ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

29 Nisan 2024, Pazartesi 02:34   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   Prensesin Çilesi ve Kırmızı Başlıklı Kızın Entrikaları
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Nehir

Nehir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Eki.2007 Cum 22:58:41      Prensesin Çilesi ve Kırmızı Başlıklı Kızın Entrikalarısohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Bir varmış, bir yokmuş.Develer deve, pireler pire velhasıl herkes kendi iken Kafdağı nın ardında bir ülkede kral ve kızı mutlu mesut yaşarlardı.Prenses Fiona sarayda dilediğini yapardı. Partiler, kutlamalar...Ne bir üvey anne ne de bir cadı karısı...Ne savaş ne kıtlık...Kızcağız o kadar rahat o kadar rahattı ki, bu rahatlık batar olmuştu artık. Bir gün babasının karşısına çıktı ve bu rahatsızlığını anlattı. Babacığım dedi ya siz bir üvey anne getirirsiniz bu saraya ya da ben başımın çaresine bakarım. Böyle masal mı görülmüş yani, olaysız, entrikasız? Böyle giderse beyaz atlı prensim de  beni bulamayacak. Dedi demesine ama kral dediğin bir ayağı çukurda bir ihtiyarcık, nerden bulsun şimdi kötü psikopat ruhlu bir kadın?Tüm ülkeye haber saldı sonunda biricik kızının mutluluğu için.Kimse yanaşmadı kralla evlenmeye. Millet aklını peynir ekmekle yemedi ya, hangi masalda gördünüz üvey annenin mutlu sona ulaştığını? Prenses Fiona dayanamadı, saraydan kaçtı. Ne olur ne olmaz diye de saray bahçesindeki kurbağayı yanına aldı..

Yolculuk her ikisi için de çok sıkıcıydı.Kurbağanın öp beni ısrarlarına dayanamayan Fiona onu öptü ama tahmin edersiniz ki kurbağa prense dönüşmedi.Bunun üzerine kurbağa şansını başka prenseslerde denemek için yolunu ayırdı. Prenses Fiona tek başına kalmıştı. Az ve uz, dere tepe düz gittikten sonra, sakinleri; kurt, cadı, Kırmızı Başlıklı Kız, siyah atlı prenses,büyücü Ursila ve uyuyan güzel olan bir kasabaya vardı.

Siyah atlı prens ve prenses Fiona görürgörmez birbirlerine aşık olmuşlardı.Ancak prensin teklifini Prenses Fiona reddetti.Gerekçesi gayet açıktı; prenses bu masalın esas kızıydı ve esas oğlanın atı her masal da olduğu gibi beyaz olmalıydı, prensi sevmişti ama belli ki onun prensi değildi.

Reddedilen prens şatosuna çekildi ve atını beyaza boyamaya başladı.

Kırmızı başlıklı kızın ise büyük bir derdi vardı. Derdine derman olacağını umduğundan soluğu kurtun evinde aldı.

- Kurt kardeş, büyükanneme yaptıklarını bırakalım, geçmişi unutalım.Hatta afiyet olsun, büyükannem  canına şifa olsun.Bana yardım et.....

-Nasıl acaba kırmızı başlıklı minik sevimli altın kalpli kız?

-Prenses Fiona yı parçala, öldür, ye...

-Maalesef bu mümkün değil.

-?...

-Şey, büyükannenle yaşadığımız o feci olay ardından vejeteryan oldum.Sağlıklı bir beslenme için bol bol sebze yemeliyiz, değil mi?

Kurtta umduğunu bulamayan kırmızı başlıklı kız cadının evine koştu.Düşündüğünüz gibi ondan da bir ricası vardı..Küçücük bir rica...

-Cadı nine, cadı nine senin burnun neden bu kadar büyük?Üzerinde de kocaman bir ben var.

-Cadı olduğum için olmasın?

-Hımmm.Peki neden çenen böyle sivri?Bir de siyah acayip bir şapkan var.

-Cadı olduğum için galiba..

-Hımm, hönk.Peki şu köşedeki kazan, sonra şu iksirler, otlar falan niçin var?

- Cadı olduğum için..

-Eeee, ne duruyorsun?

-Ne yapayım?

-Büyü yapsana..Prenses Fiona ya.Onu kurbağaya çevir.Yok yok fareye...Fare kulaklı kurbağa da olabilir..Hadi hadi iyisin, tercihi sana bırakıyorum.Onu neye çevirirsen çevir ama prensten benden uzak tutu.Saadetimize, kurulacak yuvamıza kimse mani olamaz!

-Üzgünüm ama ben tövbeliyim..En son uyuyan güzeli yüzyıllık bir uykuya soktum, şimdi ne büyüyü bozabiliyorum ne de bir prens öpüp de zavallıcığı uyandırıyor. İçimi acıtıyor onun bu hali..

-Cadı nine keşke tercih hakkın olsaydı.Ama maalesef biri bu masalın kötü karakter eksiğini kapatmak zorunda. Kendim için istiyorsam namerdim, herşey masal için...

Kırmızı başlıklı kız sonunda cadı nineyi ikna etti.Cadı nine prenses Fiona ya kıyamadı onu Zümrüdüanka ya çevirmekle yetindi.

Böylece bu masal da mutlu sonla bitmedi...

Yani bazıları için...

KRAL: Gökten üç elma düştü.Biri de kralın başına..Beyninde oluşan hasar sonucu kaldırıldığı hastane de hayatını yitirdi...

KURT: Hayatının sonuna kadar gerçek bir otçul oldu...Ancak yine de kimseye yaranamadı.Ekolojik dengeyi bozdu, beslenme zincirini mahvetti..

PRENS:  Kırmızı başlıklı kızla evlendi.Yedi çocuğu oldu.Ancak mutlu olduğu söylenemez. İyi bir avukat bulur bulmaz boşanma davası açacağı söyleniyor.

KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ:Prensle evlendi. Uzun zaman çocukları olmadı.Büyücü Ursila nın yardımı ile yedi çocuğa kavuştu; yedi cüceler...

KURBAĞA:Hakkında çeşitli rivayetler var.En yaygın olanı bir Çin sarayında prensesin düğün töreninde, beşamel soslu kurbağa bacağı olarak sofrayı süslediği...

CADI:Yemini bir kez bozunca arkası da geldi.Masaldan masala koştu, ününe ün kattı...

BÜYÜCÜ URSİLA:En son deniz kızının sesini alan büyücünün barlarda ses sanatçılığı yaptığı söylenmekte..Kırmızı başlıklı kızdan da ücret olarak meşhur kırmızı başlığını almıştı...

UYUYAN GÜZEL:Halen uyuyor...Prensini bulamadı.Buldu deseler de inanmayın yok öyle birşey...

PRENSES FİONA:Zümrüdüanka olarak yandı, kül oldu.Küllerinden tekrar tekrar can buldu...Böylece sürdü, gitti...

Gökten elma düştümü bilmiyorum :)

Renk Değişir mi?
             Sen değişir misin?
             Ovunca gözlerini ben değişir miyim

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir