ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

11 Mayıs 2024, Cumartesi 08:06   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > Merak Edilenler
forum sohbet oyun basliklari
   Şans Varmıdır ?
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

arwenqueen

arwenqueen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Nis.2006 Pzr 04:47:19      Şans Varmıdır ?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Sans var midir?

Profesör Richard, Wiseman Üniversitesi,Hertfordshire...

Neden bazi insanlar inanilmaz derecedesansliyken, digerleri hak ettikleri olanaklara asla sahip olamazlar? Bir psikolog, yaniti buldugunu söylüyor."10 yil önce, sansi arastirmaya basladim. Neden bazi insanlarin hep dogru zamanda dogru yerde oldugunu, digerlerinin ise sürekli olarak sanssizliklarla bogustugunu merak ediyordum. Ulusal gazetelere ilan vererek kendilerini her zaman sansli yada sanssiz hisseden insanlarin benimle temasa geçmelerini rica ettim. Yüzlerce sira disi erkek ve kadin, arastirmam için gönüllü oldu. Yillar boyunca, onlarla söylesiler yaptim; yasamlarini gözlemledim ve deneylere katilmalarini sagladim. Sonuçlar gösteriyor ki insanlar, neden sansli ya da sanssiz olduklarini tam olarak bilemeseler de düsünceleri ve davranislari, bu durumu büyük ölçüde açikliyor. Bir sans ya da bir firsat gibi görünen durumlari düsünelim. Sansli insanlarin bu tür firsatlarla sürekli karsilasmalarina karsilik, sanssiz insanlar bunlarla hiç karsilasmazlar. Bu durumun, insanlarin söz konusu firsatlari fark etme yetenekleri arasindaki farkliliklardan mi kaynaklandigini bulmak için basit bir deney yaptim. Hem sansli, hem de sanssiz insanlara bir gazete verdim ve onlardan gazeteyi iyice inceleyip içinde ne kadar fotograf oldugunu bana söylemelerini istedim. Gazetenin ortalarinda bir yere, üzerinde su not yazili olan büyük bir mesaj yerlestirdim: "Deney görevlisine bunu gördügünüzü söyleyin; 250 dolar kazanin." Bu mesaj, sayfanin yarisini kapliyordu ve yüksekligi 5 cm in üzerinde olan bir fontla yazilmisti. Herkesin yüzünü sabit bakislarla süzüyordum. Sanssiz insanlar, bunu fark edemezlerken, sansli insanlar hemen fark ettiler. Sanssiz insanlar, genel olarak sansli insanlardan daha gergindirler. Bu endiseli ruh hali, beklenmeyeni fark etme yeteneklerine zarar verir. Sonuç olarak, firsatlari kaçirirlar; çünkü baska bir seyi aramaya asiri odaklanmislardir. Partilere, mükemmel eslerini bulma düsüncesiyle giderler; bu yüzden de iyi arkadaslar edinme firsatlarini kaçirirlar. Belli is ilanlarini bulmaya kararli bir biçimde gazeteleri incelerler ve diger is olanaklarini kaçirirlar. Sansli insanlar, daha rahat ve açiktirlar. Dolayisiyla,yalnizca aradiklarini degil, orada ne oldugunu da görürler. Arastirmam, sonuç olarak sunu gösterdi: Sansli insanlar, dört ilke sayesinde sanslarini yaratirlar. Sans firsatlarini yaratma ve fark etme konusunda beceriklidirler;sezgilerini dinleyerek sansli kararlar verebilirler; olumlu beklentiler sayesinde dogru çikan tahminlerde bulunurlar ve sanssizligi sansa dönüstüren esnek bir yaklasim benimserler. Çalismanin sonuna dogru, bu ilkelerin, sansi yaratmada kullanilip kullanilamayacagini merak ettim. Bir grup gönüllüden, bir ay boyunca, sansli bir insan gibi düsünüp davranmaya yardimci olacak egzersizler yapmasini istedim. Çarpici Sonuçlar Bu egzersizler, sans firsatlarini fark etmeleri, sezgilerini dinlemeleri, sansli olmayi ummalari ve sanssizliga karsi daha esnek olmalarinda onlara yardimci oldu. Gönüllüler, bir ay sonra döndü ve neler oldugunu anlattilar. Sonuçlar, çarpiciydi: Bu insanlarin % 80 i, artik daha mutluydu; yasaminda daha çok tatmin oluyordu ve belki de en önemlisi, daha sansliydi. Sonuç olarak, asla akla gelmeyecek "sans faktörü"nü bulmustum...

Asagida, Profesör Wiseman in sansli olmak için önerdigi dört temel ipucu bulunuyor:

• Içsel sezgilerinizi dinleyin; normalde dogru çikarlar.
  • Yeni deneyimlere ve normal rutininizi bozmaya açik olun.
  • Her gün birkaç dakikanizi iyi giden seyleri hatirlayarak geçirin.
  • Önemli bir toplanti ya da telefon görüsmesi öncesinde kendinizi sansli olarak hayal edin.
  • Sans, çogu zaman, dogru çikan bir tahmindir. 

XinfectedMushroomX

XinfectedMushroomX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Nis.2006 Cmt 06:33:25sohbet oyun linki

İyimser insan, her felakette bir fırsat, kötümser insan da her fırsatta bir felaket görür.<çin atasözü>

Şans,hazırlıkla fırsatın karşılaştığı köşebaşıdır <rus özdeyişi>

Atalar gayet açık belirtmişler zaten,Prof. Richard böyle bi araştırmaya girmesinin hiç gereği yokmuş yada Wiseman Üniversite yönetiminin Rich o diilde,hani şu sana ayırdığımız ödenek var ya,o nereye gitti sorusuna cevap vermek için bknz. yarım sayfa gazete ilanı masrafı+...vb. bi dünya şeye masraf yaptım diye bişeyler göstermeye çalışmasının ürünü olabilir hani türk olsa kesin böyle bi mewzu dicemde...

mutlu kalın...

MEDDUSA

MEDDUSA resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.May.2006 Sal 15:44:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

öncelikle tşkler arwenqueen

bence güzel bi konuya deginmişsin

herşey beynimizde bitiyor

ii sohbetler arkadaşlar

jakamen82

jakamen82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.May.2006 Sal 23:20:46sohbet oyun linki
BENCE SANSIN PEŞİNDEN BİZ DEGIL SANS BIZIM PEŞİMİZDEN GELSIN MUTLULUK GIBI BIZ ONU BULAMIYORUZ AMA O BIZI BULUYO

llPoloGaragell

llPoloGaragell resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2006 Pzr 14:36:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Bence şans diye bişey yoktur;herşey yazgıdır!!!

EyluldeGellll

EyluldeGellll resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2006 Pzr 15:11:28sohbet oyun linki

Ne şans, ne yazgı,.Son noktadaki adlandırmadır, şans.Bize göre olumlu ise şanlıyım; olumsuz işe şanssızım deriz.

Mutlak bir şans kavramı olamaz yani.Eşit koşullardaki herhangi bir realite sana göre şanssızlık; ama bana göre şans olabilir yane, bilmiyorum...

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir