ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
6 Mayıs 2024, Pazartesi 10:17   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Önemli Bilgiler
forum sohbet oyun basliklari
   Bordo Bereliler
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

istemi1016

istemi1016 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ara.2009 Cmt 13:01:34      Bordo Berelilersohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

1998 Nisan ayında Hain PKK`nın önemli kişilerinden Şemdin Sakıkı,Irakın derinliklerindeki Dohuktan çok başarılı bir operasyonla ele geçirip TÜRKİYE`ye getirmişlerdir.Operasyon 2 adet Black Hawk helikopterleriyle yapılmıştır.BU operasyon Bordo Berelilerin ne kadar bir elit birlik olduğunu göstermiştir.
- Bordo bereliler ve kullandıkları çok özel bir silah hakkında
ÖZELLİKLERİ
1-Subay ve Astsubaylardan oluşuyor.
2-üç-üçbuçuk yıl eğitim alıyorlar.
3-Gönüllülük esasına göre seçiliyorlarr.
4-Yurt içinde 72 haftalık temel nitelikli kursları var.
5-Daha sonra ihtisas alanına göre 10-52 hafta arasında değişen yurt içi ve yurt dışı ihtisas eğitimleri var.

A- YURT İÇİ TEMEL KURSLARI
-Muharebe temel eğitimi
-Göğüs göğüse muharebe
-Uzak mesafeli keşif devriye
-Sızma
-teşhis ve tanıma
-Hayatı idame
-kaçma kurtulma
-Hedef atrifi,Ateş tanzimi
-Psikolojik Harekat
-Tahrip
-Paraşüt
-Kurbağa adam
-Gayri nizami savaş
-Özel harekat türleri.konularında eğitilirler.

B-İHTİSAS KURSLARI
-yer ekip komutanlığı
-tahrip teknikleri.mayın ve bubi tuzakları
-İlk yardım
-Cerrahi müdahale teknikleri
-Mühimmat imha
-Hafif ve ağır silah uzmanlığı
-İstihbarat uzmanlığı
-Muhabere kursları
-psikolojik harekat kursları

C-YURT DIŞI KURSLARI
-Ranger
-Hava İndirme
-Sivil İşler
-Halkla İlişkiler
-Hayatı İdame
-Psikolojik harekat

Tümü iyi paraşütçüdür.Çeşitli yabancı dilleri iyi bilirler.

"ONLAR İSİMSİZ KAHRAMANDIRLAR"

bordobereli8be9.jpg

Bordo Berelilerin Görevleri : Düşman hatlarının arkasına sızmak, istihbarat toplamak, uçak ve topçu için hedef tarif etmek, taktik ve akın pusular uygulamak, düşmanın stretejik hedeflerini imha etmek, düşman işgalinde kalmış bölgelerde direniş harekatını başlatmak ve sürdürülmesini sağlamak.

Bordo Bereli Nasıl Olunur? Kimler Bordo Bereli Olabilir?

Öncelikle özel kuvvetler mensuplarının, Subay-Astsubay lar arasından seçildiklerini hatırlatalım (fakat yakın zamanda Uz.çvş’ larında özel kuvvetlere alınacağıda gündemdeydi).

Özel Kuvvetlerde görev yapabilmenin ilk koşulu gönüllü olmaktır. Gönüllü personelde temiz bir geçmiş, çalışkanlık, istek, güç koşullarda görev yapabilme yeteneği ve fiziki yeterlilik gibi özellikler aranır.

Tam teşekküllü bir hastaneden : Komando olabilir, paraşütle atlayabilir, kurbağa adam olabilir raporunu getiren gönüllü, mülakat ve birtakım testlere tabi olur. Gerekli şartlara uygun personel, yaklaşık 1,5 yıllık temel eğitim alır.

Bordo Berelilerde Temel Eğitim : Komando özel harekatı, paraşüt, kurba adam, güç koşullarda hayatı idame kurslarından oluşur. Bu kursların hepsinde atış ve fizik yetenek esas alınır.

Eğitim sırasında personelin, fiziki ve p***olojik dayanma gücü zorlanır, personel özel kuvvetrlerden atılmak istenir ve değim yerindeyse kapıdan atılan personel bacadan girmeye çalışır. Bu eğitimlerin ardından, yaklaşık bir yıl sürecek ihtisas, bir yıllıkta yabancı dil kursu verilir. Personel bütün bu eğitimlerde başarılı olabilirse, Özel Kuvvetler bünyesine kabul edilir ve Bordo Bere takma onurunu elde eder.

Özel Kuvvet Birlikleri, aldıkları özel eğitim sayesinde uçağın, tankın ve topun yetersiz kaldığı dağlık arazi koşullarında düşmanla, kedinin fareyle oynadığı gibi oynayabilir onlara büyük zahiyatlar verdirebilirler. Bu son derece seçkin, son derece özel askerlerin her biri isimsiz birer kahramanlardır. Türk Özel Kuvvetler Komutanlığı, alanında Dünyanın en seçkin birliklerinden biri, tartışmasız en tecrübeli olanıdır.

Dünya Barışı’ nın sağlanmasında ve daha iyi ve daha adil bir dünya düzeni için onlara daha çok iş düşecektir.

Brut571

Brut571 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Nis.2010 Cmt 03:15:29sohbet oyun linki
Canım benim copy paste yapmışsın ama yaptığın yerde yanlışlıklar var.. Şemdik sakık barzani karakoluna kendisi gidip teslim oldu bunu kendi kitaplarından ve TC kaynaklarından rahatlıkla bulabilirsin. Ayrıca uzman çavuşlarda vardır bordo berelilerde ama en yüksek rütbeli yüzbaşıdır. Ayrıca silahları M4A1  genellikle. Keskin nişancı tüfeği ise kanastır..

BIood

BIood resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Eki.2010 Pzr 23:29:36sohbet oyun linki
Bordo Bereli bir, üst teğmen tanıdım.. Allah kimseye o psikolojiyi nasip etmesin,

MawiBereli

MawiBereli resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Eki.2010 Pzt 16:59:57sohbet oyun linki

PıskoloJı feLan coksede NamLarı yeter :))

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir