koparması artık bir hayali yaşaması. İçindeki umudu hiç yitirmeden yaşatması.. Ve her sabah o hayalin gülüşü ile güne başlaması.

Hangi yalan. . ? Hangi sebep. . ?
Cevabın yok. . Bitti demek. . .
Kim bilir belki de ben senin korkularındım. . .

Zaman geçiyor ve ben bu geçen zamana inat seni daha büyük bir özlemle, daha büyük bir sevgi ile bekliyorum. Gözlerimi açmak, gerçekleri kabullenmek istemiyorum. Ben kendi gerçeklerimi seviyorum, onlar yakmıyor canımı. Düşünsene geliyorsun kapıyı açıyorum karşımda sen.. Tek kelime etmeden sarılıyorum. Yine sana dokunmaya bile kıyamıyorum ve saatlerce seni izliyorum.

Zorundasın, zorundayız. .
Sense hangi yolun sonundasın. . ?
Belki de sakladığın birşey var. . .

Biliyorum ki zaman ilerledikçe değişecek her şey. Kendi gerçeklerim kanatacak yaralarımı yeniden. Gözlerimi açarsam bu acı biraz olsun diner mi diye düşünüyorum. Senin istediğin gibi gidişini kabullenebilir miyim. . ?

Şayet biri varsa aramızda. .
Çığlıklarım yalnızlığa. .
Bu ayrılık akşamında. .
Gözyaşıma boğuldu dünya. . .

Ve bir gün gözlerimi açtım. İşte o an canım hiç acımadığı kadar acıdı... Keşke gözlerimi hiç açmasaydım, keşke umudumu yok etmeseydim. Görmeye başladığım an umutlarımın bittiği, görmediğim zamanlarda anlamı olan şeylerinde anlamını kaybettiği an oldu. Seviyordum, sevginin kör olmak olmadığını da biliyordum. .

Geçte olsa görmeye başladım. .
Beni sevmediğini artık beni istemediğini gördüm. . Sonum oldu. . .
Benim sonum senin doğum günün olsun. . Doğum Günün Kutlu Olsun. .

Sorma bana sensizliği. .
Sorma bana gücün yoksa! . .
Gelen aynı. . Giden aynı. . .
Bırak beni yalnızlığıma! .

sevgi1598

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Kas.2011 Cmt 22:12:01sohbet oyun linki
Seni anlatmaktan yorgunum. Kimseye değil, kendime.. Seni özlemekten yoruldum. Vazgeçtim, gidiyorum.

Deniz olsam kururdum herhalde hasretinden. Bu ne karmaşa; ne dolambaçlı ve korkak bir yol! Üstelik bu kadar zahmete değecek tek bir ışık bile görmezken…

Ben vazgeçtim! Al senin olsun bu gökyüzü, bu dağ, bu orman.. Ben gidiyorum! Şehrin kalabalığına karışıp, insanların arasında yok olmaya gidiyorum.

Sıradanlaştırıyorum bizi, beni, seni. Herkes gibiyiz artık, herkes kadar olağan.. Böyle daha iyi olmalı! Bana değilse bile, sana iyi geliyordur sanırım…

Ne kadar boş olduğunu göremiyorsun bu hayatın! Sırtına aldığın yüklerin gereksizliğini anlamıyorsun.

Yüreğimdekileri anlatmak ne kadar zor bilsen! Bir kadının, ruhunu böylesine temiz ortaya dökmesi kolay mı sanıyorsun?

Arz ve talep meselesi elbette! Sen ne istiyorsun? Kendinden, benden, bu hayattan ne diliyorsun?

Sana çıkan bütün yolların kapalı olduğunu üzülerek görüyorum. Elimden başka bir şey gelmiyor. Duvarlarını aşamıyorum. Zaten artık canım da istemiyor…

Hevesim kırıldı! Bilir misin bu duyguyu? İçinin kıpır kıpır olduğu bir zamanı hatırla. Elinde, yüreğinde, aklında ne varsa paylaşmak istediğin o anları anımsa. Vardır mutlaka öyle zamanların, değil mi? Yoksa, zaten ben çok yanlış bir yolda yürüdüm demektir!

Yürek kıpırtısını söndüren cümlelerinden, egonun izin vermediği düşleri küçümseyişinden, özverisiz ve donuk hallerinden sıkıldım; gidiyorum!

Hep seni sevmeye niyetli yürekler bulacağını düşünüyorsan, haklısın! Çok gönül bulursun senin durağına uğrayacak. Ancak hiçbiri seni, kendini aşmaya zorlamayacak. Son savaşçı bendim; ben de gidiyorum!

sevgi1598

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Kas.2011 Cmt 22:14:34sohbet oyun linki
Susuyorum!

Sana susuyorum...
Biraz da susmayı deniyorum...
Nereye kadar?

Bu oyunu burda bitiren ben oluyorum...Başlatan sen olana kadar...Ama sen geldiğinde bu oyunun çoktan,çoktan,çoktan bittiğini anlamış olacaksın...
Sen yine her zaman ki gibi geç kalacaksın benim hayallerimi süslemeye!!!

Düşlerimde ağlayan cocuga üzülmek için senelerin geçmesini bekleyeceğim ben...

Sen de anlayacaksın eninde sonunda...Ama unutma geç kalacaksın!

Susuyorum!

Bir ölü gibi,bir dilsiz gibi,bir taş gibi,bir kaya gibi,bir su gibi,bir dağ gibi susuyorum...

Ve bir çöl gibi!

SANA
Susuyorum!

Acıyorum!

Hem kendime,hem yıllarıma,hem yaşlarıma,hem yaşadıklarıma,hem yaşayamadıklarıma,hem hatalarıma,hem sana acıyorum!

Ve ben artık kanıyorum!

Sana,söylenenlere,yaşananlara,konuşanlara,konuşula nlara,yalanlara,oyunlara kanıyorum!

Şimdi ben de oynuyorum!

Sahte gülüşlere,sahte mutluluklara,sahte insanlara,insancıklara,sahte bakışlara,bende oynuyorum!

Nasıl oynanır bilmiyorum ama her oynayan kazanıyorsa bende denemeye,ellerim kollarım bağlı mecbur kalıyorum...

Şimdi ben ölüyorum!

Biraz sana,biraz bana,biraz da bu aşka ölüyorum...
Dedim ya ben susuyorum..

sevgi1598

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Kas.2011 Cmt 22:32:22sohbet oyun linki
Hadi ayrılalım!
Öyle laftan değil, gerçekten ayrılalım çünkü bu var ve yok arası duran aşkımız beni öldürüyor.

[Resim: a181bfde8737bb7a1eead88qz9.jpg]

Bırak ki Gidebileyim!
Böyle yaşamak çok zor! Yüreğimle kavga etmekten yorgunum. Seni sensiz sevebilirim, bununla baş etmek mümkün. Bir kılıf uydururum içimde, seni uzaklarda sayarım. Birini yokken de sevebilirim.

Sen ve ben arasında sürüp giden tatsızlığın ise, katlanılabilir yanı yok. Seviyorsak, seviyoruzdur. Sevmiyorsak, zaten neden yan yana olalım? Bizimki ne cennet, ne cehennem, araftayız!Hiçbir yere ait değilmiş gibi hissediyorum. Sonsuz karanlıkta beklemek gibi.. Ve neyi beklediğini bilmeden durmak, nasıl bir işkencedir, anlayamazsın!

Ne sana aidim, ne sensizim; ne benimsin, ne değilsin! O zaman biz neyiz?

Hem varlığın yüzünden adım atamıyorum, hem yokluğundan boğuluyorum. Bir yabancının gülümsemesine kanmak istesem, aklımdasın. Hoyrat ve anlamsız bir sevişmede kaybedebilirim seni ama kitabıma uymuyor. Seninle nefes nefese yaşanacak bir geceye de kayıyor aklım; gel gör ki, o vakitlerde sen yoksun!

Ne zaman senden vazgeçsem, bıraksam ipin ucunu, ne olacaksa olsun desem; hissediyorsun sanki, elinde bir demet çiçekle çıkıp geliyorsun.

Benim gönlüm sana dünden teşne, her geldiğinde yine suya düşüyor yeni bir hayata başlama hayali. Ve ne acı ki, bu yıllardır böyle sürüp gidiyor.

Beni sevdiğini söylüyorsun, o zaman bırak beni! Bırak ki, gidebileyim. Artık bıçak kemiğe dayandı. Ya izin vereceksin, yüz yüze bakabilir halimiz varken bitireceğim; ya bir gün öyle gideceğim ki, kendimi senle tüketeceğim.

Senle ben, adımız her ne ise, her ne olmuşsak şunca yıl içinde, eskidik! Artık anlamamız gerekiyor, biz bir alışkanlığın devamıyız. Hani çok tuttuğu için seri halinde çekilen filmler var ya, onlar gibi, üçüncüden sonra çok sevimsiziz. Seninle bir zamanlar efsaneydik, şimdi sıradan bir hikayeyiz. Bırak ki, gidebileyim. Gideyim ki, yüreğimde sana ait o sihri yaşatmaya devam edeyim….

sevgi1598

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Kas.2011 Cmt 22:46:57sohbet oyun linki
Sen bana, “geldim” dedin ya, biter artık dünyanın çilesi! Kapının sesine kurulur aklım, her ayak sesine heyecanlanırım.

“Geldim” Dedin Ya!
Hiç beklemiyordum oysa, daha nice zamana yaymıştım yokluğu. Bir aradın, “geldim” dedin ya, ben artık güneşten bile mutluyum.

Sevdanın yükü beklemek ve beklemek ne ağır bir cezadır bilemezsin. Seven için saatten zoru olmaz, zaman dediğin ne yavaş ilerler, hayal bile edemezsin.

Sürpriz oldu gelişin, neyse geldin ya, ben şimdi ayçiçekleri gibi yüzümü güneşe dönerim. Ruhum dinginleşir, huzur bulur bedenim, artık hangi şarkı takılırsa dilime, bütün gün onu söylerim.

Sen geldin ya; artık ne kira bana derttir, ne elektrik faturası, bereketi gelir evimin, nasılsa hepsini öderim. Yokluğunda göğsüme oturan sorunlar, sevince döner bir anda. Sanki bütün gücü içime toplanır dünyanın, artık hepsiyle baş ederim.

Seni sevmeye kurulu kalbim benim. Bir sesini duydum, bak nasıl neşelendim! Yokluğunda kurumuş bir toprak gibiydim, geldin ya, hemen filiz verdim.

İnsan nerede saklar aşkını? Kalbe sığmıyor bu delilik! Bir aşkı anlatmaya kaç satır lazım, benim kelimelerim bile yetmiyor üstelik!

Nasıl omuzlarım çökmüştü sensizlikten, anlatamam. Kokunu duyuyordum apansız bir yerlerde, hasretinden sızlıyordu burnumun direği.

Gözlerim acıyordu bazı geceler ağlamaktan, başımı okşamanın hayaliyle kaç akşamı sabah ettim! Tek başıma otururken, birden ürperirdi içim, sanki bir el dokunurdu omzuma; melekler haber veriyordu, sen de tam o an beni düşünüyordun, onu hissederdim.

Yokluğunun en zor tarafı paylaşamamaktı. Bir filmin konusunu, bir yazarın fikrini sana soramamaktı. Çay demlemeyi özledim yahu, yokluğunda da şu çayın demini tavşankanı yapmayı beceremedim.

“Geldim” dedin ya telefonda, sanki bugüne kadar duyduğum en güzel besteydi. Yüreğim fırladı yerinden, sonra dinginleşti. Sen geldin ya, gerisi hikaye! Bahar da gelir şimdi, kar da yağar benim gönül köşküme. Sen yeter ki üşenme, ellerinde kehribar kokusunu getirmeye….

sevgi1598

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Kas.2011 Pzt 18:08:42sohbet oyun linki
Eger gidiyorsan,bir yürekten vazgeçiyorsan hiç de önemli degildir geride biraktigin degil mi?Hayatin tek kisiliktir,senin disinda yasam yoktur hiçbir kiyida.Öylesine bencillik yüklüdür ki benligin yasadiklarini yok sayip gitmek aci degildir senin için.

Vurdugun yürek kaniyor mu,hayati devam ediyor mu,sicak bir nefese,bir tatli tebessüme ihtiyaci var mi ya da dindirebildi mi engel olamadigi kanayan yaralara bu hiç düsünülecek bir sey degildir birakip giden için. Önemli olan onun bundan sonraki yasamidir.Daha öncesi yok sayilir.Her iliski baslar ve biter mantigi.Yok sayilan duygu firtinalarinin tangolari.

Hiçbir sey silinemiyor insanin geçmisinden.Gidenleriyle,yeni katilanlariyla bir iz mutlaka ki oluyor hücrelerde,gelen bir imza atip gidiyor beyaz bir yürege.Silinemeyen ve yerine baskasinin atamayacagi bir imza.Kimsenin giremeyecegi bir kral dairesi saklidir ya her bedende.Giden gittikten sonra siki siki kapatilip anahtarin denizin açiklarina firlatilip bulunmasinin imkansiz hale getirilmesiyle erisilen gerçek mutluluk.

Hep bir mantik vardir.Giden gider gerideki toparlanamaz,onsuz yasayamaz veya yasami alt üst olur.Evet basarmak dolu dizgin enerji isteyen zor ve patikali bir yolu yalinayak ve tempolu yürümek kadar zor.Ama basarilamayacak kadar imkansiz degil.Yürürken sorgulamalarin pesini birakmayan ince bir de nagmesi vardir saç tellerinin arasina terin ardina gizlenen.Sesin kisilana kadar aglayip sonra bittigini ve artik “o”yok dedigini bir ince çizgide kendine haykirirsin uzun bir müddet.

Kabullenmek güç,içinde bittigini bilmek rahatlatici bir unsurdur.Her gittigin yere manevi olarak onu yanina almayisin bile farkettirir senin disa karsi tutumunu.“Uzun süredir ilk defa mutlu gördüm seni”sözlerinin altini çizersin gözlerin gülerek.Yapamayacagim herhalde dedigin bir zamanda yapabildigini görünce içini huzur kaplar,benligine yayilir.

Kabullenisin seni yok sayanadir.Geçmisini inkar edenedir.Diyecek söz kalmamistir deriz ama içimizdeki kelimeler disari çikamaz.Gidenin tüm zehri akarken kalan,yastigi islatan gözyasini merhem yapar acisina.

Adina baska anlamlar yükledigimiz ne varsa isimsiz kalmistir bir yetim gibi ortalarda.
Sahip çikan kalandir,gidense unutan.Söz geçmez yürege ta ki kendi yüregini ele geçirinceye kadar.En acisi da eskiden basin sikistiginda aradigin yoldasin,simdi canin sikildiginda bununla mutlu olandir.Senin acini,sikintini,sagligini kendinden sayarken simdi bir yabancisindir.

Onun için bir yabanci olmayi ögrenmek zaman alan.En sancili ve agrili dönem.Yedigin tüm vurgunlari bedeninden kendinin çikarmasi gibi zor ama bir o kadar da saglikli.Ögreniyorsun yedigin vurgunlardan çevrendeki yanlis kisileri uzaklastirmayi.Verilen hiçbir söze aldanmamayi.Inanip pesinden gitmemeyi.Vefadan söz ederken vefasizligin tüm örneklerini sergiledigi bir yasam tarzi bana göre degil,böyle yasayan bir kisi de varsin benim hayatimda olmasin...

sevgi1598

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Kas.2011 Pzt 18:32:43sohbet oyun linki
Sevdalar neden bu kadar hüzünlü. Hayat mı yoksa başlı başına hüzün.
Yine havada hüzün kokusu insanın içini yakan koku duyusunu tırmalayan pis bir koku bu. Yine yalnızlık yine hüzün var canımı acıtan.
Hava bulutlu tıpkı benim duygularımın üstüne çöken bulut gibi.
Bu sabah yeni doğan güneşle dertleşmeyi denedim.
Ama o da aniden benimle beraber hüzünlendi gökyüzü kararıverdi.
Birden gece oldu ortalık. Dinledim saatlerce yalnızlığımı dinledim.

Ve daha çok dertlendim. Seversin sevilirsin ama yine bir gün yalnız kalıverirsin gerçeğiyle baş başa kaldım.
Ağır geldi bu yalnızlık.
Sevip te sevilip te yalnız kalmak canımı acıttı.
Bağırmak istedim ama birileri beni duysun diye bağırdım avazım çıktığı kadar ama benden daha çok bağıranlar vardı kimse beni duymadı.
Ağlamak istedim her şeye inat gökyüzü başladı ağlamaya ağladığımı da gören olmadı. Dinledim saatlerce içimin sızısını dinledim.
Yalnızlığımı dinledim. Çok şeyler anlatan bir sessizlik vardı havada.
Tek hissettiğim yalnızlığım çaresizliğim çıkmazlarım ve gözlerimden akan yaşların yanaklarımda can vermesiydi.
Konuşmak istedim hissetmek istedim ama yalnızdım yoktu yanımda sevdiğim.
Geçen her saniye çok şey anlatıyordu sevdanın yalan olduğunu hayatta herkesin yalnız olduğunu anlatıyordu.
Tek yoldaşım bulutlar ve hoyratça savuran rüzgar oldu.
Karar verdim bırakıyorum hasretimi yağmurlara yıkasın diye.
Yalnızlığımı çaresizliğimi rüzgara teslim ediyorum çok ücra diyarlara götürsün diye.
Ücralara götürsün ki kimse görmesin yalnızlığımı ve çaresizliğimi.
Teselli verircesine savruluyor rüzgar.
Sanki emaneti teslim alıyor.
İflas etmiş duygularımı hayata küskünlüğümü yalnızlığımı şu yalan dünyada tek başıma kalmışlığımı teslim ediyorum rüzgara.
Yenildiğimi kabul ediyorum.
Yoruldum savaşmaktan nedenleri araştırmaktan kovalamaktan.
Yoruldum yalnızlığı yaşamaktan.
Hep tut ellerimi bırakma beni demekten yoruldum.
Sevdayı var etmeye çalışmaktan yoruldum.
Yorgunluğumla birlikte kendimi de bırakıyorum rüzgara.
Beni nerede bırakırsa güneşin nerede doğmasına izin verecekse o güneş beni nerede ısıtacaksa beni oraya götürmesine izin veriyor ve takılıyorum rüzgara.
Boran olsa da kasırgalar kopartsa da benim içimde ki yaşanan fırtınalar kadar şiddetli olmayacağına göre teslim oluyorum bu rüzgara.
Benden tek kalacak hüzün kokusu olacak.
Mutsuzluğumu kırgınlığımı bırakarak gideceğim.
Sana da tek emanetim yıktığım hayallerim olacak....

sevgi1598

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Kas.2011 Pzt 19:06:57sohbet oyun linki
Ben günah işlemedim,
Sadece seni sevdim!

Yazılmış bütün günahlarımın yükünü atıp sırtımdan, "sevmek günahsa senden olsun günahın en büyüğü" diye dillenip gelmiştim ömrümün hazan baharından kurtularak, kollarına..Acılara göğüs germeye hevesli sinemi çatlatmıştım seni beklerken dualarda, seni dilemiştim sevgiyi gören bütün gözler uykudayken, ben senlilik uykularında..

Ben günah işlemedim,
Kadere boyun eğdim
!

Yazılmış olanı yaşamaktı tek beklediğim, ötesini istesem de beceremezdim, ki zaten izin vermezdi buna Güzele olan teslimiyetim..Dilediğim gözlerinde dirilmek, ellerini ellerime uzanmış görmekti..Dokunmak nefse çoğalış, aksi ise aşka artıştı Aşk Sözlüğümde..Uzanmış bir çift eldi arzuladığım, tutunmak için çabaya gerek yoktu..Nasipse sarmalanmış ellerimiz, zaten yakındı..Yakınlık nasipten önce uzaklıktı..Uzaklıkları külfet etmektense yüreğe..senli uykularda dilemenin tadına varmak daha bir keyifli tutsaklıktı..

Hiç sevmedim, bu kadar sevgilim..
Ne gecem var, ne gündüzüm!
Şarkılarda matemi var,
Yarım kalan öykümüzün!

Sevmek dokunmaktı çoğuna göre, dokunmamıştı ellerim seviyorum dediğim kimsenin ellerine..Dokunmak aşka düşmanlıktı bana göre!Ama anladım ki gözlerimle bir çift gözde dirilmeden yaşanmıyordu aşk hiç bir mekan üzerinde..ve ben yaşamadım kendi dilimdeki aşkı sana gelene kadar hiç kimseyle! "Seviyorum" dedim belki birkaç kez..Ama Aşk seviyorum diyememekti kesinlikle..Sarf edemedim sana duygularımı hiç bu iki kelimeyle..Belki de bu yüzden bu kadar güzel, özel ve sıcaktı beslenip büyütülenler..Çünkü hala saklıydı,sıcaktı özünde..Zamanı aşmaktı Aşk..Eskide kalmış Romanları gün yüzüne çıkarmaktı..Her anı Mecnunlu ama bir o kadar Mecnunundan uzaklıktı..Yanındayken bile özlem duymak ona, görmediği her bir anı zulüm diye adlandırmaktı..Mutluluk şarkılarında bile matemi bulmak, doya doya yaşansa da her anıyla romanı Azrail’in kapıya gelmesine kadar yarım bırakmaktı..Yani ayakta durmaya hali olmayan bir Leyla iken her sabaha koşmaya dolu bir güçle uyanmaktı.

Gurur aşkı ziyan eder..
Sözümü tutacağım, seni unutacağım
!

Gurur denilen, aşkı ziyan eden en klişe duygudan uzaklıktı bu hayatta en iyi başarabildiğim..ve anlatılmaz bir çelişkiye bu başarımla düşmekti senlilikte en büyük sevincim..Aşkta gurur yapmamak en gurur verici hazdı aşk sözlüğüme göre..ve ben Gururluydum gurursuz aşkımla işte buydu çelişkim!Söz vermiştim, eğer ellerin ellerime uzanmazsa seni unutacağıma..unuttum derken bile hatırlayacak kadar çok unutacaktım seni..Öyle ki en büyük unutulan sen olacaktın yeryüzünün bu yılına kadar ve en büyük unutan ben..Tarih olacaktık belki de geçmişte..bir tozlu sayfada geçecekti adlarımız belki de..ve insanlar adını okuduklarında en büyük unutulan diyeceklerdi ardından ve adım zikredilirken dillerde, unutmak böylesine güzel olur diyeceklerdi soluklanmadan..

Aşk Romandı Eskiden,
Seven Kızın romanı,

Asırlar sonrası dillerde dolanan hoş tınılı bir mısra olacaktı yaşananlar..Dedim ya hep yarım kalacaktı romanımız Azrail kapıyı çalana kadar..Dokunmak şöyle dursun dillendirmek bile hayal kalacaktı belki de, yıllarca aynı yastığa baş koyulsa bile..Aşkı bir buse, gözlerde kilitli bir saat olarak görenler asla anlamayacaktı romanımızı..ve bizim sevinç naraları atarak yarım bıraktığımız romanımızın sonundaki mutluluğu acı diye adlandıracaktı bu talihsiz insanlar..

Şimdi Veda Zamanı!

"Her anıyla seninle yaşanacaktı bu ömür ..Sen olmasan bile" demiştim seni ilk gördüğümde..Yanındayken konuşamamak, sana dokunamamak ızdırapken talihsizlere göre..bu ateş-i aşktı benim dilimdeki aşkın özüne göre..Ateş bile güzeldi yanına sana dair aşk kıvılcımı yanaşıverince..ve anlamsızdı ateş, aşk kıvılcımıyla tutuşmadan beni yakarak kül etse de..Bir ömürdü seninle yaşanan..hep yarım kalan bir romandı düşlerimde gerçek kalan..Azrail utanacaktı hüznü sen olan melekliğimi görünce melekliğinden..

Ve Veda zamanı Azrail’in canıma talip olmasıyla senin ızdırabının başladığı zaman olacaktı.Düşlerimde bu veda anı; Şahadetimden önce bütün bir romanda ilk ve son kez söylediğim Seni Seviyorumla anlamını kazanacaktı..Yarım kalan roman son bulacaktı..Ama mahşerde gözlerimin aradığı yine suretin olacaktı...

bu andan sonra her insanın dilinde

Aşk: Seven Kızın Romanı olarak adlandırılacaktı..

CC sohbet icin buraya
 <<1...100...200...300...400...500...600...652653654655656657658659660661662 663664665666667668669670671672...692>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir