ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
4 Haziran 2024, Salı 03:30   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   Son Dakika/Deniz Otobüsü Gemiye Çarptı
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Ağu.2007 Pzt 17:42:18      Son Dakika/Deniz Otobüsü Gemiye Çarptısohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Deniz otobüsü gemiye çarptı

İstanbul Zeytinburnu açıklarında deniz otobüsü, demirlenmiş haldeki kuru yük gemisine çarptı. Bostancı-Avşa seferini yapan deniz otobüsünün, Ukrayna bayraklı yük gemisine çarpması sonucu 40 kişi yaralandı.

*"DENİZ OTOBÜSÜNDE CAN PAZARI" HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

*DENİZ OTOBÜSÜNÜN İÇİNDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ

FERİBOTTA CAN PAZARI

Çapmanın şiddetiyle çok sayıda yolcu yaralanırken içeride tam bir can pazarı yaşandı. Ağır hasarlı yolcu feribotu kazanın ardından tekrar Yenikapı İskelesi ne döndü. Yolcular kaza sonrası batma ihtimaline karşı can yelekleri giyerken, iskeleye çok sayıda ambulans çağrıldı.

Olay yerine gelen sağlık görevlileri öncelikle durumu ağır olan yaralıları sedyelerle ambulanslara taşırken, hafif yaralılar da olayın şokuyla oturdukları yere yığıldı.

Yolculardan bazıları şok geçirdi. Bazılarının da bayıldığı görülürken, yolcular kendi kaptanlanın hatalı olduğunu iddia etti. Yolcular içeride çok sayıda kadın ve çocuğun yerlere yuvarlandığını ve gemide hiçbir sağlık görevlisinin bulunmadığını belirterek tepki gösterdi.

40 YARALI VAR

Bostancı-Yenikapı-Avşa Adası seferini yaparken Zeytinburnu açıklarında kuru yük gemisi ile çarpışan Salih Reis 4 adlı deniz otobüsünde yaralanan ve çevredeki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralıların sayısının 40 olduğu belirtildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünün tespitlerine göre, kazanın ardından ambulanslarla çevredeki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralıların sayısı 40 olarak belirlendi.

Yaralıların listesi

*İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde: "Hüseyin Ayan, İsmail Akar, Meltem İşen, Şenol Dümgel, Nurgül Dümgel, Ahmet Üner, Serap Dükkancı, Kevser Dodurga, Begüm Yaşıt ve Murat Aktaş, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde Atalay Sonay, Alfenur Özmen, Serpil Özmen, Cem Özmen, Ceren Özmen, Zeynel Özmen, Zeycan Demircan, Kemalcan Demircan ve Erdem Üçer"

*İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi nde: "Burcu Erdoğan, Yusuf Karabulut, Semiha Bulut, Yunus Emra Ersayın ve Haydar Yıldırım"

*Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde: "Nesrin Erzurum, Enver Erzurum, Enes Çınar, Eray Çınar, Anılcan Temizel, Oya Tansu, Ümmühan Erol, Semiha Başocak, Ayşe Turan, Şenol Erol, Hüseyin Çınar, Yurdagül Demirtaş, Selim Başocak ve Nurhayat Ilıcacı yaralı olarak bulunuyor. Bu arada, 2 yaralının kimliğinin belirlenmesine çalışılıyor.

KAZAYI SANİYE SANİYE İZLEYEN YOLCU ANLATIYOR

Olayı yara almadan atlatan Gökhan Ünal adlı vatandaş, kaza anını saniye saniye gördüğünü söyledi.

Saat 10.30 sıralarında geminin hareket ettiğini ifade eden Ünal, yaklaşık 10 dakika sonra çığlıklar duyduğunu belirtti.

Çığlık gelen tarafa baktığında feribotun önünde bir gemi gördüğünü ve 10 saniye sonra da bu gemiye çarptıklarını aktaran Ünal, "Çarpma anında biz korunabildik. Ama ön taraftakilerin çoğu camlara doğru yapıştı.
Yerlere düşenler ve yaralananlar oldu. Zaten çapmanın etkisiyle geminin ön tarafı darmadağın oldu.Valizler, bavulların hepsi suya düştü. Panik içerisinde hemen can yeleklerini taktık.
" diye konuştu.

Kaza anında bir anda donup kaldığını ve hiçbir şey hissetmediğini aktaran Ünal, "O anda Tamam her şey bitti, buraya kadar diye düşündüm. Çünkü olayı canlı canlı görmek çok kötü bir şey. Karada değilsiniz. Çarpmayla birlikte su aldığı zaman batabilirdi. Ama Allah tan olmadı. Korktuk ama panik yapmamaya çalıştık." dedi.

Ünal, saat 8.30 feribotuna bilet aldığını ancak kaçırınca saat 10.30 daki feribota son anda bindiklerini kaydetti.

"ÇOK DEHŞET VERİCİ BİR ANDI"

Bostancı-Yenikapı-Avşa Adası seferini yaparken Zeytinburnu açıklarında Ukrayna bayraklı yük gemisi ile çarpışan İDO ya ait Salih Reis 4 isimli deniz otobüsünde bulunan ve kazada kolundan yaralanan yolculardan Tülay Yücel, Ani bir çarpışma oldu. Çok dehşet verici bir andı dedi.

Yenikapı daki İDO İskelesi nde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Yücel, deniz otobüsünün kaza öncesinde çok süratli
olduğunu öne sürerek, Yenikapı dan ayrıldık. Çok hızlı gidiyorduk. Ani bir çarpışma oldu. Çok dehşet verici bir andı. Yaralılara yardım edecek bir sağlık görevlisi yoktu. Çok sayıda kanamalı yaralı vardı dedi.

Kaza sırasında kolundan yaralandığını ifade eden Tülay Yücel, olayda yaralananlara diğer yolcuların yardım ettiğini belirterek, içinde bulundukları deniz otobüsünün başka bir gemiyi beklemeden Yenikapı İskelesi ne geldiğini ifade etti.

"KOLTUKLAR YERLERİNDEN FIRLADI"

Kazada hafif yaralanan Galip Sırma da "Çarpıştıktan sonra deniz otobüsündeki yolcu koltuklarının yerlerinden fırladığını gördüm" dedi. Sırm, bir anda çok sayıda kişinin yerlerde yattığını belirten Sırma, gemide büyük panik yaşandığını anlattı.

"GEMİYE DOĞRU HIZLA YAKLAŞTIĞIMIZI GÖRDÜM"

Tedavisi sürenler arasında bulunan deniz otobüsünün görevlilerinden Atalay Sonay, yolculardan bilet toplarken gemiye doğru hızla yaklaştıklarını gördüğünü söyleyerek, "O sırada boşlukta bir kadın vardı. Savrulmaması için onu tutmaya çalışırken ben savruldum. Belimi ve kolumu incittim. Kazanın neden kaynaklandığını bilmiyorum ama teknik bir arıza olabilir." dedi.

"ÇARPMADAN ÖNCE ÇIĞLIK SESLERİ YÜKSELİYORDU"

Feribot kazasındaki yaralılardan Çiğdem Mutlu, feribotun arka tarafında oturduğunu belirterek çarpmayla birlikte yolcuların oturdukları yerlerden fırladıklarını, çarpmadan en çok önde oturan yolcuların etkilendiğini söyledi. Çarpmadan önce çığlık seslerinin yükseldiğini ifade eden Mutlu, çarpmayla birlikte herşey birbirine girdi. Kazayla birlikte yolcularda panik havası oluştu. Yolcular bir an feribotun batacağını düşünerek panik yaptı." diye konuştu.Mutlu, "Feribotta bulunan görevliler geminin su almadığını belirterek yolcuları sakinleşmeye çalıştı.

"ÇOK KORKTUM"

Yüzünden ve kolundan yaralanan Kemalcan ın annesi Seycan Demircan ise, " Bir anda gemiye doğru hızla ilerlemeye başladık. O an ne olduğunu anlayamadım ama çok korktum. Kemalcan ın durumu iyi." diye konuştu.

KURU YÜK GEMİSİ BOŞTU

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş ye (İDO) ait Salih Reis-4 isimli deniz otobüsünün çarptığı Ukrayna bayraklı Semyon Rudhnev isimli kuru yük gemisinin boş olduğu ve kaza nedeniyle sol yan tarafında küçük çapta maddi hasar oluştuğu belirtildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, kaptan İsmail Taşpınar yönetimindeki Salih Reis-4 adlı deniz otobüsünün, Ahırkapı açıklarındaki demirleme alanında beklerken çarptığı Ukrayna bayraklı Semyon Rudhnev adlı kuru yük gemisinin sol yan tarafında küçük çapta maddi hasar oluştu.

Boş olduğu ve İstanbul dan alacağı yükle Ukrayna nın Nikoloev Limanı na hareket etmesi planlanan gemi, soruşturma kapsamında gerekli
incelemelerin yapılması amacıyla beklemeye alındı.

Geminin bakıma alınıp alınmayacağına, yapılacak incelemelerin ardından karar verilecek.Bu arada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca olaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Liman Başkanlığı ve deniz polisince her iki kaptanın ifadelerinin alındığı belirtildi.

KAZANIN NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş ye (İDO) ait Salih Reis-4 isimli deniz otobüsü ile Urayna bayraklı Semyon Rudhnev isimli kuru yük gemisinin çarpışma nedenine ilişkin teknik ekiplerce araştırma yapıyor.

İDO dan alınan bilgiye göre, kaptan İsmail Taşpınar ın kullandığı deniz otobüsü ile Ahırkapı açıklarında demirli bulunan kuru yük gemisinin neden çarpıştığına ilişkin İstanbul Liman Başkanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve sigorta kuruluşundan görevlilerce araştırma başlatıldı.Kazanın oluş şekline ilişkin kaptan Taşpınar dan da bilgi alındığı ifade edildi.

SELAMET: KAZADA SEVİNDİRİCİ TARAF CİDDİ YARALANMA OLMAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Vekili Ahmet Selamet, Zeytinburnu açıklarında gerçekleşen kazada sevindirici tarafın, ciddi yaralanmaların meydana gelmemesi olduğunu söyledi.

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO) Genel Müdürlüğü nde düzenlenen basın toplantısında kazayla ilgili bilgi veren Selamet, saat 10.00 da Bostancı dan kalkan ve Yenikapı ya uğrayıp buradaki yolcuları da aldıktan sonra hareket eden Salih Reis-4 adlı deniz otobüsünün, saat 10.45 sıralarında Zeytinburnu açıklarında Ukrayna bandıralı ticari gemiye çarptığını hatırlattı.

Selamet, kazanın nedeniyle ilgili kendilerine henüz bilgilerin ulaşmadığını belirterek, savcılık ve Liman Başkanlığı nın olayla ilgili inceleme başlattığını kaydetti.

Kazanın kesin nedeninin yapılan araştırmalar sonucunda belli olacağını kaydeden Selamet, Müessir kazada sevindirici taraf, ciddi yaralanmaların olmaması dedi.

Selamet, 449 yolcusu bulunan deniz otobüsünde yaralanan 40 kişinin çevredeki hastanelere kaldırılarak, ayakta tedavi edildiğini bildirdi.Kaptanın kendi imkanlarıyla deniz otobüsünü Yenikapı daki İDO İskelesi ne götürdüğünü dile getiren Ahmet Selamet, 449 yolcunun tahliye edildiğini ve kayıp yolcu bulunmadığını bildirdi.

Selamet, tahliye edilen yolculardan 222 sinin İDO nun başka bir deniz otobüsüyle Avşa Adası na gitmek üzere yola çıktıklarını kaydederek, yola devam etmek istemeyen 187 yolcunun ise İDO nun imkanlarıyla gitmek istedikleri yerlere ulaştırıldıklarını söyledi.

Ahmet Selamet, olaya acil eylem planıyla müdahale edildiğini belirterek, bundan sonra daha dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

İDO GENEL MÜDÜRÜ PAKSOY

İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy da, şirketin tüm gemilerinin deniz ulaştırması ve sevk idaresi kuralları çerçevesinde donatıldığını, kaptanın da uzak denizlerde çalışan tecrübeli bir kaptan olduğunu söyledi.

Olayla ilgili incelemelerin ilgili kurumlar tarafından yapıldığını ifade eden Paksoy, olayın meydana geliş sebebinin araştırmalar sonucunda belli olacağını, bu nedenle konuyla ilgili yorum yapmanın doğru olmayacağını ifade etti.

Paksoy, kaza sonrası acil eylem planı uygulandığını, gemiye dönebilecek durumda olduğu için dön emri verildiğini ve tüm yolculara anında müdahale edildiğini kaydetti.

Ahmet Paksoy, ayrıca gemilerin sürekli bakıma alındığını ve sertifikalandığını da sözlerine ekledi.

27 MARTTA HİZMETE ALINMIŞTI

İDO nun Singapur da yaptırttığı katamaran tipi Salih Reis-4 deniz otobüsü, Burak Reis-3 adlı deniz otobüsü ile birlikte 27 Mart 2007 tarihinde dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ın da katıldığı törenle hizmete alınmıştı.

Marmara Denizi ndeki uzak hatlar arasında çalışan 449 yolcu kapasiteli ve 30 deniz mili seyir hızına sahip deniz otobüsü, 7,5 milyon dolara mal olmuştu.

FERİBOT TUZLA TERSANESİNE GÖNDERİLDİ

Zeytinburnu açıklarında kuru yük gemisiyle çarpışan Salih Reis -4 isimli yolcu feribotu, hasar tespiti, tamir ve bakım için Tuzla Tersanesi ne gönderildi.

Bostancı ve Yenikapı dan aldığı yolcularla saat 10.30 da yola çıkan ve Zeytinburnu açıklarında bir kuru yük gemisiyle çarpışan Salih Reis-4 isimli feribot tamir için Tuzla Tersanesi ne gönderildi.

Yenikapı da bir süre bekletilen ve seyir için bir engeli olmadığı tespit edilen yolcu feribotu, basın mensupları kıyıda görüntü aldıktan sonra iskeleden ayrıldı. Ön kısmının kazada ağır hasar aldığı görülen feribot, hasar tespiti , tamir ve bakım için Tuzla daki tersaneye gönderildiği öğrenildi.

Bu arada kaza yapan feribotun kaptanın isminin İsmail Taşpınar (35) olduğu bildirildi.

MEYDANA GELEN DENİZ OTOBÜSÜ KAZALARI

26 Haziran 2007 de Avşa Adası ndan İstanbul Yenikapı Bostancı seferini yapan Umur Bey isimli deniz otobüsü Marmara Denizi açıklarında batma tehlikesi geçirmiş ve gemi tehlike nedeniyle Avşa Adası na geri dönmüştü.

23 Aralık 2005 te de Yenikapı-Bandırma ya seferini yapan Gazanfer Çelebi adlı deniz otobüsü, Bandırma daki iskeleye yanaşmak isterken, yoğun sis nedeniyle Bandırma Liman İşletme Müdürlüğü ne ait yeşil fenere çarpmıştı.

Sabah,13 Ağustos 2007, Pazartesi

yaşam paylaşıldıkça güzel!!!...

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Ağu.2007 Sal 15:27:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Deniz otobüsünün kaptanı: Dikkatim dağılmıştı

Zeytinburnu açıklarında Ukrayna bayraklı Semyon Rudhnev isimli ticari bir gemiye çarpan İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş ye (İDO) ait Salih Reis-4 adlı deniz otobüsünün kaptanı İsmail Taşpınar serbest bırakıldı.

Kazaya karışan İDO ya ait Salih Reis-4 isimli deniz otobüsünün kaptanı İsmail Taşpınar, olay sonrası ifadesinin alınması amacıyla cumhuriyet savcısının talimatıyla Balat taki Liman ve İskele Polis Merkezi ne götürüldü.

Taşpınar verdiği ifadede olay sırasında kendisine yolcular hakkında bilgi verildiğini ve bu nedenle dikkatinin dağıldığını belirterek geminin demirli olduğunu farketmediğini söyledi.

Taşpınar, yine savcılığın talimatıyla polis merkezinden serbest bırakıldı.

Bu arada, İstanbul Cumhuriyet Savcısı İlker Yaşar, kazada yaralı bulunması nedeniyle soruşturma başlattı.

Savcı Yaşar, yapılan tespit ve incelemeler sonucu kazanın gerçekleştiği alanın koordinatlarının kendi yetki alanı dışında olan Zeytinburnu nda meydana gelmesini dikkate alarak yetkisizlik kararı verdi. Savcı Yaşar, dosyayı bir yazıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı na gönderdi.

(AA)

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Ağu.2007 Sal 16:07:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Küçücük Gemide ayıp etmiş yani demir atmış yalnızlığa misali, beklerken. Koskocaaaaaaa Şehir Hatları İşletmesine ait Deniz Otobüsü geliyor,tabanları yağla kaç arkana bile bakmadan veya yol ver geçsin.

Nede olsa o kadrolu Devlet Memuru sayılır Deniz Otobüsü. Korkacaksın gelişinden gidişinden

SchAeFeR

SchAeFeR resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Ağu.2007 Sal 16:35:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Arkadaşım sende haberi copy paste yapmışın kim okuycak zamanı bulurki.Başlık ve resim yeterdi detaya gerek yoktu

HoKKaBaZ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Ağu.2007 Sal 16:41:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·SchAeFeR· :
Arkadaşım sende haberi copy paste yapmışın kim okuycak zamanı bulurki.Başlık ve resim yeterdi detaya gerek yoktu

İletişim çağındayız sanıyordum ben oysaYorum için değil,gündemden haberdar olasınız diye eklemiştim.Kimseden okumasını da istemedim bugüne kadar...Herkesin heyfi bilir

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Ağu.2007 Çar 16:13:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·HoKKaBaZ· :

·SchAeFeR· :

İletişim çağındayız sanıyordum ben oysaYorum için değil,gündemden haberdar olasınız diye eklemiştim.Kimseden okumasını da istemedim bugüne kadar...Herkesin heyfi bilir

Tufanım resmen pc başında sesli şekilde katıla katıla koptuğum an, şu soru ve cevap ikiniz arasındaki bişey sormada bana.Puahahahahhaaaaaaa Allahım yaaaaaa hay yaşa be güldürdün  gene,öyle ya iletişim çağındayız sen bakma kuzenin kusuruna

Diyecahsın kı neye?

Ne blem neyse yorum yok

Yani sende kim okuycak o kadar yazıyı canım

SchAeFeR

SchAeFeR resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Ağu.2007 Çar 17:10:17sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
benimi çekiştiriyonuz kızacağınızı bir şom ağızlınında katıla katıla güleceğini bilsem yazmazdım

Xcalib

Xcalib resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Ağu.2007 Çar 18:44:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

YazIk ya Ne biCim KapTan Bu

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir