ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

16 Mayıs 2024, Perşembe 09:15   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   Evlilik-Can Dündar..
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Jisell

Jisell resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Haz.2006 Cum 04:35:17      Evlilik-Can Dündar..sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
EVLİLİK..

Evlilik, inanmadigim halde içerisinde 17 seneyi bitirdigim
bir kurum  benim için..

17 senede (abartmiyorum) 40 çift arkadasimin son verdigi kurum ayni  zamanda da...
Evliligimin bu kadar uzun sürmesinin gizi belkide kuruma
inanmamaktan geçiyor.
Evliligi toplumun dayattigi sekilde yasamamaktan...
Nedir bu dayatmalar?
Erkegin muhakkak kadindan yasça büyük olmasi, egitim seviyesinin  erkegin lehine yada en azindan esit olmasi bunlarin sadece ikisi...
Olmaz, yürümez diyor toplum... Erkek yasça büyük olmali ki, kadina  "hot" dediginde oturmali kadin...
Yada yumusatiyorlar; efendim kadin erkekten önce çöktügü için (hani  dogum felan) küçük olmaliymis yasi...
Egitimde de böyle.. Kadinin çok okumusu bilmis olurmus, evde kalmakmis layiki....

ESiM BENDEN 2 YAS BÜYÜK; ne "hot" dememe gerek kaldi 17 senede, ne de benden önce çöktü...
Yillar içinde ben yaslandikça o gençlesti, "oo Can bey
kapmisiniz  çitiri" esprilerine muhattap dahi oldum.
ESiM 3 ÜNiVERSiTE BiTiRDi; ben bi taneyi 9 senede bitirdim..

Ne o bana bilmislik tasladi, ne ben ona ezik baktim...
Kulaga gelen müzik tekse de, onu olusturan notalar farklidir der  Halil Cibran...
Bunu unutmadik biz. Ben konusurken o dinledi, Ben dinlerken o konustu 17 sene.
O öfkeliyken ben, ben öfkeliyken o "haklisin bitanem..." dedik,öfke bitip firtina duruldugunda "ama bi de böyle düsün" de dedik  fikrimizi savunurken.
Farkli insanlar olarak görmedik birbirimizi, ayni amaç için savasan  neferlerdik bu hayatta... Asla bilmedik ne kadar para kazandigimizi, ortak cüzdanimizdan  gerektigi kadar aldik..
Ne kadar çalarsa çalsin masanin üstünde telefon, kim bu saatte  arayan karsi cins diye sorgulamadik da ama...
Sevginin en büyük dostuydu bizim için "güven"... Ve güvenin ardina  saklanmis bir "saygi" vardi daima...
Ne kavgalar, ne badireler atlattik 17 senede...
Eee ülkeler neler gördü, biz çekirdek aile mi sütliman
yasayacaktik...

Öyle bir girdik ki birbirimize, ben ilk kez odamin disinda yattim bi  gece, misafir odasinda...
Gece yarisi kapi açildi, esim "ne yapiyosun burda?"
diye sordu kapinin esiginden,
"uyuyorum" dedim buz gibi bi sesle...
Gitti, gelmesi 1 dakikasini almisti elinde yastikla... "kay
yana"  dedi daracik yatakta.
"ne yapiyosun?" dedigimde "benim yerim senin yanin, sen gelmezsen  ben gelirim" dedi...
Anladim ki o gece, en uzun kavgamiz yat saatine kadar
sürecek... Ve bence dogrusu da bu...
Özen gösterdik o günden sonra, evin her yerinde kavga ettik,yatak  odamiz haric..
Kirsak da zaman zaman kalplerimizi, asla kin tutmadik
birbirimize... Toplum kurallariyla oynasaydik bu oyunu belki de 41 inci
çift  olacaktik o listede..

Ama oyunun kurallarini biz koyduk... Nede olsa bizim
oyunumuzdu,  oynanan...
Evlilik; hesapsiz içine dalinmasi gereken bir oyun bence...
Topluma kulaklarini tikayarak hemde... Ne benim, ne de bizim sözlerimizle...
Sadece gönlünüzden geçtigince...

Dedigi gibi Ataol Behramoglu nun;
"...Yasadiklarimdan ögrendigim bir sey var: Yasadin mi büyük yasayacaksin, irmaklara, göge, bütün evrene karisircasina.
Çünkü  ömür dedigimiz sey, hayata sunulmus bir armagandir.
Ve hayat, sunulmus bir armagandir insana..."
CAN DÜNDAR

alesta83

alesta83 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eyl.2006 Pzt 20:41:13sohbet oyun linki
Ünlü sosyolog Ayfer Monolog arastirdi...
Evlilik "SAKIZ"a benzer. Çignemesini bilirsen iyi ve faydali...
Çignemesini bilmezsen can sikici ve sinir bozucudur. Neden baska birseye degil de sakiza benzer?
1.. Çünkü sakiz ne kadar faydali ve eglenceli olursa olsun gerekli degildir. Çignemesen de olur.
2.. Sakiz ilk zamanlar agiza ferahlik verir hos olur ama zamanla çürür ve tadi acilasir.
3. Çürüyen sakiz yapiskandir. Bulastigi yerden temizlemek, ondan kurtulmak çok zor,bazen imkansizdir.
4. Sakizin agizda biraktigi tadi sadece çigneyen bilir. Tatli mi yoksa aci mi oldugunu baska kimse bilemez.Onlar sadece senin sakiz çignedigini bilirler o kadar.
5. Sakiz çene kemiklerini güçlendirir. Evlilik de öyle...Sürekli tartisma ve bagrisma zamanla çiftlerin güçlü birer çene kemigine sahip olmasini saglar.
6. Sakiz çignerken baska birsey yiyemezsin yoksa sakiz bozulur...
7. Sakizin kagidini açip fikra veya fali okudugunuzda çok eglendirir gulersiniz. Ama bu çok kisa sürer.Evllilikteki balayina benzer.
8. Çam sakizi ya da hakiki damla sakizlari vardir. Kolay kolay çürümezler çignendigi sürece zevk verirler. Iste bu da ask evliligi denen olaydir.
9. Sakiz; sigarayi birakmak ve abur-cubur yememek için tercih edilir.
10 . Sakiz çigneme olayinin gerçeklesmesi için ezmek ve çignemek gerekir.
Evlilikte de kim disliyse o ezer. Sakiz tokluk hissi verir. Karnin aç olsa da kendini tok hissedersin.

EVLİLİK Mİ ? HAAAAAYIIIIIIIRR

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Ara.2006 Cum 14:15:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
evlilik

Almitra sözü aldı ve sordu:

- Peki Üstad; evlilik nedir?

Cevap şöyle geldi:

- Siz birliktelik için doğmuşsunuz. Ölüm meleğinin beyaz kanatları sizi ayırana kadar ayrılmayacaksınız. Allah ın sessiz tanıklığında bile beraber olacaksınız. Ama birlikteliğinizde mesafeler bırakın; bırakın ki, cennetin rüzgârları aranızda dansedebilsin...

Birbirinizi sevin ama, aşk tutsaklığı istemeyin..

Bırakın, aşk, ruhunuzun kıyılarına vuran dalgalar gibi olsun...

Birbirinizin bardağını doldurun ama aynı bardaktan içmeyin; ekmeğinizden verin birbirinize ama aynı somundan ısırmayın...

Birlikte şarky söyleyin; lâkin birbirinizi yalnız bırakmayı da bilin. Sazın telleri de yalnızdır ve armoni içinde aynı melodiyi seslendirir...

Birbirinize kalbinizi verin ama karşılıklı kilitleyip saklamak için değil!

Sadece hayatın eli o kalbi saklar!

Birlikte durun, ama yapışmayın; tapınakların sütunları da bitişik değildir!..

Ve meşe ile çınar birbirlerinin gölgesinde büyümezler

alıntıı

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir