ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

9 Haziran 2024, Pazar 21:29   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   İNADINA !!!!
 <<12 3456>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2008 Per 17:02:13sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

1.Yeni atanan rektörleri kişisel olarak tanımıyor olmamız,yapacakları görevde "taraflı" ya da "tarafsız" olacaklarını düşünmemize engel değildir.Demokrasi milli iradeyi baz alıyorsa niçin en yüksek oyu alan rektör adayları rektör olarak atanmadı?Demokrasi işine gelindiği gibi yorumlanamaz.Bugün demokrasi kelimesini en çok kullananlar yine AKP ve yandaşlarıdır.Bu konuda kendileriyle çelişmediler mi?Demokrasi diye atıp tutanların bu konu hakkında neler söyleyeceklerini merak ediyorum.Siz gerçekten demokrat mısınız?

2.Ergenekon iddianamesinde göz altına alınan kişiler arasında,gerçek Atatürkçülerin olduğu gibi,gerçekten çetecilik yapanlarda var.

3."Türban takan anti-laiktir,türban takmayan laiktir" cümlesi bilisizliği(cahilliği) ortaya çıkarmaktan başka bir işe yaramaz.Türbanı devlet dairelerinde serbest bırakmanın yaratabileceği kutuplaşmanın farkına varın artık,ki henüz serbest değilken bu kadar tartışılıyor ise demek ki bu ülke henüz birşeylere hazır değil.Yargıya güvenin.

4.İktidarda olan partinin gizli amaç ve çıkarları olup olmadığını tabi ki bilemeyiz.Ancak bizden bu partinin ya da herhangi bir partinin her düşüncesi için tepki göstermeden boyun eğmemizi beklemeyin.Boyun eğmeye aciz kalmak karşımızdakinin diktatörlüğünden başka birşey değildir.

"Şu anki CHP ve düşüncesi aynı paralellikte seyreden insanlar bu ülkede solu bitirdiler. Halkın değerlerinden bu kadar uzak, halktan bu kadar kopuk bir sol düşünce dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz. Bizi AKP gibi "kendine Müslüman demokrat" bir partiye muhtaç bıraktıkları için kına yaksınlar!" güzel bir düşünce.

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2008 Per 17:12:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·OzmmQ· :

1.Yeni atanan rektörleri kişisel olarak tanımıyor olmamız,yapacakları görevde "taraflı" ya da "tarafsız" olacaklarını düşünmemize engel değildir.Demokrasi milli iradeyi baz alıyorsa niçin en yüksek oyu alan rektör adayları rektör olarak atanmadı?Demokrasi işine gelindiği gibi yorumlanamaz.Bugün demokrasi kelimesini en çok kullananlar yine AKP ve yandaşlarıdır.Bu konuda kendileriyle çelişmediler mi?Demokrasi diye atıp tutanların bu konu hakkında neler söyleyeceklerini merak ediyorum.Siz gerçekten demokrat mısınız?

Kesinlikle haklısın. Dediğim gibi kadrolaşma ne yazık ki bu ülkenin en büyük sorunlarından biri. İktidara gelen her parti yandaşlarına öncelik tanıyor. "Kendine Müslüman demokrat" AKP´nin de farkı yok bu yüzden.

tUrUnCuBaSLlkLIkIz

tUrUnCuBaSLlkLIkIz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2008 Per 17:54:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Son rektörlük seçiminde Ahmet Necdet Sezer en çok oyu alan;Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Safran yerine neden sadece 1 oy alan Bahri Gökçebay’ı atamıştı peki?

Ahmet Necdet Sezer ’tercih hakkımı kullandım’ dedi bu en doğal hakkıydı elbette..

Buna ‘demokrasi’ diyorlar. Demokrasi yeni mi akıllarına geldi? Bir oy alan insan rektör seçilirken, demokrasi neredeydi?”

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2008 Per 18:17:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

AKP´yi körü körüne eleştireceğimize buzdağının diğer yüzünü de görmeye çalışalım.

15 üniversitenin rektör atamalarını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Kastamonu Üniversitesi nde çok tartışılacak bir karara imza attı.
< =text/> < src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js" =text/>

Cumhurbaşkanı Sezer en fazla oy alan Prof. Dr. Mustafa Safran yerine 2 oy alan Bahri Gökçebay ı rektör yaptı. Sezer in tercihini ideolojik bulan Safran, "Kararı Allah a havale ediyorum." dedi.

Görev süresi 16 Mayıs ta dolan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, rektör atamalarında üniversite hocalarının seçimini göz ardı etmeyi sürdürüyor. 15 yeni üniversiteye rektör atayan Sezer, iki oy alan aday Bahri Gökçebay ı Kastamonu Üniversitesi rektörlüğüne atadı. En fazla oy almasına rağmen rektör yapılmayan Prof. Dr. Mustafa Safran, Sezer i ideolojik davranmakla suçladı.

Cumhurbaşkanı Sezer, 2 ay inceledikten sonra 15 üniversiteye rektör atamalarını gerçekleştirdi. Sezer atamalar için Meclis Eğitim Komisyonu nda kabul edilip Genel Kurul a gönderilen ve yeni kurulan üniversitelere nasıl rektör atanacağını düzenleyen kanunu beklemedi. Milli Eğitim Bakanlığı, mevcut kanunlarda yeni üniversitelerin rektörünün nasıl atanacağı düzenlenmediği için hukuki boşluk olduğunu, Sezer in atama yapması halinde meşruiyet tartışması yaşanacağını açıklamıştı. Sezer, 15 üniversitenin 10 una seçimlerde en fazla oy alan adayı atarken, 5 ine iki, üç ve beşinci sırada olanları görevlendirdi. Sezer, Uşak Üniversitesi ne 19 oy alan Adnan Şişman ı, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ne 11 oy alan Selahattin Salman ı, Giresun Üniversitesi ne 8 oy alan Osman Metin Öztürk ü atadı.

Yozgat Bozok Üniversitesi ne 4 oy alan İnci Varinli yi atayan Sezer, toplam 50 oyun kullanıldığı Kastamonu Üniversitesi ndeki seçimde 15 oyla en fazla oyu alan Mustafa Safran ın yerine 2 oy alan Bahri Gökçebay ı tercih etti. Safran, Milli Eğitim Bakanlığı nın müfredat çalışmalarında tarih komisyonu başkanlığı yapmıştı.

Atamalar ideolojik

Rektör olarak atanmayınca hayal kırıklığına uğrayan Prof. Dr. Mustafa Safran, "Seçimlerde en yüksek oyu aldım. YÖK teki mülakattan da birinci çıktım. Hiçbir defom yok. Sezer ideolojik bir şekilde takdir yetkisini kullanmıştır." değerlendirmesinde bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı nın yeni müfredat çalışmasına katılmasının öğretim üyesi olarak görevi olduğunu anlatan Safran, "Yaptıklarım ortadadır. Bu memlekete böyle hizmet etmeyip de nasıl hizmet edecektim?" diye sordu.

Yerine atanan kişinin CHP il başkanlığını devreye soktuğunu iddia eden Safran, şunları söyledi: "Hiçbir özelliği olmayan, 19 yıldır aynı meslek yüksekokulunda müdürlük yapan, 66,5 yaşındaki biri rektör olarak atandı. YÖK ün en yaşlı rektörü oldu." Dava açmayı düşünmediğini kaydeden Safran, "Kararı Allah a havale ediyorum. Ben o memleketin çocuğuyum. Her türlü engeli aştım ama sayın cumhurbaşkanını aşamadım." dedi.

15 üniversitenin yeni atanan rektörleri şunlar:

Düzce Üniversitesi; Funda Şerifoğlu Sivrikaya,

Namık Kemal Üniversitesi; Nizamettin Şenköylü,

Uşak Üniversitesi; Adnan Şişman,

Ordu Üniversitesi; Haluk Kefelioğlu,

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi; Gökay Yıldız,

Adıyaman Üniversitesi; Mustafa Gündüz,

Ahi Evran Üniversitesi; Selahattin Salman,

Aksaray Üniversitesi; Necdet Sağlam,

Amasya Üniversitesi; Zafer Eren,

Bozok Üniversitesi; İnci Varinli,

Erzincan Üniversitesi; Erdoğan Büyükkasap,

Giresun Üniversitesi; Osman Metin Öztürk,

Hitit Üniversitesi; Serdar Kılıçkaplan,

Kastamonu Üniversitesi; Bahri Gökçebay,

Rize Üniversitesi; Nazmi Turan.

20 Mayıs 2007

Okuduğumuzu anladık mı?

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2008 Per 18:21:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sana Türban ve Türkiye başlığı altında ki bir cümlenle cevap veriyorum Neşecim "ilkokulda yapardık biz bunları; Ama o da bana vurdu öğretmenim :)) " resmen buna dönüşmüş.Kısasa kısas şeriatın unsurlarındandır. :)

Sezer diktatördü madem,demokrasi yanlısı gözüken Akp ve yandaşları ne oldu şimdi?Sezer ve Gül arasında ki düşünce farkı nerede kaldı?

tUrUnCuBaSLlkLIkIz

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2008 Per 18:33:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ben şeriatçı mı oluyorum bu durumda?

Ey Allah’ım..

Günlerdir birbirinize yaptığınız ne peki?

Yalan mı yazdıklarım ?

Ahmet Necdet Sezer demokratikse Abdullah Gül?

Abdullah Gül demokratikse Ahmet Necdet Sezer?

RestlessOblivion’un dediği gibi Akp yi körü körüne eleştireceğinize buz dağının arkasına da bakmayı ihmal etmeyin!

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2008 Per 18:34:22sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

laik anti laik , demokrat anti demokrat ,ayrımını yapılması olayının büyük kısmını  nasıl olurda sadece chp - yandaşlarına ve kemalist kesime mal edersin anlayamıyorum.bugünkü kutuplaşmada devlet dairelerine eleman alırken 4 dil bilmek vs şartları aramak yerine imam olması şartı aranması kimin-kimlerine eseridir ? asıl anlayamdıgım şey ise yök üzerinden üniversitelerde yapılmak isteneni görmemen.Daha öncede sormuştum.Üniversiteler önünde daha önce her hafta başıörtü serbestisi için eylem yapan kalabalık akp iktidara geldiginden beri neden gösteri yapmıyor ?Van 100. yıl üniversitesi rektörlerine yapılanlar daha unutulmamışken sen nasıl bunları sölersin..ama pardon unuttukların bildiklerim fazlaydı bunuda unutmuşsundur :D

başkentin taşındıgı yok  demişsin ki buna ancak gülerim.Ben yaptıgım iş dolayısı ile ekonomi ile direk baglantılıyım.Merkez bankası nı istanbula taşımak istanbulu ticaret merkezi haline getirmek bu planın benim kanımca ilk adımıdır.Muhtemelen diyeceksindir ki istanbul zaten türkiye ticaretinin % 40 ını yapıyor.Ama burda yapılmak istenen ankaranın gözden cıkarılıp tekrar istanbulun başkent (resmi olmasa dahi ) yapılamak istenmesidir.( bu benim şahsi görüşümdür yalnıca beni baglar )

Biraz basını takip et ki ele geçirilen bunca belgeden, bombadan haberin olsun. Her gün başka bir foyaları meydana çıkıyor; oysa ki sen AKP ile ilgili en ufak bir şeyde onları suçlarken varlığının bunca ispatına rağmen hala Ergenekoncuların sütten çıkmış ak kaşık olduğunu, Atatürk sevgisinden dolayı tutuklandığını savunuyorsun. ( restlessoblivion dan alıntıdır)

Ele gecirilen bunca belge bomba gazetelerin hergün yazdıkları cıkan dökülen foyaları gercekci gibi yazan-gösteren sensin ben degilim.Sucların ispatı oldugunu söyleyende yine sensin..Ama pardon unuttukların bildiklerimden fazlaydı , muhtemelen bunuda unuttun..

Dün arkadaşını oraya koydugu resimlerin hangisinde türban vardı ? eski amblemi eti hitit olan başkentimiz ankaranın amblemi yargıtay kararlarına ragmen hala degişmiyor ısrarla zorlama ile dayatma ile bize dikte etirilmye calışıyor ama sen türban üzerinden konusuyosun hala..Ama pardon eski ambleminin eti hitit oldugunu unuttun muhtemelen..

Evet gecmişle yaşıyorum gecmişimden dersler cıkarıyorum..Akp ile rafhın farkları nelerdir ? daha düne kadar bugünkü siyasi kadro ordan yetişmedimi ?Değişim insanin içinde olur yüreginde olur ben degiştim demekle degişim olmaz.hareketlerinde yaşantısında zevklerinde secimlerinde degişim olur..Ama pardon sen refah dönemini nerden hatırlayacaksın benimb ildiklerim kadar unuttukların vardı...

Başbakanın söyledikleri kelimesi kelimesine benim dedigim gibi olamasada şekil  farklı olsada bu içerigi degiştirirmi ? ne yani başbakan başka birsey söylemek istedi de bunlarmı döküldü agzından? türkiye cumhuriyetinde hangi başbakan türbanı siyasi simge olarak onadı? onayladı?

ama pardon başbakan bunların hepsini sen ve senin gibilerinin unutkanlıklarına gelip giden hafızalarına güvenerek yapıyor söylüyor.Çünkü biliyorki gördüklerinizi duyduklarınızı yaşadıklarını unutuyor hatırlamıyorsunuz...ben unutmuyorum...işte fark bu

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2008 Per 18:40:53sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
tUrUnCuBaSLlkLIkIz :

Son rektörlük seçiminde Ahmet Necdet Sezer en çok oyu alan;Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Safran yerine neden sadece 1 oy alan Bahri Gökçebay’ı atamıştı peki?

Ahmet Necdet Sezer ’tercih hakkımı kullandım’ dedi bu en doğal hakkıydı elbette..

Buna ‘demokrasi’ diyorlar. Demokrasi yeni mi akıllarına geldi? Bir oy alan insan rektör seçilirken, demokrasi neredeydi?”

ozaman yukarıdaki sözlerinden akp nin kendi yandaşlarını üniversitelere yerleştirip kadrolaştıgı sonucunumu cıkarmalıyız   TURUNCUBAŞLIKLIKIZ ?

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2008 Per 18:41:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sana şeriatçisin demedim . :)

Yazdıkların yalan değil,doğru.

Günlerdir klavyesine hükmedemeyip hakaret eden de ben değilim,bir başkası.Beni onlarla bir tutmayın lütfen.

Körü körüne değil bile bile eleştiriyorum,bu kadar demokrasi nutuklarından sonra kendileriyle çelişkiye düştüklerini göz ardı etmemek lazım.

tUrUnCuBaSLlkLIkIz

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ağu.2008 Per 18:45:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Evet durty aynen o anlama geliyor,kadrolaşma her hükümette oluyor ne yazık ki..

Dinimi sevmek için Akp’ye,

Vatanımı sevmek için Mhp’ye,

Atatürk’ü sevmek için Chp’ye İHTİYACIM YOK BENİM!

Son yorumumdur!

CC sohbet icin buraya
 <<12 3456>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir