ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
9 Mayıs 2024, Perşembe 01:07   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   KİREMİT KIRMAK ÇOK ZOR İŞ !!!
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

prensess344

prensess344 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2008 Çar 01:40:09      KİREMİT KIRMAK ÇOK ZOR İŞ !!!sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Aşağıda sizinle paylaştığım yazı ”Erdal DEMİRKIRAN ” ın ”Adam Dediğin Benim Gibi Olur”kitabından ( S. 211—212 ) alınmıştır. Büyük hedefleri, hayalleri olan ve kendini aşmak isteyen tüm kardeşlerime Erdal DEMİRKIRAN adını gördüğnüz her kitabı gözünüz kapalı alın ve okuyun asla pişman olmazsınız.Yalnız ban göre önce ” Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım” ve ”Adam Dediğin Benim Gibi Olur” kitaplarını öncelikle okursanız Erdal DEMİRKIRAN ın vermek istediği esas mesajı alırsınız. Daha sonra diğer kitaplarını anlamkta zorlanmazsınız.

"...................................

Askerde özel bir gösteri için bir grup askere kiremit kırmayı öğretiyorduk. Toplam 20 asker yapacaktı gösteriyi. Askerlerden yarısını dışarı çıkardık. Ekibin başındaki adam bendim. İçerde kalan askerlere ‘‘Biri bana Dünyanın en zor işi ne? Diye sorsa, hiç düşünmeden ”Kiremit kırmaktır.” derdim. Ben 13 yıl taekvando yaptım, Hakan 15 yıldır karete yapıyor ama biz bile inanın ki çok zorlanıyoruz. Siz hayatta kıramazsınız ama yine de bir deneyelim.” dedim.

Sonra onları , hazırladığımız onarlı kiremit blokalarının başına geçirdik. Bu gruptaki 10 askerden sadece ikisi önündeki kiremitleri kırabildi.

DÜNYADAKİ EN KOLAY İŞ NEDİR ?

Olanlardan kimseye bahsetmemek kaydıyla yerlerine oturdular. İkinci gruba ilk denemeyi yapan birinci grubun önünde yeni bir konuşma yaptım.” Arkadaşlar, biri bana ‘‘ Dünyadaki en kolay iş nedir?” diye sorsaydı hiç düşünmeden ”Kiremit kırmaktır.” derdim. Ben ve Hakan uzun yıllardır spor yapıyoruz ama daha ilk aylarımızda bile beş altı kiremit kırabiliyorduk. Siz bu üç kiremiti çok rahat kıracaksınız ! Sadece konsantre olup şu noktaya vurun ve ne kadar kolay olduğunu görün!dedim. Askerler belki de konsantre olmanın ne demek olduğunu bile bilmiyorlardı ama ikinci gruba yaptığımız uygulama sonucuna ben bile şaşırdım. Çünkü ikici gruptaki 10 kişiden dokuzu söz konusu kiremitleri kırmayı başarmıştı !...................................."

İki grup arasındaki bu ters orantılı başarı farkını nasıl açıklamalıyız. İkinci grup daha mı güçlüydü ? Yoksa kiremitler birden yumuşamış mıydı ? Her şey nasıl bildiğimizle ilgilidir. Korkularımız,başarısızlıklarımız, başarılarımız …. Ne varsa her şey.......

kiz.gif

BohemianRhapsody

BohemianRhapsody resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2008 Çar 01:47:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
 ßir solukta okunabilecek eğlenceli  ve faydalı bir kitap. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

NoturdaminKamburu

NoturdaminKamburu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2008 Çar 06:51:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bu paylaşımı daha önce başka bir sitede okumuştum. Hem de aynı kalem anlatımıyla! Erdal Demirkıran ın bu kitabını, Necip Güven anlatımı ve tavsiyesi ile değil de, siz okuduğunuz için bizlere önermenizi isterdik! Şayet bahsi geçen kitabı okumuşluğunuz var ise, açıklamalı paylaşımınız kendi cümlelerinizle olmalıydı! "Yazı zaten alıntıdır" diyecek olursanız, fikir belirtmenin alıntısı olmaz! Çünkü; fikir-düşünce her kişiye has bir niteliktir. 

Açıklama içerikli italik yazı ve fikir beyanı sizin cümleleriniz değil, Necip Güven imzalıdır. Necip Güven in şahsi fikirleridir!

Forumda sizi tartışmalara sürükleyen; anlamadan, içeriğini bilmeden, başkalarının yorumlarıyla bezenmiş yazıları, yine foruma copy paste etmenizdir. Geçmişte açmış olduğunuz "Tapşırmak" başlığında da yine, kendinize ait olmayan cümleler ve anlamadan yaptığınız yorumlar yüzünden sıkıntı yaşamıştınız. Yukarıdaki açmış olduğunuz başlık da, buna küçük ve zararsız bir örtnektir. Ancak; herkesin kendi iradesi ile tavsiyelerde bulunup, kendi fikirleri doğrultusunda başlıklar açması daha makbul değil midir?

prensess344

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2008 Çar 15:28:06sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
NoturdaminKamburu :

Bu paylaşımı daha önce başka bir sitede okumuştum. Hem de aynı kalem anlatımıyla! Erdal Demirkıran ın bu kitabını, Necip Güven anlatımı ve tavsiyesi ile değil de, siz okuduğunuz için bizlere önermenizi isterdik! Şayet bahsi geçen kitabı okumuşluğunuz var ise, açıklamalı paylaşımınız kendi cümlelerinizle olmalıydı! "Yazı zaten alıntıdır" diyecek olursanız, fikir belirtmenin alıntısı olmaz! Çünkü; fikir-düşünce her kişiye has bir niteliktir. 

Açıklama içerikli italik yazı ve fikir beyanı sizin cümleleriniz değil, Necip Güven imzalıdır. Necip Güven in şahsi fikirleridir!

Forumda sizi tartışmalara sürükleyen; anlamadan, içeriğini bilmeden, başkalarının yorumlarıyla bezenmiş yazıları, yine foruma copy paste etmenizdir. Geçmişte açmış olduğunuz "Tapşırmak" başlığında da yine, kendinize ait olmayan cümleler ve anlamadan yaptığınız yorumlar yüzünden sıkıntı yaşamıştınız. Yukarıdaki açmış olduğunuz başlık da, buna küçük ve zararsız bir örtnektir. Ancak; herkesin kendi iradesi ile tavsiyelerde bulunup, kendi fikirleri doğrultusunda başlıklar açması daha makbul değil midir?

Tapşırmak: 1. lsmarlamak. 2.Emanet etmek. 3. Söylemek, ad söylemek. Benim geçmişteki başlığımda da eski kelimelerimizin güneme getirilmesinden bahsedilmişti...Bu başlıktaki kitabı okumadım ben okurken tüm herkedsin de aynı anda okumasını istedim kitap hakkındaki yorum alıntıdır.....Kitabı okuduğumda şahsi yorumumu da emin olun yapıcam.....

Bu şekilde hareket edenleri ve yorum yapıyorum sananları görünce önce bir gülümsüyorum sessizce ve diyorum ki AFERİN ONLARA DEMEK Kİ BU KADAR ÇOK İYİ BİLİYOLAR...Ama bir bakıyorum ki sadece eleştirmekten laftan öteye gitmemiş, ilerlememiş hiçbişey ....O başlığı açtığımdada  aynı tepkin vardı şimdi de....Aynı tas (kafatası) aynı hamam (beyin)....

NOT:

KENDINIZI AZICIK TECDIT EDIN NOLURSUNUZ .....TAHAYYUM DUYGULARIM YERLE BIR OLUYOR BU DURUMA .....

ccEditor

ccEditor resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2008 Çar 17:01:17sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Başlıklara sık iştirak etmesem de uzun süredir forumu takip ediyorum. Haliyle forumda aktif olanlar daha çok göze çarpıyor. ·prensess344· de önceden  ·prenses344· ve ·xxxVENUSxxx· nickleriyle foruma binlerce mesaj eklemiş, moderatör seçilemedi diye haksızlığa uğradığını iddia edip Chatcity Foruma yazmayı bırakarak başka bir forumda moderatörlük yapmaya başlamıştı. Geçen aylarda ·2DINLE1KONUS· nickiyle son sürat başlık açmaya kaldığı yerden devam etti. Ardından ·KarakterinKaderindir· ve son olarak ·prensess344· nickini foruma katılırken görmekteyiz. Bu kısa önbilgiden sonra kendisine söylemek istediğim bir şeyler var. Şimdiye kadar yaptığı gibi kendisine yöneltilen eleştirileri dikkate almamak veya olgun bir duruş gösterip bir kereliğine kendisiyle yüzleşmeyi denemek tamamen kendi bileceği iş.

Sayın  ·prensess344· şunu önemle belirtmek istiyorum. Amacım size yardımcı olmak. Düşmanınız filan değilim. Müsaadenizle hakkınızdaki gözlemlerimi sizinle paylaşacağım.

Öncelikle durumunuza bakalım:
Kendinizi şartlar ne olursa olsun haklı görüyorsunuz. Karşı taraf sizi eleştirdiği an hemen savunma pozisyonuna geçiyor ve karşınızdakine ağır ithamlarda bulunuyorsunuz. Karşınızdaki saygısızlık olarak nitelenemeyecek tek bir kelime bile kullanmamasına rağmen siz onu saygısızlıkla suçluyor ve ardından aşağılayıcı ifadeler kullanıyor, yani esas saygısızlığı siz yapıyorsunuz. Diğer yandan karşınızdakine alaycı bir dille yaklaşarak olayın ciddiyetinden kendinizi sıyırmaya çalışmanız ve fikirlerden uzaklaşıp kişiye odaklanmanız çaresizliğinizi gösteriyor. Aynı durum girmiş olduğunuz siyasi tartışmalar için de geçerli. Başlığa yorum yazmış, hoşunuza gitmeyen görüş sahiplerini objektif olmamakla suçlarken tek objektif kişinin kendiniz olduğunu iddia edercesine bir tutum alıyorsunuz. Bu sonucu ilgili başlıklarda sık sık aynı vurguyu yapmanızdan çıkarmak mümkün.

Uzun lafın kısası: Kendinizi aslında olmadığınız birisi olduğunuza inandırmışsınız. Bu yüzden diğerleri iç dünyanızda yaratmış olduğunuz siz i göremediğinde tepkileriniz ani ve yıkıcı oluyor. Benim tavsiyem kendinizi kontrol edemediğiniz anlarda (böyle anlar yaşadığınızı biliyorum) ekran karşısından uzaklaşın, mümkünse dışarı çıkıp hava alın. Dışarı çıkmak için müsait bir zaman değilse bileklerinize ve yüzünüze soğuk su vurup derin derin nefes alın. Ardından kendinizi başka bir işle meşgul edin.

Psikolojinizdeki bu anomalinin çözümü ise sık sık kendinizle yüzleşmek, aslen kim olduğunuzun, olumlu, ve daha da önemlisi, olumsuz karakteristik özelliklerinizin farkına varmaktır. Bunun yanında, eğer sık yalan söyleyen biriyseniz (öylesiniz demiyorum) biraz daha kontrolü ele almaya çalışmanız ve "Acaba bu yalan ne gibi zararlar getirir?" diye düşünmeniz ve iletişim kurduğunuz insanları anlamak için daha fazla gayret göstermeniz kesinlikle olumlu sonuç verecektir.

Yazımda size yöneltilmiş hiçbir hakaret veya aşağılayıcı cümle bulunmamakta. Sadece konuya hakim biri olarak yardımcı olmak istedim. Umarım siz de ciddiye alır ve "Dost acı söyler." atasözünü göz önünde bulundurarak savunma pozisyonuna geçmezsiniz. Çünkü bir saldırı mevcut değil :)

Sevgiler...

prensess344

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2008 Çar 19:37:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·ccEditor· :

Başlıklara sık iştirak etmesem de uzun süredir forumu takip ediyorum. Haliyle forumda aktif olanlar daha çok göze çarpıyor. ·prensess344· de önceden  ·prenses344· ve ·xxxVENUSxxx· nickleriyle foruma binlerce mesaj eklemiş, moderatör seçilemedi diye haksızlığa uğradığını iddia edip Chatcity Foruma yazmayı bırakarak başka bir forumda moderatörlük yapmaya başlamıştı. Geçen aylarda ·2DINLE1KONUS· nickiyle son sürat başlık açmaya kaldığı yerden devam etti. Ardından ·KarakterinKaderindir· ve son olarak ·prensess344· nickini foruma katılırken görmekteyiz. Bu kısa önbilgiden sonra kendisine söylemek istediğim bir şeyler var. Şimdiye kadar yaptığı gibi kendisine yöneltilen eleştirileri dikkate almamak veya olgun bir duruş gösterip bir kereliğine kendisiyle yüzleşmeyi denemek tamamen kendi bileceği iş.

Sayın  ·prensess344· şunu önemle belirtmek istiyorum. Amacım size yardımcı olmak. Düşmanınız filan değilim. Müsaadenizle hakkınızdaki gözlemlerimi sizinle paylaşacağım.

Öncelikle durumunuza bakalım:
Kendinizi şartlar ne olursa olsun haklı görüyorsunuz. Karşı taraf sizi eleştirdiği an hemen savunma pozisyonuna geçiyor ve karşınızdakine ağır ithamlarda bulunuyorsunuz. Karşınızdaki saygısızlık olarak nitelenemeyecek tek bir kelime bile kullanmamasına rağmen siz onu saygısızlıkla suçluyor ve ardından aşağılayıcı ifadeler kullanıyor, yani esas saygısızlığı siz yapıyorsunuz. Diğer yandan karşınızdakine alaycı bir dille yaklaşarak olayın ciddiyetinden kendinizi sıyırmaya çalışmanız ve fikirlerden uzaklaşıp kişiye odaklanmanız çaresizliğinizi gösteriyor. Aynı durum girmiş olduğunuz siyasi tartışmalar için de geçerli. Başlığa yorum yazmış, hoşunuza gitmeyen görüş sahiplerini objektif olmamakla suçlarken tek objektif kişinin kendiniz olduğunu iddia edercesine bir tutum alıyorsunuz. Bu sonucu ilgili başlıklarda sık sık aynı vurguyu yapmanızdan çıkarmak mümkün.

Uzun lafın kısası: Kendinizi aslında olmadığınız birisi olduğunuza inandırmışsınız. Bu yüzden diğerleri iç dünyanızda yaratmış olduğunuz siz i göremediğinde tepkileriniz ani ve yıkıcı oluyor. Benim tavsiyem kendinizi kontrol edemediğiniz anlarda (böyle anlar yaşadığınızı biliyorum) ekran karşısından uzaklaşın, mümkünse dışarı çıkıp hava alın. Dışarı çıkmak için müsait bir zaman değilse bileklerinize ve yüzünüze soğuk su vurup derin derin nefes alın. Ardından kendinizi başka bir işle meşgul edin.

Psikolojinizdeki bu anomalinin çözümü ise sık sık kendinizle yüzleşmek, aslen kim olduğunuzun, olumlu, ve daha da önemlisi, olumsuz karakteristik özelliklerinizin farkına varmaktır. Bunun yanında, eğer sık yalan söyleyen biriyseniz (öylesiniz demiyorum) biraz daha kontrolü ele almaya çalışmanız ve "Acaba bu yalan ne gibi zararlar getirir?" diye düşünmeniz ve iletişim kurduğunuz insanları anlamak için daha fazla gayret göstermeniz kesinlikle olumlu sonuç verecektir.

Yazımda size yöneltilmiş hiçbir hakaret veya aşağılayıcı cümle bulunmamakta. Sadece konuya hakim biri olarak yardımcı olmak istedim. Umarım siz de ciddiye alır ve "Dost acı söyler." atasözünü göz önünde bulundurarak savunma pozisyonuna geçmezsiniz. Çünkü bir saldırı mevcut değil :)

Sevgiler...

Güldürmeyin beni bu mesajınızla... Mod luk teklifi almıstım sayın moderatörlerimizden zamanında ben prenses344 nikimle....Bunu moderatörleirimiz biliyorlar... Benim uygun bir anıma denk gelmedi teklif zamanı sadece...... Yani mod luk benim için çok ulaşılamayacak bir şey olmadı hiç olmayacakta ......

Her neyse uslup meselesine gelince etki - tepki prensibini bilirsiniz fizikte....Fizik kanunları  temel kanunlar arasındadırve tüm canlılarda bir şekilde etkilidir bu kanunların çoğu....Bu tepkilerimin bir öncesi MUHAKKAK oluyor...Durduk yere ağır uslup takınmam ben.....

İçimde büyüttüğüm bene gelince......Bir ben var bende benden öte.... (Yahu neysee yorumum yok buna....)

Yalan meselesine geince (ha biliyorum onu bana demediniz sadece varsayımdı ama yinede bilin insanların aklına herşey gelebiliyor bu devirde bilyosunuz) ben yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar.....

"Benim tavsiyem kendinizi kontrol edemediğiniz anlarda (böyle anlar yaşadığınızı biliyorum) ekran karşısından uzaklaşın, mümkünse dışarı çıkıp hava alın. Dışarı çıkmak için müsait bir zaman değilse bileklerinize ve yüzünüze soğuk su vurup derin derin nefes alın. Ardından kendinizi başka bir işle meşgul edin."

Bak bu sözün doğru..Buradaki paylaşım ve yorum anlayısı beni çok yıpratıyor....Bunu dikkate alıcam emin ol.....

"Karşınızdaki saygısızlık olarak nitelenemeyecek tek bir kelime bile kullanmamasına rağmen siz onu saygısızlıkla suçluyor ve ardından aşağılayıcı ifadeler kullanıyor, yani esas saygısızlığı siz yapıyorsunuz."

Yukarıdaki ifadene ben bir mailimin kopyasıyla  cevap vermek istiyorum sana ...... 

(info@chatcity.cc adresine yollanmıs bir mail....)

Benim bir maruzatım sebebiyle sizi rahatsız ediyorum.....Benim bir başlığımın (emekli bir öğretmenin istiklal marşını unutması hakkında bir başlık tı) altına bir mesaj yazılmıs ·justerixx· nikli kişi tarafından bana aşağıdakine benzer hakaretler söylenmişti....(şimdi ne onun mesajını ne de benimkini bulamiliyorum silinmiş yok edilmiş)

Bende ona cevaben şunu yazmıstım hatırladıklarım kadarıyla......

"Öncelikle olgunlaş adabınla fikir beyan etmesini bir öğren ve bir öğretmenle yazıstığını unutma sakın....Herkesin özgürse paylaşım yapabildiğine inandığım bir platformda paylaşım yaptım ben bu kuyruğuna basılmıs kedi hırlaması posizyonlarından bıktım artık...Birileri zize cevap vermiyosa cevap vermediğinden deil bu o kişinin ASALETİNDENDİR"

Bu mesajı yazdım ve bir iki dakika sonra bana cc ye 2 saat girmeme cezası geldi.....

Bu konuda merak ettiklerim şunlar....

* Bu cezayı kim verdiyse neden bana haber verilmedi ve nedeni hakkında bilgilendirme yapılmadı

*Kim verdi bunu da merak ediyorum

* Ayrıca ceza deil amaç bir sn olsun isterseb bir haksızlık bence bu olayda justerixx de aynı mualmeleye tabi tutuldumu

* Yoksa herkes kendi emellerine mi alet ediyo yarası olan herkes istediği tarz da hareket edebiliyomu bu sitede....

Alt taraftaki mesaj bile benim yazdıklarımdan daha daha daha ağır onalardan forumda bisürü .....N esiliniolar ne de ceza yiyolar...Bu bir haksızlık bilgilendirilmek isiyorum ....Gereğini bilgilerinize ars ederim.....

·V0LkyBeyAw·

Mesaj Gönder
arkadaşları
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

15.May.2008 Per 19:49:41

Ya çok afedersiniz de forumda zıtlıklar olsun diye mi bu 2 yıl öncesine ait olan tekzibi buraya kopyalıyorsunuz :))) Ben de yedim :)) Tayyip Erdoğan ın "Ya Müslüman olacaksın,Ya Laik!!! İkisi birden olmaz!!!" lafıyla ilgili bi başlık da açalım o zaman prenses hanım... Eğitim neferiymiş :))))

Külahımı unutmuşum,birazdan getireyim de ona anlat :))))

Ayrıca bunla ilgili diğer bir başlıkta bunun söylenildiğine inandığımı belirtmiştim..Hala da inanıyorum :))) O zaman Erbakan tayfasında olup da; laikliğe sonuna kadar inanan bir insan evladı varmıydı ? Varsa onu orda barındırırlar mıydı? Hee eğer o  düşünce yanlıştı şimdi değiştiler bak gibi bir söylem içine girerseniz;size külah yetiştirmekte zorlanacağımı hissediyorum :)))

Bakın bu mesaj bile benimkinden kat kat  ağırdır...Ama ne silinior ne de cezası var.....  

(Word e aktarmıstım mailin kopyası kalsın diye aynen sizle paylaşıyorum.....)

(Emin ol benim kullandığım onlarınkinin yanında devede kulak kalıyor ve benim sabrımın son damlasına rast geliyor....)

ccEditor

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2008 Çar 21:18:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Aslına bakarsanız yazınıza vereceğim cevap yine bir önce eklemiş olduğum mesajdan çıkarılabilir. :) Ancak ben anlaşılabilirliği arttırmak adına somut örneklerle cevap vermemin daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Misal başlığa konu olan yazıyı ele alalım. Yazıda Erdal Demirkıran ın bir kitabından alıntı yapılmış ve başka bir sitede başka bir şahsın kişisel yorumlarıyla süslenmiş. Bu yorumu siz NoturdaminKamburu nickli kullanıcının belirttiği gibi kendi yazım tarzınızla ve alıntı olduğuna hiçbir yerde değinmeden, kendi yorumunuzmuş gibi kopyalamışsınız. Peki bunun bir fikir hırsızlığı olduğunun bilincinde misiniz? Değilsiniz sanırım, çünkü göz göre göre böyle bir şey yapmayacağınızı tahmin ediyorum. Necip Güven isimli şahıs eminim görseydi bundan rahatsız olurdu. Örneğin benim burada yazmış olduklarım, kaynağı belirtilmeden, bir başkası tarafından kendi yazısıymış gibi kopyalansa ben de rahatsız olurdum. Zaten çoğu siteye baktığınızda, sitedeki yazıların kaynak belirtilmeden kullanılmasının yasak olduğunu belirten bir uyarıyla karşılaşacaksınız. Bu durumda NoturdaminKamburu anlatmaya çalıştığı konuda haklıdır. Ancak sizin tepkinize baktığımızda sanki size haksızca bir eleştiri yöneltilmiş gibi karşılık vermeye çalıştığınız görülmektedir.

Bu sadece bir örnekti. Forumdaki tartışmaya girdiğiniz farklı başlıklardan benzerlerini bulmak mümkün :)

İkinci bir örnek de sizin info@chatcity.cc adresine göndermiş olduğunuz maille ilgili. Mailinizde kopyaladığınız ·V0LkyBeyAw· nickli kullanıcının size hitaben verdiği cevabın, sizin ·justerixx· e verdiğiniz cevaptan çok daha ağır olduğunu savunuyorsunuz ve defalarca ortada bir haksızlık olduğunu belirtiyorsunuz.. Öyle miymiş pekala görelim...

Volkybeyaw ın mesajında size hitaben yazdığı cümleler şunlar:

Eğitim neferiymiş :))))

Bunlardan ilki sizin ilgili başlıkta vurguladığınız lakap. Kendinizi tartışma konusu gerektirmediği halde "eğitim neferi" olarak tanımlamışsınız. Volkybeyaw nickli kullanıcı sizin böyle bir lakabı hak etmediğiniz görüşünde olabilir, şahsi fikridir. Ancak bunu kesinlikle "ağır" ve ceza verilecek bir cümle olarak göremiyorum. Eminim bu yazıyı okuyanlar da aynı fikirdedir.
Bir diğeri ise "külahıma anlat" deyimi. Bu deyim karşımızdakinin söylediklerine inanmadığımız durumlarda kullanılır. Volkybeyaw da halk arasında oldukça yaygın olan bu deyimi kullanmak istemiş. Aşağıdaki benzetmenizden çok daha masum olduğu su götürmez bir gerçek:

bu kuyruğuna basılmıs kedi hırlaması posizyonlarından bıktım artık

Bu cümlede ise tartıştığınız kişinin kuyruğuna basılmış bir kedi gibi hırladığından yakınıyorsunuz. Artık bir insanın kuyruğundan bahsetmek mi, hırlamasını söylemek mi daha ağır bir tabir; buna karar veremiyorum. 

Yukarıdaki örneklerde de görüldüğü gibi kendiniz çok daha ağır ifadeler kullandığınız halde, karşınızdaki size en ufak bir eleştiri getirdiğinde onu saygısızlıkla suçluyor ve ilk mesajımda demiş olduğum gibi "Kendinizi şartlar ne olursa olsun haklı görüyorsunuz." Kabullenmenin size ne kadar zor geldiği zaten mesajınızdan anlaşılıyor ancak somut bir şekilde gerçekler ortada; kabullenmelisiniz.

Yine söylemiş olduğum gibi yapmanız gereken kendinizi dev aynasında görmemek, hatalarınızın ve yanlışlarınızın farkına varmak, bir eleştiriyle karşılaştığınızda "Doğru mu söylüyor acaba?" diye düşünüp kendinizi sağlıklı bir şekilde değerlendirmeyi bilmektir. Tıpkı bu yazıyı okuduktan sonra yapmanız gerektiği gibi :)

Küçük bir not: "Buradaki paylaşım ve yorum anlayışı beni çok yıpratıyor." demişsiniz. Bu sitedeki "düşünen insan" sayısının pek çok forumdan daha fazla olduğuna emin olabilirsiniz. Burada sadece "Paylaşım için teşekkürler" "Eline sağlık" gibi beylik sözcükler kullanılmaz; eleştirilere sık rastlanır. Size yakışan haklı veya haksız olsun tüm eleştirileri olgun bir tavırla karşılayıp kendinizi gözden geçirmenizdir. "Eğitim neferi" sıfatına layık bir insandan beklenen de budur. :)

Sevgiler...

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2008 Çar 23:13:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

ccEditor,

bu basliktaki tum yazdiklarini okudum

ancak bu kadar guzel anlatilabilirdi.

Tebrikler, gozlemlerin icin ve tebrikler incitmemis gorunen ama zekice yerden yere savuran ruzgarin icin :)

ve tabiki noturdaminkamburunu da kilit yorumlari icin tebrik ederim :)

prensess344

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.May.2008 Per 00:09:50sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Eğitim neferiymiş :))))

Bunlardan ilki sizin ilgili başlıkta vurguladığınız lakap. Kendinizi tartışma konusu gerektirmediği halde "eğitim neferi" olarak tanımlamışsınız. Volkybeyaw nickli kullanıcı sizin böyle bir lakabı hak etmediğiniz görüşünde olabilir, şahsi fikridir. Ancak bunu kesinlikle "ağır" ve ceza verilecek bir cümle olarak göremiyorum. Eminim bu yazıyı okuyanlar da aynı fikirdedir.
Bir diğeri ise "külahıma anlat" deyimi. Bu deyim karşımızdakinin söylediklerine inanmadığımız durumlarda kullanılır. Volkybeyaw da halk arasında oldukça yaygın olan bu deyimi kullanmak istemiş. 

PESS DOĞRUSU BASKADA BISEY DEMIYORUM SÜTTEN ÇIKMIS AK KAŞIKLAR....

ATES ÇIKMAYAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZ BENIM SÖZLERIMDEN EVVEL BISIYLER OLMUSTU  Kİ TUTUSMUS BU ALEV GIBI LAFLAR AGZIMA.....Kişisine ve taşıdığı fikirlere göre olayların yorumu da deişiyor bu sitede......Akıllar alt etme yoluna harcanıyor nedense....Üzüm üzüme baka baka derler.....Beni de varsa hatam kendilerine benzettiler ne diym.....

ccEditor

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.May.2008 Per 01:16:59sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

prangaxxx övgüleriniz için teşekkür ederim.

Anladım ki bu iş kiremit kırmaktan çok daha zor. Karşımda inatçı bir çocuk var sanki. Ne şekilde açıklamaya çalışırsan çalış kendi bildiğini yapıyor :)

Pes ediyor ve iyi geceler diliyorum...

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir