ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

5 Mayıs 2024, Pazar 14:15   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   Fatiha Süresinin İlk Ayeti
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

R--O-M-E-O

R--O-M-E-O resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Eki.2010 Pzt 21:55:26      Fatiha Süresinin İlk Ayetisohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
Arkadaşlar bu başlıgı arkadaşın birinin bildiği bir yanlış bilgiden dolayı açma gereği duydum. Kendisi fatiha süresinin elham" ile başladıgını iddaa etti ve ben ona fatiha süresi "
Bismillāhirrahmānirrahīm ile başlar dediğimde, Dini bilgime ve müslümanlığıma laf etti. Umarım bu başlıktan sonra yanlış bildiğini anlar. Bilmemek ayıp değil hatta bana göre öğrenmemekte ayıp değil :) ama yanlış bildiği halde dogru biliyorum demek ayıp
Fatiha süresini Vikipediadan inceleyiniz. Lütfen tıklayınız
Ordada gördüğünüz gibi ilk ayet Bismillahirrahmanirrahimdir. Kuranın ilk süresi fatihadır ve ilk harfli ELİF`tir

MrLion

MrLion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Eki.2010 Pzt 22:52:02sohbet oyun linki

Aslında bu LİNK daha açık ve anlaşılır olabilir Ufuk  

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Eki.2010 Çar 11:21:51sohbet oyun linki

Merhaba,

Öncelikle kimsenin din bilgisini sorgulamak için değil bu yorumum bunu belirtmek isterim. Ama mezhepler konusunda biz Türkler´in biraz bilgi eksikliği sorunu var diye düşünüyorum.

Biz Türkler hanefi mezhebine tabii olduğumuzdan bizim için Besmele Fatiha`ya dahil değildir. İmam Şafii`ye göre Fatiha`nın ilk ayetidir. İmam Malik`e göre ise Neml Sûresi`nden bir cüzdür.

Umarım bu bilgiler işimize yarar.

Sağlıcakla kalın.

Besmele kime göre ayettir? :
]Besmelenin Fatiha’dan olup olmadığı tartışması mezhep imamları arasında ihtilafa yol açmıştır. Bu konuda öncelikle şunu bilmeliyiz ki, ihtilaflı rivayetler prensip olarak Kur’an metnine dâhil edilemezler. İhtilaflar ancak otorite olarak kabul edilmiş şahsiyetlerin, Kur’an ve Sünnet ekseninde ortaya çıkardığı düşünce zenginliğidir. Bu noktada Hanefi imamlarına göre Besmele Fatiha’ya dâhil değildir. İmam Şafii’ye göre Fatiha’nın ilk ayeti Besmele’dir. İmam Malik’e göre Besmele Neml Sûresi’nden bir cüzdür ve teberrüken tüm sûrelerin başında yer almaktadır.

Kaynak: https://kuranihayat.com/content/fatiha-s%C3%BBresi-ve-besmele-yasemin-islamo%C4%9Flu

xxxGOKERxxx

xxxGOKERxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Kas.2010 Cmt 01:22:19sohbet oyun linki

Selamın Aleyküm Ben de bir kaç birşey ilave ediyim yararlı olur inşallah

"Ey iman edenler; Aminu "B"illahi..." Yani, "Ey iman edenler, "B" harfinin taşıdığı anlam kapsamında iman edin Allâh`a......."

Ne demek bu?

Şu demek: Yalnızca Allâh isimlerinin işaret ettiği mânâlardan oluşan âlemler içinde sizin de hakikatiniz, varlığınız - vücudunuz Allâh adıyla işaret edilenin Esmâ`sından meydana gelmiştir. Rabbiniz, hakikatiniz olan bu Esmâ`dır. Dolayısıyla hem derûnunuzda hem de karşınızda Allâh Esmâ`sının açığa çıkışından başka bir şey yoktur. Bu Hakikate ters düşen bir şekilde, var gördüklerinizi, Allâh dûnunda bağımsız - ayrı bir varlık (tanrı) gibi düşünüp kabul ederek şirk koşanlardan olmayın. Bunu yapmanın getirisi dünyada ve sonsuz geleceğinizde yanmaktan başka bir şey değildir.

Ama çoğunluğun bunu kavrayacak akılla (Esmâ bileşimi olarak) açığa çıkmadığını da gene şöyle belirtiyor Kur`ân Bakara Sûresi (2) 8. Âyetinde:

"İnsanlardan bir kısmı "B" harfinin işaret ettiği anlam kapsamında Allâh`a ve sonsuz geleceğimize iman ettik derler... Ama onlar "B" işareti kapsamında iman etmiş müminler değillerdir."

İşte bu sebepledir ki, "B" harfinin işaret ettiği muazzam anlamın "gizli şirk" diye geçiştirilen bir şekilde örtülmesi; bu konuya hiç önem verilmemesi, sonuçta "Gökte tanrı yerde Ben" anlayışını yerleştirmiş ve bugünkü noktaya gelinmiştir

Oysa...

Şirk anlayışının geçersizliği daha ilk âyet (sûre) olan "Besmele"de "B" harfiyle anlatılmaktadır. Kur`ân yorumcularının pek çoğunun yetişme şartlanmaları gereği örttüğü bu anlam, Hz. Âli tarafından açıklanmıştır 1400 küsur yıl önce ilk defa.

Şahı Velâyet Hz. Âli, Kurân`daki, o gün için "sır" kabul edilen bu gerçeğe şöyle işaret etmiştir:

"Kurân`ın sırrı Fâtiha`da; Fâtiha`nın sırrı B-ismillah`ta; B-ismillah`ın sırrı da "B" harfindedir. Ben, (Arapçadaki yazılışı itibarıyla) "B"nin altındaki NOKTA`yım!"

Hz. Âli`nin işaret ettiği bu gerçeklik, Kurân`ın okunmaya başlanılan ilk âyeti olan "B-ismillah"ın başındaki "B" harfinde, daha sonra da pek çok yerinde bir uyarı işareti anlamına gelmektedir.

"B"ismillahirrahmânirrahıym, başlı başına bir sûre hükmündedir bize göre

Bizâtihi Kurân`ın ve yeryüzünde yaşamış en muhteşem beşer olan Muhammed Mustafa (aleyhisselâm)`ın açıklamalarını temel alan, "ALLÂH" adıyla işaret edilmiş Mutlak Hakikat`in gösterdiği hedef kavranılmadan, Kurân`ın anlaşılması mümkün değildir.

İnsan, kendi hakikatini tanımalı, kavramalı, yaşamını buna göre değerlendirerek, "Hakikatinden" kaynaklanan "kuvveleri" değerlendirerek "cennet" yaşamını kazanmalıdır; "Rabbi" elvermişse! Rabbine yönelmek ise dışa değil; kişinin kendi hakikatindekine yönelmesi diye anlaşılmalıdır ki, salâtın ikamesi yani namaz da bunun yaşanmasıdır içe dönük bir şekilde.

bir işe başlarken "B"ismillahirrahmânirrahıym demenin anlamı , bu işi ben Rahman ve Rahim olan Allah namına yapıyorum, ona izafeten bu işe başlıyorum demektir ,yani aslında o işi orda yapan seyreden meydana getiren yaşayan yine kendisi ama siz kendinizi aradan çeker var saydığınız vehmi benliğinizi ortadan kaldırırsanız bunu idrak eder farkeder yaşarsınız ve okunulan Fatihada o zaman yerini bulmuş olur ,kendi kelamını yine kendisi okuyan O olur

Not : Foruma paylaştığım konular dikkatli bir şekilde okunursa tüm bu konular rahatlıkla anlaşılıcaktır Lütfen onları önce okuyun

Selametle

romantizma

romantizma resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Ara.2010 Çar 14:18:24sohbet oyun linki
Bu hayatta herşey Bismillahirrahmanirrahim ile başlar Ufukcum. Herşeyin başı besmeledir. O neye dayanarak sana böyle bir şey söylemiş ki? Bir işe bir eyleme başlarken bile besmele çek ki hayırlı olsun dıye buyurmuşlardır. Güzel bir konuya deyinmişsin bunu herkez bilmeli. Araç kullanmaya başlarken bile Bismillahirrahmanirrahim demiyormuyuz? Besmele herşeyin başıdır.

R--O-M-E-O

R--O-M-E-O resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Ara.2010 Çar 14:42:54sohbet oyun linki

Yukarıda Kuran-ı Kerim`in ilk sayfası bulunmaktadır. İlk sayfada fatiha süresi bulunmaktadır. Kırmızı yuvarlak şeklindeki yerde ayet sayısı belirtilir.١٢٣٤٥٦٧٨٩ 1`den 9`a kadar arapça rakamlardır bunlar ve besmelenin yanında 1 (١) bir yazar. Ama hemen yan sayfadaki Bakara süresinde de besmele vardır onun yanında 1 yazmaz. elif lam mim`in yanında 1 yazar. Yani içerisinde Besmele geçen her sürenin ilk ayeti besmele değildir.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir