ev telefonumun 3 hanesini yazıp ardından zekice oluşturulmuş bir kaç işlem yapıp sonra da telefon numaramın kalan 4 hanesini toplayıp kendimi kasmam ve de zaman kaybına uğramam ne derece mantıklı bilemiyorum.
telefonun tüm rakamlarını veriyorum zaten.eeee ne kaldı geriye?
telefon numarası 7 haneli.başını yaz sonunu yaz sonrada AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA nasıl buldu yahu de
telefon numaram;
111 11 12 diyelim
111*80=8880
8880+1=8881
8881*250=2220250
2220250+1112=2221362
2221362+1112=2222474
2222474-250=2222224
2222224:2=1111112
bu da ayakkabı numarasından yaş öğrenme gibi oldu.oraya herhangi bir x sayısı da yazsanız sonuç olarak yine sizin yazdığınız sayı çıkar.velasıl keramet telefon numaranızda değil matematikçilerin bulduğu hilelerde.o hilelerde şöyle çözümleniyormuş
ilk 3 hane abc olsun son dört hane de xyqz
80 *(abc) 80(abc) + 1 250 * [80(abc) + 1] = 20000(abc) + 250 20000(abc)+250 + xyqz 20000(abc)+250 + xyqz + xyqz - 250 = 20000(abc) + 2(xyqz) [20000(abc) + 2(xyqz)] / 2 = 10000(abc) + (xyqz)= (abc)0000+xyqz yani abc xyqz
en sadeleştirilmiş hali olarak da şöyle özetleniyor.verilen ilk üç rakamın 10000 ile çarpılıp çıkan sonucun da son dört rakam ile toplanması
yani;
111*10000=1110000
1110000+1112=1111112
bu formülü bulanın başı göğe ermişmidir ki acaba
|