ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
3 Mayıs 2024, Cuma 19:42   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > TV, Medya, Podcast, TikTok-Youtube videolar
forum sohbet oyun basliklari
   ÇÜŞŞŞ!..
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ağu.2009 Pzr 00:59:28      ÇÜŞŞŞ!..sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
Nil Karaibrahimgil; namı diğer "vıddırıvızzık"... Hanımefendi diyemeyeceğim bu şımarık ve küstah kişilik, "Neşet Ertaş ı benim sayemde tanıdılar." demiş... Konu ile ilgili haber ve yorumları aşağıdan takip edebilirsiniz...

NİL KARAİBRAHİMGİL İN SAYEMDE NEŞAT ERTAŞ TANINDI CÜMLESİ YENİ ŞAFAK YAZARI MEHMET ŞEKER İ KIZDIRDI
13.08.2009 08:45:00

İşte Mehmet Şeker in Nil Karaibrahimgil e tepkisini "Çok cahilsin çok... Çok ukalasın çok... Çok şımarıksın çok... Saçmalıyorsan muhakkak sebebi çok... " sözleriyle dile getirdiği yazısı...

MEHMET ŞEKER  / YENİ ŞAFAK

Çok cahilsin çok

Nil diye bir kız var... Tektaşını kendi alıyor, kendi takıyor... Hopluyor, zıplıyor, kendi başına havalara giriyor...

Geçenlerde Neşet Ertaş ı tanımadığını söylemiş de gündemde yer bulmuştu. Olabilir dedik, sesimizi çıkarmadık. Tanımaz tanımaz. Cahillik parayla değil ya.

Lâkin aradan geçen zamanda unutulma korkusu mu yaşadı ne! Tuttu bir lâf daha etti. Bu defa haddini biraz fazla aştı.

“Sayemde Neşet Ertaş tanındı” lâfını sarfedebilmek için, ancak o kadar cahil olmak gerekir.

O cümleyi, mezarından Zeki Müren çıksa gelse, o bile söyleyemez.

Neden? İşte bu yüzden:

Cahildim dünyanın rengine kandım. Hayale aldandım, boşuna yandım. Seni ilelebet benimsin sandım... Ölürüm sevdiğim zehirim sensin... Evvelim sen oldun, ahirim sensin...

Açma zülüflerin yar yar yellere karşı, Senin zülfün benim telim değil mi? Bülbül figan eder güllere karşı, O yâr benim gülüm değil mi?

Ahu gözlerini sevdiğim dilber... Sana bir sözüm var diyemiyorum.

Gönül dağı yağmur yağmur boran olunca, akar can özümden sel gizli gizli. Bir tenhada can cananı bulunca, sinemi yaralar yâr oy yâr oy dil gizli gizli.

Al yanak allanıyor, aman yazması pullanıyor. O yar çıkmış karşımda aman dal gibi sallanıyor.

Seher vakti çaldım yârin kapısını, baktım yârin kapıları sürmeli. Boş bulmadım otağının yapısını, çıka geldi bir gözleri sürmeli.

Aslanım eller eller, kokuyor güller güller. Ne bilsin eller eller, perişan haller...

Hep sen mi ağladın hep sen mi yandın, ben de gülmedim yalan dünyada. Sen beni gönlünce mutlu mu sandın, ömrümü boş yere çalan dünyada?

Aşkın beni del eyledi, yaktı yaktı kül eyledi. El âleme kul eyledi, yâr beni beni beni...

Dane dane benleri var yüzünde, can alıcı bakışları yüzünde. Binbir dat var edasında nazında. Dünyada yârden datlı var m ola, sallanı sallanı gelen yar m ola?

Karanfil suyu neyler, güzel kokuyu neyler? İki baş bir yastıkta, o göz uykuyu neyler?

Kaşların karasına, kurbanım arasına. Ancak sen melhem olun, göynümün yarasına.

İnce belinden yârim, datlı dilinden yârim. Bir hatıra ver bana, zülfün telinden yârim

İki büyük nimetim var, biri anam biri yârim.

Köprüden geçti gelin, saç bağın düştü gelin. Diloy loy halden bilmez diloy loy, söz anlamaz ne fayda. Eğil bir yol öpeyim, gençliğim geçti gelin.

Zülüf dökülmüş yüze aman, kaşlar yakışmış göze aman...

Zahidem kurbanım n olacak halim, gene bir laf duydum kırıldı belim. Gelenden gidenden haber sorarım, Zahidem bu hafta oluyor gelin.

Tatlı dile güler yüze, doyulur mu doyulur mu? Aşkınan bakışan göze, doyulur mu doyulur mu?

Buraya kadar saydıklarımız, Neşet Ertaş ın türkülerinden bazıları. Nilcik bilmese de daha yüzlerce eseri var... O kendi havasında devam ededursun ama bu arada haddini de bilse iyi olur.

“Kendisine beni sormuşlar, Tanımak zorunda değil, gözlerinden öperim demiş. Ne güzel söylemiş, çok tatlı bir adam” buyurmuş.

Çok cahilsin çok... Çok ukalasın çok... Çok şımarıksın çok... Saçmalıyorsan muhakkak sebebi çok... Bir gün sahnede Neşet Usta ile düet de yapmak istersin sen bu kafayla. İşte o gün öper gözlerinden.

PemBeCivCiv

PemBeCivCiv resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ağu.2009 Pzr 01:15:37sohbet oyun linki
BenCede NiL haddini aŞmıŞ zateN niL gibiLerine Sanatcı gözüyLe bakmıyorum ben..

rastgeIe

rastgeIe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ağu.2009 Pzr 01:51:28sohbet oyun linki

biri bişey demesin abi dürüstlük abideleri açığa çıkar

ona bakarsan sende sayemde meşhur oldun hürrem kim diyebilir benimle yaşadığın aşkla gündeme geldin diye

not: aldırış edeceksek bu barış için olsun savaş değil

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ağu.2009 Pzr 03:41:23sohbet oyun linki

Nil Karaibrahimgil`in şarkılarını pek bilmem, kendisini sadece Özgür Kız reklamlarından tanırım denebilir. Ama bir bütünün içinden kıymık alınıp saldırılmasına da karşıyımdır her zaman. Kimsenin küstahlığına bizler karar veremeyiz, vermemeliyiz! Yakışmaz bize...

Neşet Ertaş sayemde tanındı :

Popçu Nil Karaibrahimgil pot rekoru kırma yolunda ilerliyor.

Nil Karaibrahimgil, "Neşet Ertaş ı tanımıyorum" sözleriyle ilgili ikinci açılımını da katıldığı bir televizyon programında "Ne var bunda, Neşet Ertaş beni tanıyor mu acaba? Ki kimse kimseyi tanımak zorunda değil! Ama olay nedeniyle sayemde Neşet Ertaş tanındı. Genç nesilden onu tanımayanlar vardı..."Nil Karaibrahimgil, olayı medyanın büyüttüğünü söyleyerek, "Kendisine beni sormuşlar, Tanımak zorunda değil, gözlerinden öperim" demiş. Ne güzel söylemiş, çok tatlı bir adam" dedi. Karaibrahimgil, ünlü ozanla görüşmek istediğini de sözlerine ekledi: "Ona telefonla ulaşmak istiyorum, henüz yapamadım ama bunu gerçekleştireceğim."(Hürriyet)

Koyu renkli kısmı sadece bir cümle uzattığımızda aslında kötü bir niyeti olmadığı o kadar açık ki Nil`in... Genç nesil ne kadar tanıyor Neşet Ertaş`ı? Tamam, ben tanıyorum/buradaki bazı kişiler tanıyor... Peki ya gençler? Şarkılarını türkülerini dillerinde bazen dolandırsalar da genç nesil tanıyor mu? Tanıyor derseniz bu konuda samimi olduğunuzu düşünmem. Nil Karaibrahimgil vurgusunu gençlere yapmasına rağmen bir gazetecinin kurbanı olmuş. Ne yani asalım mı şimdi garip soyadlı şarkıcımızı?

Bu olay üzerine mektup yazmış Nil Karaibrahimgil, bir de ona bakalım:

`Çok Saygıdeğer Neşet Ertaş, Bugün, yüzümü solgun gören babam sordu: “Neyin var kızım...” “Sorma baba” dedim, “Neşet Ertaş’ı üzmüş olabilirim. Sözlerim yanlış anlaşıldı, o gerçek sanabilir. Kelimeleri sevmiyorum, çok kayganlar...” Babam, “Neşet Ertaş’ı babaannen çok dinlerdi. Çok severdi. Evde bir dolu plakları vardı” dedi.

Son zamanlarda, kendi kendime söylediğim şeyleri herkese aktaramaz oldum. Bu halime şaşırıyorum. Çünkü demek istediğini söyleyebilen biri sanırdım kendimi. En iyisi yazmak yine dedim.

Size sesleniyorum: Her şeyden önce şunu bilmenizi isterim ki, ben, Nil Karaibrahimgil, sizin binlerce gönülle, kuşaklar boyu kurmuş olduğunuz o dostluk bağını, kendi adına kurmaya çalışan bir besteciden fazlası değilim. Hayat yolunda, bir nevi yan yana yürüyen bu iki insanı karşı karşıya getirmeyi üç beş başlık beceremez. Ben, sizin gibi büyük bir âşığın türküleriyle henüz tanışmamış olsam da, o mirasın bir küçük taşıyıcısıyım. Size saygıda kusur etmem söz konusu olamaz. Sizinle ilk karşılaşmam, bir radyo programında oldu. O programın kaydını bugün dinleme fırsatım oldu. Ününüzü tabii ki duyduğumu, fakat türkülerinizi henüz dinleme fırsatım olmadığını söylemişim. Bunun üzerine, “Dinleyelim mi o halde tanışmış olursun” denilince, “Evet çok isterim dinlemeyi” demişim. Kucak açmaktan başka, öğrenmeyi istemekten başka bir şey yapmamışım. Sonra her şey nasıl bu hale geldi bilmiyorum.

İnsan bazen, kelimlere basıp yuvarlanabilir. O “sayemde” kelimesini de, “Vesile olabildiysem ne mutlu”yla değiştirmek isterim.Babaannem Saliha Anıl’ı, ne yazık ki, hiç tanımadım. Şairdi. Şimdi bütün bu olayları, onun bana bir selamı olarak görüyorum. Belki de babaannem, Neşet Ertaş türküleriyle gönlüne girip bakmamı istedi çok uzaklardan. Ne güzel köprüler bunlar, gözleri dolduran. Eminim siz bunlardan pek çoğunu inşa ettiniz. Darısı başıma. Bir kusurum olduysa affola.

Nil´

Medya istediğini istediği gibi yorumlar. Burada bize düşen görev sakin davranmak olmalı. Umarım Neşet Ertaş`ın değerini genç arkadaşlarımız da anlar. `Sayemde´ yerine`vesile oldum´ dese sorun olmayacakmış, anlatım bozukluğu yapmış zaten. Buradan bile anlaşılıyor niyeti... Neyse, konuyu dallandırıp budaklandırmanın bir anlamı yok.

Kolay gelsin.

sanalizasyonfaresi

sanalizasyonfaresi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ağu.2009 Pzr 10:53:54sohbet oyun linki
·HoKKaBaZ· :

Nil Karaibrahimgil`in şarkılarını pek bilmem, kendisini sadece Özgür Kız reklamlarından tanırım denebilir. Ama bir bütünün içinden kıymık alınıp saldırılmasına da karşıyımdır her zaman. Kimsenin küstahlığına bizler karar veremeyiz, vermemeliyiz! Yakışmaz bize...

Neşet Ertaş sayemde tanındı :

Popçu Nil Karaibrahimgil pot rekoru kırma yolunda ilerliyor.

Nil Karaibrahimgil, "Neşet Ertaş ı tanımıyorum" sözleriyle ilgili ikinci açılımını da katıldığı bir televizyon programında "Ne var bunda, Neşet Ertaş beni tanıyor mu acaba? Ki kimse kimseyi tanımak zorunda değil! Ama olay nedeniyle sayemde Neşet Ertaş tanındı. Genç nesilden onu tanımayanlar vardı..."Nil Karaibrahimgil, olayı medyanın büyüttüğünü söyleyerek, "Kendisine beni sormuşlar, Tanımak zorunda değil, gözlerinden öperim" demiş. Ne güzel söylemiş, çok tatlı bir adam" dedi. Karaibrahimgil, ünlü ozanla görüşmek istediğini de sözlerine ekledi: "Ona telefonla ulaşmak istiyorum, henüz yapamadım ama bunu gerçekleştireceğim."(Hürriyet)

Koyu renkli kısmı sadece bir cümle uzattığımızda aslında kötü bir niyeti olmadığı o kadar açık ki Nil`in... Genç nesil ne kadar tanıyor Neşet Ertaş`ı? Tamam, ben tanıyorum/buradaki bazı kişiler tanıyor... Peki ya gençler? Şarkılarını türkülerini dillerinde bazen dolandırsalar da genç nesil tanıyor mu? Tanıyor derseniz bu konuda samimi olduğunuzu düşünmem. Nil Karaibrahimgil vurgusunu gençlere yapmasına rağmen bir gazetecinin kurbanı olmuş. Ne yani asalım mı şimdi garip soyadlı şarkıcımızı?

Bu olay üzerine mektup yazmış Nil Karaibrahimgil, bir de ona bakalım:

`Çok Saygıdeğer Neşet Ertaş, Bugün, yüzümü solgun gören babam sordu: “Neyin var kızım...” “Sorma baba” dedim, “Neşet Ertaş’ı üzmüş olabilirim. Sözlerim yanlış anlaşıldı, o gerçek sanabilir. Kelimeleri sevmiyorum, çok kayganlar...” Babam, “Neşet Ertaş’ı babaannen çok dinlerdi. Çok severdi. Evde bir dolu plakları vardı” dedi.

Son zamanlarda, kendi kendime söylediğim şeyleri herkese aktaramaz oldum. Bu halime şaşırıyorum. Çünkü demek istediğini söyleyebilen biri sanırdım kendimi. En iyisi yazmak yine dedim.

Size sesleniyorum: Her şeyden önce şunu bilmenizi isterim ki, ben, Nil Karaibrahimgil, sizin binlerce gönülle, kuşaklar boyu kurmuş olduğunuz o dostluk bağını, kendi adına kurmaya çalışan bir besteciden fazlası değilim. Hayat yolunda, bir nevi yan yana yürüyen bu iki insanı karşı karşıya getirmeyi üç beş başlık beceremez. Ben, sizin gibi büyük bir âşığın türküleriyle henüz tanışmamış olsam da, o mirasın bir küçük taşıyıcısıyım. Size saygıda kusur etmem söz konusu olamaz. Sizinle ilk karşılaşmam, bir radyo programında oldu. O programın kaydını bugün dinleme fırsatım oldu. Ününüzü tabii ki duyduğumu, fakat türkülerinizi henüz dinleme fırsatım olmadığını söylemişim. Bunun üzerine, “Dinleyelim mi o halde tanışmış olursun” denilince, “Evet çok isterim dinlemeyi” demişim. Kucak açmaktan başka, öğrenmeyi istemekten başka bir şey yapmamışım. Sonra her şey nasıl bu hale geldi bilmiyorum.

İnsan bazen, kelimlere basıp yuvarlanabilir. O “sayemde” kelimesini de, “Vesile olabildiysem ne mutlu”yla değiştirmek isterim.Babaannem Saliha Anıl’ı, ne yazık ki, hiç tanımadım. Şairdi. Şimdi bütün bu olayları, onun bana bir selamı olarak görüyorum. Belki de babaannem, Neşet Ertaş türküleriyle gönlüne girip bakmamı istedi çok uzaklardan. Ne güzel köprüler bunlar, gözleri dolduran. Eminim siz bunlardan pek çoğunu inşa ettiniz. Darısı başıma. Bir kusurum olduysa affola.

Nil´

Medya istediğini istediği gibi yorumlar. Burada bize düşen görev sakin davranmak olmalı. Umarım Neşet Ertaş`ın değerini genç arkadaşlarımız da anlar. `Sayemde´ yerine`vesile oldum´ dese sorun olmayacakmış, anlatım bozukluğu yapmış zaten. Buradan bile anlaşılıyor niyeti... Neyse, konuyu dallandırıp budaklandırmanın bir anlamı yok.

Kolay gelsin.

BecquereI

BecquereI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ağu.2009 Pzr 13:23:34sohbet oyun linki

ÇÜŞŞŞ!... Diye Başlıyan Bir Editör"den Neler Beklenirki.:)

Bir Tarafı Yüceltirken, Diğer Tarafı Yeren Bir Editör. :)

Harbi Bu Arada "Neşet Ertaşı" Bende Tanımam. Ama Babası "Muharrem Ertaş" Samimi Bir Dostumdu..

LaserStar

LaserStar resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ağu.2009 Pzr 13:38:40sohbet oyun linki
Asla iş başında alkol kullanmam.Sizlere de tavsiyemdir

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ağu.2009 Pzr 17:23:13sohbet oyun linki

Okkabıs; Nil Karaibrahimgil cahil! Yazdığı mektup ajitasyon içerikli kompozisyon, ilk öğretim 5. sınıf türkçe ders değeri "pekiyi". Neşet Ertaş tanımak için tüm biyografisini bilmek gerekmiyor. Mutlaka bir iki eseri kulaklara aşinalık etmiştir ve ismen bilinir.

Pökerel; Sana burdan yazacak birşeyim yok, 200 metre mesafe ile atış alanımın içindesin bence sen bu konulara hiç girme. 

LaserSail; Alkol bünyeye zarar ve ayrıca ramazan geldi bu bahane ile tamamen bırakmanı tavsiye ederim.

LaserStar

LaserStar resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ağu.2009 Pzr 18:44:51sohbet oyun linki

Sağol düşündüğün için.

istemi1016

istemi1016 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Oca.2010 Cmt 12:22:04sohbet oyun linki
Neşet Ertaş benim özentim ilham kaynağım.Ekolüm yani.İcrasının takipçisiyim.Biliyorumki Neşet ertaşı benim dedelerim bile tanır.Ama nil karaibrahimgil! ? 
     Bir şey söylerdim de yineden anladınız siz onu
CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir