ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
14 Mayıs 2024, Salı 04:40   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Böyle Yobazlık Görülmedi
 <<1 2345>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

manolya41

manolya41 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.May.2008 Cmt 17:15:42      Böyle Yobazlık Görülmedisohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Böyle yobazlık görülmedi  
Medrese hocası, Kuran ı öğrenmediği gerekçesiyle 7 yaşındaki öğrencisini, tavandaki pervaneden başaşağı astı.

İngiliz BBC televizyonunun internet sitesinde yer alan habere göre, Pakistan da bir medrese hocası, Kuran ı öğrenmediği gerekçesiyle 7 yaşındaki öğrencisini, tavandaki pervaneden başaşağı astı. Çocuk indirildikten hemen sonra öğretmenin odasında can verdi. Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani, olayla ilgili soruşturma başlatırken, medrese hocası Maulvi Ziauddin tutuklandı.
Pakistan polisi acımasız hocayı perşembe akşamı başka bir köyde gözaltına alarak tutukladı. Şimdi Pakistan Başkanı Yusuf Rıza Gilani olayla ilgili soruşturma başlattı. İnsan hakları örgütleri Pakistan da çocukların sık sık şiddete maruz kaldıklarını belirtiyor

ilahiben

ilahiben resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katilozel odasi var sohbet icin kullaniyor
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.May.2008 Cmt 20:31:16sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Zulum un olmadığı dinizimizi nasılda yansıtıyolar. Allah (c.c.) ıslah etsin, Kuranı Kerimi okumak değil önemli olan Onu okuduğunda anlamak ve ordaki sevgiyi, saygıyı , adaleti, hoşgörüyü uygulamak gerek. yoksa boş boş oku dur neye yarar.

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.May.2008 Cmt 20:51:26sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Yobazlık mı çok iyimsersiniz.Ben buna uygun bir sıfat bulamadım.Bunlar hep hala İslamiyetin yeteri kadar anlaşılamasından kaynaklanıyor.

Yazık ya çok yazık!İslamiyeti bu şekilde gösterenlere,bu şekilde öğretmek isteyenlere çok yazık!

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Haz.2008 Pzr 14:08:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Küçükken babamın zoru ile gittiğim Kuran kursundan yine babamın zoru ile alındım. Sebebi ise Kuran öğrenmekle alakası yok. Öğreten cami imamının cahil ve dayakla öğretmeye çalışmasıydı. Uzun bir kerata (ayakkabı çekeceği) ile dövüyordu. Bunu babama söylediğimde cami kuran kursunu kapattı ve bir daha da açmadı.

İşte bu halk bu tipteki insanlar yüzünden İslam tasavvufuna öcü gözüyle bakıyor. Bu imaj nasıl değişir peki? Emsalle çözmeye kalkmayalım her zaman. Farklı fikirler bulmak gerekiyor. Caminin imamı, cemaatin imamı felsefesini güderken kadrolaşmaya- kadro yolsuzluğuna engel olmalıyız. İmamhatipler ve ilahiyat fakültesine burada ciddi işler düşüyor.

Askerlik çok güzel ve düzenli bir kurum. Kişi eğer ortaokul dengi bir okul mezunu ise maksimum Onbaşı namı diğer trink onbaşı, Lise ve yüksek okul dengi bir okul mezunu ise Çavuş, Lisans mezunu ise seçmeli bir yol belirleyerek ya kısa dönem çavuş, yada Teğmen olmakta. Bu kişiler sorumluluklarının ne derecede olduğunun bilincinde ve belli bir eğitim silsilesinde TSK ya iştirak ediyorlar. Bu sembol İmamlık sıfatına geldiğinde ise Lise veya dengi bir okul mezunu olacak, KPSS ye girecek, 70 yada 80 üzeri puan alacak. Böyle bir insanda kalkıp 1000 kişinin başında dini tasavvufu temsil eden adam olacak. Garip.

2 sene evvel bir Ramazan ayında çıkan bir haberle herkes, aslında yüzeysel komedi esasında ise trajikomik bir olaya şahit oldu. Caminin imamı birileri tarafından teravih namazı sonrasında tartaklanacak, imam bunun bilincinde, teravih namazını 3 dakikada kıldırıyor. İlk etapta bakıldığında hızlı çekim komedi filmi gibi. Fakat çok acı bir olay. Bir caminin imamı saygı görmesi ve ilmi ile insanları aydınlatması gerekirken insanlar bu kişiyi tartaklamak istiyor. Neden? İmam yellenirse cemaat hacet eder misali bir durum. Bunun asıl müsebbibi kim peki? İmam mı? Cemaat mi? Hiç birisi de değil. Asıl sorumlu o cehalette birisini getirip İmam yapan bir zihniyette. İmamhatipten karı kız peşinde koşarken! çıkıp yada aklı bir karış havadayken, Anadolunun güzel köylerinde imamlık yapan bir zihniyet mantıklı değil.

İmamların İlahiyat fakültesi mezunu olması ve insanlara islamı doğru ve kararlı şekilde anlatmaya aşık insanlar olması islamın ülkemizde yeniden! tanıtılmasında büyük etken olacağına eminim. Yoksa iki cahil çocuğun yaptığı imamlıkla bu iş olmaz.

Pakistanda pervaneye bağlıyor, sizce Türkiyede bir yerlere bağlanıp sesi çıkmayan kaç çocuk var böyle? Emin olun azımsanmayacak kadar fazla.

wwarkheww

wwarkheww resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Haz.2008 Pzr 16:28:15sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Kıssadan hisse diyelim alan alsın alacağını

Çok uzun yıllar önce çöllerle kaplı bir bölgede çok az sayıda ağaç bulunurmuş meyveler güçlükle yetişirmiş.Günün birinde kendini kahin sanan biri kendi deyimiyle tanrıdan gelen emri iletmiş bundan böyle hiç kimse bir meyveden fazla yemiycek her kim ki bu yasaya karşı gelirse tanrıya ve tüm insanlığa karşı büyük günah işlemiş sayılacak.

Oysa bu o devre ve o zamanki toplum hayatına göre sağduyunun ta kendisiymiş .Bu yasalara yüzyıllar boyu uyulmuş taaa ki günün birinde bilim adamları çölü sürülebilir topraklara dönüştürebilecek bi yöntem buluncaya kadar.Ülke olağan üstü verimli meyve ağaçlarına sahip olmuş. Ama ülkedeki dini makamlar  ve hatta sivil halk tarafından uygulanan yasa  yüzünden , ağaçlar toplanmayan meyvelerin ağırlığıaltında boyunlarını eğmeye başlamışlar . Günde bir meyve  emredilmişmiş . Bunca meyvenin çüremesine yol açan bu insanlığa karşı işlenmiş günahı ortaya koymaya çalışanlara lanet ediliyormuş. Tanrı sözü nün gerçekliğinden kuşku duymaya cesaret eden bu insanların  , kibirlerine yenik düşmüş oldukları yüce gerçeğe  açılan yegane kapılar olan inanç ve itaate güçlerinin yetmediği söyleniyormuş. Sözde kahin yıllar önce ölmüş olduğundan  hiç kimse ona şartlar bu kadar deişmişken yasanın hala geçerli olup olmadığı konusunda bi şey soramazmış .İşte bu yüzden dini makamlar Tanrı  Yasası nın yürürlükte olmasını şart koşuyormuş. Yıllar geçtikçe  daha çok sayıda insan  Yasa ya  Tanrı ya ve dine aldırış etmemeye başlamışlar . Bazıları vicdan azabı duyarak  Yasa yı gizlice çiğnemişler . Yasa yı titizlikle yerine getiren müminler ise  vazgeçme cesareti  gösteremedikleri anlamsız  ve geçersiz bir geleneği sürdürmekle öbürlerinden daha ii insanlar oldukları inancındaymışlar...........

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Haz.2008 Pzr 17:00:14sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Tabi ki inanç;bir ulusun ulus olmasında ki en büyük etkenlerden biridir.Ancak inançları ve vicdanları baskı altına almayı,bir ulusun ortaçağ engelini aşamamasında,karanlıktan aydınlığa çıkamamasında ki en büyük neden olarak görüyorum.Ve tabiki İslam Kuranı iyi anlayanlar ve bu işi gerçekten bilenler tarafından öğretilmeli.Ancak;

Neden islam ülkeleri çağın gerisinde?Burada 7 yaşındaki bir çocuktan bahsediliyor.

İslamın yanlış kişilerce yorumlanması,yanlış yerlerde anlatılması ve yanlış kişilere öğretilmek istenmesi bunun en büyük nedenidir.

7 yaşındaki çocuğa sen Kuranı öğretmeye kalkarsan ve merakından kaynaklanan felsefik soruları (neden,niçin,nasıl) sormasını engellersen ulusun ortaçağ karanlığında kaybolur.İslamın akıl dini olduğundan şüphem yok ama Kuranda yazılan sözlerde tartışmaya ve eleştirilmeye açık değil.7 yaşındaki çocuk henüz daha kişisel evrimini tamamlamamıştır.Ve ne söylersen onu alır.Sen onun merak duygularını köreltip,şüpheci olmasını engelersen ülkenin ve ulusunun toparlanması,çağın ilerisinde olması imkansızlaşır.

Çocuklar dışındaki bireyler(kul değil) için elbette "Tanrının insanı yaratmış olduğuna inanmamız bizim,gerçek bilgiyi doğada aramamıza,zamanı ve mekanda var olanı aklımız ve özgür irademizle,yeniden düzenlememize ve kendimiz için,insanlık için kullanmamıza engel değildir."(İbni sina)

ATATÜRK TEN;

"Bugün bilimin,tekniğin,bütün kapsamıyla uygarlığın ışık saçan varlığı önünde filan ya da falan şeyhin yol göstericiliğiyle maddesel ve tinsel mutluluk arayacak denli ilkel insanların Türkiye uygar toplumu içinde yeri yoktur.O gibilerin varlığını hiç mi hiç kabul edemiyorum.Efendiler ve ey ulus,iyi biliniz ki,Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,tarikat öğrencileri ve kapılanmışları ülkesi olamaz.En doğru,en gerçek tarikat,uygarlık tarikatıdır.Uygarlığın buyurduğunu ve istediğini yapmak insan olmak için yeter.Tarikat başkanları bu söylediğim gerçeği ve benim ne demek istediğimi bütün açıklığıyla elbette algılayacak ve kendiliklerinden tekkelerini kapatacak,öğrencilerinin de artık olgunlaştıklarını elbette kabul edeceklerdir."

wwarkheww

wwarkheww resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Haz.2008 Pzr 17:33:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

ATAÜRK ü cesaretle bilgelikle akılla anmak çok yerinde olur . Kaçımız ulu önderin  ruhunu az da olsa taşıyoruz ?

Derinlerden bi küçük bi hikaye

Bir gün bi piskopos bir grup çocuğa cesaret nedir ? diye sorar . Hiç kimse sorusuna yanıt vermediği için  piskopos bilgece bir tavırla  , cesaret çocuklarla dolu bir yatakhanede yatmadan önce çabucak yatağınızdan inip diz çökerek dua edebilmeyi göze almaktır.... der sonrada içinizden biri bize başka bir cesaret örneği gösterebilir mi ? diye sorar kendiyle gurur duyarak . Bir oğlan çekinerek elini kaldırır . Benim başka bir örneğim var der .Cesaret pikoposlarla dolu bir yatakhanede , içlerinden birinin yatma zamanı diz çöküp dua etmeden  çabucak yatağına girebilmeyi göze almasıdır .......

Kaçımızda ne kadar cesaret var ?

Yada daha öncede yazdığım gibi  hepimiz bu vatan için ölmeye hazırızda  acaba kaçımız bu vatan için yaşıyoruz ? 

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Haz.2008 Pzr 18:28:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

“Bundan dolayıdır ki, İsrailoğullarına kitapta şunu bildirdik: Kim katil olmayan ve yeryüzünde fesat çıkarmayan bir kişiyi öldürürse sanki bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir adamın hayatını kurtarırsa sanki bütün insanların hayatını kurtarmış olur.” (Mâide, 5/32)

Böyle bir haberi bizimle paylaştığı için manolya41 e teşekkür ediyorum öncelikle...

Nopst arkadaşımız gibi bende yaz tatilinde bir kuran kursundan ailem tarafından alınmıştım...Hem de sadece 1 gün gitmiştim :) Ama alınma sebebim kişisel yediğim dayak değil,sıra sopasından geçenlerden biri olmamdı..Sınıfta konuşan ve dersin gidişatını bozan birkaç kişi yüzünden konuşmayanlarda dahil her öğrenci sıra dayağından nasibini almıştı...Eve döndüğümde moralimin bozukluğunu anlayan annem zorla konuşturmuş sonra bir daha da göndermemişti...Daha ilk günden masum olmasına rağmen sıra dayağından geçen çocuk psikolojisini bir düşünmek gerek...Ne yıkıcı...Önceden gitmiş olduğum bir kültür merkezinin ayarladığı Kuran kursunda değil dayak,hocaların öğrencilere bağırması bile yasaktı...

Sonuç:Suç İslam dininin değil:öğretmekle vasıflandırılmış kişilerin cehaletindedir...

Habere konu olan olaya gelince:insanlık dışı bir cinayet olarak adlandırmak yerinde olur...Bunu Kuran öğrenmediği gerekçesiyle yapmış olduğunu öğrenmek ise daha bir acı...İslam dininde zorlama olmadığını bilmeyen biri olsaydı bile yaptığı insanlığa sığmayacak vahşice bir davranış...Allah (C.C) ıslah etsin bu zihniyettekileri...

Yapılan yorumlardan katılmadığım bir noktayı da dile getirmek istiyorum...Özüm forum kurdum üzgünüm ama bu noktada çok farklı düşünüyoruz seninle :)

Farklı düşündüğümüz nokta şu...Müsadenle alıntı yapıyorum:

·OzmmQ· :
7 yaşındaki çocuğa sen Kuranı öğretmeye kalkarsan ve merakından kaynaklanan felsefik soruları (neden,niçin,nasıl) sormasını engellersen ulusun ortaçağ karanlığında kaybolur.İslamın akıl dini olduğundan şüphem yok ama Kuranda yazılan sözlerde tartışmaya ve eleştirilmeye açık değil.7 yaşındaki çocuk henüz daha kişisel evrimini tamamlamamıştır.Ve ne söylersen onu alır.Sen onun merak duygularını köreltip,şüpheci olmasını engelersen ülkenin ve ulusunun toparlanması,çağın ilerisinde olması imkansızlaşır

Ben 7 yaşında Kuran öğrenmiş olan çocukların felsefik sorular sormaktan beyinlerinin mahrum olacağını sanmıyorum...Ben ve benim gibi birçok arkadaşım var Kuran ı 8 yaşından sonra öğrenmiş olan...Ama daha o yaşlarda dahil olmak üzere hiçbir zaman neden nasıl dünyaya geldik,daha önce neredeydik nasıl varolduk sorularını sorgulamaktan hiçbir zaman vazgeçmedik...Orta çağ karanlığına ancak gücü ellerinde bulunduran cahil insanlar yani cehalet sürükleyebilir...Kuranı Kerim bunlardan bağımsızdır ve herhangi bir yaşta öğrenilmesinde de sakınca yoktur...Vermiş olduğun mesaj Kuran ı Kerim in içeriği yani anlamını anlama yönünde ise zaten bu iş ilahiyat fakültelerini bitirmiş olan kendilerini yetiştirmiş ve hala da yetiştirmeye çalışan insanların kapsama alanında olan birşey...Yani 7 yaşında Kuran öğretilmeye çalışılan bir çocuktan ayetlerin yorumlanmasını zaten hiçbir öğretici talep etmez,edemez :)

Başlıktaki yorumuna bu cümlen dışında bir önceki yorumunla beraber bütününe katılıyorum...

(Bu arada şimdi msn den yazdın...Yazıyı kaydetmeden yazsaydın keşke,bak suçlu gibi hissettim şimdi kendimi :) Belki katılmadığım noktayı yazmaktan vazgeçerdim...)

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Haz.2008 Pzr 19:24:22sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Melisim bana bütünüyle katılman beni üzerdi.Çünkü senden öğrenebileceğim hiç birşey yokmuş diye düşünürdüm.

Kuranın sözleriyle ayetleriyle öğretilmesi çocukların ayetlerin anlamlarını bilerek öğrenmesi oldukça güzel bir şey.Yalnız bu çok ezberci bir yöntemle veriliyor çocuklara.Hele ki arapçayı ezberlemek oldukça zor.

Zaten kendi anadillerini bile henüz öğrenememiş olan çocuklar birde arapçayla savaşmak zorunda kalıyorlar.Anlamlarını bilmediği sözcüklerle boğuşuyorlar.Bu ezbere dayalı yöntemde onların şüpheciliklerini bastırır,hatta yok eder.

Allahın bile çocuklara karşı emrettiği herhangibir sorumluluk var mı?Yetişkinlere emretmiştir her sözünde.

Kesinlikle ezberletici yöntemle çocukların beyinlerini uyuşturmak isteyenlere karşıyım.7 yaşında ki çocuk Kuran öğrenmeye hazır değildir henüz.Bir ulusun bireylerine daha çocukken beyin felci geçirtmek o toplumun geleceğini karartır.

Ve ben amacın gerçekten dini öğretmek olduğuna inanmıyorum.Bu sabiler üzerinden oyunlar oynandığını düşünüyorum.

xZelZelex

xZelZelex resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Haz.2008 Pzr 20:36:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Bu salatalığı hoca diye koyanda kabahat.Allah ın verdiği canı Allah tan başkası alamaz!!!!
CC sohbet icin buraya
 <<1 2345>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir