ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

9 Mayıs 2024, Perşembe 18:48   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   inanmak istemiyorumm!! inananmıyorum!!biri yalan desin!!(işkembeden atmadan ama)
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Nis.2008 Cum 12:12:26      inanmak istemiyorumm!! inananmıyorum!!biri yalan desin!!(işkembeden atmadan ama)sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
 İ  T  İ  R  A  F ! .  .  .
Dağlıca Baskınında suçlamaların hedefindeki komutan Yarbay Onur Dirik, ifade verdi. Dirik, askerlerden el bombalarını aldığını kabul etti...

Dağlıca baskını davasında yargılanan sekiz erin bugün görülecek duruşması öncesinde Tabur Komutanı Yarbay Onur Dirik talimatla ifade verdi. Dirik, ifadesinde taburdaki el bombalarını baskından bir süre önce toplattığını kabul etti.

Dağlıca baskını sonrası kaçırılan ve "vatana ihanet" suçlamasıyla tutuklanıp cezaevine konduktan sonra ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan sekiz erin yargılanmasına bugün Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi nde devam edilecek. Öze yandan dün Tabur Komutanı Yarbay Onur Dirik in Hakkari Asliye Ceza Mahkemesi ne talimatla ifade verdiği öğrenildi. Tanık sıfatıyla ifade veren Dirik, Dağlıca baskınından bir süre önce taburdaki el bombalarını toplattığını kabul etti.

Hakkari nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca da, 3. Motorize Tabur Komutanlığı na 21 Ekim 2007 gecesi yapılan baskında 12 asker şehit olmuş 16 asker yaralanmış, 8 asker ise rehin alınmıştı. Van Askeri Savcılığı, rehin alınan Uzman Çavuş Halis Çağan, Çavuş Mehmet Şenkul, erler Ramazan Yüce, Fuat Başoda, İlhami Demir, İrfan Beyaz, Ozhan Şabanoğlu ve Fatih Atakul hakkında dava açmıştı. İddianamede, er Ramazan Yüce nin altı ayrı suçtan müebbet hapsi, diğer askerlerin ise emre itaatsizlik suçundan üç ile yedi yıl arasında hapis cezası talep ediliyor.

DİRİK YÜCE Yİ DOĞRULADI

Van Askeri Mahkemesi, önceki duruşmada, Tabur Komutanı Yarbay Onur Dirik in talimatla ifadesinin alınmasına karar vermişti. Dirik in Hakkari Asliye Ceza Mahkemesi tarafından alınan ifadesi mahkemeye ulaştı. Yarbay Dirik, baskın günü termal kamera ile bölgenin gözetlendiğini ve teröristlerin görüntülendiğinin kendisine telsizle bildirildiğini söyledi. Dirik, bunun üzerine kırmızı alarm verdiğini anlattı. Baskında üzerine düşen görevi yerine getirdiğini belirten Dirik, olay sonrasında da bölgede keşif yaptıklarını anlattı.

TERÖRİST İFADESİNİ DÜZELTTİ

Yarbay Onur Dirik, kendisi hakkında başlatılan idari soruşturma kapsamında da daha önce İdari Tahkikat Heyeti ne ifade vermişti. Dirik, bu ifadesinde ise er Yüce nin kendi isteği ile örgüte katıldığını iddia etmişti. Dirik, Hakkari Asliye Ceza Mahkemesi ne talimatla verdiği ifadesinde ise �Bazı konuları aydınlatmak istiyorum. Yüce için terörist dediğim yönünde basında bazı ifadeler yayınlanmıştır. Ben böyle bir ifade kullanmadım� dedi.

Dirik ayrıca "Bazı basın organlarında, baskın sırasında düğünde olduğuma ilişkin haberler çıkmıştır. Bunlar tamamen gerçek dışıdır. Baskın sırasında görevimin başındaydım" diyerek haberleri yalanladı.

EL BOMBALARINI TOPLATMIŞ

Askerler daha önce İdari Tahkikat Heyeti ne verdikleri ifadede, el bombalarının toplandığını ve bölgede savunmasız kaldıklarını anlatmışlardı. Çatışmada yaralananlardan Çavuş Ufuk Çelik, bu olayı �Son 10 günlük görevi gelirken her askerin üzerinde bulunan el bombaları tabur komutanının emriyle toplanmıştı. Bölgeye el bombasız gitmiştik. Sadece mevzilerde 30 kadar bomba vardı" diye anlatmıştı.

Van Askeri Mahkemesi, el bombalarının durumu ile ilgili de bilgi talep etti. Bu yazı üzerine Mahkeme ye, Yarbay Onur Dirik imzalı bilgi notu ulaştırıldı. Dirik, bilgi notunda, olaydan önce bir el bombasının pimi çekilirken kaza yaşandığı belirtilerek, "El bombalarının sakıncalı olacağı düşünülmüştür. Bu nedenle olaydan önce arızalı olabileceği gerekçesiyle el bombaları toplatılmıştır" dedi.

YANGIN ÇIKMIŞTI

Dağlıca davası ilerlerken, Dağlıca taburunda yangın çıkmış ve silah depoları yanmıştı. Bu yangın sonrası delillerin yok edildiği iddiaları gündeme gelmişti. Dağlıca Komutanı na ayrıca durduk yerde üstün başarı ödülü verilmişti.

Haber: Sibel Hürtaş/Taraf

xrainheart13

xrainheart13 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Nis.2008 Cum 13:56:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Yalan demek istiyorum ama Adım gibi biliyorum ki doğru Samimi olarak bir itirafta bulunmak gerekirse ülkemde yaşananlardan dolayı psikolojim bozulmak üzere Sanırım ben bu konuları fazla takıyorum bazıları gibi es gecemiyorum. 

KarakterinKaderindir

KarakterinKaderindir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Nis.2008 Cum 16:12:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
xrainheart13 :

Yalan demek istiyorum ama Adım gibi biliyorum ki doğru Samimi olarak bir itirafta bulunmak gerekirse ülkemde yaşananlardan dolayı psikolojim bozulmak üzere Sanırım ben bu konuları fazla takıyorum bazıları gibi es gecemiyorum. 

Güzel arkadaşım bu konunun es geçilmesi mümkün deil......Haklısın ne yazıkki ....

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.May.2008 Pzr 03:37:20sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Esir alınan 20 yaşındaki bir gencin psikolojik baskı altında söylevleri gerçekleri ne derece yansıtır? 1920 yıllarındaki güruhu ve destansı anlatılanları sömüren bir olguyla dünyaya kenetlenmiş Türkiye unutulmuş anılarını sadece Kınalı Ali anıları ile yaşayabiliyor, hissediyor, faaliyette ise tüm amaç zamana ayak uydurma çabası.

Sene 1993 te devlet dairelerine girdiğimizde derin bir nefes alırdık, burnumuzun direğinde hafiften ahşap mobilya kokusu kalırdı. Şuan gidip koklamamıza bile gerek yok. Girdiğimiz anda modernizasyon yapılmış ve bu modernizasyon her 3 yılda bir değişir yapıda giden kazandırma yarışı kokusunu alıyoruz burun direklerinde. Bu sadece Devlet yapılanmasında değil, Askeri veya İdari yapıda da geçerli bir kavram... Bu çeşmenin bolluğu nereden geliyor?

Biz bu kafada giderken daha çok el bombasının çalışmasından şüphe duyarız. Çünkü el bombasına harcanacak paralar hirdolik esaslı deri koltuklara harcanıyor.

Kurulmuş askeri amaçlı savunma sanayine yönelik tam teşekküllü tesisler kendileri yapması gerekenleri ihale konusu yaparak özel firmalara yaptırıyor. Bu suyun bolluğu nereden geliyor? Tabiki bozuk kalmaya devam eden el bombalarının yenileştirilmemesinden... Bu kafayla biz daha çok bomba görürüz. Hemde patlamayanından.

Jelin

Jelin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.May.2008 Pzr 15:52:06sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Oyun içinde oyun sahne bilmem kaç ( sahneleri saymıyorum artık )

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.May.2008 Pzt 10:32:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

15-16 YAŞINDA ELİNDE  KAZMA KÜREK VATAN İÇİN ÇARPIŞAN MEHMEDİM, NE YAZIKKİ 80 KÜSÜR SENE SONRA 20 YAŞINDA İFADE VERİRKEN BASKI ALTINDAYDIM TERANESİ İLE  GÜYA KENDİNİ SAVUNUYOR..METREKAREYE 6.000 ( ALTIBİN) ADET MERMİNİN DÜŞTÜĞÜ ORTAMDA  KENDİSİNİ MOTİVE EDEBİLİRKEN,ŞİMDİKİLERİN İSE DIRDIRINDAN GEÇİLMİYOR!!! NE YAZIK TÜHH. VAHH VAHH!! CIKS CIKS!!!

ATAMIZ CUMHURİYETİ  SÖZÜM ONA BU GENÇLERE EMANET ETMİŞTİ!! POLİSİNİN ARKASINDAN  KAFASINA KALASI, 1 YTL KATKISI OLMAYIP  KALDIRIMDAN  TAŞI SÖKÜP ATMAYI ÖZGÜRLÜK OLARAK ALGILAYAN, ÇEVRESİNDE DÖNÜP DOLAŞAN BİN TÜRLÜ DOLABIN DÖNDÜĞÜNÜ GÖREMEYEN,BASİRETSİZ, KÜFREDEN,HAKARET EDEN VE İŞİNE GELDİĞİ GİBİ  KARNINDAN KONUŞAN  SÜRÜLER HALİNE GELDİKLERİNİ GÖRSE ÇOK MERAK EDİYORUM NE DERDİ??

Ercie94

Ercie94 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.May.2008 Sal 15:49:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

TÜRKİYE İÇTEN ÇÖKÜYOR  BİR GÜN BİZİ BU VATANDAN KOVACAKALR O ZAMAN KEŞKE DİRENSEYDİK DİYECEĞİZ

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir