ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
11 Mayıs 2024, Cumartesi 16:04   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   AKP ANTİLAİK EYLEMLERİN ODAGI (MI) ?
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Ağu.2008 Cum 20:20:23      AKP ANTİLAİK EYLEMLERİN ODAGI (MI) ?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Yargıtay cumhuriyet başsavcılıgı akp hakkında actıgı ve gecen hafta sonuclandırılan kapatma davasında Recep Tayyip Erdogan hakkında  laiklik ilkesine aykırı oldugu gerekçesi ile 61 eylem ve demecine yer verilmişti..işte o eylem ve beyanatlar

- 2003 yılı Mayıs ayında Malezya"ya yapmış olduğu gezide bu ülkede yayımlanan News Straits Times adlı gazeteye demeç veren Başbakan Erdoğan ""Modern bir İslam devleti olarak Türkiye, medeniyetlerin uyumuna örnek olabilir"" dedi,

- Yargıtay Onursal Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya"nın ülkede yaşanan gelişmeleri ve gidişatı da gözeterek 2003 Yılı Adli Yıl açılış konuşmasında, "Â…Sınırsız din ve vicdan özgürlüğü isteyenlerle İslami devlet kurmak isteyenlerin amaçları aynıÂ…" şeklindeki tespitine, Erdoğan " Â…Bu bir defa çirkin ve olumsuz bir yaklaşım, Bir defa özgürlükleri farklı bir noktada olan kişinin özgürlük alanına kadar o alana giremezsiniz. Siz bir dinin mensubuysanız, farklı bir dinin mensubunun olduğu alana giremezsiniz. İnancınızın gereği neyse, bu inanca saygı duymak yönetimlerin görevidir.(Â…) Kaldı ki, şu anda yaşanan süreçte gerek Türkiye"de, gerek Batı"da, gerek Dünya"da tamamıyla dinlere saygılı olan bir anlayışın egemen kılınması, aynı şekilde düşünceye ve örgütlenmeye saygılı yapıların, özgürlüklerin oluşmasına fırsat verilmesini devamlı olarak imkanını hazırlıyor. Biz de böyle bir gayretin içindeyiz Â…" diye beyanda bulundu.

-Genelkurmay 2. Başkanı Org.İlker başbug"un imam hatip lisesi mezunlarıyla ilgili askerlerin rahatsızlığını ortaya koymasından sonra, Üniversitelerarası Kurul üyesi profesörler ve Genelkurmay Başkanı Hilmi özkök ile görüşen Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Çelik"in acil olarak çıkarılmasını savunduğu imam hatip lisesi mezunlarının üniversiteye girişini zorlaştıran katsayı engelini ortadan kaldırması amacıyla YÖK Yasasında yapılacak değişikliğe ilişkin tasarıyı "acelemiz yok" diyerek geri çekti.

Erdoğan, 29.05.2004 tarihinde Oxford Üniversitesinde yaptığı konuşma sonrası verdiği demeçte imam hatip liselilerin önünü açan YÖK Yasası nı laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle veto eden Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer e, "Bu okullar çok partili dönemden beri var. Dün laikliğe aykırı değildiler, bugün niye aykırı oldular? Bunun laiklikle alakası yok" Â…"Normal liselerde okutulan birçok ders İHL de de okutuluyor. Ayrıca din dersi için de bir yıl fazla okuyorlar. Bu tür bir eğitim almak laikliğe aykırı mı? (...) İnsanlar dini gereklerini böylece yerine getirebilir. İslam ile laikliği yan yana tanım olarak getirmek yanlış olur. Kişiler laik olmaz." dedi.

- RP İstanbul İl Başkanı olarak Ümraniye de 1994 tarihinde yaptığı konuşmanın kasedinin Kanal D de yayınlanması üzerine Erdoğan, söz konusu konuşmayı günün şartları içinde, üyesi bulunduğu partinin söylemleri ve disiplini gereği gerçekleştirdiğini ifade ederek, "Bazıları laikliği din gibi algılıyor. Laiklik din olursa aynı anda Müslüman olunamaz. İnsan iki dine mensup olamaz. Asıl itibarıyla laiklik bir sistemdir ve fertlerin değil, devletin laikliği söz konusudur. Dine mensupluksa ferdi bir tasarruftur. O manada söyledim" dedi

- Christchurch kentinde, "Ulusal Avrupa Etütleri Merkezi" tarafından düzenlenen konferansa katılan Erdoğan, "Türkiye de Türkü vardır, Kürdü vardır, Lazı vardır, Çerkezi vardır, Gürcüsü vardır, Abhazı vardır, aklınıza ne gelirse. Bizdeki etnik unsurları birbirine bağlayan önemli bir din bağı vardır. Çünkü Türkiye nin yüzde 99 u Müslüman dır" dedi.

- Erdoğan, Avustralya"nın Sydney Kentini gezerken, "Herkes kendi kimliğiyle övünebilir. Bu onun en doğal hakkıdır. Kürt Kürtlüğüyle, Türk Türklüğüyle, Çerkez Çerkezliğiyle, Laz Lazlığıyla övünebilir. Etnik kimlik anlamında söylüyorum. Ama bizi üstte birbirimize bağlayan üst kimlik TC vatandaşlığıdır. Bu ortak paydadır"..."Hepimizi yaratan mutlak yaratıcı Allah"tır. Ayrıma ne gerek var. O üst ortak paydada birleşip el ele vereceğiz" dedi.

-Erdoğan, Esenboğa Havaalanı nda 11.12.2005 tarihinde yaptığı basın toplantısında; "Türkiye"de etnik unsurları birleştiren ana unsur dindir" şeklinde bir ifadeniz oldu mu, yoksa yanlış anlaşılma mı oldu?" sorusu üzerine, "Ben ne söylediğimi çok iyi biliyorum. Bakın bunu ne zaman, ne üzerine söyledim. İşin başını, arkasını bir tarafa koyup ortasını almayın. Biliyorsunuz konu, Sayın Baykal"ın Yugoslavya benzetmesi üzerine söylenmiştir. Türkiye, bir Yugoslavya değildir. Orada Sırp, Hırvat, Boşnak hepsi ayrı dinlerin mensuplarıdır. Aynı dinde olup farklı mezheplerde olanlar da vardır. Ama Türkiye"de ise 30"a yakın etnik unsur var. Bunu her zaman sizler de yazıyorsunuz, yüzde 99"u Müslüman bir ülke Türkiye"de din bir çimentodur." cevabını verdi. Erdoğan, bugüne kadar "din bir üst kimliktir" ifadesi kullanmadığını vurgulayarak, "Üst kimlik olarak kullandığım ifade; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığıdır ve bunun defaatle açıklamalarını yaptık. Ama buna rağmen bazıları anlamak istemiyor. Yine söylüyorum, din bir çimentodur ve şu anda en önemli birleştirici unsurumuzdur. Tarih boyunca bu böyledir" dedi.

Atatürk Havalimanı"nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan; izinsiz açılan Kuran kurslarıyla ilgili olarak, "Bir defa, şu ifade, çok çirkin bir ifade(Â…) Kaçak Kur"an kursu diye bir ifade olmaz. Yanlış bir şey. Bir defa, kanunun ruhuna aykırı. Kur"an öğrenilir. Kuranı öğrenmede kimse suç ifadesi kullanmaz. Bu millet Müslüman"dır ve Müslüman olan millet, kendi kitabı Kuranı da rahatlıkla öğrenebilir. "Kaçak Kuran kursları" diye bir kanun maddesi yok" dedi.

-Erdoğan, laiklik konusunda, "Laikliği din haline getirirseniz halkı üzersiniz"Â…"Bizim laiklikle derdimiz yok. 1982 Anayasası nın laikliği düzenleyen maddesinin gerekçesinde bir tanım mevcut. Gerekçe, bütün dinlere eşit mesafede olmak diyor. İnançlar, devlet güvencesinde. Tekrar ediyorum: Ben insan olarak laik değilim; devlet laiktir. Buna mukabil laik düzeni korumakla yükümlüyüm. Ama siz laikliği bir din gibi takdim ederseniz, bu ülkenin halkını üzersiniz. Türkiye iyiye gidiyor, hükümet başarılı, laikliği gündeme getirip, bundan nemalanmak isteyenler var" dedi.

-Erdoğan, Kur an kursları için yaş sınırı konulmasına karşı olduğunu söylerken, kendisinin de 7 yaşında Kur an kursuna gittiğini hatırlatarak, "Bir defa eğitimin kanuna aykırılığının tartışılması lazım. Kuran ın eğitimi olmaz. Kuran ın öğrenimi olur. Şu anda Diyanet konu üzerinde çalışıyor. Milli Eğitim de çalışıyor. Birisinde 12 yaş, diğerinde 15 yaş. Diyor ki bu yaşlardan önce öğretemezsin. Bırakılım kitabını, Kuran ı öğrensin. Bu durumdan niye rahatsız olalım. Bırakalım rahat rahat öğrensin. Tommiks-Teksas okumaya hiç kimse mani olmuyor ama kendi kitabını öğrenmesine niye mani oluyoruz"
-Başbakan Recep Tayip Erdoğan ın basına yansıyan geçmişteki beyanlarında:

* Fanilere kul olmayacağız, dedik. Biz sadece bir zihniyetin, bir sistemin bu ülkede iktidarı için çalışıyoruz. Bu zihniyet, bu sistem er geç bu ülkede iktidar olacak. Dolayısıyla kula kul olmayacağız, çıkara kul olmayacağız. Fanilere kul olmayacağız, sadece Allah a kul olmanın hazzını yaşayacağız.

* Türkiye de şu anda birilerinin şeriatı var. Ama bu şeriat tükendi. Şu anda kahrolsun şeriat diyenler, kendi kendilerine kahroluyorlar.

* Ben İstanbul"un imamıyım.

* Elhamdülillah şeriatçıyım.

* Yılbaşına karşıyım.

* Ata ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok.

* Bizim için günah dosyası hazırlamışlar. Bizim günah dosyamızda ne var, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ni fatiha ile açmak var. Bir Meclis i fatihayla açtık. Fatiha ile Meclis i açmak nedir? Önce bunu açıklayalım... Fatihanın manası nedir? Fatiha, karanlığı aydınlığa açmaktır.

* Yirmi yıl önce, yirmi beş yıl önce deselerdi, pop yıldızlarının çılgınlıklarını sergiledikleri Gülhane Parkı nda bir gün gelecek, Allah a aşık olanlar, ona sadık olanlar, muhlisler bu çınarların altını dolduracak ve buradan dünyaya nasıl ortaçağın karanlıklarından bir yeni çağ açmışlarsa, Allah ın izniyle bir yeni çağ açılmışsa, Allah ın izniyle yeni bir çağ, zulüm çağı kapatılacak, aydınlık bir çağ açılacaktır.

* İmamlar da nikah kıysın.

* Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker.

* Ben tekkeye değil dergaha gittimÂ….,

şeklinde ifadelerde bulunduğu,

RP İstanbul İl Başkanı olduğu 1994 yılında Refah Partisi nin Ümraniye İlçe Örgütü nün yeni hizmet binasının açılış töreninde:

"Â…1 Kasım bir dönüm noktasının adıdır. Zafer değil. Zafer böyle yakalanmaz. Şu anda daha henüz bir yoldayız. İnanıyorum ki yeşil ışıklar gözükmüştür. Fakat biliniz ki oraya kadar daha çok işaretler var. Ama inanıyorum ki zafer Allahın lütfuyla er geç bizim olacaktır. Çünkü vahi ilahi böyledir bunun işaretleri gözüküyor. Biz Cezayir gibi olmayız. Biz hazmettire hazmettire geliyoruz. Allahın izniyle."

"Bir buçuk milyarlık İslam alemi Müslüman Türk milletinin ayağa kalkmasını bekliyor. Kalkacağız. Şu anda içte onun ışıkları göründü. Allahın izniyle. Bu kıyam başlayacak. Koşmaya mecbursun. çalışmaya mecbursun. Eğer çileyi çekmezsen gelmez. Eğer çocuklarınız, eğer mallarınız, eğer zevceleriniz sizi bu davadan gayretten alıkoyuyorsa bu zaferi beklemeyin değerli kardeşlerim. Bunu aşmaya mecbursun. Bunu aştığımız gün zaferin ışıkları bize yakın olacaktır. Ve o zaman hak nurunu tamamlayacaktır."
b- Adalet ve Kalkınma Partisi iktidara geldikten sonra sürekli gelişerek değiştiğini savunan ve Milli Görüş için Biz o gömleği çıkardık biçiminde beyanda bulunan Başbakanın TRT 1 de 21.06.2006 tarihinde yayınlanan "Enine Boyuna" programında söylem değiştirerek; Siyasete girerken farklı, siyasetten sonra farklı bir yaşam tarzı mı uygulayacağım, halkımı mı aldatacağım? Dün neysem, bugün de oyum, değişemem, değişmedim dediği,
- Erdoğan, Alman Welt am Sonntag gazetesine 2005 yılı Şubat ayında verdiği demeçte, kızlarının neden türban taktığı sorusunu, kızları Sümeyye Erdoğan ve Esra Albayrak ın Kuran a uyduğunu dile getirerek. "İnançlı Müslümanlarız. Kuran da kadının toplum içinde türban takması gerektiği yazıyor. Türkiye de laiklik geleneği var" dedi. Erdoğan, daha sonra bu röportajın aslı astarı olmadığını açıklamış, röportajı yapan gazetecinin ses kaydının olduğunu söylemesi üzerine ise basın danışmanı Ahmet Tezcan"ın, yazının doğru, ancak eksik olduğunu, yazıda Başbakan ın toplumsal mutabakat şartıyla sözlerine yer verilmediğini açıkladı.

- Erdoğan 2004 yılı Nisan ayında Ukrayna ziyareti sırasında kaldığı otelde bu ülkede okuyan ikisi türbanlı Türk öğrencilerinin denklik sorununu gündeme getirmesi üzerine, "Bu soruyu her yerde soruyorlar, ama artık sormayın. Ben bu konuyu iyi biliyorum. Benim çocuğum Boğaziçi"ni kazandığı halde imam hatip lisesi mezunu olduğu için puanı düşürüldü, buraya gidemedi. Kızlarım başlarını örttükleri için Türkiye"de okuyamadı. Biz ailece bu konunun mağduruyuz. Bu tip ayrımlara karşıyız. Ama sizin bu sorunlarınızın çözümü sadece bizim isteğimizle değil tüm siyasi partilerin katılımı ve uzlaşmasıyla çözülmeli. Bunu tek başımıza getirmek istemiyorum, çünkü o durumda gerginlik çıkıyor. Ben ülkede gerginlik yaratmak istemiyorumÂ… Kızlarım başını örttükleri için Türkiye"de okuyamadı" dedi.

- Erdoğan, Gül ün "Türban daha modern olabilir" sözlerinin ardından yaşanan tartışmaya ilişkin görüşlerini de aktararak, "Sizce türban modernleşir mi?" sorusuna karşılık: "Ben o şekilde bir ifadeyi doğru bulmuyorum. Bu işin aslı başörtüsüdür. Türban ifadesini yanlış buluyorum. Olay türban ifadesiyle siyasallaştırıldı. Başörtüsü inançtan geliyor. Takan, dinimizin bir gereği olarak takıyor. Moda noktasında buna çeşitli şekiller getirebilirsiniz. Bu konuda toplumsal mutabakat var, ama kurumsal mutabakatta sıkıntımız var. Başörtüsü bir oy zemini olmamalı. Ben bir oy zemini olarak görmüyorum. 3 Kasım seçimlerinde de böyle bir vaatle gelmiyorum dedim. Kurumsal mutabakat sağlandığında bu zaten çözülecektir. Yavrularıma da asla bu noktada müdahale edemem." diye beyanda bulundu.

-Erdoğan, "Cehalet içinde konuşuyorlar. Açsınlar Türk Dil Kurum lugatını. Milli Eğitim Ansiklopedisi ni, diğer lugatları açsınlar. Ulemanın ne anlama geldiğini okusunlar. Bunlar şecaat arzederken sirkatlerini de ortaya koyuyorlar. Yani kendilerini överken açıklarını da ortaya koyuyorlar. Ulema, alimin çoğuludur. Bugünkü söyleyişle bilginin çoğuludur. Ulema ise bilginler anlamına gelir.(Â…)Danimarka da yaptığımız konuşmada,AİHM nin Müslümanlara ait örtü ile ilgili karar verirken bu konuda bilirkişi olarak İslam ın din bilginlerine sorması gerekirdi. Bu örtü ideolojik mi, sosyolojik mi, dinin gereği mi? (Â…) Sorduktan sonra kararını yine orası versin. Biz onların kararına uyarız. Türkiye de de kimse bunu saptırma yoluna gitmesin" dedi

- Erdoğan, 2008 yılı Ocak ayında "Medeniyetler İttifakı Forumu" için gittiği İspanya"da Europa Press"in konuğu olarak katıldığı kahvaltılı toplantıda, "Türban sorununu yeni anayasa ile çözecek misiniz?" sorusunu, "Semboller dediniz, Benim partim içinde nasıl başörtülü varsa diğer partiler içinde de var. Hepsinin siyasi tercihidir bu. Bu onların siyasi tercihine, dinin bir gereği olarak başını örttüğüne inanan ve bunu bu şekilde uygulayana zorla şu söyleniyor; "sen bunu siyasi simge olarak takıyorsun " deniyor. Hayır ben bunu siyasi simge olarak takmıyorum, diyor. Velev ki (türbanı) bir siyasi simge olarak taktığını düşünün. Bir siyasi simge olarak takmayı da suç kabul edebilir misiniz? Simgelere, sembollere bir yasak getirebilir misiniz? Özgürlükler noktasında dünyanın neresinde böyle bir yasak var?" şeklinde verdi...

Yukarıda ki laiklik karşıtı oldugu söylenen ve anayasa mahkemesinin 10 üyesi tarafından onan demeçler beyanatların tamamı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılıgı nın iddanemisinden alınmıştır..Refah partisi ve erbakan ile inorganik bagları oldugunu red etmeyen , arap krallarına-şeyhlerine özenen , imam hatip mezunlarından imam-avukat , imam-öğretmen , imam-savcı , imam-polis yaratmak isteyen , laik cumhuriyetin her kurumunu ele gecirmeye calışan ve nispeten bunu başaran başbakan recep tayyip erdognanın gercekten gündem dışı gizli bir ajandası varmıdır ? yoksa tamamen anlık gelişen olaylar sinsilemisidir bunlar ? benm şahsi fikrim başbakanın türkiye cumhuriyeti ile ilgili farklı hülyaları oldugudur..Daha önceki yazılarda dendiki mecliste herhangibiri cıkıp cumhuriyeti deiştirelim diyemez diye bi renkli yazıokumuştum..belki bugün için böle bişey söylenmedi ama meclisten atatürk resimleri kaldırılsın , cumhuriyet alayı meclisten cıkarılsın diye beyanat veren- fikir belirten milletvekillerini hatırlatmak isterim.Bunlar benim şahsi görüşlerimdir ve yalnızca beni baglar..Sakın matematiksel hesaplar ile de sonuca varmaya calışmayın komik oluyor .Sadece okuyun ve ona göre yorum yapın. 

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Ağu.2008 Cum 20:24:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Durty buna zaten yargı karar verdi.Evet,AKP laiklik karşıtı odak olarak belirlendi.Yani bir bakıma sabıkalı bir iktidara sahibiz.Bunu ben değil yargı söylüyor.

Kulbert

Kulbert resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2008 Cmt 04:14:14sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

AKP hakkında görüşünüz belli..

peki sizce kime oy vermeli  bunuda söyleyinde bizde kurtulalım artık, sizde..

biri AKP şunları yaptı der, diğeri CHP bunları, bir başkası bir başka şey söyler!

Herkezi dinlemeye razıyım ama kendi çıkarları uğruna, Milli değerlerimizi araç haline getiren kimseyi tanımayacagım gibi sizin forum sayfalarında, tek partiye yönelik suçlayacı tavrınızı siyasi propaganda olarak görürüm!

evet durty ve OzmmQ, söyleyinde bilelim, sizce kime oy vermeliyiz?

bileydin

bileydin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2008 Cmt 10:15:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Umarım okuma yazma vasfına haizsiniz bilmiyorum ne kadar okuyor yada okuduklarınızı ne kadar anlayabiliyorsunuz çok ilginçtirki cürüm anında yakalanan suçluya ülkemiz kanunları yaptırımda bulunamazken magduru kamuyu meşguliyetten yada benzer gerekçelerle cezalandırabilmektedir.Sosyal adalet kavramını kullanan lakin sosyal adaleti askere kurşun sıkan teröristin hakları olarak gören maskeli sosyal adaletçi arkadaşların gözleriyle baktığımızda ortak yanlı objektifliğimizde kendimizide anti laik eylemlerin odağı olarak görebilmekteyiz.Ben demiyorum bakın o (yani aynı görüşte olan şıracı) diyor gibilerden tabirler yada imalar azınlığın mutlak kuvvet olma azmiyle alakalı olduğu kanatindeyim ULUS çıkarlarını  kendi çıkarlarından daha aşağı gören bağnaz zihniyetlerin çeşitli fıkralar altında raks etmelerini  doğal bir eylem olarak görmeli ve keyifle seyretmeye devam edilmeli görüşündeyim.Mason yada benzeri eğitim kurumlarında yetiştirilmiş özde değil sözde vatanperver arkadaşlar Sizin gerçekliğiniz sizin olsun Biz ortaya koyalım yine siz anlatın durun  nereye neyi anlatalım diyecekseniz işte buyrun külahıma anlatın .

img145/3492/bileydinrk3.gif

durty

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2008 Cmt 16:28:21sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sosyal adaletten ve ulus cıkarlarından bahsetmişken yukarıda ben degil anayasa mahkemesi kararı ile anti laik demec ve olayların odagı haline geldigi söylenen ( ki bende aynı fikirdeyim ) olayların - demeçlerin sosyal adalet ve ulus cıkarları ile ne alakası var?Neden her olayda mason yada benzeri kurumların adı gecer ? Şıracı dediginiz türkiyenin en yüksek adalet kurumudur efendim ayrıca ..yapılan her olaydan başkasını sorumlu tutmak , olayları görmezden gelmek  sanırım külahınızın problemi..üstünüze alınmayın..

durty

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2008 Cmt 16:33:11sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·Kulbert· :

AKP hakkında görüşünüz belli..

peki sizce kime oy vermeli  bunuda söyleyinde bizde kurtulalım artık, sizde..

biri AKP şunları yaptı der, diğeri CHP bunları, bir başkası bir başka şey söyler!

Herkezi dinlemeye razıyım ama kendi çıkarları uğruna, Milli değerlerimizi araç haline getiren kimseyi tanımayacagım gibi sizin forum sayfalarında, tek partiye yönelik suçlayacı tavrınızı siyasi propaganda olarak görürüm!

evet durty ve OzmmQ, söyleyinde bilelim, sizce kime oy vermeliyiz?

Evet akp hakkında görüşüm bellidie. Evet devletini avrupa insan hakları mahkeemsine şikayet etmiş cumhur başkanından rahatsızım. evet her dedigini zorla dikte ettiren başbakandan rahatsızım.Evet chp de deniz baykalın politikalarından da rahatsızım.Benim yaptıgım şey siyasi propaganda degil aksine fikir beyan etmektir..Aynı fikirde olursun olmazsın o ayrı..Milli degerlerimizi arac haline getirdigimi yada getirdigimizi söylemek ülkemizde olanları görmeden konusmak demek.ben gecen secimlerde chp ye oy verdim...Akp ve onun savundugu fikirlere karşıyım..Beni hangi parti Türkiye mizin laik cagdaş atatürkün yolunda ilerleyecegimize ikna ederse ona oy verecegim...seni bilmem...

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2008 Cmt 18:18:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Yeniden atağa geçtik,geçirildik,geçirttirildik…Hayırlı olsun.

Ben dine,gelenek göreneklerimize,değerlerimize karşı çıkmıyorum,benim karşı olduğum şey;bu değerler üzerinden oy toplamaya kalkışmak,insanların dini duygularını sömürmek,bizim öz değerlerimizle alakası olmayan şeyleri bize kendi değerlerimizmiş gibi dayatılmak istenmesi ve ülke gündemini bu kadar meşgul etmesi,demokrasinin halktan en çok oyu alanın egemenliginde olamayacağı,dini görüşlerin toplumu birleştirici değil toplumu ayrıştırıcı olarak kullanılmak istenilmesi...

Bütün bunlara karşılık eyvallah eyleyip alkış tutmamı benden beklemeyin.

İzmir de denize döktüğü için,düşman yenildi,savaş bitti,şimdi ne yapacaksınız diye soranlara “Hayır,savaş bitmedi,asıl savaş şimdi başlıyor;asıl düşman bilisizlik ve bilgisizliktir,bu savaşımı kazandığımız gün,kurtulmuş sayılırız” diyen Atatürk ün kendisidir.Hala daha kurtulamadık.

AKP nin tutumuna karşılık,CHP nin icraatten çok laf ebeliği yaptığını,sıkı bir muhalefet olamadığını hepimiz görüyoruz.Ben sağ-sol diye partileri bile ayırmaktan tarafa değilim.Çünkü Türkiye Cumhuriyeti nin partilerinin hepsinin aynı amaç doğrultusunda halka hizmet vermek istediklerine inanmak istiyorum,ki zaten öyle olmalı.Görüşler farklı olabilir, zaten insan olmamızın ve yaratılışımızın gereği farklı düşüncelere sahibiz,ama amaç tek olmalı.Amaç;bilimsel düşüncemizin önüne engel olan,engel olunması istenilen her şeyi aşarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin Atatürk Devrim ve İlkelerinin ışığında ileriye gidebilmesini sağlamak...

Kurtuluş Savaşı nın binbir yokluk ve yoksunluk içerisinde hangi amaç uğruna kazanıldığını unutmamı benden beklemeyin.

Bugün Atatürk bile taraf yapılmak istenmektedir.Atatürk ün bu ülke için yaptıkları ve yapmaya çalıştıkları ortadadır,bunlar kesinlikle yoruma açık değildir.İşine gelindiği gibi "Atatürk dinine bağlıydı" ya da "Atatürk çarşafı,elifbayı kaldırdı,dinsizdi" demek hiç birimizin haddine değildir. Gerçek Atatürkçülük kavramı bile tartışılabiliyorsa artık bu ülkede demek ki bir yerlerde eksiklik var.Okullarımızda ki Tarih dersinin yeterli donanım ve bilgiyle öğretilemiyor olması buna nedenlerden biri olabilir.

%47lik kesime milli irade denirken,%53lük kesimi azınlık olarak görmek bilisizliğin en alasıdır.Bu da demokrasinin ne kadar sindirilmiş olduğunu ortaya koyar.

Atatürk ün deyişiyle;Osmanlı yönetimi ve politikasıyla hiçbir ilgisi bulunmayan yepyeni bir Türkiye doğmuş olduğunu artık anlayın.Osmanlı torunuyum diyeceğinize Atatürk torunu olduğunuzu söyleyin!Bunu söylerken de Osmanlı yı yok saydığınızı veya kötülediğinizi düşünmeyin.

Atatürk ten ;

“Osmanlı ülkesi yabancıların yabancıların her alanda at oynattıkları bir koloniden başka bir şey değildi.Oysa tam bağımsız yeni Türkiye devleti olmayacaktır.Fakat koloni de olmayacaktır.Efendiler,içinde bulunduğumuz halk döneminin,ulusal dönemin,gerçek ulusçu tarihini yazabilmek için kalemlerimiz saban olacaktır.”

BEN ATATÜRK TORUNUYUM.

Defalarca da tekrar edebilirim.

BEN ATATÜRK TORUNUYUM.

BEN ATATÜRK TORUNUYUM.

BEN ATATÜRK TORUNUYUM.

Hadi şimdi gelin üzerime!

Her hangibir siyasi partinin düşmanlığını ya da yandaşlığını yapmak hiç birimizin bir işine yaramaz.Hele ki şu yerde görüş belirtirken hiç birimizin amacı oy toplamak değildir.Ancak görüş belirtmede hepimiz serbestiz.Benim düşüncelerimi bir siyasi partiye yakın bulabilirsiniz ama bana o siyasi partinin yanlısı sıfatını yakıştırmanızı istemem.Çünkü benim onurum,herhangi bir siyasi parti yanlısı ya da düşmanı olarak gözükmemi kaldıramıyor,henüz oy bile kullanmamışken herhangi bir tarafa ait gözükmek hoşuma gitmiyor,asıl tarafsın diyerek taraf olmamı sağlayacak olan sizlersiniz.

Ancak; kendi doğrularımı savunurken benden  “siz haklısınız”  dememi beklemeyin.Tıpkı benim sizin  “sen haklısın”  demenizi beklemediğim gibi…

Kolay gelsin.

bileydin

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2008 Cmt 18:52:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
durty :

Sosyal adaletten ve ulus cıkarlarından bahsetmişken yukarıda ben degil anayasa mahkemesi kararı ile anti laik demec ve olayların odagı haline geldigi söylenen ( ki bende aynı fikirdeyim ) olayların - demeçlerin sosyal adalet ve ulus cıkarları ile ne alakası var?Neden her olayda mason yada benzeri kurumların adı gecer ? Şıracı dediginiz türkiyenin en yüksek adalet kurumudur efendim ayrıca ..yapılan her olaydan başkasını sorumlu tutmak , olayları görmezden gelmek  sanırım külahınızın problemi..üstünüze alınmayın..

ki alınan arkadaşlar belli dermişim eklermişim masonlara yada şıracılara olan can siparane ilginiz gözlerimi yaşartıyor ucan kuşlar lakin gülmekten  Üç çıplak bir hamama yakışırmış bilmem başka nedenir yada söyle bir kavram üzerinden gidebiliriz kral cıplak tıp kı bazı arkadaşların düşünme yada sorgulama duyularından haiz oldukları gibi .can siparane anayasa kararlarını savunan arkadaşlar sizlere sesleniyorum daha gecen secimlerde meydanlarda sivil ANA YASA diye yırtınan kişilikler sözlerim sizlere ne oldu birden darbe anayasasının vazgeçilmez neferlerimi kesildiniz? zaten kafanızda üç tel saç kalmış cöllerdeki kaktüsler gibi o kaktüslerinizi kaybetme pahasına kendinizi hırpalamayın yazıktır .Anadolu insanı hep kucaklayıcıdır heb ana dır hep vericidir hep anlayışlıdır kendini bilmezlere karşı bile .aksi vukuuu bulsa safsatadan insanlar iktidar olur kendilerince sacmalamalarına devam ederlerdi lakin gördükleri iktidar bir tek cumhuriyet tarihi boyunca  M. KEMAL ATATÜRK ün ulusumuzu yürekten yakan vefatından sonra vuku bula bilmiştir ki bu iktidar ulu önderin ismini kullanarak halktan o makamı çalmış ve olabildiğince derinlere bir kene gibi yapışmıştır .her canlı kendini baki özel hissett miştir asırlar boyu tıp kı şimdi siyasi arenada boy gösterip ahkam kesen soğan cücükleri gibi üzerinize alın mayınız .entellektüel birikiminizin sığlığı biraz cahilce geldi bana lakin yazılı yada gizli tarihini incelemeyen siyaseti laf yapmak eleştirmek sanan arkadaşlar biraz araştırmayı okumayı okuduklarınızı idraketmeyi öğrenmelisiniz biliyorsunuz amiyane tabirle ıkınmak bel fıtığı yaparmış yaradanın bahsettiği güzelliklere eziyet etmeyiiniz yazıktır .

Dipnot :belki bilmeyenleriniz olanlar olabilir M. KEMAL ATATÜRK ün enyakın koruması olan  TOPAL OSMAN  denen şahsiyet ulu önderin emriyle bir cok işin hakkından azimle gelmiş lakin bir tek işi başaramamıştır.Bu başaramadığı işin neticesinde bilinen en beceriksiz ve zavallı bir siyasi hayatta kalmış ve ilk fırsattada onikiadaları satmıştır.Bilirmisinizki bu gün için muhalefet journalcileri bu zavallı adamların mahdumlarıdır.atası neyse torunuda aynıdır işleri siyasetle bölücülük yapmak ve bundan rant elde etmek unutmayın bu vatanın ekmeğini ihanet etmedende yediniz haladahada yiyorsunuz gününüze şükredin  böyle güzel bir vatanda böyle anlayışlı boyle boynu bükük insanların arasındasınız.

Kulbert

Kulbert resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2008 Cmt 19:22:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

"benim karşı olduğum şey;bu değerler üzerinden oy toplamaya kalkışmak,insanların dini duygularını sömürmek,bizim öz değerlerimizle alakası olmayan şeyleri bize kendi değerlerimizmiş gibi dayatılmak istenmesi "

bizim duymak istediğimiz budur.. nasıl din üzerinden oy avcılığı yapılıyorsa, Atatürk üzerinden de yapanlara karşı aynı samimiyetle tepki vermeniz.. Milli değerlerin hangi parti olursa olsun, bir partinin tekelinde olması mümkün müdür?

"Bugün Atatürk bile taraf yapılmak istenmektedir.Atatürk ün bu ülke için yaptıkları ve yapmaya çalıştıkları ortadadır,bunlar kesinlikle yoruma açık değildir.İşine gelindiği gibi "Atatürk dinine bağlıydı" ya da "Atatürk çarşafı,elifbayı kaldırdı,dinsizdi" demek hiç birimizin haddine değildir."

Atatürk, devlet yönetiminin halka hizmet konusunda tarafsız olması gerektiğini söyledi ve oluşturduğu yönetim şeklide, devlet yapısıda budur! herkezin inançlarına, düşüncelerine saygı duydu.. Atatürk inançsız demek kimsenin  haddine değil ! onun neden Kuran-ı Kerimi, Türkçeye çevirdiğini iyi bilmek lazım..

"Atatürk ün deyişiyle;Osmanlı yönetimi ve politikasıyla hiçbir ilgisi bulunmayan yepyeni bir Türkiye doğmuş olduğunu artık anlayın.Osmanlı torunuyum diyeceğinize Atatürk torunu olduğunuzu söyleyin!Bunu söylerken de Osmanlı yı yok saydığınızı veya kötülediğinizi düşünmeyin."

ben böyle bir cümle söylediğini ilk defa duydum, internette aradım bulamadım! bu sözü nerede ? ne zaman ? hangi olay karşısında söylemiş? bu bilginin kaynağı nedir? bu 4 soruyu eksiksiz yanıtlar isen sevinirim..

"Benim düşüncelerimi bir siyasi partiye yakın bulabilirsiniz ama bana o siyasi partinin yanlısı sıfatını yakıştırmanızı istemem.Çünkü benim onurum,herhangi bir siyasi parti yanlısı ya da düşmanı olarak gözükmemi kaldıramıyor.."

peki suçladığınız insanların onuru yok mu ? bu ülkede 2 kişiden biri AKP ye oy verdi, onların hakkında demediğiniz kalmadı! hem insanların siyasi görüşleri de olabilir, bu gayet normaldir, bunun onurla ne alakası var ?

"Ancak; kendi doğrularımı savunurken benden  “siz haklısınız”  dememi beklemeyin.Tıpkı benim sizin  “sen haklısın”  demenizi beklemediğim gibi"

biri senden "haklı oldugunu" söylemeni mi istedi? senden bir şey istenecekse  eğer, ortada yanlışlar görüyorsan bunu sadece birinin yanlışını söyleyip, diğerinin yanlışlarını da aynı samimiyette söylemeni istemekten başka birşey değildir!

Bu konuda o kadar samimi iseniz, Önder Sav a neden aynı tepkiyi göstermediniz

bileydin

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2008 Cmt 19:50:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·OzmmQ· :

Yeniden atağa geçtik,geçirildik,geçirttirildik…Hayırlı olsun.

Ben dine,gelenek göreneklerimize,değerlerimize karşı çıkmıyorum,benim karşı olduğum şey;bu değerler üzerinden oy toplamaya kalkışmak,insanların dini duygularını sömürmek,bizim öz değerlerimizle alakası olmayan şeyleri bize kendi değerlerimizmiş gibi dayatılmak istenmesi ve ülke gündemini bu kadar meşgul etmesi,demokrasinin halktan en çok oyu alanın egemenliginde olamayacağı,dini görüşlerin toplumu birleştirici değil toplumu ayrıştırıcı olarak kullanılmak istenilmesi...

Bütün bunlara karşılık eyvallah eyleyip alkış tutmamı benden beklemeyin.

İzmir de denize döktüğü için,düşman yenildi,savaş bitti,şimdi ne yapacaksınız diye soranlara “Hayır,savaş bitmedi,asıl savaş şimdi başlıyor;asıl düşman bilisizlik ve bilgisizliktir,bu savaşımı kazandığımız gün,kurtulmuş sayılırız” diyen Atatürk ün kendisidir.Hala daha kurtulamadık.

AKP nin tutumuna karşılık,CHP nin icraatten çok laf ebeliği yaptığını,sıkı bir muhalefet olamadığını hepimiz görüyoruz.Ben sağ-sol diye partileri bile ayırmaktan tarafa değilim.Çünkü Türkiye Cumhuriyeti nin partilerinin hepsinin aynı amaç doğrultusunda halka hizmet vermek istediklerine inanmak istiyorum,ki zaten öyle olmalı.Görüşler farklı olabilir, zaten insan olmamızın ve yaratılışımızın gereği farklı düşüncelere sahibiz,ama amaç tek olmalı.Amaç;bilimsel düşüncemizin önüne engel olan,engel olunması istenilen her şeyi aşarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin Atatürk Devrim ve İlkelerinin ışığında ileriye gidebilmesini sağlamak...

Kurtuluş Savaşı nın binbir yokluk ve yoksunluk içerisinde hangi amaç uğruna kazanıldığını unutmamı benden beklemeyin.

Bugün Atatürk bile taraf yapılmak istenmektedir.Atatürk ün bu ülke için yaptıkları ve yapmaya çalıştıkları ortadadır,bunlar kesinlikle yoruma açık değildir.İşine gelindiği gibi "Atatürk dinine bağlıydı" ya da "Atatürk çarşafı,elifbayı kaldırdı,dinsizdi" demek hiç birimizin haddine değildir. Gerçek Atatürkçülük kavramı bile tartışılabiliyorsa artık bu ülkede demek ki bir yerlerde eksiklik var.Okullarımızda ki Tarih dersinin yeterli donanım ve bilgiyle öğretilemiyor olması buna nedenlerden biri olabilir.

%47lik kesime milli irade denirken,%53lük kesimi azınlık olarak görmek bilisizliğin en alasıdır.Bu da demokrasinin ne kadar sindirilmiş olduğunu ortaya koyar.

Atatürk ün deyişiyle;Osmanlı yönetimi ve politikasıyla hiçbir ilgisi bulunmayan yepyeni bir Türkiye doğmuş olduğunu artık anlayın.Osmanlı torunuyum diyeceğinize Atatürk torunu olduğunuzu söyleyin!Bunu söylerken de Osmanlı yı yok saydığınızı veya kötülediğinizi düşünmeyin.

Atatürk ten ;

“Osmanlı ülkesi yabancıların yabancıların her alanda at oynattıkları bir koloniden başka bir şey değildi.Oysa tam bağımsız yeni Türkiye devleti olmayacaktır.Fakat koloni de olmayacaktır.Efendiler,içinde bulunduğumuz halk döneminin,ulusal dönemin,gerçek ulusçu tarihini yazabilmek için kalemlerimiz saban olacaktır.”

BEN ATATÜRK TORUNUYUM.

Defalarca da tekrar edebilirim.

BEN ATATÜRK TORUNUYUM.

BEN ATATÜRK TORUNUYUM.

BEN ATATÜRK TORUNUYUM.

Hadi şimdi gelin üzerime!

Her hangibir siyasi partinin düşmanlığını ya da yandaşlığını yapmak hiç birimizin bir işine yaramaz.Hele ki şu yerde görüş belirtirken hiç birimizin amacı oy toplamak değildir.Ancak görüş belirtmede hepimiz serbestiz.Benim düşüncelerimi bir siyasi partiye yakın bulabilirsiniz ama bana o siyasi partinin yanlısı sıfatını yakıştırmanızı istemem.Çünkü benim onurum,herhangi bir siyasi parti yanlısı ya da düşmanı olarak gözükmemi kaldıramıyor,henüz oy bile kullanmamışken herhangi bir tarafa ait gözükmek hoşuma gitmiyor,asıl tarafsın diyerek taraf olmamı sağlayacak olan sizlersiniz.

Ancak; kendi doğrularımı savunurken benden  “siz haklısınız”  dememi beklemeyin.Tıpkı benim sizin  “sen haklısın”  demenizi beklemediğim gibi…

Kolay gelsin.

Herkes en doğ ru herkes enbirinci doğru benim bildiğim tektir kişiye özgü olmaz başta anlamadıgınız konularda ahkam keserken sağı solu bilmem ben anlamam diye tabirleri kullanmayan siz ve sizin gibiler umarım tarafsız siyasete bir adım daha yaklaşırken bir yandan maneviyatınızı  örfünüzü atanızıda öğrenir kendi iç bütünlüğünüzde yoğurur hayatınıza adapte edersiniz  üç beş kuplelik zamanın şeraiti içerisinde sarf edilmiş sözüde alıp delil etmessiniz yabancılar at koşturmuşmuş söyleymiş bahsettiğiniz tarih bir imparatorluğun vatan hainleri tarafından parcalandığı yıllardır. bir kaç asırlık bir medeniyeti edepsiz şekilde yorumlamak aklı başında insanların yapacağı iş değildir bu kadar zamandır siz gençlere boşunamı acın araştırın soruşturun öğrenin diyerek tavsiyede yada öğütlerde bulunuyoruz şu yüzyılda yapmayın artık okumuş cahillere insanları karnı doydu taştı kusturmayın insanları kolay gelsin.

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir