ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
7 Mayıs 2024, Salı 10:41   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > Öneriler
forum sohbet oyun basliklari
   Tavla oyunu hakkında sorular ve öneriler
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Bunster

Bunster resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.May.2009 Cmt 00:52:27      Tavla oyunu hakkında sorular ve önerilersohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

** Tavladaki en büyük sorunlardan biri olan yarım bırakılan oyunlar sonucu kesilen otuz puan karşılığında, tavla başında bekleyen kişinin hiç birşey kazanamış olması, bu oyun başında bekleyen kişinin mağdır olduğu anlamına gelmiyormu?

-Buna çözüm olarak yarım bırakılan oyunlarda en azından beş puanda olsa masada oturan kişiye verilmesidir. Ama baktığımızda bunu kötüye kullanıp puan kazanmak isteyenler olabilicektir, bunun takibinide yönetimin görev verdiği kişiler veya bizzat kendisi yapmalı diye düşünüyorum. Veyahutta daha iyi bir fikri olan varsa fikirlerini bekliyoruz.

* Tavlaya ilk olarak başlamak, buna küçük bir buton koyup ilk başlayacak kişinin belirlenmesi gerektiğine inanıyorum. İki taraf içinde adeletli olan budur. Turnuvalar düzenlenen bir sitede kimse ikinci olarak başlamak istemez diye düşünüyorum.

** Tavlada iki kişinin birden siteden düşmesi sonucu kapanan tavladan ilk düşünden, düşülen otuz puan konusu, bunun içinde yapılması gerekenlerden en basiti tavlanın hemen kapatılmayıp minumum iki,üç dakika açık kalmasıdır diye düşünüyorum.

** Tavladada okeyde olduğu gibi sandeleye oturmadan başlama koyunabilir daha rahat olmazmı?

** Tavla için belirlenmiş bir oyun sayısı olabilir, misal üç oyun üzerinden toplamda elli puan kazanılabilen, veya beş oyunda yetmiş puan kazanılabilen seçenekler, yarım bırakıldığındada kazanalıcak puan kadar bırakan kişinin hanesine yazılması ve bunun minumum üçte biri kadarda masada mağdur durumda kalanın hanesine artı olarak geçmesi gerektiğine inanıyorum.

Kırmızı yıldızlı(**) konuların dikkate alınmasını yönetim tarafından rica ediyorum.

*** Konu hakkında güzel mantıklı öneriler olan arkadaşlarında mutlaka foruma eklemesini istiyoruz.

Zuzuzezezizi & Bunster

MrMod

MrMod resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.May.2009 Per 12:59:17sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Tavlada yarım bırakılan oyunlar: ccTavla da bilindiği üzere bağlantısı kesilen biri düştüğü zaman o kişiden puanlar - bir şekilde hanesine ekleniyor. Bu bizlerin insiyatifine kalmış birşey istersek oyunu anında kapıtırız istersek kişinin bir süre gelmesini bekleyebiliriz. Ancak sizde bu konuda haklısınız bu konuya çözüm olarak, bir kişi sohbet odalarında cezalandığı zaman yeni bir sayfada dakika geriye doğru sayıyor. Buna benzer bir çalışma yapılabilir. Örneğin; Bir kişinin bağlantısı koptuğu an tavlada 3 dakikalık bir geri sayma scripti belirebilir. 3 dakika sonunda oyun otomatik olarak kapanır ve kişilerin madur olması engellenmiş olunur.

Tavlada iki kişinin birden düşmesi: Yukarıda yazdığım gibi tavla oynanırken odadan çıkan veya bağlantısı kesilen kişilerde aynı şekilde 3 dakika geriye doğru sayan bir çalışma yapılabilir. 3 dakika sonunda her iki kişide odaya dönüp oyuna devam etmezse tavla otomatik olarak kapanabilir.

Tavlada sandalyeye oturmadan: Evet bu konuda sizlere katılıyorum, bazı kişiler nicklerini gıcıklık olsun diye tavlaların bulunduğu masalara park ediyorlar :) bu şekilde kimse madur olmadan isteyen istediği masada tavla oynamaya başlayabilir.

dimetileter

dimetileter resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.May.2009 Per 22:15:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
tavladaki zar süper mantıksız istatistiksel olarak gelmesi 1/36 olan zarlar sürekli geliyor ,(3 kırığı olan adama eğer tek kapı boşsa o zarın çifdi geliyor, rakibi tam mars edecekken zar gelmesi 1/36 olan zarı atıp çift açık veriyor v.b. v.b. v.b. ) en büyük sıkıntı zarın mantıksız gelmesi bu zarın olasılık hesabı baştan yapılmalı kumarhanelerdeki hileli zar gibi olmamalı ( bu durum ajanları zan altında bırakıyor- ajanlar istediği zarı atıyor gibilerinden hurafeler dolaşıyor-)

MrMod

MrMod resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.May.2009 Per 22:41:32sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Zar hileli olsa bile, o hileli zarın kime güleceği nerden bilinebilir :) %50 şans var o, güzel gelen zar ya sana güler yada rakibine.

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.May.2009 Per 22:58:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·MrMod· :
Zar hileli olsa bile, o hileli zarın kime güleceği nerden bilinebilir :) %50 şans var o, güzel gelen zar ya sana güler yada rakibine.

Bu aydınlatıcı bilgin için sana çok müteşekkiriz MrMod.

xBerkeCCx

xBerkeCCx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Haz.2009 Sal 13:54:06sohbet oyun linki
Bunster :

** Tavladada okeyde olduğu gibi sandeleye oturmadan başlama koyunabilir daha rahat olmazmı?

Bence olmaz..Çünkü üyenin biri tavlayı açar ve istediği arkadaşı ile oynamak ister..Bunu gören kurnaz user hemen oturur ve sonradan belki kavga çıkabilir..

Bu önerine katılmıyorum.Ama öbürlerinin gözden geçirlesinde fayda var..

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir