ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
4 Mayıs 2024, Cumartesi 11:27   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Kitapkurtları
forum sohbet oyun basliklari
   ...:::Suya Düşen Gölge-Bir Piri Reis Romanı:::...
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

00me00

00me00 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Haz.2007 Sal 19:54:18      ...:::Suya Düşen Gölge-Bir Piri Reis Romanı:::...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Yazan-Kemalletin Çalık

Donanmayı Basra’da bırakıp yüklü üç gemi ile (ki, gemilerden biri de Reyyale’ydi (suya düşen gölge); Bahreyn adaları açıklarında şapa oturmuş, batmıştı) Mısır’a dönmemin mantıklı bir açıklaması olmalıydı, bu suçlamaya karşı mantıklı şeyler söylememi istediler. Bu konuda kendi fikrimi söyledim. Olayları yeniden anlattım. Donanma dedikleri gemiler zaten harap ve yıpranmış bir haldeydiler. Eskimiş, hurdahaş olmuş gemilerin bakıma ihtiyaçları vardı. Askerin ve donanmanın güvenliği açısından en uygunu Basra limanı ve tersanesiydi. Onlarla bu halde Portekiz amiralinin karşısına çıkmak yenilgiyi kabullenmek demekti. Zaten vaktimiz de az kalmıştı. Çabuk karar vermeliydim. Bu yüzden iki düşman arasında kalmaktansa donattığım üç gemi ile Süveyş limanına dönmek en akla uygunuydu. Bunu görmezler miydi? Bilmezler miydi? Deryalarda pişen ben fakirden bunu daha iyi bilecek biri mi vardı? Bunları söyledim dilim döndüğünce, fikrimin yettiğince. Ama anlattıklarım divanı tatmin etmeye yetmedi. Beni suçlu buldular. Bu işte bir terslik vardı.

Yaşlanmış, artık seksen yaşımın üstünde sayılırdım. Kararı sükûnetle dinledim. Daha sonra iki rekât namaz kıldım, Allah’a günahlarımı affetmesi için dua ettim, sonra da boynumu teslim ettim cellâda…

“Piri Reis aylar sonra Kemalettin Çalık olarak karşıma çıktı. Beni aradı. Bana bir şeyler anlattı. Bazı karanlıkta kalan detayları anlatmaya karar vermiş gibi bana mesaj verdi. Hiç şaşırmadım. Hayatımda önemli bir yeri olan Piri Reis beni bırakmamıştı. Yüzyılın “Piri Reis Kitabı” olan bu önemli eser kesinlikle Piri Reis’in gerçeklerini anlatan bir kitaptır.”

Truva Yayınları
Fiatı:12.00.ytl
Yayın Tarihi-Mayıs-2007

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2007 Sal 22:17:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Çok güzel bir  romandı teşekkürler paylaşımın için tarih sever arkadaşım .Yüreğine sağlık

Nehir

Nehir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2007 Sal 22:21:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

00me00 lütfen yılmadan kitap paylaşımlarına devam et... Teşekkürler bu güzel tanıtımlar için :)

Renk Değişir mi?
    Sen değişir misin?
    Ovunca gözlerini ben değişir miyim?

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir