ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

20 Mayıs 2024, Pazartesi 06:37   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   18 Küçük Kız
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ağu.2008 Çar 12:13:32      18 Küçük Kızsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Camus, ‘Felsefenin tek meselesi vardır; ölüm’ diyordu. Dinin de, tek meselesi vardır, ölüm. Ahiret yani, öbür dünya inancı, o nedenle dini inancın merkezini teşkil eder. Ahiret inancı, inanmayanların sandığı gibi, teselli değil, hayata dair en önemli ipucudur veya öyle olmak gerekir. Yine, inanmayanların (veya inananların bazılarının) sandığı gibi, korkarak veya korkutarak hizaya sokmak değil, hayatı anlamaya, kavramaya açılan kapıdır.
Ölüm, mutlak eşitlik eşiğidir. Bizim bildiğimiz manada mantığı, adaleti yoktur, genç, yaşlı, zengin, fakir, güzel, çirkin, zeki, aptal dinlemez. Hayatın asıldığı tüm denklemi bozandır. Bu denkleme asılmanın kefaretidir. Pavese’nin deyişiyle, ‘sabahtan akşama kadar bizimle olan’ ölümümüz veya karşımıza çıkan her ölüm, bizi bu denklemi bir kez daha gözden geçirmeye zorlar veya zorlamalı.
İnsan, ‘cahil ve zalim’ (Ahzab, 33/72) bir varlık, inananı, inanmayanı dünya malı için kör bir dövüş adına birbirine zulmetmekten veya zulmü görmezden gelmekten kendini alamıyor. İslam tarihinin, İslam olmayan tarihten, bu anlamda hiç farkı yok.
Hadi, büyük sorgulamalara gücümüz yetmiyor, hiç olmazsa gündelik vicdanımızı uyanık tutmaya çalışalım. Ve tabii, unutmayalım, büyük sorgulamaların yoluna, vicdanımızın küçük kapısından çıkılıyor.
Ölümlerden ölüm beğenecek değiliz, hepsi özellikle yakınındakiler için aynı derecede yakıcı. Ama işte ölümlerden ölüm beğeniyoruz. Son günlerde, iki tanınmış isim, Futbol Federasyonu Başkanı ve Osman Yağmurdereli vefat etti, artık içlerinde muhafazakârlarında bolca bulunduğu Ray-Ban’lı kalabalık ortalığı birbirine kattı.
Toplum tarafından tanınan bilinen insan ölümü ile bilinmez adam ölümü tabii ki
farklı ilgi görür. Ama Konya’nın ücra bir köşesinde, birlikte toprağa gömülen küçük kızın 18’i birden bir kişinin gördüğü ilgiyi, dövünmeyi hak etmiyor mu?
İşin içinde Kuran kursu var diye, öyle olduğu için de ‘laik kesim’ olayın üzerine abanır diye, bir olay bu kadar mı suskunlukla geçiştirilir? ‘Sorumlular yakalansın’ ötesinde, 18 küçük kız hiç mi kimsenin içini cızlatmaz? Böyle bir ölüm sahnesinin bile, hızla laik-muhafazakâr ‘safları bölmeyelim’ tedbirinini sarsamadığı bir insanlık tablosundan kime ne hayır gelir? Ölüm sınavını bile rafa kaldırmış bir inanç, ‘muhafazakârlık’ denilen ikiyüzlülükle nereye doğru ve kaç adım gidebilir diye sormak zorundayız.
AKP’nin kendini takdim ettiği siyasi tanım olan ‘muhafazakâr demokratlık’tan bahsetmiyorum. Siyasi anlamda, İslamcı olmakla, muhafazakâr demokrat olmak arasında anlamlı bir çizgi var. Ama belli ki, bu siyasi çizgi etrafında duranlar için, bu siyasi duruş, giderek bir büyük ikiyüzlülüğün mayası haline geliyor. Türkiye’de kendini dindar olarak tanımlayan bir kesimin dindarlığı, ekonomik-siyasal iktidar kavgasında alabildiğine canlı kalıp, bu çerçevedeki sembol ve ilişkiler ağına sarılırken, referansı olduğunu iddia ettiği inanç sistemine alabildiğine uzak durmayı dert etmiyor. Nihal Bengisu Karaca, Yeni Şafak gazetesinde pazar günü çıkan röportajında, başka bir bağlamda da olsa, bu meseleye çok isabetle değinmiş.
Bir başlayınca gerisi çorap söküğü gibi geliyor, oysa, şu anda derdim, ne AKP’yi, ne muhafazakârlığı analiz etmek değil. Birinin, tek hayali bir çift yeni terlik olan 18 küçük kızın ölümünün bile kılını kıpırdatmadığı bir çevre, bir insanlık tablosu fena halde canımı sıktı hepsi bu.

Nuray Mert, Radikal, 5 Ağustos 2008

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ağu.2008 Çar 12:27:59sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Katılıyorum.

SeVoToRi

SeVoToRi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ağu.2008 Çar 12:42:26sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Orada bir Kuran kursu var uzakta...
Bu patlamaya asıl nedenler..
1:Sahtekarlık:Erkek yurdunda  kız Kuran kursu
2.İhmalkarlık:Rapor yok,dağ başına kum getirmek zor.
3:Vurdumduymazlık:Süleymancı yurdu diye uğramamış.
4.Denetimli denetimsizlik:Meb görememiş.
5.Yasal keşmekeş:Herkes topu başkasına atıyor
6:AKP ısrarı ile güvence:Kaçak kursa ceza yok.
7.Türkiye klasiği:Ölenler öldü,şimdi gereken yapılacak
.

Detaylı açıklamaları Radikal gazetesinin 2 Ağustos 2008 tarihli sayısında mevcuttur.

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ağu.2008 Çar 12:48:20sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Zamanında sağ-sol diye toplumu ikiye ayıranlar bugün de farklı oyunlarla karşımızdalar. 18 küçük kız resmen cinayete kurban gitmiştir, bu takdiri ilahi değildir. Kimse de ilgilenmiyor nedense. Osman Yağmurdereli`ye tabii ki ilgi çok olur çünkü medya orada bulunacaktır. Ama o küçük kızlar hiçbir kesim tarafından kabul edilmeyecek kadar mı kötüler? Kimisi "Ben laikim, gitmem!" diyecek, kimisi de "Ben gidersem laf olur, kapatılmaktan yeni kurtuldum zaten!" diyecek... Bu mu insanlık? Lanet olsun bu siyasete...

ilahiben

ilahiben resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katilozel odasi var sohbet icin kullaniyor
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ağu.2008 Çar 13:17:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Aynen söylediklerine katılıyorum hokkabaz 

Dikkat ederseniz bazı forum başlıkları altında, yıllardır birlikte sohbet ettiğimiz, güldüğümüz, dertleştiğimiz hatta yeri geldiğinde acımızı üzüntümüzü paylaştıgımız arkadaşlar, nasılda birbirini kırıyorlar! bunların hepsi biliçsizce yapılan, oy avcılığı ugruna yapılan siyasetten geçiyor! işte bu yüzdendir ki aylardır bu ucuz siyasetin parçası olmayın, birbirinizi kırmayın diye forum sayfaları dahil her ortamda HAYKIRIYORUZ!

BohemianRhapsody

BohemianRhapsody resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ağu.2008 Çar 14:04:22sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Yukarıda beyan edilen görüşlere katılmakla birlikte aklıma  Türkiye gerçeğini anlatan bir fıkra geldi.

Onu sizinle paylaşmak istiyorum.

Bir gün melekler telaş içinde Allah ın yanına çıkmış, yerlerinde duramaz bir şekilde

Melekler - Allahım Allahım, Amerikaa ile ingilizler savaşa girdi yardım yapmalıyız.

Allah - AA dert etmeyin onlar işlerini bilirler bırakın kendi hallerine demiş.

Aradan bir iki gün geçmiş melekler yine telaşla gelmiş ve

Melekler - Allahım bu seferde Fransa savaşa katıldı hemen müdahale etmeliyiz..

Allah - Karışmayınnn onlar işlerini bilirler - demiş.

Aradan bir iki gün geçince yine melekler apar topar soluğu Allah!ın katında almışlar ve

Melekler - Aman Allahım, bu seferde Türkler savaşa katıldı.

Allah - Olamaz hemen bana tüm silahlarımı getirin kuşanmalıyız, onlar herseyi bana havale ederler....

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir