ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
9 Mayıs 2024, Perşembe 13:53   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar
forum sohbet oyun basliklari
   Ya türkce Konus Yada Sus
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Thorses

Thorses resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 17:01:33      Ya türkce Konus Yada Sussohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

CONSTANTlNE

CONSTANTlNE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 17:15:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Ok, thnx, Np  gibi İngilizce sözlerin yerine, Türkçelerinin kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuyla ilişiği oldğununu düşündüğüm diğer husus ; Kurduğumuz cümleler de sesli harflerin kullanılmaması. Alfabemizin gelecek nesillere 29 harf değil de 21 harf olarak kalacakmış gibi geliyor bana. Türkçemize Sahip çıkalım.. Düşüncene sağlık Thorses..

Thorses

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 18:19:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Tornases degil Thorses Simacc Gözlük tak bence

Thorses

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 20:25:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Helal Olsun sana Simacc:)

CONSTANTlNE

CONSTANTlNE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 20:37:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Simacc Bende tebrik etmek isterim.

Thorses

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 20:42:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Ufukcum Aslında  Konuyu Aydınlattın Tebrikler sen Hak ediyorsun Helal olsun Arkadasıma.

xJULIETx

xJULIETx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 20:47:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sevgili Hasan bu güzel ve gerekli konuyu dile getirdiğin ve duyarlılığın için teşekkürler..

Arkadaşlar bazı sitelerde gördüğünüz, bildiğiniz gibi üye arkadaşların bir kısmı Türkçe kullanmıyorlar.
Onlarınki farklı birşey. Örneğin: Çok yerine choq, şeker yerine sheker, gel yerine ghel, koş yerine qhoş,
ya veya yahu yerine yhaa diye yazabiliyorlar.Bu yazdıklarının Türkçe ile alakası yokken biz Türkçe konuşuyoruz diyebiliyorlar.

Bir milleti tanımlayan en önemli kültürel özelliği dili, bu konu artık gözden kaçırılmaya başlandı. Dilimizdeki erozyon ülkemizdeki toprak erozyonundan daha az önemli değil. Konunun farkında olan bir grup; Ülke dışında da Türkçe mizin yaygınlaşmasını amaç edinmiş, dünyanın ücra yerlerinde, Türk okulları açıp; Türkçemizi ve kültürümüzü tanıtıp,  faliyetler gösterirken, Ülkemizde her seviyeden insanımız Türkçe yi kelime kelime törpülüyor.

Sizlere bu konunun önemi hakkında ünli düşünürün bir yazısını sunuyorum;

KONFİÇYUS ve DİL:

Konfüçyüs’e: “Eğer bir ülkede yönetici olsaydınız, ilk iş olarak ne yapmak isterdiniz?” diye sordular. “Kuşkusuz
ilk iş olarak dili düzeltirdim.” Diye karşılık verdi Dinleyiciler şaşırdılar: “Niçin?” dediler.

Konfüçyüs’ün karşılığı şöyle oldu: “Çünkü” dedi, “eğer dilde bozukluk varsa, söylenen şey, söylenmek isteneni anlatmaz; eğer söylenen istenen anlamı yansıtmazsa, yapılması istenen şey yapılmaz; eğer istenen yapılmazsa, ahlak ve sanat bozulmaya uğrar; eğer ahlak ve sanat bozulursa, adalet doğru yoldan çıkar; eğer adalet doğru yoldan çıkarsa, halk çaresiz bir bunalıma sürüklenir.

Sonunda söylenen söz hakkında doğru karar verme fırsatı kalmaz.

Böyle bir durumu önlemek, her şeyden önemlidir.”

TÜRKÇE’MİZE SAHİP ÇIKALIM

Thorses

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 21:01:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Süpersin Nil abla: kutluyorum

Thorses

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 21:06:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
[QUOTE=·xJULIETx·]

Sevgili Hasan bu güzel ve gerekli konuyu dile getirdiğin ve duyarlılığın için teşekkürler..

Arkadaşlar bazı sitelerde gördüğünüz, bildiğiniz gibi üye arkadaşların bir kısmı Türkçe kullanmıyorlar.
Onlarınki farklı birşey. Örneğin: Çok yerine choq, şeker yerine sheker, gel yerine ghel, koş yerine qhoş,
ya veya yahu yerine yhaa diye yazabiliyorlar.Bu yazdıklarının Türkçe ile alakası yokken biz Türkçe konuşuyoruz diyebiliyorlar.

Bir milleti tanımlayan en önemli kültürel özelliği dili, bu konu artık gözden kaçırılmaya başlandı. Dilimizdeki erozyon ülkemizdeki toprak erozyonundan daha az önemli değil. Konunun farkında olan bir grup; Ülke dışında da Türkçe mizin yaygınlaşmasını amaç edinmiş, dünyanın ücra yerlerinde, Türk okulları açıp; Türkçemizi ve kültürümüzü tanıtıp,  faliyetler gösterirken, Ülkemizde her seviyeden insanımız Türkçe yi kelime kelime törpülüyor.

Sizlere bu konunun önemi hakkında ünli düşünürün bir yazısını sunuyorum;

KONFİÇYUS ve DİL:

Konfüçyüs’e: “Eğer bir ülkede yönetici olsaydınız, ilk iş olarak ne yapmak isterdiniz?” diye sordular. “Kuşkusuz
ilk iş olarak dili düzeltirdim.” Diye karşılık verdi Dinleyiciler şaşırdılar: “Niçin?” dediler.

Konfüçyüs’ün karşılığı şöyle oldu: “Çünkü” dedi, “eğer dilde bozukluk varsa, söylenen şey, söylenmek isteneni anlatmaz; eğer söylenen istenen anlamı yansıtmazsa, yapılması istenen şey yapılmaz; eğer istenen yapılmazsa, ahlak ve sanat bozulmaya uğrar; eğer ahlak ve sanat bozulursa, adalet doğru yoldan çıkar; eğer adalet doğru yoldan çıkarsa, halk çaresiz bir bunalıma sürüklenir.

Sonunda söylenen söz hakkında doğru karar verme fırsatı kalmaz.

Böyle bir durumu önlemek, her şeyden önemlidir.”

TÜRKÇE’MİZE SAHİP ÇIKALIM

Ablacım benım anlatmak istedigimi  anlamıs Olmanız benı cok Mutlu Etti bence senide Kutlamak lazım güzel bir dille anlattıgın icin. emegine saglık

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 21:15:52sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
simacc :

·Thorses· :
Tornases degil Thorses Simacc Gözlük tak bence

·Thorses· amacim senin nickinle alay etmek felan degildi.Sakasina sadece nikini degistirdim.Genelde de yapiyorum bunu arkadaslara.Sanirim art niyetli dusundugumu sandigin icin bu cumleleri yazdin -ki oyle bir niyetim de yok, yoktu.

Yine de istegini yerine getiriyorum:

Bu camekanların arkasındaki sen misin simacece? Kızların dünyasını başına yıkmaya ne hakkın var?

Thorses, bu arada simacece bana "HarlemSultaan" derler kendileri... Alınma yani... Nefertiti olarak bildiğiniz editörümüz de aslında "Sehertiti" dir...
CC sohbet icin buraya
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir