ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

6 Mayıs 2024, Pazartesi 22:53   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   Hayat Neden Bu Kadar Sıkıcı ? Diyenlere ...
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Nehir

Nehir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Ağu.2007 Per 12:43:33      Hayat Neden Bu Kadar Sıkıcı ? Diyenlere ...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Hayat Neden Bu Kadar Sıkıcı ? Diyenlere...

Boş bir zamanınızda okuyun !

“Bugün ne Yaptın ? “ Hiiiç Aynı işte ne olsun ! DiyenLere , anlatacak bir çok şeyi olması için …
Şimdilerde insanlığın en büyük sorun bu … Hayatın sıkıcı , monoton olması dışarıya dahi çıkmak istememek , gün ışığı görmemek … Herşeyin aynı olması insanın canını sıkıyor elbet , bunaltıyor , depresyona sokuyor … Sonuç ; hayatı suçluyoruz , hayata soru soruyoruz neden bu kadar sıkıcı , neden herşey aynı diye ? Peki bu soruyu hiç kendimize sorduk mu ?
Bugün neler yaptınız ? Şu ana kadar yaptığın şeyleri bana bir anlatır mısın ? Peki ya dün ? İyi de anlattıklarının dün ile bugün arasında ki farkı yok ki ! Dün ne yaptıysan bugünde aynısını yapmışsın … İşden gelmişsin evine yorgun argın , yemeğini yemiş az dinlenmiş , bilgisayarın başına geçmişsin .. Ya da okuldan gelmiş yemeğini yemiş az ders çalışmışsın tamam ! Tek değişiklik dünkü okudukların ile bugün kü okuduğun yazıtLar ! Peki dün neler okudun kaç tanesini hatırlıyorsun ?
Biliyorum bende böyle sorular sordukça sorunu iyice büyütüyorum ! Böyle düşünmeniz normal , ancak olayın esasî tarafı sorunu kendi kendimizin büyütmesi … Yani sorunun kendimiz olması … Hayatında değişiklik yapmıyorsun hiç ! Demek istediğim şey , işini , okulunu , arkadaşlarını değiştirmek değil … Demek istediğim şey kendini değiştirmek … Yani hayatı değiştirmek , çünkü hayattaki herkes senin için varoldu , onları lehine çevirmek senin elinde ! Demek istediğim şey , işten ya da okuldan eve geldikten sonra her zaman ki gibi olmaman , git yeni birşeyler üret ! MeseLa bir spor kulubune üye ol ! Hayır , hayır yorulmazsın kafanı hiç yorma ! ya da git bir kütüphaneye , al eline değişik bir kitap ! Hiç te sıkıcı değil , asıL sıkıcı olan senin bunları sıkıcı görmen ! Kaç kez gittin bir spor kulubüne ya da kütüphaneye , müzeye ? Gir bir Lokantaya ya da ne bileyim işte şimdilerde cafe diyorlar hiç yemediğin yemekleri tat ! Hiç giymediğin elbiseleri giy !
İnsanOğlunun özgürlüğü kısıtlanmadık sürece , en hızlı yaşadığı dönem çocukluktur ! Neden biliyor musunuz ? Çünkü çocukluğunuzda herşeyi merak edersiniz .. Öğrenmek , yeni birşeyler üretmek … Çünkü çocukluğunuzda hayatı galeye almazsınız ! Şimdide öyle olun , hayatı kaleye hiç almayın … O zaten sizi alıyor ne gerek var ikinizin de aynı şeyi düşünmesine ! Siz sadece gerekli materyalleri düşünün tamam ! Gideceğiniz ve yapacaklarını yeni şeyler için gerekli parayı kazanın tamam ! Gerisi hiç önemli değil ! Burada ben bile heyecanlandım
Unutmayın , siz depresyonada girseniz , sesiniz kısılana kadar bağırsanızda hayatın sıkıcı olduğunu o hiç dinlemez … Kum saati devamLı devrilmiş durumdadır ve o kumLar daima akmaya devam eder , siz ölene dek … Sizin ne durumda olduğunuzu hiç önemsemeden ! Zamanın ve hayatın bu kazığına göz yummayın , bir çocuk olun ve gittiğiniz gördüğünüz yerlere dahi sanki ilk kez gidiyormuş gibi heyecanLa gidin ! Binlerce Kez gittiğiniz yer sıkıcı olmaz çünkü sadece gittiniz hiç araştırmadınız ! Bu sefer gidin araştırın ! Gidin hiç oturmadığınız bir koltuğa oturun ! Bazılarının yaptıklarına apttallık dediğiniz şeyleri deneyin .. Emin olun bazen ***** olmak eğlenceli oluyor
Dediğim gibi zaman akıp gidiyor ve hayatımıza yıllar ekleniyor sürekli ! Peki yıllarımıza hayat ekleye biliyor muyuz ? o zaman durma hadi kalk eline bir kağıt kalem al ve yarın yapılacakların , gezilecek yerlerin , alınacakların listesini çıkar !
Ve yarın eğer boş bir vaktin olursa buraya da yorum yaz olur mu ? Dediğim gibi boş bir vaktin kalırsa , değerli zamanını çalmak istemiyorum …

Eee Bugün Neler Yaptın ? Anlatsana !

Renk Değişir mi?
     Sen değişir misin?
     Ovunca gözlerini ben değişir miyim

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Ağu.2007 Per 13:04:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Çok güzel bir yazı Nehir, kendini ChatCity ye ve sanal hayata fazla kaptırmış olan herkes okumalı, sonra da kendini gözden geçirip yeni kararlar almalı. Böyle yapmazlarsa burada yaşadıklarından dolayı girdikleri sıkıntı ve buhranlardan şikayet etmeye hakları yok.

Merak ettim, sen mi yazdın bunu?

Nehir

Nehir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Ağu.2007 Per 20:00:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Meraklı Rest :) Hayır ben yazmadım ama çok etkilendim ve paylaşmak istedim.Paylaşılan sözlerin akıcılığı,anlaşılması çok kolay ve güzel bir yazı olmuş ama yine gördüğün gibi herkes sıkılmaya razı, ama okumaya değil tercih meselesi ne diyelim.

Aslında nasıl da bizlerden bir parça,nasıl da günümüzde yaşanan ve boşa geçen zamanın adımıza tercümesini yapmış,Şikayet ettiğimiz her konuyu dile getirmiş.İnsanlardan,sevgiden,dostluklarda,birlikteliklerden koptuğumuzun portresi çizilmiş ... Çok şey yazlıp çizilebilir değil mi bu konuda ?

Renk Değişir mi?
     Sen değişir misin?
     Ovunca gözlerini ben değişir miyim

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Ağu.2007 Per 20:07:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·Nehir· :

Çok şey yazlıp çizilebilir değil mi bu konuda ?

Evet ama yeteri kadar okunur mu bilemem :)

Yukarıdaki yazı "yazılıp çizilebilecek çok şey"in özeti olmuş, o okunsa yeter diye düşünüyorum.

Teşekkürler böyle güzel bir yazıyı paylaştığın için...

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir