ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
4 Mayıs 2024, Cumartesi 20:27   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Sanat ve Felsefe
forum sohbet oyun basliklari
   Empati
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2013 Sal 23:11:49      Empatisohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Empati

Bir Hikaye... :
Adamın biri artık karısının eskisi kadar iyi duymadığından korkuyormuş, ve karısının işitme cihazına ihtiyaç duyduğunu düşünüyormuş. Bu durumu konuşmak için aile doktoruna danışmış. Doktor adamın karısının ne kadar duyduğunu anlayabilmesi için basit bir yöntem önermiş. “Yapacağın şey şu: Karından 40 adım ileride dur, ve normal bir konuşma tonuyla bir şeyler söyle; eğer duymazsa 30 adım ilerisinde aynı şeyi tekrarla; duymazsa sonra da 20 adım… Cevap alana kadar aynı şeyi tekrarla.”

O akşam karısı mutfakta akşam yemeğini hazırlarken adam işlemi uygulamaya koymuş. 40 adım uzaklıktan karısına normal bir konuşma tonuyla seslenmiş:

<!-- “Hayatım bu akşam yemekte ne var?” Cevap yok.

Mutfağa biraz yaklaşmış. Mesafeyi 30 adıma indirmiş, ve soruyu tekrarlamış:

<!-- “Hayatım bu akşam yemekte ne var?” Yine cevap yok.

Mutfağa biraz daha yaklaşmış. Mesafe 20 adım, ve tekrar sormuş:

<!-- “Hayatım bu akşam yemekte ne var?” Hala cevap yok.

Adam mutfağın kapısına gelmiş. Artık mesafe iyice azalmış, ve soruyu tekrarlamış:

<!-- “Hayatım bu akşam yemekte ne var?” Yine cevap alamamış.

Bu sefer karısına iyice yaklaşmış, ve aynı soruyu tekrar sormuş:

<!-- “Hayatım bu akşam yemekte ne var?”

<!-- “Hayatım beşinci kez söylüyorum: Tavuuuuuuk.”

İnsan kelimesinin karşılığı belki de bencil olmaktır. En azından ben öyle düşünüyorum. En masum isteklerimizde bile bencil olabiliyoruz farkında olmadan. Misal; bu dünyadan kaybettiğimiz insanların arkasından ağlamamız bile yine bizim bencilliğimizin bir eseri. Onu bir daha göremeyecek ya da duyamayacak olduğumuz için üzülüyoruz. Oysa bu görme ve duyma eylemlerini yapan yine bizleriz. Yine kendi isteklerimiz varolmadığı için üzülüyoruz sanki...

Bazen de günlük yaşamda hırslarımızın etkisine kapılıp her şeyin bizim etrafımızda dönmesini istiyoruz. O olsun, bu olsun, şu da olsun... Fakat bizim bencilliğimiz, başkalarının özgürlüğünü kısıtlayacak. Bu bağlamda bir başkası bencil olduğu zaman buna sessiz kalabilir miyiz?

ChatCity içerisinde de benzer sorunlar yaşamıyor değiliz. Herkes kendince haklı... Fakat herkes sorunu başkalarında ararsa, çözümü nasıl bulacağız?

Hokkabaz

gleamof

gleamof resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Şub.2013 Çar 00:33:39sohbet oyun linki
cc de haklı olmayanlar da var Hokkabaz ne zaman huzurlu ve güvenli olacak bu site yıllardır aynı döngü içinde devam ediyor empati kuramıyorum bazıları için isyanım var şu an....

MrMod

MrMod resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Şub.2013 Çar 08:31:38sohbet oyun linki

ChatCity gerçek hayatın bir simülasyonudur, yaşadığımız gerçek hayat sizce tamamen huzur ve güven dolumu?

Sonuçta CC`de botlarla sohbet etmiyorsunuz, şu an foruma düşünce yazarken bile gerçek bir kişinin yazdığını her zaman göz önünde tutunuz

gleamof

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Şub.2013 Çar 09:48:52sohbet oyun linki
·MrMod· :

ChatCity gerçek hayatın bir simülasyonudur, yaşadığımız gerçek hayat sizce tamamen huzur ve güven dolumu?

Sonuçta CC`de botlarla sohbet etmiyorsunuz, şu an foruma düşünce yazarken bile gerçek bir kişinin yazdığını her zaman göz önünde tutunuz

YAŞADIĞIM GERÇEK HAYAT BENİM İÇİN YETERİ KADAR HUZUR VE GÜVEN DOLU. BEN GERÇEK BİR KİŞİ OLDUĞUMU BİLİYORUM SİZ BUNLARI ANLAMAYANLARA ANLATIN. ŞİKAYETLER LAF KALABALIĞIYLA GEÇİŞTİRİLECEKSE AJANLIKTA HİKAYE....... BİR YETERSİZLİK SÖZ KONUSU....... 

MrMod

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Şub.2013 Çar 09:56:33sohbet oyun linki

Şikayetleriniz çok değerli merak etmeyin :) laf kalabalığı ile geçiştirilen bir durum yok, editör olarak (ajan değil) ilgilendiğim forum bölümündeki bir yazıya sadece düşünce paylaşımıdır.

gleamof

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Şub.2013 Çar 10:19:24sohbet oyun linki
 bende genel düşüncemi paylaştım sadece (editör olduğunuzu biliyorum) bazı durumlarda empati kurulamıyor işte...

MrMod

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Şub.2013 Çar 10:21:47sohbet oyun linki
Başlığın örneğini göstermiş olduk

gleamof

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Şub.2013 Çar 10:40:10sohbet oyun linki
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir