ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
16 Haziran 2024, Pazar 07:19   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   dönüyor dünya işte :))) ama sadece dünya değil dönen :)))
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2007 Cum 10:16:23      dönüyor dünya işte :))) ama sadece dünya değil dönen :)))sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Baykal, iptalini istediği nükleeri, enerji bakanıyken savunmuş
CHP, dün "Nükleer Enerji Yasası"nın iptali için Anayasa Mahkemesi ne başvurdu. Adana Milletvekili Tacidar Seyhan tarafından sunulan dilekçede, hükümetin daha önceki kanunlarda olduğu gibi bu kanunda da kamu yararını gözetmediği ileri sürüldü.

CHP nin nükleer enerji konusundaki tutumu da dikkat çekici. DSP ile CHP, dün Türkiye yi nükleer santrallarla tanıştıracak "Nükleer Güç Santrallarının Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun"un iptali için Anayasa Mahkemesi ne başvurdu. Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer in veto ettiği yasa, bazı değişikliklerle tekrar hazırlandıktan sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanmıştı.

CHP ve DSP yasanın iptali için Yüksek Yargı ya giderken AK Parti de Deniz Baykal ın bakanlık yaptığı dönemde nükleer enerji ile ilgili sözlerini arşivlerden çıkardı. DSP nin kurucusu merhum Bülent Ecevit in liderliğindeki CHP, 1977 de tarihinin en büyük seçim başarısı ile işbaşına geldi. O dönemde genç bir politikacı olan Baykal, enerji bakanı olarak hükümette yer aldı.

Nükleer santralların kurulması o yıllarda da gündemdeydi. Mersin Akkuyu da santral kurulması düşünülüyordu. Maliye Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü 26 Aralık 1978 de Adalet Partili vekillerin sorularını cevaplandıran Baykal, Türkiye nin enerji ihtiyacının nasıl karşılanması gerektiğine ilişkin görüşlerini açıkladı.

Baykal ın nükleer enerji konusunda bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşma ertesi gün gazetelere şöyle yansıdı: "Türkiye, orta ve uzun vadeli enerji ihtiyacı için nükleer enerji üretimine yönelmek ve bu konudaki adımları bugünden atmak zorundadır. Nükleer enerji kullanımında radyoaktif atıklar önemli bir sorun olarak ortaya çıkıyor. Ancak bu artıkları biz değerlendirmeyeceğiz, nükleer enerji tesisini kuran ülkelere geri vereceğiz. Deniz suyu dış soğutmada kullanılacağı için Akdeniz de kirlenmeyecek." Baykal, AP li bir milletvekilinin sorusu üzerine de nükleer enerji konusunun hükümet politikası olduğunu ima etti: "Devletin nasıl işleyeceği ortadadır. Alınmış kararlar vardır. Devlet belli ilkelere göre işler."

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2007 Cum 14:32:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Çok yakın bir tarih....

Başbakan, iş adamlarıyla katıldığı bir toplantıda SSK Primlerinin % 5 indirileceği müjdesini verir. Bu çok yüksek ve işverene ağır yük olan primlerin az da olsa düşürülecek olması sevindirici bir haberdir. Sanayi bakanı da açıklamayı doğrular ve memnuniyet verici olduğunu söyler.

Aynı gün Hazine den sorumlu Devlet Bakanı yurtdışı gezisindedir ve akşam saatlerinde yurda döner. Bu defa muhabirler Bakana uzatırlar mikrafonu ve primlerin % 5 düşürüleceğini konuyla ilgili bilgi almak istediklerini söylerler. Bakan şu aşamada böyle birşeyin söz konusu olmadığını, hazineye ağır yük bindireceği için mümkün olmadığı beyanatını verir. Muhabirlerin bu açıklamayı Başbakanın yaptığını ve Sanayi Bakanının da onayladığını hatırlatması üzerine, Devlet Bakanımız öylemi, Başbakanla görüştükten sonra gerekli açıklamayı yapacağım der.

Der ve bu hikayede burada biter... Çok yakın bir tarihten, son derece basit ve zararsız bir kıvırma operasyonu. Rejimi değiştirmek için hareket eden ama bugün biz değiştik diyenler konusuna hiç girmeyeceğim, cc forum arşivlerinde var isteyen bulur.

Baykal ı sevmem, gölgesiyle kavga eden bir adamdır. Savunmam, savunulacak bir tarafıda yoktur. Ancak dünya yüzünde enerji kaynakları için savaşlar çıkarken, ülkeler tükenen enerji kaynakları için politikalar, seneryolar üretip varolan senaryolarını güncellerken, bir siyasetçinin enerji politikasını değiştirmesi için 30 sene hiç kısa bir süre değildir, aksine çok uzun bir süredir.  

Bu haber her ZAMAN olduğu gibi, iki ayaklı seçim otobüsünün propagandasıdır. Eski bir söz vardır "Yahudi parasız kaldıkça eski defter yoklarmış" diye, bu o hesap...

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2007 Cum 14:51:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

1978`den beri bütün dünya nükleer santralden vazgeçiyor, Baykal neden vazgeçmesin.. Bakın dünya gündemini nasıl da takip ediyor, değil mi? 1986 yılında da Çernobil Faciası oluyor... Dünya, nükleer santral yapımından vazgeçmenin ne kadar doğru bir karar olduğunu anlıyor.. Ya biz?

Dünya`da Nükleer Enerji :
…dünya nükleerden vazgeçiyor…
* Dünyada 1978 yılından beri planlanan ve sipariş verilen yaklaşık 200 nükleer santral projesi iptal edildi. 
* ABD 1978’den bu yana nükleer santral kurmadı. 1974’ten sonra siparişi verilen 116 santral iptal edildi.
* Almanya 1982’den bu yana, Kanada 1975’ten sonra nükleer santral yapmadı.
* Fransa’nın Enerji Bakanı, 1977 yılında 2010 yılına kadar yeni nükleer siparişinin olmadığını ve Superhelix Hızlı Üretken Santrali’nin kapatılması kararı alındığını açıkladı.
*Brezilya, yapımı bitmek üzere olan 2. Santralinden ve 1.1 milyar dolar harcadığı 3. Santralinden vazgeçti. 
* İtalya, 1987’de yapılan referandum sonucunda işletmeye hazır nükleer reaktörüyle beraber tüm nükleer programını iptal etti. 
* Rusya’nın Kostrama bölgesinde yapılan referandumda bölge halkının yüzde 87’si nükleer santrale “hayır” dedi.
* Japonya’nın Muki bölgesinde yapılması düşünülen nükleer santrale bölge halkının yüzde 62’si “hayır” dedi.
* İsveç, elektrik üretiminin yüzde 51’ini karşılayan tüm nükleer reaktörlerini 2010 yılına kadar aşamalı olarak kapatma kararı aldı. 
* Norveç’in hiçbir zaman nükleer santrali olmadı.

Buraya da bir gözatın

Dip Not: Baykal`ın politikasını asla tasvip etmesem de, yiğidi öldür hakkını ver...

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2007 Cum 15:58:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sevgili iSiSe;

Yazılarım orijinaldir, yani kendim yazarım. Cevap veremediğiniz takdirde, şahsıma veya bir başkasına hakaret etme gibi bir özgürlüğe sahip değilsiniz. Size forum kurallarını gözden geçirmenizi öneririm.

Benim görüşümü tam anlamıyla ifade eden bir parti veya politikacı yok bu arada. Bir yerde yanlış gördüğüm zaman söylerim. Baykal`ın yaptığı politikayı beğenmiyorum dediğimi hatırlıyorum. Ama bu kişi hiç mi doğru bir şey yapmadı? Ki bu konuda yerden göğe kadar haklı...

İran bizim ölçütümüz değildir. Kaldı ki, İran`da o santralin olması bizim için tehlike arz etmektedir.

Yorumlarınızın yapıcı ve kaynaklarla desteklenmiş olmasını dilerim. Bu başlık altında yazacaklarım bitmiştir. Her şey gayet açıktır.

Kolay gelsin..

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2007 Cum 16:19:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

30 yıl önce ülkemizde ciddi şekilde enerji açığı vardı, Bulgaristan dan elektrik alıyorduk. Özal dönemiyle birlikte barajlar yapıldı, santraller kuruldu, çok hızlı bir gelişme yaşadık özellikle elektrik enerjisi alanında. Elektrik aldığımız ülkelere satmaya başladık, hali hazırda güncel konu Kuzey Irak a elektrik veriyoruz. 

Santrallerdeki teknolojinin yenilenmemesi, Özaldan bu yana bu konuda en ufak bir çivi bile çakılmaması ve yüksek oranda kaçak elektrik kullanımı, varsa elektrik enerjisindeki sıkıntının sebebi olabilir mi? Ya da bunlar ileriye dönük planlarsa, ülkemizin oldukça elverişli bölgeleri olması sebebiyle rüzgar enerjisinden faydalanılamaz mı?

Siz nükleer santralin bulunduğu bir şehirde yaşamak istermiydiniz?

Baykal konusunda hemfikiriz, peki ya diğer kazı çevirenler hakkında?

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2007 Cum 17:10:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

iSiSe

saygıdeğer arkadaşım,lütfen *** tartışmaya girmeyin.lütfen ! fikirlerinizi serd edin, takılmamaya özen gösterin

bozuk saatin bile günde  en az iki defa doğru zamanı göstermesi  olağan, bu userlerin ki  ise  mucize .....haaa unutmadan şimdi yeni bir bomba daha var

onun için başlık açmam gerek.

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2007 Cum 17:40:53sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hayırdır!

Bu yazıyıda kopyala-yapıştır diye yeni bir talimat mı geldi yoksa cemaatten? Yoksa kendi açtığınız konu başlığına yazabilecek birşey bulamadınız, kendi konunuza hakim olamadınızda hedef mi saptırıyorsunuz?

xxxbuSyAIDSxxx

xxxbuSyAIDSxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2007 Cum 18:03:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Nükleer Santral demek Çok çok çok büyük bir atık demektir. Peki ne yapılacak bu atıklar ? Satsan satılmaz yaksan yakılmaz  ancak gömülür.. Nasıl gömeceksiniz nereye gömeceksiniz ? Buyrun yeni para harcama alanları… : ) Bu ve benzeri bir sürü sorun çıkacak karşınıza. Fakat yenilenebilir enerji olurSa   Rüzgar türbünleri ile Rüzgarı  hidroelektrik enerjiye veya deniz türbünleriyle de suyu enerjiye çevirebilirsiniz ya da güneşi doğrudan kullanarak. Bahsedilenlerin hiçbiri çevreye zarar vermez. Yatırım maaliyeti dışında yakıt için para vermek zorunda değilsinizdir. Her hangi bir yakıt kullanmadığınız dan oluşan atıkları bertaraf etme derdiniz de yoktur.  Bu nedenle Ben oyumu yenilenebilir enerjiden yana kullanırım. Nedeni daha düşük maaliyetlerde daha fazla enerji üretebilme imkanımız var. Hiç bir riski yok...

Diken SarmıS Gülleri Deremiyorum..

ooomygirlll

ooomygirlll resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2007 Cum 18:16:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
perfectman70 :

iSiSe

saygıdeğer arkadaşım,lütfen gereksiz userlerle tartışmaya girmeyin.lütfen ! fikirlerinizi serd edin, takılmamaya özen gösterin

öğlenden beri takip ediyorum bu başlığı,yazmamak için direndim gerçi şimdi de konu ile ilgili bir şeyler yazmayacağım.İSİSe belki bana da çok cahilce(!) yazıyorsun falan der diye korktum o yüzden yazdığım yazıyı iki defa sildim.ama şimdi sayfaya bakınca iyi ki yazmamışım diyorum.

neden mi?

açtığınız başlıklara zaman ayırıp okuyan ister hem fikir olsun isterse de zıt görüşlü olsun kendi çaplarında birşeyler yazan ve kopyala yapıştır yapmayan insanların ayırdıkları vakti hiçe sayıp fikrinize ters düşen insanlara gereksiz insan dediğiniz için!!!!!

ümit ediyorum ki,ben yanlış anlamışımdır,

mesela şöyle demiş olabileceğini düşünüyorum,gereksiz userler ile değil de,gereksiz yere userler ile tartışmalara girmeyin demek istemişsindir.

malumunuz VİRGÜL olmayınca bazı cümleler farklı algılanabiliyor...

crazyman215

crazyman215 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2007 Cum 18:38:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
ooomygirlll :

açtığınız başlıklara zaman ayırıp okuyan ister hem fikir olsun isterse de zıt görüşlü olsun kendi çaplarında birşeyler yazan ve kopyala yapıştır yapmayan insanların ayırdıkları vakti hiçe sayıp fikrinize ters düşen insanlara gereksiz insan dediğiniz için!!!!!

ümit ediyorum ki,ben yanlış anlamışımdır,

mesela şöyle demiş olabileceğini düşünüyorum,gereksiz userler ile değil de,gereksiz yere userler ile tartışmalara girmeyin demek istemişsindir.

malumunuz VİRGÜL olmayınca bazı cümleler farklı algılanabiliyor...

Doğru bir tespit ooomygirlll

Herkes kendi fikrini düşüncesini bilgilerini katarak söylüyor.Amaç paylaşımsa paylaşıma eklenen zıt yada aynı görüşlü yorumlarda paylaşıma verilen değerdir diye düşünmekteyim.

Not:Belki virgül koymayı unutmuştur :))

CC sohbet icin buraya
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir