ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
5 Mayıs 2024, Pazar 01:16   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar
forum sohbet oyun basliklari
   Eskiden Daha mı Güzeldi Acaba?
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

MrMod

MrMod resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Oca.2013 Per 16:07:07      Eskiden Daha mı Güzeldi Acaba?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

İnternette gezerken CC`nin abilerinden ozhur`un beğendiği bir karikatürü sizlerle paylaşmak istedim. Bu güzel karikatürü görmeme yardımcı olan Ozhur`a teşekkürler :)

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2013 Cum 12:18:25sohbet oyun linki

Aynen öyle işte... Teknolojinin gelişmesinin iyi yanları olduğu gibi kötü yanlarının da olduğu su götürmez bir gerçektir. Her ne kadar bizler bilgisayar başında değerli zamanımızı harcıyor olsak da yetişkin bireyler olarak, özellikle ilköğretimde okuyan kardeş/yeğen ve tanıdıklarımızın bilgisayar başında uzunca zaman geçirmesini lütfen engelleyelim. Hatta mümkünse hesap makinesi kullanmasını dahi engelleyelim. Zira bu tür teknolojik gelişmeler insanın hayal gücünü zayıflatır, dahası onun yerine hayal eder. Çeşitli bilgisayar oyunları oynayan çocukların çoğunda bir anlatım bozukluğu sorunu gözükmesi de bundandır. Kendilerini ifade edemezler kolay kolay. Çünkü bu tür oyunlarda onların yerine düşünebilen oyun karakterleri vardır. Çocuklarınızın hayallerini bilgisayara kaptırmayın. Onlara dünya klasiklerinden alın, ve her hafta bir kitap bitirmesini isteyin onlardan. Ne anladığını da bir makale biçiminde kağıda dökmesini isteyin. Bu ilgili bireyin hayal gücünü geliştirmesinde etkili bir yöntem olacaktır.

Bu tür bir soruna sahip olan özel ders verdiğim öğrencilerden biri vardı. Ne zaman ders anlatmaya başlasam oflayıp pofluyordu. Hatta bir keresinde "Boşuna kendini yorma. Dinlemiyorum seni. İstediğin kadar anlat. Sen gideceksin, ve ben bilgisayarı açıp oyun oynayacağım. Aklım bilgisayarda benim... Boşuna kendini yoruyorsun." gibi laflar etmişti bana. Öncelikle ders günü bilgisayarda oynamasını kesinle yasakladım ailesi ile görüşerek. Fakat çocuk hala oflamaya poflamaya devam ediyordu ders esnasında. Derslerin ona işkenceye dönüştüğü çok açıktı. Kendime anlatıyorum sanıyordum artık. Aynı cümleleri öğrencinin kulağına defalarca söyleyerek dersleri bitirir olmuştum. Adeta öğretmen değil de papağandım artık. Her nasılsa sınavdan yüksek not aldı. :) Fırsat bu fırsat ailesine öğrencinin bilgisayar kullanmasını tamamen yasaklanması gerektiğini bildirdim. Her hafta bir kitap alınmasını tembihledim. Bu aralar baktığımda öğrencinin az çok hayal gücünü tekrar kazandığını diyebilirim. Siz siz olun yetişkin olmayan yakınlarınızı bilgisayardan uzak tutun. Varsın bilgisayar dersi zayıf gelsin. Ayrıca, derslerden aldığı notları ölçüt de yapmayın. Eğer kitap okuyorsa o çocuk, geleceği parlak biridir o. O çocuğa kendi hayal dünyasını kendisinin yaratmasına izin verin.

Hokkabaz

GhostWhisperer

GhostWhisperer resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Oca.2013 Cum 17:45:23sohbet oyun linki

Bu konuyu çok güzel kaleme almışsın. Tabi şu var biz çocuklara asla bilgisayarı ya da teknolojik diğer araçları yasaklamıyoruz, ama çevremden biliyorum çocuklar abartıya kaçıyorlar, abartıya kaçan çocukların ebeveynleri kesinlikle uyarılmalı. Televizyon ve internet , ki çocuklar artık televizyon değil internet düşkünü, çocukları kitaptan alıkoyuyor, bazen çocuklara soruyorum hangisini tercih edersiniz onlar hazır olana yöneliyorlar. Bir şeyi okumayı değil seyretmeyi ya da grup halinde değil de bireysel çalışmay tercih ediyorlar. Çocuk zihniyetine kızamayız, renkli olanlar her zaman daha caziptir onlar için ; ama kitapları renklendirelim,  onların kaçtıkları şeyleri cazip hale getirirsek bir nebze soruna çözüm olabilir.Çocuk kitabı yazarlarına ve basım-yayıncılarına  büyük sorumluluk düşüyor, biz büyüklere de yönlendirici olma sorumluluğu..

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir