ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
14 Mayıs 2024, Salı 00:26   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Devlet Temizdir!
 <<12 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

lailaflower

lailaflower resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Tem.2008 Çar 00:39:09sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
·HaYVaN15309· :

Çünkü sizler çünkü yazmayı beceremezsiniz. Çünki yazarsınız. Ya da bağlacını bitişik yazarsınız.

Çünkü siz Türkçeyi katletmeye bayılırsınız : )

Ya bir sor kendine. Eski paşa yargılansın diyorsun. Eski paşa koskocaman genelkurmay başkanı.

Eğer Türkiye ye kötülük yapmak istese önce bölüp sonra satamaz mıydı açık açık vatanı?

Oysa siz koskoca eli öpülecek Paşa ya bir terörist gibi davranıyorsunuz. Kendinizi sorgulamanız lazım.

Ama bunun içinde Türkçeyi iyi kullanmanız lazım. Ergenekon safsatasına at gözlükleriyle bakmayalım.

Nitekim Mustafa Kemal Atatürk "dilini kaybeden bir millet benliğinide kaybeder" diye buyurmuştur...

Tabii benim Türkçem iyi demek istemiyorum. Bu eleştirim sana ait değil. Hepimize ait bir eleştiri : )

Türkçe konusundaki hassasiyetini anlıyorum  doğru bir husustur ancak ne varki  keşke ECDADINIZ VE BU MEMLEKETİN  BEKASI için gerekli olan hassasiyet ve sağduyulu düşüncelerinizi de bu kadar ustaca gerçek doğruları karalamadan sırf içiboş sevdalarınızı kabul ettirmek adına bu kadar *** savunmasaydınız işte o ZAMAN BU KONUDAKİ HASSAYİTİNİ  GERÇEKTENDE SAMİMİ BULURDUM.

AMA bu haliyle  bir EHEMMİYETİ YOK.

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Tem.2008 Çar 02:08:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Heyttt Susun Hoca geldi=) Bir açıklama yapayım hemen.  Susun dinleyin. Çünkü kelimesinin köküne inmek gerekir. Bildiğimiz üzere ki eki(ki eki var mıdır diye hiç düşündük mü) ve bağlaç olan ki birbiri ile karışmaktadır. Ayrı yazılırsa ki bağlaçı olur, bitişik yazılırsa ki eki olur(ki ekinin var olduğunu sayarak). Çünkü kelimesindeki kü ekinin aslının ki olduğunu düşünürsek bildiğimiz üzere çekim ekleri ünlü uyumununa bağlı olarak ke ki kü ko ku vb olabilir(hala var sayıyorum ki ekinin olduğunu). Ama incelediğimizde ki eki diye bir çekim eki var mıdır? İncelediğimizde bulunmadığını görürürüz. O yüzden kelimeyi bir bütün olarak değerlendirmek gerek parçalamadan.=) Kelimenin aslı ÇÜNKÜDÜR. Çünki diye kullanıyor olabilir. Ama şu var yazıda Çünkü olarak yazmamız uygundur(ben demiyorum İmla kılavuzu diyor). Çünki olarak telafuz ediliyorsa bu tür kullanımlar ağızlara göre değişiklik gösterebilir. Çünkü nün küsü ile bildiğimiz ki arasında bir bağlantı kurmaya calışıyorsanız, İLK BAKIŞTA  HİÇ BİR YAKINDAN UZAKTAN BAĞ YOKTUR.

Lakin  Çünkü ve Ki yi birer bağlac olarak düşündüğümüzde kü veya ki yi atarsak çünkü den Çün kalır. Çün ün bir anlamı var mıdır? Eski dilimizde var mıdır anlamı? Bunu bilmek için akedemik bir bilgi birikimimizin olması gerek. Bu da sizde var mı? Yoksa eğer boşverin böyle boş işlerle. Saygılar.

SeVoToRi

SeVoToRi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Tem.2008 Çar 03:12:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Ben Türkiye`nin demokrat bir ülke olduğuna inanmıyorum.İnsan haklarını temel alan ve halkın kendi kendini yönetmesine dayalı bir rejimdir demokrasi o nedenle ben Türkiye`nin demokrasiye dayalı bir yapıya sahip olduğuna inanmıyorum.Şeriata dayalı bir ülke de değiliz,biz olsak olsak gelen gidenin vurduğuna dayalı bir yönetim şeklinde yaşıyoruz.Yani Laiklik adı altında din işlerine karışan!Alt-üst kimlik ayırımı yaparak kışkırtıcı özelliklere bürünüp halkı birbirine düşürerek yani, Laiklik denilen bir yönetim şekli altında yaşıyoruz.
Cumhur(başkanı-iyet) kelimesinin kökü nereden gelir beni aydınlatacak bi(rile)ri varmıdır acaba?
İyi forumlar..

AmudaKalkanOrangutan

AmudaKalkanOrangutan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Tem.2008 Çar 04:11:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Biz eşşek olduktan sonra Semer Vuran Çok olur...

Ey gidi Aziz Nesin...Ey gidi Uğur Mumcu..ve niceleri...

Türkiye nin bu halini Atamız görmesin,duymasın...Kemikleri sızlamasın..

Cehaletin seçimi diyorum...başkada bişey demiyorum..

Ülke raydan çıktı..Rejim değiştirdi.İnanılmaz kadrolaşmalar,ekonomi allak bullak,herşey keşmekeş...Yazık...

Türkiye cumhuriyeti,tarikatler,müritler ve şehy ler ülkesi olamaz diyen atam...

bir kere Gençliğe hitabeyi,bir kere nutuk u okuyun ey halk...

Uyanın...

TEHLİKENİN FARKINDAMISINIZ DEDİLER,UYANMADIK,TEHLİKEDEYİZ DEDİLER HALA UYANMIYORUZ...YAKINDA DENECEK TEK ŞEY ŞU..

KEŞKE.....

KEŞKE BU HALE GELMESEYDİK..DUYARSIZ KALMA TÜRK İNSANI..CUMHURİYETİNİ,İLKE VE İNKILAPLARI YEM ETME..ÖZGÜRLÜKLERİNİ KÖHNE ZİHNİYETLERE TESLİM ETME...ÖRÜMCEK BEYİNLİ CEMAAT KÖKENLİ SÜRÜNGENLERE GELECEĞİNİ VERME.

SeVoToRi

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Tem.2008 Çar 10:10:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
·AmudaKalkanOrangutan· :

Ülke raydan çıktı..Rejim değiştirdi.İnanılmaz kadrolaşmalar,ekonomi allak bullak,herşey keşmekeş...Yazık...

Uyanın...

TEHLİKENİN FARKINDAMISINIZ DEDİLER,UYANMADIK,TEHLİKEDEYİZ DEDİLER HALA UYANMIYORUZ...YAKINDA DENECEK TEK ŞEY ŞU..

KEŞKE.....

KEŞKE BU HALE GELMESEYDİK..DUYARSIZ KALMA TÜRK İNSANI..CUMHURİYETİNİ,İLKE VE İNKILAPLARI YEM ETME..ÖZGÜRLÜKLERİNİ KÖHNE ZİHNİYETLERE TESLİM ETME...ÖRÜMCEK BEYİNLİ CEMAAT KÖKENLİ SÜRÜNGENLERE GELECEĞİNİ VERME.

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Tem.2008 Çar 12:35:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Orangutanların bu kadar hayalperest olduklarını bilmezdim ben.

lailaflower

lailaflower resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Tem.2008 Çar 15:39:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

muratugras82 :
Orangutanların bu kadar hayalperest olduklarını bilmezdim ben.

Küresel ısınmadan olsa gerek

Doğanın dengesi bozulmuş

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Tem.2008 Çar 15:47:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
·AmudaKalkanOrangutan· :

Uyanın...

KEŞKE.....

Yalnız umutsuzluk yok.Keşke demeyeceğiz.Geldikleri gibi gidecekler

Atam,Atatürk üm.cumhuriyetim,laikliğim,devletim,halkım deme bak ergenekoncu oluyorsun!!

Mümkün olduğunca sus,cevap verme,tepki gösterme,eleştirme,yorumlama...Senden istenileni yap,beynini teslim et...

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Tem.2008 Per 00:21:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·HaYVaN15309· :

Yukarıdaki mesaja HöNKK! oldum : )

Ama şaşırmadım. Yurdum insanı derin devletin olduğuna çoktan inanmış bile. Ulan AKP hükümeti sana ne diyeyim bilmiyorum...

Her şeyi o kadar güzel ve ustaca yapıyorlar ki... Millet çoktan olaya inanmış bile... Ergenekon un tamamen hayal ürünü olduğu hayali yalan bir örgüt olduğu açıkça görülüyor. Oysa insanlar ergenekona dünden inanmış bile.

Ooooof Off!

Ben de bu mesaja senin deyiminle "HöNKK! oldum" :) Ele geçirilen tonlarca sayfa belgeye ve büyük miktarda silah ve askeri mühimmata, alınan ifadelerdeki sözlere, telefon kayıtları ispatlarına rağmen Ergenekon´un hayal ürünü olduğuna inanabilmen ya gündemi hiç takip etmediğini ya da bağnaz bir AKP düşmanı olduğunu gösteriyor. Öyle ya, her şeyi AKP´ye bağlayarak büyük bir paranoya örneği gösterirken Soğuk Savaş sonrası pek çok ülkede ortaya çıkmış olan derin devlet örgütlenmelerini görmezden gelebiliyorsun. Bu kadar büyük bir çelişki nasıl olabiliyor?
Senin gibi düşünenler İtalya´da çoğunlukta olsaydı Gladio asla çökertilemezdi.

Bu arada başlığa konu olan yazı oldukça ilgi çekici ve güzel noktalara temas etmiş. Devlet gerçekten pir-ü pak mı acaba?

SeVoToRi

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Tem.2008 Per 03:15:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·OzmmQ· :
·AmudaKalkanOrangutan· :

Uyanın...

KEŞKE.....

Yalnız umutsuzluk yok.Keşke demeyeceğiz.Geldikleri gibi gidecekler

Atam,Atatürk üm.cumhuriyetim,laikliğim,devletim,halkım deme bak ergenekoncu oluyorsun!!

Mümkün olduğunca sus,cevap verme,tepki gösterme,eleştirme,yorumlama...Senden istenileni yap,beynini teslim et...

Hala gülüyorum
CC sohbet icin buraya
 <<12 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir