ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
17 Mayıs 2024, Cuma 09:38   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   İÇKİ SATTIGI İÇİN DÖVÜLEN BÜFECİ
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Ağu.2008 Cum 21:45:56      İÇKİ SATTIGI İÇİN DÖVÜLEN BÜFECİsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Ankara Keçiören de gectigimiz günlerde başbakan R.T Erdogan ın evinin yakınlarındaki büfesinde içki sattıgı için zabıtalar tarafından büfe sahibi hemde çivili sopalarla dövüldü.Bu güzide ilçemizin işbilen belediye başkanı olan Turgut Altınok beyde eskiden 22 olan içki satışı yapan yer sayısının şu anda sıfır oldugunu övünerek söylüyor.Koskoca başkan sanki belediyenin başka sorunu yokmuş gibi zabıtalar için bir A takımı kuruyor ve içki satan yerlere veya içkili restaurantlara baskı yapıyor.çivili sopalarla dövülen büfeci için başkanı şöyle buyurmuş o civili sopayı büfecinin elinden zabıtalar almış ..Peh be gülermisin aglarmısın memleketime..Şimdi bu yazıya hayyamdam şiirmi yazarsın , fikirden ,hürriyetten ,sonsuz bir bekaa danmı bahsedersin , yoksa lan bu memleket nereye gidiyor diye düşünürmüsün ?

Bu ülke hızla ılımlı islami yönetime kayıyo dedigimizde forumda dedilerki , bir tane milletvekili gelsin mecliste desinki laikligi degiştirelim bak ozaman neler oluyor..Hayatımda duydugum en güzel esprilerden biriydi bu halbuki..Bunları yazınca müslüman düşmanı deniyor , kafir diyen de cıktı.Ama dinimizde fakirin fukaranın malını parasını calmak , iftira atmak , harama el uzatanı savunmak , nefsine hakim olamamak sanki helalmiş  gibi konusuluyor..meclise gelip Türkiye Cumhuriyeti nin temel degerlerinin degiştirilmesini kimse teklif etmedi - etmez- edemez - yemez. ama bu demek degilki başka yollardan yönetim biçimine müdahele edilmeyecek..Malezya dan bahsedenlere cok uzaklara gitmeden iran örnegine bakmalarını öneririm..Lemanın kapaklarına yorum yazacagınaza , osmanlı hülyaları ile yanacagınıza , bu ülke nası bu hale geldi diye bir düşünün..Hem her fırsatta ayrım yapacaksınız ( müslüman - kafir , kapalı- açık ) hemde eşitlikten özgürlükten bahsetmek artık trajik olmanın ötesine gecti..

Not: milli egitim bakanı iran a egitim sistemini incelemek için gitmiş..sanki başka ülke yada sistem kalmamış gibi...bunlar hala sizlere bişi ifade etmiosa , hala anlamamazlıktan geliosanız , aklınızdan ,zekanızdan , dürüstlügünüzden şüphe duyarım

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Ağu.2008 Cum 22:26:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
durty :

Ankara Keçiören de gectigimiz günlerde başbakan R.T Erdogan ın evinin yakınlarındaki büfesinde içki sattıgı için zabıtalar tarafından büfe sahibi hemde çivili sopalarla dövüldü.Bu güzide ilçemizin işbilen belediye başkanı olan Turgut Altınok beyde eskiden 22 olan içki satışı yapan yer sayısının şu anda sıfır oldugunu övünerek söylüyor.Koskoca başkan sanki belediyenin başka sorunu yokmuş gibi zabıtalar için bir A takımı kuruyor ve içki satan yerlere veya içkili restaurantlara baskı yapıyor.çivili sopalarla dövülen büfeci için başkanı şöyle buyurmuş o civili sopayı büfecinin elinden zabıtalar almış ..Peh be gülermisin aglarmısın memleketime..Şimdi bu yazıya hayyamdam şiirmi yazarsın , fikirden ,hürriyetten ,sonsuz bir bekaa danmı bahsedersin , yoksa lan bu memleket nereye gidiyor diye düşünürmüsün ?

Bu ülke hızla ılımlı islami yönetime kayıyo dedigimizde forumda dedilerki , bir tane milletvekili gelsin mecliste desinki laikligi degiştirelim bak ozaman neler oluyor..Hayatımda duydugum en güzel esprilerden biriydi bu halbuki..Bunları yazınca müslüman düşmanı deniyor , kafir diyen de cıktı.Ama dinimizde fakirin fukaranın malını parasını calmak , iftira atmak , harama el uzatanı savunmak , nefsine hakim olamamak sanki helalmiş  gibi konusuluyor..meclise gelip Türkiye Cumhuriyeti nin temel degerlerinin degiştirilmesini kimse teklif etmedi - etmez- edemez - yemez. ama bu demek degilki başka yollardan yönetim biçimine müdahele edilmeyecek..Malezya dan bahsedenlere cok uzaklara gitmeden iran örnegine bakmalarını öneririm..Lemanın kapaklarına yorum yazacagınaza , osmanlı hülyaları ile yanacagınıza , bu ülke nası bu hale geldi diye bir düşünün..Hem her fırsatta ayrım yapacaksınız ( müslüman - kafir , kapalı- açık ) hemde eşitlikten özgürlükten bahsetmek artık trajik olmanın ötesine gecti..

Not: milli egitim bakanı iran a egitim sistemini incelemek için gitmiş..sanki başka ülke yada sistem kalmamış gibi...bunlar hala sizlere bişi ifade etmiosa , hala anlamamazlıktan geliosanız , aklınızdan ,zekanızdan , dürüstlügünüzden şüphe duyarım

Sabit fikirli olmak sadece isinde iyidir. Cunku elinden cikan is her zaman kalibinda devam eder, odunsuz calismis olursun.

Saniyorum yazima ithafen yazmissin. Kimse Osmanli emelinde degil, sen yazilanlari sadece kendi istedigin cercevede aldigindan dolayi gormek istediklerini gorup cekiyorsun, biraz daha gercekci bak ona gore tamamiyle yorumla. "Sen de gecip benim annemin ortusu basina o kulaklari yapsan senin icinde o fikirleri beslerdim." Sadece leman degil konu, bunun yapilmasi, genis bak. 

Ozellikle dikkat ediyorum, surekli Turkiyeyi koruyacagim diye dine yukleniyorsun. Yanlis. Ha sen dini tasavvufunda tasavvufsuzluk inancindaysan o senin secimin fakat baskasinin asagiladigini alip iste laiklik budur bunu koruyorumcu edayla cocukluk yapma, senin bu fikirlerin yuzunden kemalist denen bu tipteki adamlar peydahlandi. Bu insanlar bolucudur arkadas! gozunu ac, kendine gel. 

Irani ornek veriyorsunuz. Seriat oncesi ve sonrasi diye. Yahu siz hic mi komsu ulkenin gecmisini incelemezsiniz. Bilmeden yazmayin, Iran monarsi ile yonetiliyordu. Monarsi karsisinda durdu insanlar. Demokrasi ile yonetilse idi suanki durumda olmazlardi. Mollalarin monarsizme olan tepkisi onlara zaferi kazandirdi. Okuyun tarihini ona gore ornekleyin. Turkiye Iran ornegi kesinlikle olmaz, monarsizm bunakligi denen o kargasa ulkemizde COK SUKUR yok.

Keciorendeki olaylari biliyoruz hepimizde. Hepimizde tepkiliyiz. Birisi kendi yaptigini mesrulastirmak isterken sende o adamin DENSIZLIGINI atifta bulunup "Muslumanlarin hepsi DENSIZDIR" manevrasi ile cevirme, cahilce...

Konu basligi konusuna gelince; Keciorende cogu kisi bu tip uygulamalardan muzdarip. Olay sadece bununla sinirli da degil. Sahsen o takim denen serseri toplulugunu gordum, tanirim. Cogu gunduz Bismillah diyip gece pavyonda disi pesinde kosan zararlilar. Aralarinda iyi insanlarda yok degil, fakat ne demisler "tazeyi curukle barindirirsan, tazeliginden eser kalmaz". Turgut Altinok un haysiyeti bir siseye sigdirmasi da cok mesnetsiz. Sonucta suan hala keciorende taciz olaylari devam ediyor.

Kolay gelsin.

manavREMZi

manavREMZi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Ağu.2008 Cum 22:50:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

.......................TAM ORTADAYIZ....................

Bir yerlere sürükleniyoruz

Neyse pek yorum yapmiyim ben ....

Ahlak çökmek üzere ama hala şeriat gelicek diye homurdanıyoz

Ekonomi alt ve üst olarak iki sınıf olarak şekilleniyor kişiler bazında ama hala laiğiz değiliz diyoruz

Ananen türbanlıydı babanda türban takmalı derken dünyanın süper güçlerinin maskotu olduk

Eğitim yozlaşıyor derken yozlaştırılmasını isteyen kişi ABD de havuz başında müslümanların birbirine kırdırılmasını havuz başında USD sayarak izliyor

İçki satarsın satamazsın derken tüm ecnebiler toprak sahibi oluyor içki satılamıyabilebilen ülkemizde

Çok uyanmamız lazım çook !!!

Neyse pek yorum yapmadım ben....

durty

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2008 Cmt 02:04:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hayatta bazı kavramlar vardır ki bunlar genel gecer kavramlardır ve herkes için aynıdır..Bazı konularında herkes için genel gecer olması gerektigini düşünüoyorum..Evet leman yazına hitaben yazdım ama osmanlı hayallerini gördügün kısmında ithaf başkasına idi..Leman ın kapagındaki hiciv bence cok başka anlamlada..ayrıca annemizin taktıgı başıörtü ile bugünün syasal simgesi türban arasında daglar kadar fark var ki bu farkı görmemek körlük olur....bu kapaga konu olan şahıslar Dindar-müslüman bir cumhurbaşkanı geliyor derken bunu görmemek görmezden gelmek sanırım günümüz aydınlarından-liboşlarından gecen bir kalıtımsal hastalık..Onun için ucuz popülizm den veya trübüne oynamadan direk devam edelim.

Özellikle dikkatini çektigi gibi Türkiye yi korumak gibi bir derdim var.Ama dine yüklendigim falan yok..haşa.Burda yazdıgım yazılardan hiçbirinde dini tasavvufumun tasavvufsuzluk oldugunu yazmadım..bu sonuca nerden vardın merak ettim.Benim derdim müslümanlık ile degil aksine müslümanlıgı kullanıp bundan cıkar saglayan , bunu nakite ceviren , oy toplayan , calan , cırpan , müslümanlıgı kendine gör yorumlayıp yorumladıklarını başkalarına zorla dikte edenlerle..Yaptıkları aşşagılıkları hırsızlıkları sömürüleri dinimizin geregiymiş gibi gösterenlerle , bunların sanki örf adetlerimizde varmış gibi düşünmemizi , koyun olmamı -olmamızı isteynlerle derdim var..Tüm bunlar yetmezmiş gibi bunu savunanlarla derdim var.Laikligi herkes istedgi gibi yorumluyor olabilir ama tanımı tektir degişmez , konuşmak bile abesle iştigal..

Evet iran ı örnek veriyorum... iran devrimi ;1979 yılında İran ın Muhammed Rıza Pehlevi liderliğindeki bir anayasal monarşiden, Ayetullah Humeyni yönetiminde İslam hukuku ve Şii mezhebi görüşlerini esas alan bir İslam cumhuriyetine dönüştüren hareketin adı. Humeyni devrimden önce Paris te kaldı. Devrim sırasında ilk önce liberal, sol ve dini gruplar Şah ı devirmek için birleşmiş, Şah ın devrilmesinden sonra ise iktidara yükselen Ayetullah Humeyni, muhalif liderleri ve grupları ortadan kaldırmış veya sindirmiştir. Devrimin oluşum sürecinde rantiyeci devlet modelinin petrol krizleri sonucunda çökmesi etkili olmuştur. Muhammed Rıza Şah ın İranın gereksinimleriyle örtüşmeyen tarım politikaları kırsaldan Tahran a göçü hızlandırmış ve büyük kentlerde siyasi İslam a yönelen bir alt sınıf yaratmıştır. İran Devrimi nin oluşumunda Amerika nın İnsan Hakları Politikası ivmeyi arttırıcı bir rol oynamıştı...Bu arada bütün pazar ekonomisi molla ların elindeydi  ( bu size bişey hatırlatıyormu ? ).BU dönemde mollalar okadar iyi örgütlenmiştiki kadınlar bile camii lerde bildiri dagıtıyordu.ve solcu gruplar bunlara burun kıvırıyordu..zaten en büyük hatayıda burda yapmışlardı..İran da devrim yapılıp mollalar iktidara geldiginde kimse ne olup bittigini anlamamıştı bile...monarşizim bizde yok bu dogru.ama diger  olanları üst üste koydugunuzda kafanızda soru işareti kalmıyormu?

Keçiören deki olaylardan yola çıkıp müslümanların hepsi densizdir sonucuna ulaşmak yazılan yazıyı fantezi derecesinde zoramaktan öteye gitmiyor.Bu adamın yaptıklarını meşrulaştırması müslümanların hepsi densizdir degil bu adamların hepsi densizdir anlamına gelir olsa olsa..

Bir iran atasözü derki ; herkes kendi layıgını bulur....

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2008 Cmt 02:13:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
durty :

Hayatta bazı kavramlar vardır ki bunlar genel gecer kavramlardır ve herkes için aynıdır..Bazı konularında herkes için genel gecer olması gerektigini düşünüoyorum..Evet leman yazına hitaben yazdım ama osmanlı hayallerini gördügün kısmında ithaf başkasına idi..Leman ın kapagındaki hiciv bence cok başka anlamlada..ayrıca annemizin taktıgı başıörtü ile bugünün syasal simgesi türban arasında daglar kadar fark var ki bu farkı görmemek körlük olur....bu kapaga konu olan şahıslar Dindar-müslüman bir cumhurbaşkanı geliyor derken bunu görmemek görmezden gelmek sanırım günümüz aydınlarından-liboşlarından gecen bir kalıtımsal hastalık..Onun için ucuz popülizm den veya trübüne oynamadan direk devam edelim.

Özellikle dikkatini çektigi gibi Türkiye yi korumak gibi bir derdim var.Ama dine yüklendigim falan yok..haşa.Burda yazdıgım yazılardan hiçbirinde dini tasavvufumun tasavvufsuzluk oldugunu yazmadım..bu sonuca nerden vardın merak ettim.Benim derdim müslümanlık ile degil aksine müslümanlıgı kullanıp bundan cıkar saglayan , bunu nakite ceviren , oy toplayan , calan , cırpan , müslümanlıgı kendine gör yorumlayıp yorumladıklarını başkalarına zorla dikte edenlerle..Yaptıkları aşşagılıkları hırsızlıkları sömürüleri dinimizin geregiymiş gibi gösterenlerle , bunların sanki örf adetlerimizde varmış gibi düşünmemizi , koyun olmamı -olmamızı isteynlerle derdim var..Tüm bunlar yetmezmiş gibi bunu savunanlarla derdim var.Laikligi herkes istedgi gibi yorumluyor olabilir ama tanımı tektir degişmez , konuşmak bile abesle iştigal..

Evet iran ı örnek veriyorum... iran devrimi ;1979 yılında İran ın Muhammed Rıza Pehlevi liderliğindeki bir anayasal monarşiden, Ayetullah Humeyni yönetiminde İslam hukuku ve Şii mezhebi görüşlerini esas alan bir İslam cumhuriyetine dönüştüren hareketin adı. Humeyni devrimden önce Paris te kaldı. Devrim sırasında ilk önce liberal, sol ve dini gruplar Şah ı devirmek için birleşmiş, Şah ın devrilmesinden sonra ise iktidara yükselen Ayetullah Humeyni, muhalif liderleri ve grupları ortadan kaldırmış veya sindirmiştir. Devrimin oluşum sürecinde rantiyeci devlet modelinin petrol krizleri sonucunda çökmesi etkili olmuştur. Muhammed Rıza Şah ın İranın gereksinimleriyle örtüşmeyen tarım politikaları kırsaldan Tahran a göçü hızlandırmış ve büyük kentlerde siyasi İslam a yönelen bir alt sınıf yaratmıştır. İran Devrimi nin oluşumunda Amerika nın İnsan Hakları Politikası ivmeyi arttırıcı bir rol oynamıştı...Bu arada bütün pazar ekonomisi molla ların elindeydi  ( bu size bişey hatırlatıyormu ? ).BU dönemde mollalar okadar iyi örgütlenmiştiki kadınlar bile camii lerde bildiri dagıtıyordu.ve solcu gruplar bunlara burun kıvırıyordu..zaten en büyük hatayıda burda yapmışlardı..İran da devrim yapılıp mollalar iktidara geldiginde kimse ne olup bittigini anlamamıştı bile...monarşizim bizde yok bu dogru.ama diger  olanları üst üste koydugunuzda kafanızda soru işareti kalmıyormu?

Keçiören deki olaylardan yola çıkıp müslümanların hepsi densizdir sonucuna ulaşmak yazılan yazıyı fantezi derecesinde zoramaktan öteye gitmiyor.Bu adamın yaptıklarını meşrulaştırması müslümanların hepsi densizdir degil bu adamların hepsi densizdir anlamına gelir olsa olsa..

Bir iran atasözü derki ; herkes kendi layıgını bulur....

Kendi fikri olmayip, fikirsizligi one suruldugunde cikip vikipedia dan veya baska bir siteden detay bilgi almak forumun fikri ozgurlugunu ve dogasini sadece kalipsallastirir.

Kendi fikirlerini, bilgilerinle yaz bir daha. Siteleri arastirip kaynak arastirmasina girme.

Kolay gelsin.

durty

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2008 Cmt 02:17:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

herhangibir kaynagın olması yada vikipedia dan araştırılması olayın var oldugunu orda yaşananları gercekleri degiştirmez..Bilgi güctür ve sınırsızdır..istedigin kadar görmezden gelebilir yada yokmuş gibi davranabilirsin... bu aksine seni kalıplaştırır beni degil..

CCForumCC

CCForumCC resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2008 Cmt 02:54:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

durty daha geçenlerde Uludağ Sözlük ten bir yazıyı aynen kopyalayıp yapıştırarak kendi yazı biçimine soktuğunu gördük. Aydınlara, liberallere -tıpkı velveleci köşe kadısı büyüklerin gibi- liboş diyerek onları aşağıladığını sanıyorsun da ne onlar gibi kendine ait fikirlerin var, ne de yazılarındaki bilgisizlik izlerini kapatabilecek kadar dil bilgin.

Sen çalıp çırpanlara forumda bağıra bağıra celalleneceksin, başımıza hak savunucusu kesileceksin, ondan sonra başkalarının yazılarını çalarak bize yutturmaya kalkacaksın. Ne ala memleket!

CLumSyI

CLumSyI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2008 Cmt 03:56:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Alkole Uzanan Eller Kırılsın..

durty

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2008 Cmt 12:53:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Arkadaşım sen neden benim bilgi aldıgım kaynaklara ithafen yazı yazacagına içerikle ilgili yazılar yazmıyosun ?..Ayrıca internetten bilgi edinenmeyle - 15 trilyonu cebe atmayı nası bir tutarsın ? .adam hırsızlık yapacak paraları indirecek , yetim hakkı yiyecek , insanları ayıracak , kafir dicek , ben kaynak göstermedim die benimle aynı kefede olacak ? ...ne ala memleket , bu mu senin din bilgin ccforumcc ?

Lost20

Lost20 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2008 Cmt 13:51:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
durty :

Arkadaşım sen neden benim bilgi aldıgım kaynaklara ithafen yazı yazacagına içerikle ilgili yazılar yazmıyosun ?..Ayrıca internetten bilgi edinenmeyle - 15 trilyonu cebe atmayı nası bir tutarsın ? .adam hırsızlık yapacak paraları indirecek , yetim hakkı yiyecek , insanları ayıracak , kafir dicek , ben kaynak göstermedim die benimle aynı kefede olacak ? ...ne ala memleket , bu mu senin din bilgin ccforumcc ?

adam diyor ki başkasının fikrini kopyalayıp yapıştırma , telif hakkı,intihal olayı . ne kadar ezberci olduğunuzu gösteriyor.gece 24 den sonra izinsiz içki satılamıyor ama satılsa bile bu şekilde muamele gösterenleri kınıyorum !!! ama iki işgüzarın olayını da başbakana, dine bağladınız ya helal olsun size ! hepimiz zabıtaların seyyar satıcılara ne yaptığını biliyoruz bunu da emeğe saygısızlık olarak görün bari ! gece 12 den sonra açık bulunan internet kafeye ne olur sence ? ya ceza öder yada internet kafe sahibi ile polisler davalık olur hatta belki aynı akıbete uğrar. dayak yiyene geçmiş olsun dilemekle olayı saptıranları da esefle kınıyorum ! sapla samanı karıştırmayın. söyleyecek sözün yoksa susmayı deneyin.

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir