ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
3 Mayıs 2024, Cuma 20:46   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Dijital Yaşam > Dijital Yaşam
forum sohbet oyun basliklari
   İnsandan Daha Zeki Robotlar mı Gelecek?
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Eyl.2007 Cmt 03:19:49      İnsandan Daha Zeki Robotlar mı Gelecek?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
İnsan gibi düşünebilen robotlar geliyor. Ama bilim adamlarının korkusu var...
Bilim adamlarının tek korkusu, bu robotların kontrolden çıkıp, kötü işlere kalkışması. Tıpkı “I Robot” filminde olduğu gibi...

ABD’nin San Francisco kentinde yapılan “Yapay zeka ve insanlığın geleceği” konulu konferansta bir araya gelen, çoğu alanında bir numara olan bilim adamlarına göre 2029 yılında insan gibi düşünebilen robotlar ortaya çıkacak. Uzmanlar bu korkutucu teoriyi mikroçip teknolojisinin hızlı gelişimine bağlıyor. İnsan beyninin kapasitesi ilkellikten modern insana geçişte sadece 3 kat arttı. Bilgisayarların can damarı olan mikroçipler ise 2 yılda bir kapasitelerini ikiye katlıyor. Bu da bilgisayarların gücünün inanılmaz bir hızla artması anlamına geliyor.

Bu hız göz önünde alındığında 22 yıl sonra insandan daha zeki ve kendini programlayabilen ilk robot ortaya çıkabilir. En büyük kabus ise bu robotun kontrolden çıkması. Çünkü hiçbir kural tanımayacak bu robotların kontrol edilmesi imkansız olabilir. Isaac Asimov’un romanından uyarlanan “I Robot” filminde 2035’te robotların kontrolden çıkıp suç işlemeye başlamasını konu alıyordu. Will Smith’in oynadığı film insanlığın robotlarla mücadelesini anlatıyordu.

Milliyet Teknoloji

binbirgecekaramsal

binbirgecekaramsal resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Eyl.2007 Pzr 09:11:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
çok güzel olmuş.. Ellerine sağlık..  Paylaştın için tşk ederim  Hos Sohbetler.. Binbirgecekaramsal..ABD :))))

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Eyl.2007 Pzr 17:48:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

İmkansız değil bence..

Teşekkürler Restti

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Eyl.2007 Cmt 22:01:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bu haberi okur okumaz şu düşünceler oluştu kafamda...

Teknolojinin hergeçen gün dahada hızlı ilerlediği günümüzde,nimetlerinden olabildiğince yararlanıyoruz...Hep daha iyiye daha mükemmeline ulaşmaya çalışıyoruz insan olarak...(Bu arada bazı toplumsal değerler değişiyor ve bazı kayıplar oluyor belki,ayrı konu...)Bir süre önce izlediğim bir haberde de japonlar tarafından geliştirilmiş süper robot haberini okumuştum...Şimdi ise insanlardan dahada zeki robotların geleceği haberi...Yoruma açık..

Acaba insanlık bu şekilde kendi sonunu mu hazırlayabilir mi?

Habere göre konuşuyorum,yoksa o kadar hayalperest değilim :)

İnsanlardan daha zeki robotlar...

Hakikaten ilginç  :)Paylaşım için teşekkürler...

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Eyl.2007 Cmt 22:37:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

İnsanın yapacağı hiçbirşeyin insandan daha zeki olacağına inanmıyorum.

Bilmem aranızda bilgisayarla satranç oynayan var mı?

Ben oynamamıştım hiç. Ofisteki pc ler yenilendiğinde vista yüklü olanlar alındı ve vista da oyunlar sekmesinde satranç var ama güzel yanı şu, dereceler var en zor olanla oynamak gerçekten çok güç. En zor olan seçiliyken, %70 beni yeniyor.

Konuyla ilgisine gelince, Ben hata yapabiliyorum bilgisayar ise yaklaşık 4 ile 8 dakika arası düşünüp oynuyor. Ben onun bir hamlesine hırslanıp hamlemde hata yapabilirken o oynayabileceğim tüm ihtimalleri göz önüne alıp hatasız oynuyor.

Tezim şu;

İnsan herzaman kendi yapacağı her cihazdan daha zekidir.

Robotun tek artısı olacaktır hata yapmayacaktır.

İnsan yaşamın her evresinde hata yaparak, öğrenerek, keşfederek gelişirken, robot sadece ona yüklenen bilgiler doğrultusunda hareket eder yani önce siz tecrübe edineceksiniz, keşfedeceksiniz sonrasında bu bilgiyi ona yükleyeceksiniz. Bu robot benden zekiymiş diye düşünen insanlar ise düşünme gücünü başka alanlarda kullananlardır.

sonuç;insan düşüncesinin ürünü olan robot kesinlikle insanı zeka konusunda aşamaz.

Restless, konu güzel teşekkürler :)

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Eyl.2007 Cmt 22:46:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

prangaxxx :

Tezim şu;

İnsan herzaman kendi yapacağı her cihazdan daha zekidir.

Robotun tek artısı olacaktır hata yapmayacaktır.

İnsan yaşamın her evresinde hata yaparak, öğrenerek, keşfederek gelişirken, robot sadece ona yüklenen bilgiler doğrultusunda hareket eder yani önce siz tecrübe edineceksiniz, keşfedeceksiniz sonrasında bu bilgiyi ona yükleyeceksiniz. Bu robot benden zekiymiş diye düşünen insanlar ise düşünme gücünü başka alanlarda kullananlardır.

Ben de aynen bu şekilde düşünüyorum aslında. Ama bir yandan da "Koskoca bilim adamları bunu düşünemiyorlar mı da robotların insandan daha zeki olabileceğini iddia edebiliyorlar?" diye düşünüyorum

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Eyl.2007 Cmt 23:14:39sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Haklısın Restless :)

Ama ben onların koskocalıklarını lüks sitelere , lüks otomobillere ve hergün yenilenen pahalı ürünlere ilgi duyan çocuklarına sattıklarını sanıyorum. Yalın düşünceler ve buluşlar yerini ihtiyaçlar arenasında büyük teknolojiyi üreten ve pazarlayan firmalara bırakıyor.

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Eyl.2007 Cmt 23:34:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Dünyada kapitalizm etkisini arttırdıkça, para gitgide daha fazla insanın hayatında önemli konumlara sahip oldukça bilim ve teknoloji arasındaki bağın sağlamlığı hakkında şüpheler edinmekteyim. Bir yanda sadece teknolojik gelişmelerin, yeniliklerin sağladığı yüklü miktarda paracıklar var, diğer yanda da salt insanlığın geleceği ve bilinmezler üzerine yapılan çalışmalar...

"Bilim adamı" denilenler de bu tür bir ayrıma tabi tutulabilir pekala. İçlerinde çok büyük şarlatanlar olduğu ve ortak bir amaca hizmet etmek için toplanmış olsalar da birbirlerinden nefret edenlerin mevcut olduğu bir gerçek. Ayrıca kimisi sadece popüler olmak için ipe sapa gelmez açıklamalarda bulunabiliyor. Geçenlerde bir tanesi "Bana (bilmemkaç) milyon dolar sağlayın, zaman makinesi yapacağım." demişti. Tabi ki yalan oldu :)

Diyeceğim o ki, "2029 da robotlar daha zeki olacak", "2049 da ölümsüzlüğün sırrı bulunacak" , "2099 da insan uzayda her yere gidebilecek." gibi açıklamaları somut gelişmeler olmadıkça ciddiye almamak iyi olur.

pranga ve Melisa değerli yorumlarınız için teşekkürler...

carettacarettatos

carettacarettatos resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Eyl.2007 Pzr 03:51:06sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

kopyakalp

kopyakalp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Mar.2008 Çar 17:07:12sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir