ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
16 Mayıs 2024, Perşembe 09:40   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > Merak Edilenler
forum sohbet oyun basliklari
   Hangi Deyim Nerden Gelmiş ? :)))
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Nehir

Nehir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Tem.2007 Çar 22:31:35      Hangi Deyim Nerden Gelmiş ? :)))sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

ATI  ALAN  ÜSKÜDAR I  GEÇTİ

NERDEN GELMİŞ???

BİR  GÜN KÖR OĞLU NUN atını çalmışlar.Atda  atmış  hani.Çok  kıymetli  çok  akıllı  yağız  bir  küheylanmış.Biçare  Köroğlu  atını  bulmak  için  diyar  diyar  dolaşmış,Nihayet  İstanbul da  bir  at  pazarında  kendi  atını  bulmuş.Satıcılar  Köroğlunu  tanımıyorlarmış.Köroğlu  ata  talip  olmuş. Hele  bir  bineyim  ama   demiş. Bir  bakalım  bu  küheylan  rahat  mıdır?

Köroğlu  daha  yanına  varır  varmaz,  kokusundan  tanımış  olan  hayvan,  o  üzerine  biner  binmez  şimşek  gibi  koşup  gözden  kaybolmuş.Tozun  dumanın  ardından  naralar  atan  satıcı,  öfkesinden  köpürmüş  de  köpürmüş.Etraftaki  kalabalık  arasından  kulağı  kesik  bir  ihtiyar, Atı  alan  üsküdar ı  geçti  oğul   demiş  o  yiğit  bu  kısrağın  gerçek  sahibi  olan  Köroğlu nun  ta  kendisi  idi.

...

Bu  deyim  İş  işten  geçti,  artık  yapılacak  bişey  yok   manasında  kullanılır.

Renk Değişir mi?
    Sen değişir misin?
    Ovunca gözlerini ben değişir miyim?

Nehir

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Tem.2007 Çar 22:33:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

ÇİZMEDEN  YUKARI  ÇIKMA

NERDEN  GELMİŞ???

ONDOKUZUNCU  ASIRDA  Fıransız  romantik  ressamlarından  Delacroix  paris te  bir  resim  sergisi  açmış.Sergiyi  gezen  ziyaretçiler  arasında  bir  adam  büyük  bir  şövalye  tablosunun  önünden  uzun  müddet  ayrılmamış.Geri  çekilir  bakarmış,  yandan  bakarmış,  yakından  bakarmış  ve  beğenmeyen  bir  tavırla  kafasını  sallarmış.

Bu  hal  ressamın  dikkatini  çekmiş,  ziyaretçinin  yanına  yaklaşarak  sormuş:

Bu  tablo  çok  ilginizi  çekti  galiba?

Evet  ama   demiş  adam  şövalyenin  çizmelerindeki  kıvrımlarda  hatalar  var.

Siz  ne  iş  yaparsınız

Ben  kunduracıyım,  çizme  dikerim    deyince  ressam  koşup  fırçasını  tuvalını  getirmiş.Adamın  tarif  ettiği  şekilde  çizmeyi  düzeltmiş.Çizme  bu  durumu  ile  hakiki  şekline  uymuş  ve  daha  güzel  görünmüş.Ressam  adama  teşekkür  etmiş.Fakat  adam  yine  tablonun  başından  ayrılmamış.Bu  defada  şövalyenin  pantolonunda  ve  kemerinde  hatalar  olduğunu  söyleyip  ukalalık  etmeye  başlayınca  ressam  dayanamamış:

Bak  dostum   demiş Sen  kunduracısın.Çizmeden  yukarı  çıkma!

............

Bu  deyim  bir  işi  haddi  olmadığı  halde  karışanları  tarif  ve  ikaz  etmek  için  kullanılır.

Renk Değişir mi?
    Sen değişir misin?

Nehir

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Tem.2007 Çar 22:35:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

GÜME  GİTMEK

Nerden  gelmiş???

Bir  zamanlar   İstanbulun  dirliğini  ,düzenini  denetleyen  Yeniçeriler,  çarşı  pazar  dolaşıp  yolsuz  davranışlarda  bulunanları  toplar,  aralarına  katıp  kışlalarına  götürür,  bir  odaya  kapatırlarmış.Suçlu  buldukları  adamları  böylece  odaya  kapatırken  de  Hooop...gümm!   diye  bağırmakta  adetleriymiş.Suçlu  diye  toplananlar  arasında,  kurunun  yanında  yaşda  yanar  misali,  zaman  zaman  suçsuzlarda  olurmuş.Halk,  bunlar  için, günahsız  olmasına  rağmen  götürülüyor   anlamında  Adam  güme  gitti   dermiş.

....

Bu  deyim,  boşa  gitmek,  harcanmak  manasında  kullanılır.

Renk Değişir mi?
    Sen değişir misin?

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Tem.2007 Çar 23:09:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Eşeğin kulağına yasin okunmaz. (O laftan anlamaz cahile ne anlatıyorsun. Boşa konuşuyorsun. Ya da kendi bildiğini yapar, seni dinlemez anlamında kullanılır.)
 Yıl da azdı kul da azdı.
(Kocaya kaçan kızlar için söylenir.)
 Gölden yiyo, imarette yatıyo. (Hazırı yemesini seviyor ama durumunu düzeltmek için hiç bir şey yapmıyor anlamında, tembel insanlar için kullanılır.)
 Her köyün bir soğan doğraması olur. (Genelde Anadolu’da bilinen “Her yiğidin bir yoğurt yemesi vardır” atasözüyle aynı anlamdadır.) 
Bıçağın önü de arkası da kesiyor.
(Her durumda kendini haklı çıkartıyor. Herkezten destek gördüğü için kimseyi takmıyor. İnsanları hiçe sayıyor. Anlamında kullanılır.)
Benden yemlen yumurtayı başkasına bırak.
(“Karnını ben doyuruyorum, kazancını başkasına  yediriyosun anlamında kullanılır)

Çorum Gümüşhacı köyü atasözleri

XIBaHaRIX

XIBaHaRIX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Tem.2007 Çar 23:15:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Nehircim emeğine sağlık güzelim tamam bu kadar yeter  korktum sıra bana sık telafuz ettiğine gelicek diye

(yolunda farında açık olsun kuzucum)

HAYTOVER

HAYTOVER resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ağu.2007 Pzr 19:01:54sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

tamamen duygusal konular bunlar =)

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir