ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
9 Mayıs 2024, Perşembe 06:21   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   Hangi Zeka Türüne Sahipsiniz?..
 <<12 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Oca.2010 Cum 13:55:47sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Daha önce okumuştum, ama yorum yapmak bugüneymiş. Her neyse konumuza dönelim.

Türk insanına göre matematiği iyi olan kişi zekidir. 2 ile 2`yi toplayabiliyor musun, hemen zekisin yani... Hadi diyelim sayısal bir zekaya sahip bu insan, hemen bütün cesaretini toplar "Buradayım ben." diyerek ön plana atar kendini. Ve çevresindeki insanlar da ona matematiği iyi olduğu için bu kişiye "çok zeki" bu insan der. Ama sözelci susar, saklanır. Oysa konunun geneline baktığımız zaman insanların hepsi değişik özelliklere sahip, ve tahmin edebileceğimiz üzere bu da insanların birbirlerini tamamlamasına önayak olduğu ortada. Ve insanın toplum içinde varolma nedenlerinin en önemlisi bu çeşitlilik.

Ve toplumumuza göre sözel zekaya sahip insanlar aşağı görülüyor. Bir öğrenci düşünün, lisede sözel bölüme gidiyor diye ona farklı bakılıyor bu ülkede...  "Çocuğum sözel bölüme gitmesin." diyen akrabalarınız olmadı mı? Olmuştur... Bu yadsınamaz bir gerçek çünkü. Oysa dünyaca kabul edilen bir gerçek daha var; o da sözel bölümlerin sayısaldan daha zor olduğudur. Ve bütün dünya sözel zekaya sahip insanların diğer kişilerden daha üstün olduklarını kabul ediyor. Çünkü bu apayrı bir yetenek... Ama biz acayip bir milletiz bir gerçekten. Neden sözelcileri küçümseyip sayısalcıları kral yapmışız, ben çözemedim. Kesin vardır bir hikayesi...

Şimdi arada "Sözelci misin de zırvalıyorsun?" diyen çıkar, o yüzden ikisi de değilim. Eşitim ben diyip aradan sıyrılıyorum.

Bu arada sayısal zeka haricindeki zeka türlerini kendilerine yakıştıran arkadaşlara dürüstlüklerinden dolayı teşekkürler. Çünkü bu ülkede herkes sayısal zeka sahibiyken onların cesaret etmeleri alkışlanır.

Hadi hoş forumlar...

nasibishesin

nasibishesin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Oca.2010 Cum 19:38:33sohbet oyun linki
İnsanları zekalarına göre kategorize den ben bu çalışmanın, "sayısal zeka" ya sahip birin araştırması diye düşünüyorum. Tanımla birebir uyuşuyor. Bu fark eden zeka hangisi :)

murat4cc

murat4cc resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Şub.2010 Sal 21:19:23sohbet oyun linki
Zekanı kullanmadıkça hangisinde olursan ol  fark etmez bence
CC sohbet icin buraya
 <<12 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir