ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
3 Haziran 2024, Pazartesi 09:40   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Bu Yılın En Heyecanlı Öğrencisi O !
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Nehir

Nehir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Eyl.2007 Cum 22:43:31      Bu Yılın En Heyecanlı Öğrencisi O !sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Bu Yılın En Heyecanlı Öğrencisi O

Yeni eğitim yılı başladı ama herkesten daha heyecanlı birisi vardı. Kolları olmayan Ayşenur, büyük bir heyecan ve azimle başladı eğitim serüvenine.

Samsun´da, 2007-2008 eğitim-öğretim yılına büyük bir heyecanla başlayan elleri olmayan, ayaklarıyla yazı yazmaya çalışan ortopedik engelli Ayşenur Kozal, okuma azmiyle dikkat çekiyor.

2007-2008 eğitim öğretim yılana öğrenciler büyük bir heyecanla başlarken, okulun ilk gününde minik Ayşenur, okuma azmiyle dikkatleri üzerine topladı. Canik beldesindeki Kocatepe İlköğretim Okulu´na kaayıt ettirilen doğuştan iki kolu olmayan, sol bacağı ise sağ bacağından 15 santimetre kısa olan 7 yaşındaki Ayşenur Kozal, 43 kişilik 1-D sınıfından engelli olmayan arkadaşlarıyla aynı sırayı paylaşıyor. İnşaat işçisi olan Salih ve ev hanımı olan Emine Kozal çiftinin doğuştan ortopedik engelli kızları minik
Ayşenur, okuma sevgisini, yaşayacağı zorluğa rağmen yerine getirdi. Bir haftalık alıştırma döneminde büyük ilerleme kaydeden Ayşenur´a, okuldaki minik arkadaşları ve öğretmenleri de yoğun ilgi gösteriyor.
İlk başlarda çekingen olan ve arkadaşlarından uzak duran Ayşenur, 1 haftalık alışma döneminin ardından kendisine gösterilen sıcak yaklaşımla gülücükler saçarak arkadaşlarına eşlik edip oyunlar oynuyor. Teneffüs saatinde annesinin ´Dışarı çıkma, seni düşürürler´ uyarısını dikkate alan Ayşenur, kendisine gösterilen ilginin ardından koridora çıkıp arkadaşlarına bakıp eşlik ediyor.
Yüzünün yardımıyla kollarıyla kalem tutan ama çok zorlanan, sağ ayağıyla eli varmış gibi yazı yazabilen Ayşenur, azmiyle takdir topluyor. Sınıftaki bir çok arkadaşını, engeline rağmen geride bırakan ve daha iyi yazı yazıp konuları kısa sürede anlayan Ayşenur, öğretmeninden ve arkadaşlarından sürekli övgü alıyor. Yazı dışında resimde yapabilen Ayşenur, okula yeni başlayıp ´Beceremiyorum´ diyen çocuklara örnek gösteriliyor. 17 yıllık öğretmen Nurettin Gökçek, Ayşenur düzeyinde engelli ilk defa öğrencisi
olduğunu, okul idaresi tarafından böyle bir öğrencinin okulu kayıt yaptırdığının kendilerine bildirdiğini, ilk başta tüm öğretmenler gibi kendisinin de endişelendiğini söyledi. ´Öğrenci beceremezse ne yaparız´ endişesinin kendilerinde hakim olduğunu, tüm öğrenciler en iyi şekilde eğitim almasını istediklerini dile getiren Gökçek, minik Ayşenur´un ayağıyla yazı yazmasına rağmen, başarılı bir öğrenici olduğunu, endişelerinin tamamen gittiğini, diğer arkadaşlarını konu olarak geride bıraktığını kaydetti.

Okula gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Ayşenur Kozal ise çok sayıda arkadaşının olduğunu, öğretmenini ve arkadaşlarını çok sevdiğini ifade ederek, derslerde hiç zorlanmadığını, ayağıyla arkadaşlarına yetiştiğini, daha çok başarılı olacağını kaydetti.

Alıntıdır..

Renk Değişir mi?
            Sen değişir misin?
            Ovunca gözlerini ben değişir miyim?

lCIAl

lCIAl resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Eyl.2007 Cum 23:05:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Merhabalar..İyi Akşamlar/Geceler..

Hep içimde bir izdihamla okula giderdim.Oysaki herşeyim dört - dörtlüktü.. İlk okul 1.sınıfın yolunu tuttuğum zamanı aklıma mıh gibi kazımıştım o günü , içimde bir korku bir hüzün vardı çünkü o gün okula gidiyordum , annem elimi tutuyordu..Çocukluk arkadaşlarımla beraber el ele hep birlikte mutlu bir şekilde gitmeninde sevinci vardı.Ama annemin yanımdan gideceğini anladığım an sanki bir daha gelmiycekmiş gibi oldum.Ağladım ve bir daha yanımdan gitmemesini söyledim.Nafile :) Öğretmenim yanıma geldiği zaman öcü görmüş gibi korktum ve kilitlenmiştim..Annemde o sırada gitmiş , ve ben etrafıma şaşkınlıkla bakıyordum.Nerdeyim , neden annem gitti , ben ne yapıcam burda diye o yaşlarda düşünmeye başladım.İşte okul bana bu düşünceleri geliştirmemde yardımcı olan en önemli etkendir.Etrafımda o kadar ağlayan arkadaşlarım vardı..Onlar ağlıyınca bende ağlıyordum.Ama şimdi ise öyleki okula gitmek isteyen ve bıraksanız tek başına okula gidip gelecek minik ayşenur , "Allah kimsenin başına böyle bir dert vermesin." Çok zor koşullarda bile hevesini koruyup ilerisini düşünüyor..Öğrencilik zorluklarla mücadele etmektir.Mücadeleyi yenip ilerisine yönelmektir..Minik Ayşenurumuzun , Annesine/Babasına "Allah Yardımcılar Olsun." Bu geride kalan zaman çerçevesinde diledikleri gibi hayatı yaşamayı tüm cani gönlümle istiyorum.. Engelli olupta öğrenci olmak çok zor.Heleki yanındaki arkadaşların sana tuhaf bakıyorsa bu insanı öldürür..

Konu için teşekkür ederim nehir.Okul anılarıma bir kez daha indirdin.

Hayırlı Forumlar.

Central Intelligence Agency (CIA)

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Eyl.2007 Cmt 14:04:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

umarız ki eğitimini her türlü engellere(!)karşı tamamlar ve onun gibi bireylerin sesi olur,umudu olur!!

teşekkürler nehir!

XIBaHaRIX

XIBaHaRIX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Eyl.2007 Cmt 14:34:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
İşte maddi imkansızlıklar bir şekilde gideriliyor belki , yada giderilmesede elde olan kadarıyla bir yerlere varılıyor ama bedeni ve manevi anlamda kısıtlı çocukların başarılarını gördükçe yapamadıklarıma hayıflanıyorum.Yeni eğitim yılına başlarken tüm öğrenciler için çok güzel bir örnek bence  Ayşenur .Herkezin eğitim konusunda aynı azme sahit olmasını umuyorum.Nehircim paylaşımın harikaydı Tşk ler canım

Bonnie

Bonnie resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Eyl.2007 Cmt 16:18:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hayattaki asıl engeller, insanların beyinlerindeki engellerdir. :)

carettacarettatos

carettacarettatos resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Eyl.2007 Pzr 05:12:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

xBernayn4158x

xBernayn4158x resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Eyl.2007 Pzr 06:34:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir