ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
6 Haziran 2024, Perşembe 09:30   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Dünyanın En İyi Oteli Antalya da
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Kas.2007 Sal 16:39:05      Dünyanın En İyi Oteli Antalya dasohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Tur operatörü Thomas Cook, Antalya daki Xanadu Resort Oteli ni Select Otel kategorisinde Dünyanın En İyi Oteli seçti.

Merkezi İngiltere de bulunan, dünyada çalıştığı 10 binin üzerindeki otele gönderdiği müşterilerinin memnuniyetine göre çeşitli kategorilerdeki dünyanın en iyi otellerini belirleyen Thomas Cook, bu yıl da dünyadaki 100 select otel arasında seçim yaptı.

Antalya Belek teki Xanadu Resort Oteli, "Select Otel" kategorisinde "Dünyanın en iyi oteli" seçildi.

Çeşitli ülkelere yılda 19 milyon turist gönderen, 33 bin çalışanı bulunan Thomas Cook, çeşitli kategorilerde ödüle layık gördüğü otellerin yönetici ve temsilcilerine Londra Savoy Otel de düzenlenen törenle ödüllerini verdi.

Xanadu Resort Oteli nin "Dünyanın en iyi oteli" ödülünü, otelin Odalar Bölümü Müdürü Cüneyt Çakalel, Thomas Cook un CEO su Manny Fontenla Novoa nın elinden aldı.

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Kas.2007 Sal 18:09:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Select Otel:)) :
Antalya Belek teki Xanadu Resort Oteli, "Select Otel" kategorisinde "Dünyanın en iyi oteli" seçildi.

Ülkemizdeki bir otelin yurt dışında parmakla gösterilmesi gurur verici bir durum.Lakin bir gerçek var ki,Türkiye`deki oteller yurt dışından gelen turiste farklı,yurt içerisinden gelen turiste farklı bir ücret talep ediyor.Kısaca yerli turist yabancıya oranla daha fazla para ödüyor.Sırf bu yüzden bir çok vatandaşımız yurt dışından gelmiş gibi gösteriyor kendini,bir nevi girdi çıktı.Yabancı turist sayımız da artıyor:)) Bu ayrı bir konu tabiki..

Asıl tuhafıma giden konu şu oldu:"Select Otel".

Seçilmiş otel,seçili otel gibi Türkçe kavramlar kullanılabilirdi.Nasıl ki "Dünyanın en iyi oteli" denilebiliyorsa,bu da olabilirdi.

Dip Not:"Otel" kelimesi için bir yorum yapmıyorum,çünkü evrensellik diye bir şey söz konusu...

Nefertiti585

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Kas.2007 Sal 19:32:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Evrensel dil deyince "tüm dünyanın anlayabileceği" dil kast ediliyorsa eğer ve habere konu olan otel de Türkiye nin değil de "dünyanın en iyi oteli" seçilmiş ise, ödülde Londra da veriliyor ise "vay efendim neden kategori isimleri Türkçe değil?" şeklinde bunun eleştirilecek bir yanının ya da yanlışlığının olduğunu sanmıyorum.O zaman ilköğretimden başlayarak yabancı dil eğitimi de almayalım ne gerek var değil mi?

ccCadiKisKedicc

ccCadiKisKedicc resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Kas.2007 Sal 19:40:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
kategorinin adi verilmi$.. onu ndn turkceye cevirelim=)

HoKKaBaZ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Kas.2007 Sal 19:54:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Nefertiti585 :
Evrensel dil deyince "tüm dünyanın anlayabileceği" dil kast ediliyorsa eğer ve habere konu olan otel de Türkiye nin değil de "dünyanın en iyi oteli" seçilmiş ise, ödülde Londra da veriliyor ise vay efendim neden kategori isimleri Türkçe değil? şeklinde bunun eleştirilecek bir yanının ya da yanlışlığının olduğunu sanmıyorum.O zaman ilköğretimden başlayarak yabancı dil eğitimi de almayalım ne gerek var değil mi?

O kadar çok hata var ki bu yorumda,say say bitiremem:))

Evrensel dil yoktur,bu ilk hata.İngilizce tüm dünyada ticaret dili olarak kabul edilmesine rağmen,bu dili bilmeyen milyonlarca kişi olduğu için evrensel olarak nitelendirilemez.

Evrensel deyince zaten bütün dünya kastedilir:) "Şayet"li cümleler kurmak cümlenin yapısına zarar verir:))

Yazdığım yorumu iyi okumadığını farzediyorum.Çünkü böyle sonuçlar çıkarmak için,gözlerin kapalı okuman lazım benim cevabımı:))

Kendi mesajımdan alıntı yapıyorum.Lütfen dikkat ederek oku

Benim Mesajımdan Alıntıdır :
Seçilmiş otel,seçili otel gibi Türkçe kavramlar kullanılabilirdi.Nasıl ki "Dünyanın en iyi oteli" denilebiliyorsa,bu da olabilirdi.

Burada da açık bir şekilde belirttiğim gibi;"Dünyanın en iyi oteli" diye tercüme ettilerse bu haberde,gayet doğal bir şekilde "Seçilmiş Otel" olarak tercüme edebilirlerdi.Bu daha ne kadar açık anlatılabilir,bilmiyorum.Türkçe`ye bir tercüme söz konusu,ama kendilerince yapmışlar bunu.Bilmediğiniz bir kategoride yarışamazsınız:) Yanlışım var mı?

Bu Türkçe`nin yabancı dillerin saldırısına uğramasından kaynaklanıyor aslında.Bizim şarküteri dediğimiz,ve anlam olarak da süt ve süt ürünlerinin satıldığı yer olarak kullandığımız bu kelime,Fransızca kökenli olup domuz eti satılan yer anlamını taşımaktadır.Daha bir çok örnek verilebilir.Kullandığımız kelimelere bakalım,ne kadar çok yabancı sözcük kullanıyoruz,değil mi?

Nefer,yazdığın paragrafın en son cümlesini talihsizlik olarak kabul ediyorum

ccCadiKisKedicc

ccCadiKisKedicc resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Kas.2007 Sal 20:16:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
turk dil kurumu uyesisiniz sanki ya.. yanli$ yanli$lar.. Duzeltmek size kalmis ve sanki burdaki millette bureda turkce dersine geliyormus gibi davraniyorsunuz.. Habere bakalim habere yorum yapalim.. ne diye hep hata var , hatalari duzeltmeye calisip, birini eziyimde uste cikiyim olayi sergiliyorsunuz anlamiyorum...

Nefertiti585

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Kas.2007 Sal 20:18:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Kategori ismidir."Select Otel" kategorisinde dünyanın en iyi oteli...Cümle gayet açık :)

Senin için kategori isimlerini değiştiremezler sanıyorum ama sen gene de bir ısrar et Hokkabaz,şu üste çıkma dürtüne hakim ol lütfen haber başlığında seninle tartışacak değilim ne biliyorsan o dur.Türkçe dersi için de teşekkürler dikkat ederim..

HoKKaBaZ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Kas.2007 Sal 20:29:59sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Nefertiti585 :

Kategori ismi dir."Select Otel" kategorisinde dünyanın en iyi oteli...Cümle gayet açık :)

Senin için kategori isimlerini değiştiremezler sanıyorum ama sen gene de bir ısrar et Hokkabaz,şu üste çıkma dürtüne hakim ol lütfen haber başlığında seninle tartışacak değilim ne biliyorsan o dur.

Okumadan yorum yapmaya devam ediyorsun Nefer.Ben Türkçe`deki hatayı vurguluyorum,ama sen bana saldırmaya devam ediyorsun:)

Bana kategori ismi diye,Türkçeleştirilemez diyemezsin.Çünkü gerçekten komik bu dediğin.Ona bakarsan yarışmanın orijinal ismi de "The Best Otel In The World".Ama neden "Dünyanın en iyi oteli" diye tercüme olmuş?

Lütfen yorum yaparken bilinçli olalım..Ve kırıcı cümleler sarfetmeyelim..

Nefertiti585

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Kas.2007 Sal 20:43:59sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Bunu bu şekilde lanse etmek sana bişey kazandırmaz.Fikirlerini zorla kabul ettiremezsin veya senin fikirlerini tasvip etmek zorunda değilim.Bence haberde bir sorun yok, sence var ise haberin kaynağı CnnTurk.. Mail atıp rahatsızlığını dile getirebilirsin.Hoş sohbetler

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Kas.2007 Sal 20:47:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Arkadaşlar, haberin içeriği hakkında yorumları göremiyorum...  Haberin dili için yorumlar yapılmış hep... Ama bunun için eleştiri noktası bir tık aşağıda... Çoğu zaman bulduğumuz değişik haberleri, kolaylık adına kopyalamayı tercih ediyoruz. Bunda da haksız sayılmayız ki, kimi zaman uzun uzun yazılar yazmakla bitmek bilmiyor... Haberin anlatımındaki bozukluk için, lütfen uyarılarımızı bir tık aşağıdan merkez haber sitesine yapalım..
CNNTURK HABER
CC sohbet icin buraya
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir