ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

16 Mayıs 2024, Perşembe 11:46   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Sanat ve Felsefe
forum sohbet oyun basliklari
   -Halil Cibran-
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Jisell

Jisell resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Haz.2006 Sal 15:13:44      -Halil Cibran-sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

20. yüzyılın ikinci yarısında Lübnanlı Halil Cibran Batı dünyasının en çok sözünü ettiği Yakın Doğulu bir şair ,sanatçı ve düşünür.

Halil Cibran
blank.png
(1883 - 1931)Halil Cibran

1883 yılında Bechari de doğdu. Oniki yaşında iken ailesi ile birlikte Amerika ya göç etti. İlk orta ve lise öğrenimini Boston da tamamladı. Daha sonra ısrarı üzerine ailesince Beyrut taki El Hikmet Medresesi ne gönderildi. Yüksek öğrenimini burada bitiren Cibran, 1902 de bir daha dönmemecesine ayrıldı anayurdundan.

1902-1908 yılları arasında resim yaparak geçimini sağladı. 1908 de Paris e gitti; güzel sanatlar akademisi ne yazıldı. Üç yıl süreyle çağının en büyük heykeltraşı Auguste Rodin den ders aldı. 1911 de yeniden Amerika ya döndü. 1918 de ilk kitabı "The Madman-Deli" yayınlandı. 1923 de "The Prophet-Ermiş" basıldı. Bu kitabıyla adı bütün dünyaya yayıldı. "Jesus, The Son of Man-İnsanın Oğlu İsa" ve "The Earth Gods-Yeryüzü Tanrıları" adlı kitaplarıyla bu başarısını pekiştirdi.

1931 yılında New York daki küçük bir çatı katında yoksulluktan ve birbiri ardına gelen hastalıklardan kurtulamayarak öldüğünde 48 yaşındaydı.

Halil Cibran dan deyişler

Şafağa ancak gecenin yolunu izleyerek ulaşılabilir.

Suskunluğu gevezeden hoşgörüyü hoşgörüsüzden ve kibarlığı kaba olandan öğrendim.Ne garip ki tüm bu öğretmenlerime karşı nankörüm..

Gariptir ki, kimi zevklerin tutkusudur,acılarımızın bir kısmını oluşturan..

Yaşam kalbini okuyacak bir şarkıcı bulamazsa,
aklını konusacak bir filozof yaratır..

Zihnimiz bir süngerdir,yüreğimizse bir nehir.
Çoğumuzun akmak yerine,sünger gibi emmeyi seçmesi ne garip!

Eger kış "Baharı yüreğimde saklıyorum"deseydi, ona kim inanırdı?

Öğretilerin çoğu pencere camı gibidir.Arkasındaki gerçeği görürsün,ama cam seni gerçekten ayırır.

Haydi seninle saklambaç oynayalım.Yüreğime saklanırsan eğer,seni bulmak zor olmaz.Ancak kendi kabuğununardına gizlenirsen,seni bulmaya çalışmak
bir işe yaramaz.

Yürüyenlerle birlikte yürümeyi yeğlerim,durup yürüyenlerin geçişini seyretmek değil.

Özel ve ayrımcı olmayalım.Unutmayalım ki, şairin aklı da,akrebin kuyruğu da gururla aynı yeryüzünden yükselir.

Evim der ki, "Beni bırakma,çünkü burada senin geçmişin yaşıyor."Yolum der ki, " Gel ve beni izle,
çünkü ben senin geleceğinim."Ve ben hem eve, hem de yola derim ki,"Benim ne geçmişim,ne de geleceğim var.
Eger kalırsam,kalışımda bir ayrılış vardır;gidersem,
ayrılışımda bir kalış.Yalnızca sevgi ve ölüm
her şeyi değiştirebilir."

Daha dün, yaşam küresi içinde uyumsuzca titreşen bir kırıntı olduğumu düşünürdüm.Şimdi biliyorum ki,
ben kürenin ta kendisiyim,ve uyumlu kırıntılar halinde
tüm yaşam içimde devinmekte.

Adlandıramadığın nimetleri özlediğinde,ve nedenini bilmeden kederlendiğinde,işte o zaman büyüyen her şeyle beraber büyüyecek, ve üst benliğine uzanacaksın.

Sözler zamansızdır.Onları zamansızlıklarını bilerek
söylemeli ya da yazmalısın.

Şiir bir düşüncenin ifadesi değildir.O, kanayan bir yaradan veya gülümseyen bir ağızdan yükselen bir şarkıdır.

Kişinin hayal gücüyle,düşlerinin gerçeklesmesi arasındaki mesafe,yalnızca onun yoğun isteğiyle aşılabilir.

Karşindakinin gerçeği sana açıkladıklarında değil,
açıklayamadıklarındadır.Bu yüzden onu anlamak istiyorsan,söylediklerine değil,söylemediklerine kulak ver.

Yalnızlığım, insanlar geveze hatalarımı övüp,sessiz erdemlerimi eleştirmeye başladığında doğdu.

Bir gerçek her zaman bilinmek,ama ara sıra söylenmek içindir.

İçimdeki yaşamın sesi,senin içindeki yaşamın
kulağına ulaşamaz.Yine de kendimizi yalnız
hissetmemek için konuşalım.

Sözcüklerin dalgası hep üstümüzde olsa da,
derinliklerimiz daima dinginliğini korur.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir