ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
17 Mayıs 2024, Cuma 15:41   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   80 leri Hatırlayanlara
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Nehir

Nehir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Şub.2008 Çar 01:08:51      80 leri Hatırlayanlarasohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

OTOBAN SERISI Sehirlerarası otobüslerde çalan Otoban-1, Otoban-2 diye habire devamı çıkarılan bir kaset serisiydi. Dönemin uyanık bir yapımcısı popüler arabesk-fantezi sarkıları toplamıs aralarına da embesil fıkralar dösemisti. Fakat dönemin de embelissiliginden kaynaklanıyor olsa gerek pek bir tuttu bu seri. Sehirlerarasi yolculuklarda otobüslerde sürekli bu kasetler çalardi.SAVSAK TURIZMIN YAVSAK YOLCULARI
Dönemin en popüler esprilerinden biriydi. En alakasiz yerde bile yapılıgında kimse yadırgamaz topluca kahkahalar atılırdı.

ARKADASLIK KARTI
Bu da seksenlerin kitschliklerinden biriydi. Vapurda, trende veya kalabalık bir otobüste bir kadınla karsılastınız. Çok hoslandınız. Arkadaslık teklif edeceksiniz ve fakat konusamıyorsunuz kalabalıkta. Kolayı var. Arkadaslik kartı. Kartın üzerinde "merhaba bayan, sizden çok hoslandım acaba arkadas olabilir miyiz? Eger cevabınız evetse kartın sag tarafını, hayırsa kartın sol tarafını yırtıp kartı iade ediniz" yazardı. Ve kartın her iki tarafında üzerinde "Evet" ve "Hayır" yazan iki kulakçık bulunurdu. Kadın bunlardan birini keser size geri verirdi.Bu kartlar piyasada acaip satardi. Bu karta en son 95 de rastlamıstım.

AGLAYAN ÇOCUK POSTERI
Özellikle kamyoncular asıktılar o çocuga... Hemen hemen her kamyonda bulunurdu posteri.Önce önden bir resmi vardı. Çok tutunca çocugu yandan çizdiler , saga sola bakarken çizdiler.Onlar da çok satti.

PESIN VEREN VERESIYE VEREN
Posterlerin Kralıydı. Bütün bakkallarda bulunurdu. Çok kötü çizilmis bir yagliboya tabloydu.Çelik kasasının yanına kurulmus,pahalı bir koltukta oturan sisman adam purosunu tüttürerek keyifle gülümser (Pesin Veren) hemen yan tarafindaki karede ise fareler oynasan dükkanında borç senetleriyle bogusan bir deri bir kemik yoksul esnaf (Veresiye Veren) hüzünle bakardı.En son bir varos bakkalında gördüm. Bakkaldan istedim ama satmadı.

BU MEKTUBU EN AZ YEDI KISIYE DAHA YOLLAMAZSANIZ KIÇINIZ KURUR
Seksenlerde en sık rastlanılan salaklıklardandi. Daha çok frenk icadi olan bu toplumsal paranoya müsebbibi mektuplar memlekette de çok tutmustu. Sürekli insanlardan bu tür mektuplar gelirdi.Söyle baslardı mektup; "Bu mektubu alıp da yollamayan bilmem kimin kizi öldü, bir digerinin difransiyeli patladı, biri canına kıydı, biri bir günde iflas etti.Onlarin yasadiklarini yasamak istemiyorsan bu mektubu en az yedi tanıdigına gönder" Mektubu alan aman benim de basıma böyle seyler gelmesin diye hemen kopyalayıp yedi kisiye daha postalardı.Böylece o mektup bütün ülkeyi dolasırdı.

TUVALET KAPAGI
Yine bir seksenler klasigi... Özellikle gecekondu semtlerindeki evlerde, alaturka tuvaletler koku yapmasın diye delige kapatılan, ve üzerine bir agırlık düstügünde açılan anlamsız bir kapaktı. Çok anlamsızdı çünkü kakanız o kapagın üzerine düser ve kapagı yıkamak falan için ayrıca bir ugras gerekirdi.

SSSSSSSWEEPS
Sweps hos içimli bir gazozdu ve fakat toplumsal hayatımıza gazoz olmaktan çok bir "sözle taciz"malzemesi olarak girdi. Sokakta bir kadının arkasına takılır ve uzun bir süre "ssssssss..."diyerek gidilirdi. Tam kadın dönecegi sırada yüz baska bir tarafa çevrilir ve "...ssssweepssssss"denirdi. Böylece hem laf atılmıs hem de bir sekilde yırtılmıs olunurdu.

SENIN ANANA BACINA LAF ATSALAR IYI MI OLUR?
Dönemin en popüler kadın lafıydı. O zamanlar sokaga hangi kadın çıksa manyagın biri mutlaka dayanamaz paspasın olayım temennisiyle laf atardı. Ve kadınlardan gelecek cevap hiç sasmazdı!"Hayvan! Senin anana bacına laf atsalar iyi mi olur?"

ULUSAL VIDEO
Seksenlerin sinema estetigi... Sinemalar mortu çetktigi için video furyası baslamıstı.Özellikle Türker Inanoglu nun Ulusul Videosu ortalıgı kasıp kavuruyordu.Almanya piyasasi için yapılmıs, video kamerasıyla çekilmis, kötü ısıklı anlamsız filmlerdi. Evde videosu olan herkes video tembellige alısmasın mantıgıyla onları kiralar izlerdi.Hala bazen gündüz kusagı filmlerinde rastlıyorum. Dönemin video yıldızları Yunus Uyanık ise kayboldu ortalıktan. Vefasız!

ASKER ÇAKMAGI
Erotik çakmak da denebilir... Çok popüler bir seydi. Çakmagi yakınca çakmaktaki kadın resmi yavas yavas soyunur ve siz sigaranızı yakana kadar bedavaya striptiz izlemis olurdunuz.

ANKARA GAZOZU
Güzel içimli bir gazozdu. Sonradan içinde fare ölüsü bulunmus geyigi çıktı. Kimse içmemeye basladi. Fabrikası kapandı...

KIBRITTEN EV
Bir de bu mevzuu vardı. Bu da yetmislerden seksenlere devretmis bir mirastı. Her kasabada ya da mahallede mutlaka bir manyak çıkar bir iki yıl ugrasır kibrit çöplerini birbirlerine yapıstırarak kocaman bir ev yapar ve "bakın psikopatım ben" der gibi dükkanının vitrinine koyardı"Çakar çakmaz çakan çakmak devriyle birlikte kibrit evler de yok oldu.

alıntı

Renk Değişir mi?
                               Sen değişir misin?
                               Ovunca gözlerini ben değişir miyim

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir