ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
21 Mayıs 2024, Salı 21:40   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > ChatCity Dedikoduları
forum sohbet oyun basliklari
   ÖNEMLİ DUYURU: Bir Zamanlar Boş Ama Gururlu Bir Başlık Vardı ya,İşte O Bendim.
 <<1234567 891011121314151617...25>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2007 Cmt 02:47:53sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
speiderist :
·RestlessOblivion· :

Wilt Chamberlain di galiba Naon.

Ben de bir soru sorayım madem, sıkıysa bulun

Hakem kıyafetini ilk giymiş olan hakemimizin ismi nedir?

Siz cevabı buladurun, ben sohbetteyim :) 

Sulhi GARAN (1916-1962)

1916 yılında İstanbul da dünyaya gelen Sulhi Garan, FIFA kokartlı ilk Türk hakemidir. Beşiktaş ve Vefa da futbol oynayan Garan, 1957 yılında İsviçre de düzenlenen Uluslararası Futbol Federasyonu Hakem Kursu na katıldı ve dünya çapında açılacak tüm hakem kurslarına hoca seçildi.

Futbol ve futbol hakemliği konusunda çeşitli kitaplar kaleme alan Garan, edebiyat öğretmenliği ve gazetecilik yaptı.

Türk futbolu ve hakemliğine büyük katkılar sağlayan Garan, 46 yaşında öldü.

speiderist ®

Maalesef yanlış cevap spei :(

FIFA kokartlı ilk hakemimiz ama, hakem kıyafetini ilk giyen değil...

Bir hakkın daha var :)

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2007 Cmt 02:50:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

rest cvbı yok olum bunun ne oyalıyon bizi ,,

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2007 Cmt 02:50:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

burjuum :
Böyle pop. olunmaz rest cm acıcaktn bi biz evleniyors başlığı bak gör nasıı pop.oluyorsn :Pp herkes senden nasıl nefret ediyo gıcık oluyo gördüğü yerde saldırıo :Pp

Öyle başlık da açarız da önce evlencek birisini bulmak lazım değil mi  

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2007 Cmt 02:51:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Var Naon geçen gün buldum ben  Ama Google dan bulur musunuz bilemem...

iremsultan

iremsultan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2007 Cmt 03:05:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
nie giremıyoz biz bu cc ye açıklama beklıyoruzzzzzzz

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2007 Cmt 03:38:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Gerçekten çok yaklaşmışsın spei, Türk hakemlik tarihinin tüm önemli hakemlerini bulmuşsun bir tek o kalmış :) Yazının içinde geçmiyor bile adı.

Sorunun cevabı Şeref Bey dir. Ben de internette o kadar aradım bulamadım, sonra Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği ne mail attım. Ancak onlardan cevabı alabildim :)

Bir yarışmada çıkmıştı da cevabını merak etmiştim. 

Not: Bu kola şişesi bir gün beni hasta edecek.

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2007 Cmt 03:39:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

puauhauhauha rest tebrk ederim walla :D :D :D

adamlar inş seni keklememiştir :)))))

not: harbi ya cola şişesi yuzunden siteden soğudum :)))

jennif

jennif resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2007 Cmt 03:43:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

ay bööööö geldı bu şişeden

ßen reklamları protesto ettıkce daha kötulernı cıkarıyolar

Lanet bişi bu hepsınden kötu

kaldırın şunuuuuuuuuu

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2007 Cmt 03:43:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sanmıyorum keklediklerini, yani inşallah keklememişlerdir  

Şeref Bey in biyografisi: (Burada bile geçmiyor bu özelliği)

Ahmet Serafettin Bey 1894 yilinda Valideçesme Dibek Sokaginda dogdu. 7 yasinda Bediai Irfan Mektebini, 10 yasinda Beşiktaş Mülkiye Rüstiyesini, 13 yasinda Mercan Idadisini iyi derecede bitirmistir. Daha sonra iki sene Fransiz Mektebine devam eden Ahmet Serafettin Bey, 20 yasinda Darülfünun dan mezun olmustur.

Hacalari Hüseyin Cahit Yalçin, Hamdullah Suphi Tanriöver beylerin takdirini kazanarak Eyüp te Mesriki Füyüzat ve Resadiye Mekteplerine ögretmen ve müdür muavini tayin edilmistir.

Şeref Bey, yasami boyunca çok iyi bir hakem olmustur.

1928 Olimpiyat Turnesi esnasinda Prag da Budapeste-Prag muhtelitleri maçini idare eden ilk Beynelminel hakemimizdir.

Kulüpte teskilatta daima iyi bir idareci olmus, bu meyanda Istanbul Futbol Heyeti Reisligi (Istanbul Mintikasi Merkez Heyet-i Riyastinde) Futbol Federasyonu Umumi Katipligi gibi mühim vazifelerde bulunmustur.

Şeref Bey, spor hayati devaminca hocaligi birakmamis ve yasami boyunca Tarih hocaligi yapmistir.

Şeref Bey in sahsiyeti ve Beşiktaş Kulübüne olan hizmetleri dolayisyle Türk Basininin onun hakkinda yazdiklarindan birkaç cümleyi alarak, tarafsiz insanlarin onu nasil degerlendirdiklerini belirtmekte fayda görmekteyiz:

"Şeref evvela sporcu idi. Sonra da zekasi, akli selimi, ilmi, irfani ile tam bir idare adami idi. Sporcu Şeref, bütün memleket sporculuguna örnek olabilecek bir karaktere sahipti. özü, sözü dogru, mert, Ali-cenap bir insandi. Spor aski ile can veren Şeref, sporumuza çok büyük hizmetler ifa etmis, bu yolda ebediyyen payidar olacak eserler vücude getirmistir. Bu eserlerin basinda özellikle Beşiktaş FUTBOL SUBESI nin geldigini görmekteyiz.

Şeref sadece kulüpçü olarak kalmamisti. O, Türkiye Idman Cemiyetleri Ittifaki nin muhtelif subelerinde vazifeler almis, aldigi her vazifede büyük basarilar göstermis, Türk Sporu nun yükselmesi için mütemadiyen çalismistir.
Şeref Bey in 1929 senesinde Taksim Stadinin bir hissesini satin alarak Beşiktaş takimina antreman ve özel maç yapmak için saha temin ettigini görmekteyiz.
1932 senesinde kulübe Şeref Stadi ni kazandirmaya çalisan Şeref Bey bu esnada yakalandigi amansiz bir hastaliktan, gösterilen bütün ihtimamlara ragmen kurtulamayarak hayatini yitirmistir. Beşiktaş camiasi tarafindan kendisi; rahmet, minnet ve sükranla daima anilacaktir.

Istanbul da o tarihlerde Beşiktaş Birinci Takimi nda oynamak ne kadar büyük bir şeref ise, ikinci üçüncü takimlarda da futbolcu olmak gençler için bir tutku idi.
Beşiktaş Futbol Takimi 1919 yilina kadar hiçbit lige girmemis, fakat özel mahiyette semtler arasinda maçlar yapmayi daha uygun bulmustur. 1919 yilinda Hilal, Beylerbeyi, Darüssafaka, Haliç, üsküdar, Nisantasi, Türk Gücü, Vefa, Kumkapi, Topkapi, Bakirköy kulüplerinin katildigi Türk Idman Birligi nami ile bir lig kurulmus ve lig 1919 - 1920, 1920 - 1921 yillari olmak üzere iki yil devam edebilmistir. Bu iki yilda da Beşiktaş sampiyon olmustur.
Ayrica 1920 senesinde kurulan Pazar Ligi; Ittihat Spor, Pera, Makabi, Istrogles, Dork, Alistella, Enosis ve Mayak isimli Türk, Rum, Ermeni, Musevi, Ingiliz, Italyan ve Rus takimlarindan olusan Pazar ligine de katilmistir. Bu ligde birinci sene Ittihat Spor, ikinci sene Beşiktaş Sampiyon olmustur. Bu, TÜRK IDMAN BIRLIGI ve Pazar Ligi maçlarinda Beşiktaş Takimi nda:
Kerim, Haki, Nusret, Kaz Nuri, Cavit, Izzet, Bilal, Vehbi, Ismail Hakki, Ibrahim Ali, Kani, Sükrü Abbas, Arap Hüsnü, Badi Kemal, Demir Ethem, Asim, Süreyya, Nazim, Canip, Edip, Arap Nuri, Ziya Hikmet, Arif, Vecihi, Badi Sükrü, Ekrem, Balikçi Tevfik, Rüstü yer almislardir.

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2007 Cmt 04:36:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

spei Şeref Bey tanınmamış bir hakem değil ki :) Zamanın önemli isimlerinden birisi. Ben TFFHGD nin yalancısıyım, onlar da bilemezse kim bilecek ki zaten

Not: Hepinize 20 litrelik su reklamının gelmemesi için dua etmenizi öneriyorum :) Ekranda en azından ChatCity ye dair bir şeyler görmek istiyorsanız :)

CC sohbet icin buraya
 <<1234567 891011121314151617...25>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir