ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
9 Mayıs 2024, Perşembe 03:20   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > Merak Edilenler
forum sohbet oyun basliklari
   Barış Akarsu İçin
 <<123 456>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

wernell

wernell resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 18:32:25sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Konuyu bu derece çarpıtmanın manasını anlayamadım doğrusu, Barış Akarsu ile Şehitlerimizin arasında ne gibi bir ilinti kurdunuz da ,bu olay bu kadar büyüdü anlayabilmiş değilim.

Şimdi şöyle bir bakalım bakalım , bir "bayan" olarak merakımdan soruyorum, hani sülçilisan edersem bayanlığıma verirsiniz!

*Olayı şehitlere bağlayan arkadaşlar, askerliğinizi nerede yaptınız ?

*Şu an neden burda ahkam kesmenin ötesinde gidip  sınırlarda elinize silah alıp savaş mıyorsunuz ?

* Ve özellikle bu site içerisinde küfürler yağdırdığınız anneler, kimleri yetiştiren annelerdi ? Kaç tane vatani görevini yapmış, yapmakta olan , yada şehit yakını olan kişiye,ailesine aklınıza estiği gibi küfrettiğinizi(küfredenler kendilerini iyi bilirler) her defasında hatırlatmak zorunda mıyız ?

Barış Akarsu bir sembol , neyin sembolü ? Gencecik ve hayalleri olan, iyi bir gelecek vaadeden bir gencin,gençlerin , dikkatsizlik ve ihmal sonucu son bulan hayatlarının...Onlarca hatta binlerce bu şekilde kazalar yaşanıyor, bir heykeli dikilecekse bu hatırlatma ve bir tür uyarı mahiyetindedir. Bunda yanlış olan bir taraf göremiyorum.

Elma ile Armudu karıştırmayalım.

BlOoOdBaTh

BlOoOdBaTh resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 18:35:21sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Jisell :

·xxUSKUU· :
Burada o kadar barış akarsu hayranı varki buna bişey demiyoruz ... Öldüğü zaman bir çok başlık açıldı . Merak ettiğim şey acaba kaç kişi bir vakit de olsa namaz kılıp ruhuna fatiha okudu? Bunu yapan kişilerin olduğunu sanmıyorum ve ekliyorum : Madem dua etmiyorsunuz, bari yapılacak olan heykele pisleyen güvercinlerin pisliğini temizleyin ki bu şekilde dua ederek vazifenizi yerine gitirmiş olun..

İnsanlar yaptığı ibadeti ettiği duayı burda sana beyan etmek zorunda değil..Ayrıca sevilen ve birçok hayır işlerinde adı geçen ve örnek teşklil etmiş bir insanın heykelinin yapılıyor olması sizi neden bukadar rahatsız ediyor? Doğduğu büyüdüğü şehir bağrına basmış ve uygun görmüş heykelini yaptırmak istemişler..Bunu şehitlerimize bağlayıp insanları tartışmaya sürüklemenin anlamı yok.Eğer şehitlerimizi bukadar çok düşünüyorsanız 22 temmuzda oylarınızı düşünerek atın lütfen.

Barış ın heykelinin yapılmasını dogru bulmuyorum onun heykeli yapılıyorsa benimde yapılsın o zaman her insanın heykeli yapılsın.Amasra bence adını daha fazla duyurmak için böyle gereksiz bir şey yapıyor   Doğduğu büyüdüğü şehir bağrına basmış ve uygun görmüş heykelini yaptırmak istemişler.. demişsin ama biz bunun haberini televizyonlarda  sürekli izlemek zorunda değiliz..onun yerine vatanımızla ilgili  mehmetciklerimizle ilgili haberler yapılsıngitsinler askerler ne zorluklar çekiyo hergün onu göstersinler bize  göstersinler ki sesimi gibi yanlış ve aptalca düşünen insanlar ibret alsınlar  bu konuyu şehitlerimizle neden bağdaştırıyoruz çünkü Bir sanatçıya verilen önem şehitlerimize verilmiyor...Şehitlerimiz bizler için ölüyor ama Barış Akarsu trafik kazası sonucu ölüyor farka bakarsan anlarsın

NlHALATSIZ

NlHALATSIZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 18:39:52sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
"Şimdi şöyle bir bakalım bakalım , bir "bayan" olarak merakımdan soruyorum, hani sülçilisan edersem bayanlığıma verirsiniz!" wernellcim valla değiştirdim msjdaki içeriğiordan fırlattın göktaşını sıyırdı geçti başımı

Symbolic07

Symbolic07 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 18:41:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
wernell :

Konuyu bu derece çarpıtmanın manasını anlayamadım doğrusu, Barış Akarsu ile Şehitlerimizin arasında ne gibi bir ilinti kurdunuz da ,bu olay bu kadar büyüdü anlayabilmiş değilim.

Şimdi şöyle bir bakalım bakalım , bir "bayan" olarak merakımdan soruyorum, hani sülçilisan edersem bayanlığıma verirsiniz!

*Şu an neden burda ahkam kesmenin ötesinde gidip  sınırlarda elinize silah alıp savaş mıyorsunuz ?

* Ve özellikle bu site içerisinde küfürler yağdırdığınız anneler, kimleri yetiştiren annelerdi ? Kaç tane vatani görevini yapmış, yapmakta olan , yada şehit yakını olan kişiye,ailesine aklınıza estiği gibi küfrettiğinizi(küfredenler kendilerini iyi bilirler) her defasında hatırlatmak zorunda mıyız ?

Barış Akarsu bir sembol , neyin sembolü ? Gencecik ve hayalleri olan, iyi bir gelecek vaadeden bir gencin,gençlerin , dikkatsizlik ve ihmal sonucu son bulan hayatlarının...Onlarca hatta binlerce bu şekilde kazalar yaşanıyor, bir heykeli dikilecekse bu hatırlatma ve bir tür uyarı mahiyetindedir. Bunda yanlış olan bir taraf göremiyorum.

Wernell Sana tek bişi söyleyeceğim. ßizim Askerliği Nerede Ypatığımızın ne Anlamı var. Kendin Seçmiyorsun Nerede Yapmak istediğini.

Madem Sordun Söyleyim. Acemi ßirliği Manisa Kırkağaç Usta ßirliği Hakkari Yüksekova.

ßir ßuçuk ay önce askerden geldim. benim askerliğimi yaptığım yerde insanlar hiç hiçine ölüyor. Pisi Pisine gidiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=G281wLjOr2g ßunu izle oldumu. İzle ve Sonra Yorum  ßekliyorum Senden ve Senin gibi Düşünen Diğer Arkadaşlardan....

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 18:53:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Saydıklarından beni bağlayan şu kısmına cevap vereyim:

wernell :

Acaba heykelinin dikilmesinin sebebi bu söylediğin mi yoksa genç yaşta hayatını kaybettiği için rating uğruna kahramanlaştırılmış bir insanın ikona haline getirilmesi mi? Veya Jisell in dediği gibi yaptığı yardımlar, katkıları için mi heykeli dikildi yoksa genç yaşta öldüğü için mi? Kendisi 60-70 yaşına kadar yaşasaydı heykeli dikilir miydi?

Bir de şöyle bir haber düşünün: "Barış Akarsu dikkatsizlikten dolayı yaptığı trafik kazasında iki genç kızın hayatını yitirmesine sebep oldu. Kendisi yoğun bakımdan çıktı, ciddi bir durum sözkonusu değil." O zaman ne olacaktı?

Bu ülke bazı insanların ölümünü haddinden fazla abartıyor, medya da ahlaksızca kullanıp işini bitirdikten sonra bir kenara atıyor. Tıpkı geçtiğimiz günlerde yoğun bakımdayken fotoğraflarını çekmeleri, bunu kullanmaları gibi... Benim tepkim bunadır yanlış anlaşılmasın. Yoksa Barış Akarsu nun kişiliği hakkında olumsuz bir yorum yapmam söz konusu değil, kendisiyle de tanışmışlığım vardır. Nasıl bir insan olduğunu az çok bilmekle birlikte ölüm haberi beni de çok üzmüştür. Sadece bir ölüm olayını bu kadar büyütmenin bir lüzumu yok diyorum. Ölüm bu nihayetinde, hepimizin kaçınılmaz sonu...

Açın radyoyu dinleyin... Genç yaşta ölen Kazım Koyuncu, Kerim Tekin, Grup Vitamin in Gökhan ı, Onno Tunç ve aklıma şu an gelmeyen pek çok değerli sanatçı... Bu isimlere ne kadar rastlayacaksınız? İşte Barış Akarsu da bir süre sonra bu sanatçılarla aynı durumu paylaşacak...

Bu ülkenin en meşhur genel yayın yönetmenlerinden biri "Şehit sayısı beşten az olursa haber yapmayalım." deyip günlerce bir kişinin ölümünü haber yaparak duygu sömürüyor. Böyle bir ortamda bu olayı şehitlerle karşılaştıranlara da hak vermek çok abes olmasa gerek.

wernell

wernell resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 19:51:15sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Symbolic07 İlk olarak şunu söyleyeyim, bir şehit yakını olarak hiçbir kimsenin beni sanki bu vatanın evladı değilde geçiyordum uğradımcısı yada karşıt fikirli olarak göstermesine izin vermem. Anlatmaya çalıştığım şey 2 konu 2 ayrı başlık konusu, Şehitler ,vatan bambaşka ve diğer kavramlarla kıyaslanmayacak bir olaydır, Barış Akarsu olayı ise apayrı bir konu. Benim gibi düşünen kavramını iyi yorumla lütfen.

Rest,Olaya sivri bir uçtan bakıcaksak o zaman denilebilir ki zaten yaptığı yardımlarda medyatik olmak içindi.

Birde düzeltme yapayım, ben yanlışsam sen düzelt, bildiğim kadarıyla direksiyon başında olan kendisi değildi, neticede  3 genç içinde son değişmedi.Kaybettiğimiz sanatçıları (Uzay Hepari da trafik kurbanı olmuştu,Ajlan Büyükburç ta aynı şekilde) kahramanlaştırmak terimi bana garip geldi,bence yapılan şey bu değildi,neyin kahramanı oldular ? Misal Trafik ışığı koymaktan aciz oluşumuzun belgesini  teorikten çıkarıp pratikleştirmenin kahramanı mı ?

Bir günah keçisi mi arıyoruz ? Ozaman kendimize dönüp bakmanının zamanı gelmiş demektir.Rayting getiren programlar,haberler nelerdir,bunu belirlemenin kriterleri nelerdir ?Basın her zaman nabza göre şerbet verir,demek ki rahatsızlıklarımızı sadece burda dile getirmek yerine  , tepkimizi doğru yerde doğru şekilde ortaya koyabilmeliyiz. Beyin sulandırmaktan başka bir amaca hizmet etmeyen programları izleyipte, gelip burda  birbirimizde takılı kalırsak anlamlı bir şey elde edebileceğimizi sanmıyorum. Hepimiz site içerisinde gözlem yapıyoruzdur, sohbetler içerisinde genelde işte bu her daim eleştirdiğimiz ama izlemekten geri kalmadığımız programlardan esintiler yok mu ?

Gerçekten konuşuyoruz ama nece konuşuyoruz ?Ne yapmak istiyoruz, ne yapıyoruz? Eleştirilerimizle davranışlarımız birbiriyle örtüşüyor mu ?Sitedeki bir reklam aklıma geldi , Bizim olayımız ne ?

sefiyelisofpet70

sefiyelisofpet70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 20:26:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
wernell :

bırakalımda bi kerede elmayla armut aynı sepette olsun ikiside meyve sonuçta

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 20:35:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Jisell :

...Bunu şehitlerimize bağlayıp insanları tartışmaya sürüklemenin anlamı yok.Eğer şehitlerimizi bukadar çok düşünüyorsanız 22 temmuzda oylarınızı düşünerek atın lütfen.

NihalA..:Umarım herkes bu sözün ne anlama geldiğini çok iyi analiz edebiliyordur.Oy her vatandaşın namusudur sakın boşa atmayın,oy vermemezlik yapmayın,sakın şehitlerimize kelle şehit edenede sayın diyene oy vererek Şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayın...!!!

jisell onlara demişin şehitlerle bağdaştırmayalım ama senin şehitlerle seçimi bağdaştırmanı bende hiç anlamadım...nihalatsızda açıklamasını yapmış siyasi bi tartışamaya doğru gidecek gibi :)

wernell bu yazıyı atlamışın başka çarptırılan şeylerde war,atlama bunları...

daldaldall

daldaldall resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 20:42:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Allah rahmet eylesin Mekanını Cennet eylesin.Hepimizin sevdği saydıgı bir sanatcıydı.Konu için Çop Sağol 

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 21:28:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
wernell :

Rest,Olaya sivri bir uçtan bakıcaksak o zaman denilebilir ki zaten yaptığı yardımlarda medyatik olmak içindi.

Birde düzeltme yapayım, ben yanlışsam sen düzelt, bildiğim kadarıyla direksiyon başında olan kendisi değildi, neticede  3 genç içinde son değişmedi.Kaybettiğimiz sanatçıları (Uzay Hepari da trafik kurbanı olmuştu,Ajlan Büyükburç ta aynı şekilde) kahramanlaştırmak terimi bana garip geldi,bence yapılan şey bu değildi,neyin kahramanı oldular ? Misal Trafik ışığı koymaktan aciz oluşumuzun belgesini  teorikten çıkarıp pratikleştirmenin kahramanı mı ?

Bir günah keçisi mi arıyoruz ? Ozaman kendimize dönüp bakmanının zamanı gelmiş demektir.Rayting getiren programlar,haberler nelerdir,bunu belirlemenin kriterleri nelerdir ?Basın her zaman nabza göre şerbet verir,demek ki rahatsızlıklarımızı sadece burda dile getirmek yerine  , tepkimizi doğru yerde doğru şekilde ortaya koyabilmeliyiz. Beyin sulandırmaktan başka bir amaca hizmet etmeyen programları izleyipte, gelip burda  birbirimizde takılı kalırsak anlamlı bir şey elde edebileceğimizi sanmıyorum. Hepimiz site içerisinde gözlem yapıyoruzdur, sohbetler içerisinde genelde işte bu her daim eleştirdiğimiz ama izlemekten geri kalmadığımız programlardan esintiler yok mu ?

Gerçekten konuşuyoruz ama nece konuşuyoruz ?Ne yapmak istiyoruz, ne yapıyoruz? Eleştirilerimizle davranışlarımız birbiriyle örtüşüyor mu ?Sitedeki bir reklam aklıma geldi , Bizim olayımız ne ?

Ben aracı Barış Akarsu nun kullandığını sanıyorum. Şöyle bir olay var:

Arkadaşları, Zeynep Koçak ve Nalan Kahraman ile eğlenen Barış Akarsu, ardından kullandığı 48 UK 556 plakalı özel otomobiliyle, beş yıldızlı Kervansaray Otel de, kendi adına düzenlenen bir doğum günü partisine katılmak üzere yola çıktı

Milliyet in sitesinden aldığım bu haberin linki de burada, doğru mu yanlış mı bilemiyorum: https://www.milliyet.com.tr/2007/06/30/magazin/amag.html

Bilmiyorum artık o mu kullanıyordu, kızlardan biri mi... Önemli olan da bu değil zaten. Dediğin gibi 3 genç için de son değişmedi. Arabayı o kullanmış veya kullanmamış önemli değil.

Kahramanlaştırmaktan kastım bir düşüncenin kahramanı olmak değil, sadece tabiri caizse bir halk kahramanı yaratmak. "Soğan ekmek yiyerek büyüdü", "Çok zor günler geçirdi ama şöhret oldu" gibi haberler bu amaca hizmet ediyor bence.

Diğer konulardaki görüşlerine katılıyorum. Bugün buna benzer bir başlıkta daha yazmıştım: Önce kendimize bakmalı, kendimizi eleştirmeli, gerekirse değiştirmeliyiz. Ancak daha sonra çevremizdeki insanlara da bu konuda yol gösterici olabiliriz. Yoksa başkasının yaptığını eleştirmekten kolay ne var? Kişi önce kendisini tartmalı.

Gereken yerde gereken tepkiler gösterilmeli. Üç beş kişinin gösterdiği cılız tepkinin bir işe yaramayacağı da akıldan çıkmamalı. Rating uğruna yapılan saçmalıklardan vazgeçilmesi için toplum bilinçlendirilmeli. Ben şahsen ekranın karşısında koyun kesilip televizyonda karşısına ne konulursa izleyen, ruh halinin değişimini izlediği programlara teslim eden insanlar istemiyorum.

CC sohbet icin buraya
 <<123 456>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir