ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

16 Mayıs 2024, Perşembe 21:26   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Atatürk ün eleştirilebilmesi
 <<1 23456>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

releasing

releasing resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2009 Pzr 01:04:41      Atatürk ün eleştirilebilmesisohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Bir üniversitede Atatürk eleştirilebiliyormuş.Nesini eleştiriyorlar peki?

Hangimiz O nun bu millet için yaptıklarından daha fazlasını yaptık da O nu eleştirebilecek gücü ve haddi kendimizde görebiliyoruz?Sen bu halk bu devlet için ne yaptın ne yapıyorsun diye sormazlar mı bize?

Üniversitelerde eleştirilebilecek her şey eleştirilmiş bir neticeye varılmış bütün öğrenciler tabularını yıkmış bir tek Atatürk kalmış eleştirilecek sanırım.

Son zamanlarda en çok saldırılan kişi Atatürk oldu.

Atatürk ün yere göğe sığdıramadığı genlerimizde nankörlükte varmış!

Hani var ya -ya sev ya terk et- aynen öyle diyorum vallahi..

aaasi

aaasi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2009 Pzr 01:12:26sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Releasing ,bir öğretmen olarak hakikaten seni kutluyorum.Bu konuda ki düşüncelerine katılıyor ve bunu yapanlara yazıklar olsun diyorum.Çünkü bunu anlayamadan ünv. okuyorlarsa yapılacak hiç bir şey kalmamıştır ,onlara acıyorum.

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2009 Pzr 02:03:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Her insan eleştirilebilir. Atatürk´ü Tanrılaştırmaya gerek yok, Atatürk´ün Tanrılaştırılmaya da hiç mi hiç ihtiyacı yok. Bir insanı eleştirmek için "onun yaptıklarından fazlasını yapmış olmak" gibi bir önkoşul yok bildiğim kadarıyla. Yoksa birinin karşınıza çıkıp "Sen kimsin de AKP´yi eleştiriyorsun? Onlar bu ülke için şunu bunu yaptı. Sen ne yaptın?" diye sorması gayet hakkıdır.

Atatürk´ü eleştirmek "Atatürk bu ülke için ne yaptı ki?" diyerek nankörlük etmekle bir değildir. Eğer gerçekten bu ülkede yaşayıp da böyle bir cümle kurabilecek birisi varsa akli dengesi bozuktur, emin olabilirsiniz. Hemen ortalığı ateşe vermeden önce eleştirmek ile saldırmak, yerin dibine sokmak arasındaki farkı görebilmemiz lazım. Peki Atatürk´ün nesi eleştirilecek? Bazı sözleri ve ilkeleri eleştirilebilir pekala. Örneğin milliyetçilik zaten eleştirilen bir kavram değil mi Türkiye´de? Liberal ekonomiyi savunanlar devletçiliği eleştirmiyor mu? Peki ya laiklik? Hepimiz görüyoruz yıllardır tartışılıp eleştiri getirildiğini. Bunlar bir tarafa, şimdi ben Atatürk´ü çok sigara içiyormuş diye eleştirsem nankörlük mü etmiş olacağım?

Eleştirilmek ne Atatürk´ün gözümüzdeki değerini küçültür, ne de eleştireni vatan haini yapar. Türkiye için, millet için yaptıkları da zaten inkar edilmeyecek şekilde gün gibi ortadadır. Üniversiteler özgür düşüncenin ifade edilebildiği yerlerdir, öyle olmalıdır. Sadece Atatürk değil, tabu olan diğer konular (mesela dinler) için de aynı durum söz konusu.

Hem Atatürk´ü sevmek, hem de eleştirebilmek mümkün. Onu putlaştırmamak bunu anlayabilmek için yeterli.

smthHOT

smthHOT resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2009 Pzr 08:19:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

rest...

MveTveP

MveTveP resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2009 Pzr 11:22:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·RestlessOblivion· :

Her insan eleştirilebilir. Atatürk´ü Tanrılaştırmaya gerek yok, Atatürk´ün Tanrılaştırılmaya da hiç mi hiç ihtiyacı yok. Bir insanı eleştirmek için "onun yaptıklarından fazlasını yapmış olmak" gibi bir önkoşul yok bildiğim kadarıyla. Yoksa birinin karşınıza çıkıp "Sen kimsin de AKP´yi eleştiriyorsun? Onlar bu ülke için şunu bunu yaptı. Sen ne yaptın?" diye sorması gayet hakkıdır.

Atatürk´ü eleştirmek "Atatürk bu ülke için ne yaptı ki?" diyerek nankörlük etmekle bir değildir. Eğer gerçekten bu ülkede yaşayıp da böyle bir cümle kurabilecek birisi varsa akli dengesi bozuktur, emin olabilirsiniz. Hemen ortalığı ateşe vermeden önce eleştirmek ile saldırmak, yerin dibine sokmak arasındaki farkı görebilmemiz lazım. Peki Atatürk´ün nesi eleştirilecek? Bazı sözleri ve ilkeleri eleştirilebilir pekala. Örneğin milliyetçilik zaten eleştirilen bir kavram değil mi Türkiye´de? Liberal ekonomiyi savunanlar devletçiliği eleştirmiyor mu? Peki ya laiklik? Hepimiz görüyoruz yıllardır tartışılıp eleştiri getirildiğini. Bunlar bir tarafa, şimdi ben Atatürk´ü çok sigara içiyormuş diye eleştirsem nankörlük mü etmiş olacağım?

Eleştirilmek ne Atatürk´ün gözümüzdeki değerini küçültür, ne de eleştireni vatan haini yapar. Türkiye için, millet için yaptıkları da zaten inkar edilmeyecek şekilde gün gibi ortadadır. Üniversiteler özgür düşüncenin ifade edilebildiği yerlerdir, öyle olmalıdır. Sadece Atatürk değil, tabu olan diğer konular (mesela dinler) için de aynı durum söz konusu.

Hem Atatürk´ü sevmek, hem de eleştirebilmek mümkün. Onu putlaştırmamak bunu anlayabilmek için yeterli.

Düşüncelerine katılıyorum rest Atatürk türk milettine faydalı bir kişilikti

releasing

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2009 Pzr 19:40:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Eleştirilebilecek, tartışılacak o kadar çok şey varken tartışma konusunun Mustafa Kemal olması hele hele yaptıklarının değil de özel hayatının tartışılması hiç hoş değil...
Bundan 85 yıl öncesinin koşullarını bilmeden o günün şartlarını bilmeden laf ebeliği yapmak bekara eş boşamak çok kolay gelirmiş sözünü hatırlattı bana.Bugünün koşullarıyla o zamanı eleştirmek büyük gaflete düşmektir..

Eminim o üniversite bu işten çok kar elde etmiştir.Tarikatçılar doluşmuşlardır oraya kesin. Özgürlük adı altında belki küfür de edebiliyorlardır ne malum?

Hatta ben Atatürk ü sevmiyorum Hümeyni yi seviyorum diyenler hakkında soruşturma açılmamalı yargılanmamalılar değil mi?Özgürlük madem bu??Hatta ve hatta Atatürk ü koruma kanunu da kaldırılmalı!!Hakaret serbest olmalı eee özgürlükkkk budaa????

Eleştirinin olumsuz olabileceği gibi olumlu olabileceğine de aklım eriyor çok şükür..

Eleştirin kardeşim ne olacak yahu adam ne yapmış kurmuş sana devlet bir sürüde hak vermiş bu sana uyar mı uymaz mı demeden DNA na bakamamış işte genlerin bunları kaldırır mı kaldırmaz mı diyememiş afedersin..

Laikliği eşitliği kurduğu rejimimi eleştireceksin?Eğer bunlar bugün eleştirilmeye açık ise ben Türkiye Cumhuriyeti nin sonunun ne olacağını merak dahi edemiyorum,düşünmek bile gururumu zedeliyor.

Neyi eleştireceksin??

Eleştirdiğin zaman beğenmediğin bir şey olursa Allah muhafaza bir de başımıza başbakan kesilirsen ben bunu beğenmedim çok bilimsel bir ortamda çok bilim sever kişilerle biz bunu tartıştık test ettik denedik onayladık yanlış bu değiştiriyoruz mu diyeceksin?

Bazı şeyler eleştirilmeye açık değildir..Ben dünya üzerinde kendi önderini bu kadar eleştiren ve bu işi çok ciddi boyutlarda tartışan bir ülke daha bilmiyorum!

57 yıllık hayatında bir de nutuk yazmış?Niçin yazmış?Siz eleştirin hatalarını görün daha kolay intikam alın diye!

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2009 Pzr 20:33:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Özgürlük kapsamına hakaret ve küfrün de girebildiğini zanneden,
"Yapıcı eleştiri"yi görmezden gelip her eleştiriyi "yıkıcı" olarak gören,
Devletçilik ve milliyetçiliğin tartışılmasıyla Cumhuriyet rejiminin yıkılacağından korkan,
Atatürk dönemindeki anayasayla şu anki anayasa arasındaki farkı görmezden gelen,
İnsanın fıtratı itibariyle hataları olabileceğini bile bile "insan" Mustafa Kemal Atatürk´ü tanrı gibi gören,
Atatürk´ü anladığını sanıp kendisinin "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller istediğini, şu an yaşasaydı eleştirilmeyi en çok kendisinin isteyeceğini anlayamayan,
Eleştiri yapılamayacak ülkelerin sadece otokratik ve totaliter rejimlere sahip ülkeler olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti´nin, anayasasının ikinci maddesinde yazdığı gibi demokratik olduğunu unutan,
Sabancı Üniversitesi ile tarikatlar arasında bağlantı kuran,

Kısacası kendi yarattığı "korku cumhuriyeti"nde yaşayan insanlarla bu konuyu tartışabilmem mümkün değil. Buyrun, devam edin cümleten.

releasing

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2009 Pzr 21:06:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Olmadığı halde kendisini özgürlükçü ve demokrat sanan,bal gibi ortada olan bazı şeyleri görmezden gelen,solcuyum diye geçinip en sağda ki Akp ile türban konusunda fikirdaş olan,özgürlüklerden bahsedip karşıt fikirde olan birisini korkak olmak ile suçlayıp kendisi kaçan,bilimden yana olduğunu savunup Atatürk ün bugün kendisininde eleştirilmek isteyeceğini savunan(test edilip onaylanabilir),emperyalizmin karşısında olduğunu söyleyen ama emperyalizmin en büyük karşıtı Atatürk ü olumsuz eleştirebileceğini savunan daha da fazlasıııı okuduğunu anlamayıp saçma sapan şeylerle bağlantı kurduğumu söyleyen,dediğim dedik öttürdüğüm düdük biriyle benimde tartışmam mümkün değil..İyi uykular rüyanda pamuk prensesi görmen dileğiyle :))

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2009 Pzr 22:22:00sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Konuyu değiştirerek benim solculuğuma getirdiğine ve türban serbestliği ile sol arasında bağlantı kuramadığına göre sana biraz yardım edeyim bu konuda. Bilgi sahibi olunmasına yardım etmek hep hoşuma gitmiştir.

"Eşitlik-özgürlük kavramlarını barındırmayan bir sol, sol değildir. Sol her şeyden önce hümanisttir ve insanın özgürlüğü için çaba verir. Dolayısıyla sol din karşıtlığından ziyade dinlere özgürlüktür. Sol türban karşıtı değil türban dahil her türlü elbiseye özgürlüktür. Sol herkesin eğitim hakkı olduğuna inanır ve bunun için mücadele verir. Bütün dinlere, dillere, kültürlere özgürlük tanır. “Şimdiden özgürlük tanırsam gelecekte bizi ezerler” anlayışı mazur görülemez ve “gelecekte şöyle olacak” diye şimdiden insanların özgürlüklerini engellemek, bastırmaya çalışmak sol değil, olsa olsa sol faşizmdir." Mesut Onatlı

Yoksa sen muhafazakar cumhuriyetçi CHP´yi sol, solculuktan tek anladığı anti-emperyalizm olan milliyetçi (hadi sizin deyiminizle ulusalcı diyelim) Cumhuriyet Gazetesi´ni solcu yayın organı mı sanıyordun?

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2009 Pzr 22:40:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Merhaba;

Atatürk şu an bedenen dünyada olsaydı, emin olun kendisinin eleştirilmesini isterdi. Çünkü o da bir insandı. Doğruları olduğu gibi yanlışları da olacaktı. Restti`in de dediği gibi Atatürk`ün sigara içmesini savunmak doğru olmaz. Dolayısıyla onu bu alışkanlığından dolayı eleştirmek vatan hainliği olamaz. Ve adım gibi eminim ki, o da bu eleştiriyi olumlu karşılardı. Madem onu hiç tartışamayacağız neden fotoğraflarından sigarayı siliyoruz?

Atatürk`ümüzün güzel olan o kadar çok meziyeti var ki... Onları örnek alsınlar diye siliniyor tabii ki.

Ve çok önemli bir noktaya daha Restti değinmiş:

Restti :
"Yapıcı eleştiri"yi görmezden gelip her eleştiriyi "yıkıcı" olarak gören...

Eleştiriye olumlu yönden bakmasını öğrenmeliyiz!

Üniversite çağına gelmiş insanların siyasi düşüncesi olmaması hep eleştiri konusu olmuştur bu ülkede. Ama yine bu ülkede siyasi düşüncesi dolayısıyla (Sıkmabaş ile, siz türban da diyebilirsiniz...) üniversite kapılarında öğrencilerin olması da yaşamın bir cilvesi olsa gerek. Bu kocaman bir çelişki değilse nedir? Ya üniversite düzeyindeki gençlerin dünyadan bihaber olmasını istemeliyiz siyasetten onları uzak tutarak, ya da bu öğrencilerin sorununa bir çözüm bulmalıyız!

Kolay gelsin.

CC sohbet icin buraya
 <<1 23456>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir