ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
20 Mayıs 2024, Pazartesi 13:38   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar
forum sohbet oyun basliklari
   Ya türkce Konus Yada Sus
 <<12 3>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Thorses

Thorses resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 21:19:05sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Tornases degil Thorses Simacc Gözlük tak bence[/QUOTE]

·Thorses· amacim senin nickinle alay etmek felan degildi.Sakasina sadece nikini degistirdim.Genelde de yapiyorum bunu arkadaslara.Sanirim art niyetli dusundugumu sandigin icin bu cumleleri yazdin -ki oyle bir niyetim de yok, yoktu.

Yine de istegini yerine getiriyorum:

[/QUOTE]  Bu camekanların arkasındaki sen misin simacece? Kızların dünyasını başına yıkmaya ne hakkın var?

Thorses, bu arada simacece bana "HarlemSultaan" derler kendileri... Alınma yani... Nefertiti olarak bildiğiniz editörümüz de aslında "Sehertiti" dir...

Süpersiniz haha:))

sevginetix

sevginetix resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 22:03:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·CONSTANTlNE· :
Ok, thnx, Np, (+ yha, Lhan, we, pisliq vb.)  gibi İngilizce sözlerin yerine, Türkçelerinin kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuyla ilişiği oldğununu düşündüğüm diğer husus ; Kurduğumuz cümleler de sesli harflerin kullanılmaması. Alfabemizin gelecek nesillere 29 harf değil de 21 harf olarak kalacakmış gibi geliyor bana.

Örnek verilen kelimelere ekleme yaparak, başlığın ana fikri ve alıntı yapılan yazıyla aynı görüşte olduğumu belirtmek isterim!

CCxFORUM

CCxFORUM resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 22:42:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

güzel bi konuya deyinmişsin thorses

türkçeyi güsel konuşmamıs ve gelecek nesile iyi aktarmamız lazım bu herkezin görevidir

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 23:27:39sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·CCxFORUM· :

güzel bi konuya deyinmişsin thorses

türkçeyi güsel konuşmamıs ve gelecek nesile iyi aktarmamız lazım bu herkezin görevidir

türkçeyi güzel konuşmamız ve gelecek nesile iyi aktarmamız lazım bu herkesin görevidir

Değil mi CCxFORUM?

platoniclover

platoniclover resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasi
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 23:52:42sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Türkçeyi değil mi ?

CCxFORUM

CCxFORUM resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 23:57:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
siz ona buna çamur atacanıza önce kendinize bakın

tUrUnCuBaSLlkLIkIz

tUrUnCuBaSLlkLIkIz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2008 Cum 23:57:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
 *değinmek değil mi?:P

lextraordinaryl

lextraordinaryl resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Ara.2008 Cmt 00:03:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Türkçe yi Turkche konusharock mı yasuck la suck?

Seny Sevyyorum Türkçe!  

CHATer CHATer Konuş Türkiye, Kapak Olsun AB ye!

Alo Türkçe Neredesin?  

Kemal Atalay

enuball

enuball resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Ara.2008 Cmt 14:13:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Selam herkese, burda oluşan bir yanlışı dile getirmek istiyorum.Türkçeleşmek ayrı bir anlam anlamı ise olmayan türkçeyi
yaygınlaştırmak,Halbuki biz kendi ülkemizde türkçeyi konuşmaktayız.Ve var olan birşeyi -çeleştirmeye gerek olmadığını vurguluyorum.
Sadece bu başlık altında anlatılmak istenileni en iyi şekilde idrak eden HurremSultaan olmuş.Türkçeleşmek yerine "Türkçemize Sahip Çıkalım."
Bir sayfa yazı yazıyorsam o yazıda ne yazdığımı, ne anlatmak istediğimi, kimilerinin ne anlayacağını, yazdığım yazının doğru olup olmamasını 1 kez daha üstünden
geçerek kontrol ederim.Akabinde buda bende bir yazım alışkanlığı olmakla kaldı, son derece iyi bir alışkanlık olduğunu insanların forum yazılarının biçim ve karakter kullanışlarından
anlayarak kendimde oluşan bu özelliği son derece takdir ettim..
Okullarda ingilizce eğitimi verilmekde verilen bu eğitim ilkokul 4.sınıflardan başlayarak , ilerlemekte arkadaşlar..Ama ingilizce öğretilmesinin amacı türkçeyi katletmek değil olmadıda zaten
Sadece gereksiz yerlerde kullanılarak özenti haline gelen ingilizcenin bir kaç kelimesi haddinden fazla dillerde dolaşmaya başlayarak
insanların hayatında sosyalleşerek onların özverisini kazandı.Bunu nedenide, insanların ingilizceyi yerinde ve zamanında değilde, dallandırmasından kaynaklanıyor.Aşağıda örneklendirelim...

İngilizcenin Türkçeye Karışması
* Oke - Tamam
* Yes - Evet      
Aradaki farklara bakalım ne dersiniz?

-Oke = 3 Harften oluşmaktadır             o-k-e
-Tamam = 5 Harften oluşmaktadır       t-a-m-a-m

Demekki insanlar oke yerine tamam dedikleri zaman aradaki bu 2 harften dolayı ölüyorlarmış

Geçelim bir diğer bu başlık altında konuşulması gereken konu, Türkçe kelimeleri içinde ingilizce karakterlerin cirit atmasına..

* Ewet (Yanlış) - Evet (Doğru)
qanqa (Yanlış) - Kanka (Doğru)

Kullanmış olduğumuz ve alfabemizde bulunan bu harflerin bilindiği gibi türkçeyle bir alakası yoktur.Ama diyorsanızki
Türkçeyi katledelim işte katledilmesindeki en büyük faktör karakterlerin yer değiştirmesidir.Sadece
W- V , Q - K yazmak insanı kötürüm mü bırakır bunuda anlamış değilim..

Geldik, türkçemizi nasıl kullanırız.. Türkçe yazımlarımıza dikkat edelim

* Ne yapıorsun = Ne yapıyorsun

Yazmış olduğumuz yazıları anlamlı ve insanların anlayacağı bir dilde yazarak yazım yanlışlarınızın olup olmadığını
kontrol ederseniz.Türkçemizi en iyi şekilde kullanmış olduğumuzu en kısa zamanda anlarız.

Forumun önemli ismi,vazgeçilmezi,türkçeyi en iyi şekilde katleden Sayın LaserSail bu başlıkda yazdıklarımızı değerlendirir kendileride bir not düşerlerse tatmin olacağımdan eminim
                                              Teşekkürler!

Thorses

Thorses resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Ara.2008 Cmt 15:51:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
<< 1 2 3 >>
Mesaj Ekle

enuball

enuball resimleri

13.Ara.2008 Cmt 14:13:05 Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Selam herkese, burda oluşan bir yanlışı dile getirmek istiyorum.Türkçeleşmek ayrı bir anlam anlamı ise olmayan türkçeyi
yaygınlaştırmak,Halbuki biz kendi ülkemizde türkçeyi konuşmaktayız.Ve var olan birşeyi -çeleştirmeye gerek olmadığını vurguluyorum.
Sadece bu başlık altında anlatılmak istenileni en iyi şekilde idrak eden HurremSultaan olmuş.Türkçeleşmek yerine "Türkçemize Sahip Çıkalım."
Bir sayfa yazı yazıyorsam o yazıda ne yazdığımı, ne anlatmak istediğimi, kimilerinin ne anlayacağını, yazdığım yazının doğru olup olmamasını 1 kez daha üstünden
geçerek kontrol ederim.Akabinde buda bende bir yazım alışkanlığı olmakla kaldı, son derece iyi bir alışkanlık olduğunu insanların forum yazılarının biçim ve karakter kullanışlarından
anlayarak kendimde oluşan bu özelliği son derece takdir ettim..
Okullarda ingilizce eğitimi verilmekde verilen bu eğitim ilkokul 4.sınıflardan başlayarak , ilerlemekte arkadaşlar..Ama ingilizce öğretilmesinin amacı türkçeyi katletmek değil olmadıda zaten
Sadece gereksiz yerlerde kullanılarak özenti haline gelen ingilizcenin bir kaç kelimesi haddinden fazla dillerde dolaşmaya başlayarak
insanların hayatında sosyalleşerek onların özverisini kazandı.Bunu nedenide, insanların ingilizceyi yerinde ve zamanında değilde, dallandırmasından kaynaklanıyor.Aşağıda örneklendirelim...

İngilizcenin Türkçeye Karışması
* Oke - Tamam
* Yes - Evet      
Aradaki farklara bakalım ne dersiniz?

-Oke = 3 Harften oluşmaktadır             o-k-e
-Tamam = 5 Harften oluşmaktadır       t-a-m-a-m

Demekki insanlar oke yerine tamam dedikleri zaman aradaki bu 2 harften dolayı ölüyorlarmış

Geçelim bir diğer bu başlık altında konuşulması gereken konu, Türkçe kelimeleri içinde ingilizce karakterlerin cirit atmasına..

* Ewet (Yanlış) - Evet (Doğru)
qanqa (Yanlış) - Kanka (Doğru)

Kullanmış olduğumuz ve alfabemizde bulunan bu harflerin bilindiği gibi türkçeyle bir alakası yoktur.Ama diyorsanızki
Türkçeyi katledelim işte katledilmesindeki en büyük faktör karakterlerin yer değiştirmesidir.Sadece
W- V , Q - K yazmak insanı kötürüm mü bırakır bunuda anlamış değilim..

Geldik, türkçemizi nasıl kullanırız.. Türkçe yazımlarımıza dikkat edelim

* Ne yapıorsun = Ne yapıyorsun

Yazmış olduğumuz yazıları anlamlı ve insanların anlayacağı bir dilde yazarak yazım yanlışlarınızın olup olmadığını
kontrol ederseniz.Türkçemizi en iyi şekilde kullanmış olduğumuzu en kısa zamanda anlarız.

Forumun önemli ismi,vazgeçilmezi,türkçeyi en iyi şekilde katleden Sayın LaserSail bu başlıkda yazdıklarımızı değerlendirir kendileride bir not düşerlerse tatmin olacağımdan eminim
                                              Teşekkürler!

Kutluyorum

CC sohbet icin buraya
 <<12 3>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir