ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

13 Mayıs 2024, Pazartesi 02:22   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   AKP de 138 korku
 <<1234 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Nis.2008 Cum 09:14:30sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Dokunulmazlıklardan bahsedilmiş. Bu konuda da bir kaç nacizane fikirlerim var bir vatandaş olarak. Bunları paylaşmak istiyorum, izninizle:

Dokunulmazlıkların tamamen kaldırılması taraftarı olmadığımı söylemek istiyorum. Nedeni de, böyle en ufak birşeyde yasaya başvurulup vekilimizin işini yapmasına engel olunmamalı. Biz onu oraya bizi temsil etsin diye yolladık. O yüzden davalarının da milletvekilliği düştükten sonra, secilemediği dönemde acılmasından yanayım. Şu konuda evet dokunulmazlıklar kaldırılsın: Vatanı bölmeyi düşünüp dokunulmazlık zırhı altında serbestce konuşanların kaldırılmalı.. aslında konuşsunlar cok da iyi oluyor, amaclarını kusuyorlar apacık. Vatanın birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanların, temel ilkelerimizi tehlikeye sokan davranışlarda vb bunun gibi aha yaralıyıcı durumlarda dokunulmazlıkların kaldırılmasından yanayım. Not: Kaldırılmasını kimse istemiyor bu arada bunu iktidara bağlamaya gerek yok.

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Nis.2008 Cum 09:37:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Şu görüntü hiç mi hiç hoşuma gitmiyor:

1. Halkın bir kısmının oyunu alıp iktidar partisinin geldiği durum: Evet haklı da olabilirler haksız da. Konu artık yargıda. Bence bu meseleyi yorumlarken biraz daha dikkatli olalım artık konu yargıda. Ama bu kadar kolay olmamalı be. Meğersem ne bicim bir ülkeymişiz biz. Her yaptığımız iş neden bu kadar ters gidiyor. Üzülüyoruz. Bile bile kendimizi kuyuya atıyoruz! Utanıyorum kendimden.! Başka parti mi yoktu da bu partiye oy verdik, hay ellerimiz kırılsa idi de bu partiye oy vermeseydim. Utanıyorum kendimden.!!!(?)

2. Bir ülke düşünün ki Bir cumhurbaşkanı, bir başbakanı, bir iktidar partisi ve de bu partinin vekilleri üyeleri olsun. Ve bunlar hakkında DEVLETİN TEMEL TAŞLARINI YIKMAYA ÇALIŞANLARIN ODAĞIdır diye dava acılsın ve hala onlar tarafından devletin ülkenin onlar tarafından yönetildiği bir ülke düşünün. Aman Allah ım ne utanc verici. Bu partiye oy vermeyenler de sevinmesin bence. Olan halka oluyor veya olacak.

Neden oyumuza güvenmeyiz biz. Halkın verdiği karara saygı duymayız. Demokratız diyen kişiler neden buna güvenmez neden sandığa dayanmazlar da böyle bir durumdan kâr sağlamaya çalışırlar. Neden mi çünki bilirler ki bu halk kimin kim için çalıştığını bilmektedir.. Böyle düşünmüyorsak yani sandığa güvenmiyorsak diyecekler ki dağdaki çoban ile benim oyum nasıl bir olur değil mi? Ya da bunun parelelinde cevaplar verilecek. Böyle düşünenlerin yüzüne tükürmek için bile uğraşmam ben, boşa tükürük bezlerimi çalıştırmama bile değmez çünki.

Dediğim gibi eğer ortada bir sorun varsa en demokratik çözüm SANDIKTIR. Siyasi partilerimiz yargıyı etkilemeye calışacaklarına DEMOKRATLIKLARINI göstersinler bize. Biz bıktık bu işlerden bu kavgalardan. Kim ne zaman halkı düşünecek. Tüsiad cıkmış konuşuyor sanar mısınız ki halkı çalışanı düşündüklerini. Muhalefet bel altı vurmakta her zamanki gibi. Yaptığı bir şey yok zaten. Onları da bir iktidar hırsı bürümüş gidiyor. Herkes işini yapsın. Yargı işini, Yürütme işini, Yasama da işini yapsın.

Vallahi ben utannıyorum bu düştüğümüz halden. Ya sizler?

murist

murist resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Nis.2008 Cum 11:06:39sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
vogen :

Evvela umurunda omasmasını, çokda umursamadığımı düşünmüyorsun umarım. Umursadığımı düşünüyorsan, umduğunu bulamayacağını bildirmek zorundayım. Daha anlaşılabilir, daha açık yazarsan hak ettiğin karşılığı alacaksın....

Benim dememle askıya alınan karar değildir, ben soruyorum neden  aylarca önce alınan sınır ötesi harekat yetkisi, kar 2 metreyken verildi? Ordu aylarca sorulan sınır ötesine neden geçilmiyor, neden operasyon yapılmıyor un muhatabı olarak istenmesin, zor şartlarda itilmesin!!!!

Tüm partiler de Türk, ama lakin Türk olamdığını beyan eden partiler kimdir?

Kara Kalpaklı değilim (hay bu Tv dizilerine)

Bana Mustafa Kemal in askeri diyebilirsin....

Ve ben gülmüyorum...

Sana daha evvelde bahsettiğim gibi düşüncelerin, mantığın senin doğrularındır!!!Ama sadece sana has,özgü doğrulardır.Her ne niyet ve maksatta isen de geçerli mantıklar yürüterek kendi tezlerini savunabilecek öneri yada fikirler sun ortaya.O zaman Vogen doğru söylüyor diyebileyim.
Kolay gelsin..
Buraya son cümlelerimi kurdum bu konu ile alakalı iyi veya kötü yorum yapmıyacağım.Çünkü ilk yazımda her şeyi belirtiğimi sanıyorum.

MYSToRiouSS

MYSToRiouSS resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Nis.2008 Cum 12:56:54sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

alexcim açık yakalamayamı çalışıyorsun anlamış değilim :=) ben biraz daha gerçekçi olalım diyorum milliyetçiyiz milliyetçiyiz derken arkasından gittiklerimize biraz daha dikkatli lütfen :=)

Baykal, 1963 te Türkiye’deki doktora çalışmalarını tamamladıktan sonra iki yıl Rockfeller Foundation bursu ile ABD de kaldı ve Columbia ile Berkeley üniversitelerinde çalışmalarını sürdürdü

Baykal’ın bursuyla okuduğu Rockfeller Vakfı’nın patronu David Rockefeller, dünyayı yönettiği söylenen Council On Foreign Relations, Bilderberg Group ve Trilateral Commission adlı gizli örgütlerin imparatoru olarak biliniyor.

David Rockefeller’e bağlı bu örgütlerin üyeleri üç ayrı gruba ayrılıyor. Bunlar; “Kuzey Amerika seçkinleri”, “Avrupa Seçkinleri” ve “Japon seçkinleri”. Bu oluşumun içersinde Türkiye seçkinleri Bilderberg Grubu’na üye yapılmışlar. Rockfeller Vakfı, yabancılara burs veren kurumların başında geliyor. Vakfın harcadığı paranın üçte birinin CIA tarafından sağlandığı ifade ediliyor.

Bu vakıf, geri kalmış, müttefik, peyk ya da üstü kapalı sömürge ülkelerdeki gençleri elden geçirip değerlendirmek, Amerikan sevgisini, bağlılığını aşılamak amacıyla kuruldu. Vakıf, önem verdiği ülkelerde, kendisine bağlı geleceğin liderlerini kurstan geçirip yetiştirmek üzere bugüne kadar sayısız gence Amerika’da eğitim imkanı sağladı.

aslında deniz baykalın dedesinin de bir musevi lideri oldugunu yani haham oldugunu düşünürsek baykalın böyle bir bursla okuması aslında önemli bir haber değil nede olsa herkes dostuna yardım eder :=)

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2008 Pzr 00:18:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Ya bir şey diyeceğim, hani kapatma davası hoşmudur değilmidir, ekonomideki olumsuzlukları, avrupaya yansıması..

Yahu. hiç mi hırsızın suçu yoktur!!!!

Murist bütün boş ve gereksiz yorumlarını geçtim, abi cevap.....

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2008 Pzr 00:29:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
muratugras82 :
vogen :

Benim dememle askıya alınan karar değildir, ben soruyorum neden  aylarca önce alınan sınır ötesi harekat yetkisi, kar 2 metreyken verildi? Ordu aylarca sorulan sınır ötesine neden geçilmiyor, neden operasyon yapılmıyor un muhatabı olarak istenmesin, zor şartlarda itilmesin!!!!

Bu kadar da bel altına vurmaya ne gerek var arkadaşım. Biraz daha araştırmalı öyle konuşmalı. Kulaktan dolma bilgilerle böyle şeyler söylersen adama gülerler. Kuzey Irak a piknik yapmaya mı gidiyor askerimiz de günlük güneşlik havayı bekliyor askerimiz. Ne alaka anlayamadım? Zor şartlar deniyor, Genelkurmay ın sitesini takip et, orada neden bu dönemde girildiğinin bir bir açıklaması yapılıyor. Gelip burada cevabını arayacağına gir Genelkurmay ın sitesine bak. Beyin örümceklenmesi vak ası diye bunun gibi durumlara deniyor. Düşünemiyoruz... 2 Metre karda mayın infilak etmez, 2 Metre karda teröristlerin hareket ve yer değiştirme gücü azalır, kısıtlanır vb vb.. Git oku... Bu arada bahsettiğin ordu TÜRK ORDUSU... Her zaman her yerde her şartta işini yapmak için eğitim alıyorlar. Senin mantığınla gitsek şimdi Her Savaş günlük güneşlik havalarda olurdu. Uluslararası savaş anlaşmalarına böyle bir madde daha koyalım. Her savaş günlük güneşlik havada yapılmalı. Hay Allah ım ne mantıkla dedin bunu anlamadım. Biraz cevap vermiş gibi oldum yazına ama cevap aradığın için cevap yazdım. Yoksa okumakla yetiniyordum bu konuyu.. Umarım almışsındır cevabını. Yok alamadı isen bir önerim daha var, Genelkurmay Başkanlığı sitesinden bakıp gerekli bilgiyi alabilirsin. Laf ebeliği yapmaya gerek yok.

Hoş sohbetler.

Benim bahsettiğim de zaten Türk ordusu, anlatmak istediklerimi anlayabildiğini sanmıyorum. Sadece yorum farkı olarak düşünüyorum. Mesela düz yolda 20 km koşarsın ama rampaya koşmaya zorlanırsan 2. km de bitersin öyle düşün.... Bilmem anlatabildim mi?

dursake

dursake resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2008 Pzr 00:38:06sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

mesele partinin kapatılıp cumhuriyetin kurtarılması meselesideğildir bu bizlere bu şekilde yutturuluyor mesele derindevlete el atılmasıdır birileri bundan sonderece rahatsızdır orahatsız olanların bir planıdırbu ben akp ye ne olursa olsun sonunanakadar destek vermekten yanayım çünki mesele anlatıldığıgibi laiklik karşıtı eylemler falandeğildir .birileri rahatsız olduğu için kopuyor bu kıyametler .

bu yüzden bizi kandıran bizden değildir.

murist

murist resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2008 Pzr 11:13:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Vogen ben de aynı şekilde, sadece kendince boş yazılarından ötürü sana cevap verme nezaketini dahi göstermiyecegim...Çünkü bir yerden başlıyor alakası olmayan bir yerde beliriyorsun.

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Nis.2008 Pzt 23:32:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

eğer insanlar gerçekleri görmek isterse zaten her türlü teknolojiyi kendi amaçları doğrultusunda kullanıp bir takım gereçeklere ulaşabilir.

amaç gerçekler değilde,suni gündem ile  vakit çalmak ise işte ortada herşey......İSTİKRARLI BİR DEVLET KİMSEYE PABUÇ BIRAKMAZ.BU BİLİNDİĞİ İÇİN SAZ ARKADAŞLARI EL ELE KARANLIK GÜNLERE KAMPANYASINA BUYURUN...

YORUMSUZ BİR YAZI ......BAKIN YALÇIN KÜÇÜK HOCAYA(!)

Yalçın hocanızın 1993 yılında Abdullah Öcalan ile yaptığı söyleşinin sonucunda “Dirilişin Öyküsü” adıyla yayımlanan kitabında Öcalan’a sorduğu sorulardan bir demet. Hoca’nın Kemalizm ve Türklük hakkındaki görüşlerine bayılacaksınız.

“Sizi çok sağlıklı, çok da güzelleşmiş gördüm. Bütün bu gürültülere, savaşa rağmen herhalde içiniz rahat olmalı. Gerçekten sizi çok iyi gördüm.” (s.10)

“Sevgili Başkanım, ... Mücadele sürüyor, savaş devam ediyor. Ama, geçen yaz hem Halkın Emek Birliği için hem de Bochum’daki Uluslararası Festival için gittiğimde şunları söyledim: “Harran’ın altında kanallar açılıyor, üstü yeşerecek. Bu güzel ama PKK ve özellikle lideri APO Kürt insanının başında gül bahçesi açtırıyor” dedim.” (s.10)

“A.Ö. Evet, o cümleniz hayli anlamlı geldi. Ayrıca şöyle de yazmıştınız: “Apo kardeşim Kürdistan insanının beynine bir buldozer gibi giriyor ve orada gül bahçesi kuruyor, bin gül açıyor.” (s.10)

“Ben de yazdığım kitapta “Kürt başkaldırısı Bedirhan isminde bir prensle başladı, orada yoksul bir Kürt çocuğunun liderliğine geldi, şimdi halk emekçi bir Kürdün liderliğinde büyüyor” diyorum.” (s.28 )

“Efendim, PKK’nin Kürtlüğe bakışı, diğer ulusal hareketlerden ve bir de diğer Kürt hareketlerinden farklıdır. ... Yani sizin yönetiminizdeki PKK’nin Kürtlüğe bakışı, diğer bütün ulusal hareketlerden farklıdır. Kemal Paşa’da Türklüğü abartma var. Veya abartma denmese bile, en azından olduğu haliyle kabul etme, dönüştürmeme var. Benim PKK’de gördüğüm, devlet mahkemelerinde, panellerde de söylediğim nokta, “PKK ve lideri Abdullah Öcalan Kürtlüğü değiştirerek yükseltmek istiyor. Bu yüzden de çok eleştiriyor” ifadesidir. Bu sizin önemli bir ayrılık noktanızdır. Ve her zaman bunun övgüyle kaydedilmesi lazımdır.” (s.104)

“Peki sevgili Başkanım, ... bana göre de 1920’de Kemal Paşa, o lider kadrosu içinde en geride olan insandı, ama çeşitli nedenlerle başkanlığı aldı. Ve sonunda 1925-26’lardan sonra ve 1930’lu yıllarda Kemalizm denilen yüzeysel, bir zaman için işleyen bir sistemi ortaya koydu ve bir müddet için Kürtlüğün üstünü örttü. ... Şimdi buraya geldiğimizde bu Kemalizm’in bana göre arabesk bir yanı vardı. Arabeskten kastım şu: Arap dünyasında her şey yüzeyseldir, bütün figürler derinliği olmayan figürlerdir. Kemalizm’i de felsefi anlamda belki arabesk bir ideoloji olarak düşünebiliriz. ... Ben PKK’ye ve sizin hareketinize baktığımda bunun birçok özelliğini görüyorum. Sizin deyiminizle dağılan bitmek üzere olan Kürd’ün yükselmesi ve rönesansında, eğer görünebilirse, bir anlamda insanlık bayrağını eline alışını görüyorum. Diğer bir yanı, bölge insanına yönelik bir başlangıç olarak görüyorum.” (s.106)

“Cumhuriyet 1920’lerde kuruldu, hangi tehditlerle karşılaştı? 1945’de Sovyet tehdidiyle karşılaştığı iddia edilir. ... Bu, ABD’nin kucağına gitmek için Kemalizm’in uydurduğu, abarttığı bir tehdittir. Yine 1960’lardaki 27 Mayıs çıkışını Kemalizm’in kendi içindeki yenilenmesi olarak düşünebiliriz. ... Şimdi bütün bunların ötesinde benim görebildiğim PKK’nin bu devleti sarsan bir yanı var. Çünkü bu, sadece şu anda egemenliği altında olan Kürdistan’da sarsmıyor. Genelkurmay Başkanı, diğerleri, bu sarsıntının İzmir’de Konya’da, Bursa’da, İstanbul’da hissedilmesinden korkar oldular.” (s.108)

“Muğlâk dediğiniz zaman benim aklıma Kemalizm gelir. “Sol muğlâktır” derseniz, halen Kemalisttirler derim.” (s.108)

“Çünkü yaşadığımız şu anda, Türk kimliği gittikçe kaybediliyor. ... Kürtlüğün yükseldiği kimliğini bulduğu noktasıdır. Türklük ise kimliğini hızla kaybediyor. Türk olarak hiç bir şey kalmıyor. Hep taklitçi! Kemal Paşa Fransızları taklit etti. Şimdiki yönetimde de her şey Amerikan taklidi oluyor. İnsanlar, kadınlar, sevinmeleri, ağlamaları, her şey taklitçi, Türk kimliği gidiyor. Ve müthiş bir fahişelik yer ediniyor. Türkiye’de en fazla vergiyi bir kerhaneci kadın ödüyor. Vehbi Koç’ların Sabancı’ların, en büyük zenginlerin hiç bir değeri kalmadı. Bakın büyük bir kontrast. Yani ben Türklüğümden artık utanç duyuyorum. “Kardeşlik” diyorsunuz. Kürtler o kadar yükselecek, Türkler yerin dibine girecek! Ne kardeşliği olabilir bu?” (s.110)

Elbette Yalçın hoca da değişmiştir. Buna inanıyoruz da, bunlar değişme tekelini de ellerinde bulunduruyorlar. Onlara göre herkes değişebilir ama AKP’liler asla. Onların gizli ajandası var.

CC sohbet icin buraya
 <<1234 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir