ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

28 Mayıs 2024, Salı 22:08   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Köşe Yazısı/Moskovantalya
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Tem.2007 Per 23:34:53      Köşe Yazısı/Moskovantalyasohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Moskovantalya...

Antalya daki otellerde neredeyse hiç Türk olmadığını; ağzına kadar Rus la dolu olduğunu uzuuuun uzun anlatmaktansa... Kısaca, "seçimi Putin kazanır" dedim, dün.
Biri mesaj atmış...
"Sen ne biçim gazetecisin, turist Ruslar ın oy hakkı var?" diye soruyor.

E tabii, zekâ seviyesi bu olunca, korkarım, gün gelir hakikaten Putin bile kazanır.
Neyse...
stanbul dan bindik THY uçağına... Oturduk. Sonra indik. Çünkü bindikten 20 dakika sonra, 1.5 saat rötar olduğunu söyledi pilot... Döndük salona. Vakit geçirmek için bir şeyler içelim dedik. 2 soda, 1 portakal suyu, 25 lira... Ben iddia ediyorum... THY nin sahibi olacağına, havalimanında büfen olsun, daha kârlı... Homur homur homurdanırken, anons geldi. Gene doluştuk uçağa. Tekerlekler kesildiğinde, rötar 2 saati aşmıştı. Buna da şükür... Apronda deve kesen belediye otobüsçülerine THY yi emanet edersen, uçtuğuna şükret.
İndik Antalya ya... Taksi... Girdik otele.
Kapıda bir kız... Üstünde, Antep yöresine ait folklorik bir kıyafet... Hesapta, yerel hoşluk ayarlamışlar ama, Antalya yöresini denk getirememişler anlaşılan.
"Merhaba" dedik.
"Hujgeldınız" dedi.
Yer, Antalya... Kıyafet, Antep... Kız, Rus.
"Eyvah" dedim eşime...
"Galiba biz havadayken, Antalya yı kökünden Ruslar a sattılar..."
AKP çünkü bu.
Satar mı, satar.
Şaka bir yana, eskiden sadece resepsiyonda Rus çalışırdı. İpin ucu kaçmış... Garsondan barmene, spor hocasından animatöre, alayı Rus... "Zıbgniev dobırlıçski" falan diye konuşuyorlar kendi aralarında, tek kelime anlamıyorsun... SPA daki masajcılar zaten Bali li... Gece gösterisi yapanlar, Çinli, Ukraynalı, Brezilyalı... "İstihdam" yarattığımız Türkler, bahçıvan ve plajda havlu topluyor! 85 derece, güneşin alnı kabağında bi tek bizim garibanlar çalışıyor. Öbürleri klimalı.
Uzatmayayım, attık bavulları...
Doooğru havuza.
Tatiana orada, Natasha orada, Elena orada... Ama, öyle yan gözle falan bakmak yok. Çünkü Boris de orada, İgor da orada... Üstelik, arkadaşlar bildiğin yarma... En ufak tefeği, Mehmet Okur gibi... Yani, günü bittiğinde, "çıkmıyorum ulan odadan" dese, "canın sağolsun abi" demekten başka çare yok.
Gazeteciyiz ya, dayanamadım...
Yakaladım müdürü.
Her ihtimale karşı, sordum önce...
- Birader Türk müsün?
- Türk üm...
- Hay gözünün yağını yiyim, gel iki laf edelim, Türkçe yi unutacağız bu gidişle.

Oturduk... Anlattı.
- Bu yaz, vaziyet çok daha vahim...
- Niye?

Devam etti...
- Yabancıya 35 Euro ya oda veriyoruz. Geçen sene de 35 Euro ya veriyorduk... Sıfır zam. Zam yaparsan, gelmiyorlar. Lira ya çevir, 60 lira filan. Türk e aynı odayı, geçen sene 125 liraya veriyorduk, bu sene 185 liraya veriyoruz. Yani bir Türk, geçen sene 2 katı ödüyordu, bu sene 3 katı ödüyor. Yabancıya zam yapmamak için, kendi vatandaşımızı kazıklıyoruz.
O kadar açık konuştu ki, "resmen keriz yerine konduğum" halde, kendisini affettim. O da, bu iyiniyetim karşılığında, Almanya ve Rusya üzerinden nasıl ucuza rezervasyon yapabileceğimi öğretti... Ödeştik.
Turizm politikamız, işte bu...
Parası olan vatandaşını kazıklayacaksın, paraya ihtiyacı olan vatandaşını da en ağır işlerde çalıştıracaksın... Milletin vergilerini, teşvik olarak dağıtıp, önce dünyanın en lüks tesislerini yapacaksın, sonra da bedavaya yakın fiyatlarla yabancıya sunacaksın.

Bu nedenle diyorum ki, "Antalya da seçimi Vladimir Putin kazanır, Angela Merkel de 4 milletvekili çıkarır..."
Çıkarmalı!
Çünkü biz devamlı seçim yapıyoruz, haklarımızı savunsunlar diye, tatil bölgelerinden milletvekili çıkarıyoruz da, n oluyor?
Rus a yarıyor... Alman a yarıyor...
Bize gram faydası yok.
O zaman, neden illa milletvekili seçeceğiz diye ısrar ediyoruz ki? Bırakalım, adamlar kimi istiyorsa, onu seçsin, nasıl istiyorsa, öyle yönetsin... Sonuçta, bizim memleketimizde, onların istediği olmuyor mu?

NOT:
Deveciler, dönüşte de 1.5 saat rötar yaptı.

Yılmaz Özdil,Sabah,1 Temmuz 2007, Pazar

HoKKaBaZ ın Notu:Seçimlerde kazananTürkiye olsun

yaşam paylaşıldıkça güzel!!!...

HoKKaBaZ

cancoz

cancoz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Tem.2007 Cmt 15:02:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

memleketin içler acısı hali...

toptan değil perakende satış

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Tem.2007 Pzt 02:49:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Yılmaz Özdil köşe yazarıysa, benim gibi her sıradan insan o gazatenin, yazı işleri müdürlüğünü yapabilir. Bu 15 senelik mevzu, ve ben yaklaşık 10 gün önce turizm gelirleri ile ilgili bir konuda, turizm gelirinin ülkeye çok kısıtlı katkısı olduğunu kısaca yazdım. Yeni mi düşmüş bu amcanın jetonu?

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir