ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

8 Mayıs 2024, Çarşamba 07:29   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Spor > Genel Spor Muhabbeti
forum sohbet oyun basliklari
   Futbol/Turkuaz-Beyaz
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Ara.2007 Per 19:03:11      Futbol/Turkuaz-Beyazsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
  Dünyada Eşi Yok!

FIFA resmi internet sitesinde yer alan bir forumda, Türk Milli Takımı`nın deplasman maçlarında giyeceği turkuaz forma için "Dünyada forma renginin ismiyle aynı adı taşıyan başka bir millet yok" denildi.

FIFA’nın internet sitesinde yer alan bir forumda, dünya çapında mücadele eden kulüpler ve milli takımların formaları tartışılıyor. "En etkileyici" renge sahip formanın sorulduğu forumda, (A) Milli Takım’ın klasik kırmızı-beyaz ve deplasman maçlarında giymesi tasarlanan turkuaz-beyaz formaları hakkında da yorumlar yer alıyor. "Bir çok futbol fanatiği kulübünün rengini sever. Kendi takımınızı bir yana koyun, sizce en etkileyici formaya sahip takım dünyada hangisi?" sözlerinin yer aldığı, foruma ilişkin haberde, Japon takımı Shimizu S-Pulse’ın "yenilikçi" forması ile İtalyan Palermo takımının "pembe çabası" örnek gösteriliyor. Haberde, Fenerbahçe formasında yer alan numaralardan da "göz alıcı" olarak bahsediliyor. Milli takım formaları arasında da portakal renkli Hollanda, gök mavili-beyazlı Arjantin ve kanarya rengi formaları favori gösteriliyor.

Forumda, Türk milli takımının formalarına ilişkin  yorumlardan ABD’den Hannibal28 takma adlı bir kişi, "Türkiye’nin deplasman maçlarında giyeceği, turkuaz şort ve çoraplar çok güzel. Sanırım dünyada forma renginin ismiyle aynı adı taşıyan başka bir millet yok" şeklinde yorum yaptı.

Fas’tan Daanoune isimli bir yorumcudan da turkuaz formaya övgü geldi. Kuzey Afrikalı yorumcu, "Türkiye’nin yeni milli takım forması çok güzel olacak. 2008 Avrupa Şampiyonası ve deplasman maçları için tasarlanan, turkuaz forma eşsiz. Turkuaz rengi Türkler’i temsil ediyor, ayrıca da diğerlerinden farklı olması güzel" şeklindeki görüşünü dile getirdi.

İngiltere’den Maestro takma adını kullanan bir kişi ise milli takım formalarının bayraklarının rengiyle aynı olması gerektiğini savunurken, "Bu yüzden Türkiye ve Arjantin formaları benim favorim" dedi. ABD’den cantal1971 takma isimli futbolsever de tıpkı İngiliz Maestro gibi düşündüğünü belirterek, milli takımların kendi bayraklarını simgeleyen renklerden forma giymeleri gerektiğini, beğendiği formaların Türkiye ve Arjantin’e ait olduğunu ifade etti.

TURKUAZ-BEYAZ
Millilerin deplasman maçlarında giyeceği forma, Türkiye’nin geleneksel mimarisinin önemli unsurlarından olan çinilerin rengi olarak bilinen turkuaz renkte tasarlandı. Turkuaz tonları ile beyazın bir arada kullanıldığı formanın üst kısmı beyaz üzerine turkuaz tonda bir yaka ve her iki koldan aşağıya inen, turkuaz ince şeritten oluşuyor. Göğsün sol tarafında ise Türk bayrağı yer alıyor. Boynun arka kısmında "Türkiye" yazısı, iç bölümünde ise çini desenlerinden esinlenmiş geleneksel Türk mozaiği bulunuyor. Şortlar ve çorapların turkuaz renkte tasarlandığı formada, çorapların üst bölümünde ince beyaz şeritler yer alıyor.

Milli Takım’ın iç saha maçlarında giymesi için tasarlanan, klasik kırmızı renkli formalar da önümüzdeki dönemde tanıtılacak.

Kaynak

Biraz sempatik bir renk olduğu söylenebilir (bence), turkuaz için. Ama milli takım formalarımızda kırmızının olması gerektiği düşünüyorum. Kırmızı bildiğimiz üzere şehitlerimizi temsil eder. Yine turkuaz olabilirdi, ama içinde kırmızıya da yer verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

HoKKaBaZ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Ara.2007 Cum 17:07:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hıncal Uluç`un 27 Aralık 2007, Perşembe Tarihli Yazısından Alıntı :
Milli formanın bayrak rengi olması şart değil.. Almanlar, federasyonlarının rengi yeşil formayla Dünya Kupası finallerinde oynadılar kaç kez.. İzledim.
Hollanda nın portakal rengi, bayrağında yok. Hanedanın adından ve renginden geliyor oranj!...
İtalya milli formasının gök mavisi bayrağında var mı?.. Hayır ulusal renkleri o..
Peki turkuaz ne?.. Adı üstünde.. Türk rengi..
Palavra değil. Tarihteki ilk Türk devletinin bayrağının rengidir bu.. O devirde Türklerin en büyük düşmanı Çinliler kıpkırmızıyken..
Bayrak kutsaldır. Türk bayrağı dünyanın en güzel en anlamlı bayraklarından biridir. Tartışmam bile..
Bu bayrağı milli formayla da çarpıştırmam. Getirir formanın göğsüne gururla koyarım.. Turkuaz formanın Türk Milli Takımı na çok yakışacağını düşünüyorum...

Yazar konuya milli değerler açısından değinmiş. Ne kadar benim düşüncemle farklı fikirler ortaya atsa da, konuya ilişkin verdiği örnekler güzel.

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Ara.2007 Cmt 02:00:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Boylesi gercek konular icin tesekkurler shairim :)

Forma tasarimi cok guzel olmus bence. Varsayalim turkuaz eski Turk rengi degildi. Oldukca modern bir tasarim ve gogsunde eskiye oranla daha buyuk bir Turk bayragi var.

Bu bayrak bizi ifade ediyor degil mi?  EDIYOR.

Basinda bu formaya karsi olusan tepkileri takip edebilmistim ve gereksiz bulmustum cunku;

Kimse bayraginizi degistirip Turkuaz yaptik demiyor degil mi???

Bayrak ayni bayrak, sadece goze hos gelen bir tasarim olusturulmus...

Tum  dunya toplumlari uluslarini olusturan herseye sahip cikip onlari buyuk ticari zekalar ile pazarlar ekonomilerini buyuturken BAGNAZ olmaktan uzaklasma vaktimiz gelmedi mi sizce artik :)

HoKKaBaZ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Haz.2008 Sal 04:27:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sensin turkuaz!

Mesela, Alex Ferguson...

9 defa İngiltere Şampiyonluğu.

1 defa İskoçya Şampiyonluğu.

2 Kupa Galipleri Kupası.

2 Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu.

2 Süper Kupa.

1 Kıtalararası Kupa aldı.

Ola ola "sir" olabildi.

*

Bizimki "imparator..."

Bu yalakalıkla 2-0 gene iyi.

*

Şenol Güneş, Gucci giymiyor.

Lucescu "çingene."

Löw "köylü."

Bosque "Yeniköy kasabı."

Zico "stajyer" bu arada.

*

Ama benim takıldığım yer başka...

*

Turkuaz Türk rengi değildir.

Turkuaz Türk rengi olsa...

En azından Türklerin haberi olur!

*

Turkuaz dediğin, aslında bir taş, firuze...

Türkiye’de yok!

Çin’de çıkarılıyor, İran’da çıkarılıyor. Türkiye üzerinden Avrupa’ya gittiği için, Fransızlar "Turquoise" demiş.

*

Renk, Doğu’dan.

Sıfat, Batı’dan.

Forma, okyanusun öte yanı...

Amerikalı Nike’tan.

Bunun neresi Türk?

*

Gıcıksanız kırmızı-beyaz’a açık açık söyleyin kardeşim, hiç lafı dolandırmayın.

Yılmaz Özdil, Hürriyet, 10 Haziran 2008 Salı

Yazar bu konuda da çözümlemelere başvurmuş. Eldeki verileri masaya yatırmış, mantıklı bir cevap aramış ve espri ile yazısını sonlandırmış :) Esas yorumu da okuyuculara bırakmış.

Lost20

Lost20 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Haz.2008 Pzt 18:12:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
eski solcular şimdi ulusalcı kesildi başımıza.zamanında böyle diyenlere faşist derlerdi.bende kırmızı beyaz isterim ancak şu an bunu söyleyenler samimi değil.milli takıma destek olun köstek olmayın.

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Haz.2008 Per 02:02:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Eski solcular zaten milliyetçiydi, ulusalcılık sanırım bu anlamda ya neyse burası yeri değil.

Milli takımın Turkuaz forma giyeceğini çok önce Rest le bir tartışmamızda yazmıştım. Ben kırmızı beyaz yada beyaz kırmızı forma isterim. Endüstriyel futbol beni çok ilgilendirmiyor, sanırım ben birazcık fanatiğim.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir