ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
27 Nisan 2024, Cumartesi 18:44   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Spor > Genel Spor Muhabbeti
forum sohbet oyun basliklari
   Türk Milli Takımımız.
 <<12 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

0RFE

0RFE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eki.2006 Pzt 19:28:15sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

"LUGANO CAN DAN ÜSTÜN DEĞİL"
Beşiktaş ın milli futbolcusu Gökhan Zan, Lugano ya baktığım zaman Can Arat tan ne farkı olduğunu çok merak ediyorum. Can ı Fenerbahçe de gördük, Lugano nun Can dan hiçbir üstünlüğü yok" dedi..

Gökhan Zan, Futbol Federasyonu nun TamSaha Dergisi nin ekim ayı sayısında yer alan röportajında, Avrupa dan bir teklif gelmesi halinde gurur duyacağını belirterek, Ben Beşiktaş ın sözleşmeli futbolcusuyum ve takımımın geleceğini düşünürüm. Bu forma altında Gökhan Zan oldum ve Beşiktaş ın terbiyesini kazanmış bir futbolcuyum, ancak böyle bir teklif gelirse de gurur duymamak mümkün değil. Bu onuru hem kendim yaşamak hem de Beşiktaş a yaşatmak büyük bir mutluluk olur. İleride böyle bir hedefim var ve inşallah gerçekleşir. Mutlaka bir Avrupa kulübünde oynamak istiyorum, ama bu sıradan değil, büyük bir kulüp olmalı. Bunun için de devamlı oynamam, Milli Takım da yer almam, kulübümle uluslararası maçlarda kendimi göstermem gerekiyor. Bu istikrarı sağlamak için çok çalışıyorum. dedi.

Bu sezon golcü kimliği ile ön plana çıktığının hatırlatılması üzerine Gökhan, Futbolcunun bazı şeyleri koklaması ve hissetmesi, sürekli oyunun içinde kalması gerekiyor. Eğer bunları yapabilirseniz bazı şeyler kendiliğinden geliyor. Ben de attığım goller sırasında durmam gereken yerleri hissettim ve doğru tercihler yaptım. Bu sezonki hedefim takımıma 7-8 golle ofansif anlamda da katkı yapabilmek diye konuştu.

- PROTESTOLARA GÖĞÜS GERMELİYİZ -
Beşiktaş ta zaman zaman taraftarlarla futbolcular arasında olumsuz elektriklenmeler olduğunun belirtilmesi, Youla, Çağdaş ve Tümer örneklerinin verilmesi üzerine Gökhan Zan, Bir kere taraftarla futbolcu arasında problem yok. Giden oyuncuların kendi tercihleridir. Taraftar tepki gösterebilir, ama sen profesyonelsin ve işine bakmalısın. Tüm eleştirilere ve protestolara hazır olmalısın. Üstelik bu eleştirileri olumluya çevirmek de bizim elimizde. Büyük takımın büyük futbolcusu olmak istiyorsan her türlü yükü kaldırmalı ve her olumsuzluğa göğüs germelisin. Ben Beşiktaş taraftarına laf ettirmem. Türkiye nin en büyük taraftarı Beşiktaş taraftarıdır. Bunu başka takımların taraftarı olan arkadaşlarım da söylüyor. Bu tip tepkiler normaldir. Biz de bazen hakeme veya takım arkadaşımıza tepki gösteriyoruz. Taraftar da strese girebilir. Bize her zaman destek çıktılar ve bu desteği sürdürmelerini istiyorum. dedi.

- YARIŞTAN KOPMADIK -
Gökhan, lige kötü bir başlangıç yapmalarıyla ilgili bir soruya, Kadromuz çok iyi. Sadece yeni bir kadro olduğumuz için uyum problemini tam anlamıyla çözemedik. Bireysel olarak baktığımızda çok iyi futbolcularımız var. Bu bireysel yetenekleri takım oyununa katkı sağlar hale getirdiğimiz zaman çok iyi noktalara geleceğimize inanıyorum. Çünkü artık kredimiz de tükendi. Yakalayacağımız bir galibiyet serisiyle şampiyonluk yarışında varolduğumuzu göstereceğiz yanıtını verdi.

Yeni transferler Delgado ve Ricardinho ya da değinen Gökhan, Delgado buraya adeta bir Türk gibi geldi. O kadar rahattı. Her şeyden önce müthiş bir insan ve futbolculuğu da tartışılmaz. Henüz çok genç ve iki sezon sonra Avrupa nın büyük kulüplerine gidebilir. Çünkü o kapasitede bir futbolcu. Aynı şekilde Ricardinho yu da çok beğeniyorum. Zaten kendisini Brezilya Milli Takımı gibi çok üst noktada kanıtlamış bir futbolcu. Bir futbolcu eğer Brezilya Milli Takımı nda oynuyorsa kalitesi yüksek olduğu için o kadroda yer alıyordur. İkisinin de Beşiktaş a büyük katkı sağlayacağından eminim. diye konuştu.

- LUGANO NUN CAN DAN ÜSTÜNLÜĞÜ YOK -
Yabancı transferler konusundaki, Galatasaray ve Fenerbahçe nin defans göbeği yabancılardan oluşuyor. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsun? Milli Takım daki partnerin Can Arat kulüp takımında artık yedek kalıyor sorusuna Gökhan, Lugano ya baktığım zaman Can Arat tan ne farkı olduğunu çok merak ediyorum. Can ı Fenerbahçe de gördük, çok iyi bir performans yakalamıştı. Keza Milli Takım da da öyle. Üstelik henüz 21 yaşında ve kendini sürekli geliştiren bir futbolcu. Lugano nun Can dan hiçbir üstünlüğü yok. Eğer Can oynasaydı hem Fenerbahçe hem de Milli Takım o bölge için 10 yılı garanti altına alabilirdi. Ama tabii sonuçta bu kulüp yönetimlerinin vereceği bir karar. yanıtını verdi.

Gökhan Zan, son olarak kendisine İtalyan futbolcu Cannavoro yu örnek aldığını sözlerine ekledi.

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Eki.2006 Sal 22:26:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

HAKAN ŞÜKÜR GERGİNLİĞİ !..
Macaristan ile oynayacağımız 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, "Kazanmaktan başka bir amacımız yok" dedi.. Toplantıda Hakan Şükür hakkında sorulan bir soru ise ortamın gerilmesine neden oldu..

Polat Renaissance Otel de basın toplantısı yapan Fatih Terim, Türkiye nin bu maçta favori olmak zorunda olduğunu vurgulayarak, Favori olmak zorundayız, o konumdayız, kazanmaktan başka da bir amacımız yok dedi.

Macaristan maçını seyircili oynayacaklarını hatırlatan Terim, Macaristan maçının seyircili olması bize iyi gelecektir. Çünkü Malta maçında seyircisiz ortamı yaşayan arkadaşlarımız bunun çok sağlıklı olmadığını biliyor. Kolay geçmeyecek ama Türkiye kazanacak güçtedir. Seyirci bizim için çok önemli bir faktör. Türk takımlarının yanında seyirci olduğu zaman mükemmel bir avantaj oluyor diye konuştu.

Macaristan ın eski günlerini arayan bir ülke olduğunu kaydeden Terim, şöyle devam etti:
Norveç Macaristan ı yendi ama şans onların yanındaydı. Macaristan eski günlerini arayıp, bulmak, eski Macar ekolüne kavuşmak istiyor. İlk maçı kaybettiler, ancak hiçbir zaman kolay olmayacak. Moldova ile seyircisiz oynayacağız. Moldova yı Yunanistan son 15 dakikada ölü topla açabildi. O ana kadar sahanın iyisi Moldova ydı. Norveç kendi evinde 78-79. dakikadan sonra çözebildi. Bizim de Moldova ile yaptığımız maçlar çok kolay geçmemiştir. Kayıp yaşamadan cezamızı bitirmek istiyoruz.

-HAKAN ŞÜKÜR SORUSU ORTAMI GERDİ-
Basın toplantısında bir gazetecinin Hakan Şükür ile ilgili sorusu gerginlik yarattı.
Toplantıda bir gazetecinin, Hakan Şükür şu anda hep eleştirilen bir forvet. Hakan ı formsuz döneminde seçerken neyi göz önünde bulundurdunuz? Milli takıma girmesi için Ersen in daha ne yapması gerekiyor? şeklindeki sorusuna tepki gösteren Terim, Çok enteresan, siz nereden bu tarz soru sorma hakkını kendinizde buluyorsunuz? Çok kibar değil sorunuz. Ben de senin tarzında cevap vereyim. Milli takım hocasına öyle soru sorulmaz. Amigo gibi soru sorma hakkına sahip misiniz? dedi.

Terim, bu soruyu şöyle yanıtladı:
Adnan Polat ın Hakan için Milli takımda oynar, oynamaz dediğini duymadım. Ayrıca Adnan Polat teknik bir adam değil, Adnan Polat ın ne dediği sizi ilgilendirir, beni ilgilendirmez. Alacağım oyuncular da beni ilgilendirir, siz sahada gördükten sonra, ancak eleştirme hakkına sahipsiniz. Hakan Şükür size cevap verebilecektir, ben avukatı değilim. Hakan Şükür ün kariyeri size o cevabı vermeli. Ben milli takımda Hakan ı hiç formsuz görmedim. İnandığım için alıyorum. Size kalırsam hiç almamam lazım.
Ersen e gelince. Ersen i ben Çek Cumhuriyeti ve Azerbaycan maçlarında aldım. Orada yazılanlarla burada söylenenler arasında çok fark var. Bunu da yapan sizsiniz. Ersen de bizim geniş havuzumuzda vardır. Hakan benim tarafımdan inanılan bir adamdır. Formsuz olduğunu düşünmüyorum, gol atmadığı zaman Hakan çok şey yaptığı için herkes ondan gol beklediğinden eleştiriliyor. Hakan Şükür, Avrupa da hiç kimsenin atmadığı golleri atmış. Ersen devam etsin, gol atmaya, iyi oynamaya. Daha önceki bir toplantıda (Bugüne kadar ben seçtim bundan sonra bazı oyuncular kendilerini bize seçtirecekler) dedim. Nihat ı, Fatih i almasam, niye almadın diye eleştireceksiniz.

Fatih Terim, kalede bir sıkıntı yaşanmayacağını belirterek, Bursaspor maçında Volkan ı çok formda gördüm. Yediği gol dışında çıkardığı toplar her kalecinin çıkaracağı toplar değil. Ayrıca Ankaragücü nde Serkan, Bursaspor da Ömer gibi kalecilerimiz var, kalede sorun olmaz dedi.

- LİGDEKİ KÖTÜ FUTBOLDAN ÜRKMÜYORUM -
Fatih Terim, ligde oynanan kötü futbolun kendisini endişelendirmediğini ifade ederek, Liglerdeki kötü futboldan ürkmüyorum. Çok değişik oynayacağımızdan, iyi oynayacağımızdan eminim dedi.

Sakat olan oyuncular, formsuz olanlar ve oynamayan oyuncular bulunduğunu kaydeden Terim, şunları söyledi:
Milli takımın havası başkadır. Bahane üretmeksizin her türlü dezavantaja rağmen kazanmayı başarmalıyız. Futbolcular ligdeki kötü sonuçları unutup, milli takıma kolay adapte olacaklardır. Ben de isterim herkes buraya neşeli gelsin, şen gelsin ama hayat hep böyle istediğiniz gibi olmuyor. Bazen sıkıntılı oluyor. O sıkıntıları da gidermek bizlerin görevi.

-"25 MARADONA SEÇSEK YİNE ELEŞTİRİLİRİZ"-
Kadro seçiminiz eleştiriliyor. Lig lideri Vestel Manisaspor dan hiç oyuncu almadınız? Ersun Yanal Milli takımda oyuncularımı görmek isterdim ama Fatih Terim e saygı duyuyorum dedi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? şeklindeki soruya, Ben kulüp antrenörlüğü yaptığımda Avrupa şampiyonu olmuş takımımdan bile kimi alıp, kimi almadıkları tamamen milli takım hocalarına aittir demişimdir. O saygı içinde olur. Başka bir şey de beklemiyorum dedi.

Her oyuncuyu takip ettiklerini vurgulayan Terim, şöyle devam etti:
Kimin uluslararası seviyede olup olmadığını da biz karar veririz. Tecrübemiz buna müsait. Milli takım hocaları Türkiye de hep eleştirilir, hele ben olursam. 25 tane Maradona seçsek yine eleştiriliriz. Egolarımızı bir tarafa bırakmak zorundayız. O yüzden tartışmaya açık olan bu konuda sizinle tartışmayacağım. Bu kadar enternasyonal tecrübesi fazla olan bir insana bu ülke milli takımı teslim etmiş, birkaç tane arkadaşımız bunu beğenmedi diye onlara cevap vereceğiz. O zaman onları kaale almak olur. 30 senedir tanırım, konuşmalarına da yazılarına da bakın. Mesele burada liderden kimseyi alıp almamam değil, mesele başka bir şey de ben o tuzaklara düşmediğim için çok mutlu değil o arkadaşlarımız.

- TARTIŞMALAR TÜRK FUTBOLUNU BİR YERE GÖTÜRMEZ -
Milli Takım a 1990 da başladığında bu sorulara muhatap olduğunu kaydeden Terim, 21. yüzyılda hala Ahmet niye var, Mehmet niye yok deniyor. Bu Türk futbolunu bir yere götürmez dedi.

Bir daha böyle sorulara cevap vermeyeceğini dile getiren Terim, Her dakika bunu sormanın Türk Milli Takımı na ne faydası var. Bir dahaki sefere ne böyle bir soruya ne cevap veririm, ne de kabul ederim. Seçimimiz budur ama geniş bir oyuncu havuzumuz vardır. Bir sıkıntımız da yok. Olsa da bahane üretmeyiz. Bizim gözümüzden hiçbir şey kaçmaz diye konuştu.

- GÖKDENİZ İN CEZASINI BU ÜLKE VERMİŞTİR -
Fatih Terim, Trabzonsporlu Gökdeniz i form durumu iyi olduğu için tekrar milli takıma aldığını söyledi.

Gökdeniz gibi yetenekli bir genci kazanma yoluna gittiğini dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, Gökdeniz in cezasını bu ülke vermiştir. Aynı suçtan iki ceza benim kitabımda yok. Yetenekli bir genci kazanmaya gidiyorum. Eğer bir ceremesi varsa ben onu çekiyorum. Bunu benim önüme temcit pilavı gibi getirenler bir kendilerine baksınlar dedi.

- İLK 11 DE OYNAYANLARI TERCİH EDECEĞİZ -
Terim, Macaristan ve Moldova maçlarında, takımlarında oynayan oyuncuları tercih edeceğini söyledi.

Malta maçından sonra Can ın Fenerbahçe de oynamadığını vurgulayan Terim, Bu bizim aleyhimize ama Servet in oynaması da bizim avantajımız. Gökhan Zan ağrısı da olsa özveriyle oynuyor. İbrahim Üzülmez in tecrübesi, devamlı oynaması dikkatimizi çeken bir konu. Sabri, Mehmet Topuz ve Hamit te bir sorunumuz yok. 3 tane alternatifimiz var. Genel olarak oynayan oyuncuları biraz daha tercih edeceğim diye konuştu.

Terim, sorular üzerine, Hakan Balta, Caner, Uğur İnceman gibi oyuncuların geniş kadrolarında bulunduğunu söyledi. Terim, Malik Fathi nin kendisinin Alman milli takımında oynamak istediğini söyledi.

Fatih Terim, milli takıma, cezalı olduğu bu dönemde herkesin destek vermesi gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:
Milli takımın rüzgarı arkasına alması gereken bir dönemde, maşallah yardımlarınızı hiç eksik etmediğiniz için teşekkür ederim. Cuma gününden itibaren bütün oyuncularımız ve ben eleştiri altındayız. Bazı arkadaşların egolarını tatmin etmedik diye. Kötü zamanımızda bu çocuklara destek olmamız lazım. Okları biraz daha yumuşatırsanız, onlara en büyük faydamız böyle olur. Milli takım ilk idmanını yapmış hala münakaşa devam ediyor. Bunu dinleyecek bir teknik heyet olsa zamanında vardı. Muhakkak herkesi dinlemek kaale almak bizim görevimiz ama bu saatten sonra bunu dinleyemeyiz. Zaman zaman medyaya sert tepki veriyor olabilirim. 35 senedir bu işin içindeyim, 35 senidir bazı arkadaşlarımın değişmediğini görüyorum. Bunlar soru olarak burada bana geliyorsa ben de etten kemikten insanım. Belki ben de dozu kaçırmış olabilirim.

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Eki.2006 Cum 19:04:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

MACARİSTAN I TANIYALIM..
A Milli Takımımızın 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu 2. maçında Cumartesi gecesi karşılaşacağı Macaristan ın tarihi başarılarla dolu. Maçlarını efsane oyuncuları Ferenc Puskas ın adının verildiği statta oynayan Macarlar ın antrenörü ise Peter Bozsik..
Federasyon başkanı: Istvan Kisteleki
Antrenör: Peter Bozsik
Federasyonun kuruluşu: 1901
FIFA ya katılımı: 1906
UEFA ya katılımı: 1954
Stadyumu: Ferenc Puskas Stadium (35817)

2006 Dünya Kupası eleme gurubunu 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 4 yenilgiyle tamamlayan Macarlar, 14 puan topladı ve 15 puanlı Bulgaristan’ın ardında dördüncü oldu. Grubu 24’er puanla tamamlayan Hırvatistan ve İsveç turnuvaya katılmaya hak kazandı. Macarlar gruptaki 2 beraberliğini de iç sahada, Bulgaristan (1-1) ve Hırvatistan (0-0) karşısında elde etti.

Macaristan’ın Avrupa şampiyonları tarihindeki en önemli başarıları 1964 yılında elde ettikleri üçüncülük ve 1972’de gelen dördüncülük. Macaristan düzenlenen son sekiz Avrupa Şampiyonası finallerine katılamadı. Macarlar bugüne kadar düzenlenen tüm Avrupa Şampiyonası elemelerine katıldılar ve 91 müsabakaya çıktılar. Bu maçlardaki karneleri;
O G M B A Y
91 37 33 21 155 121
Tarihlerinin en farklı galibiyetini 19 Ekim 1975 tarihinde Lüksemburg karşısında 8-1’lik skorla elde ettiler. Bu karşılaşmada Tibor Nyilaski 5 gol kaydetti.

.::Macar efsanesi Puskas::.
Macar futbolu deyince akıllara gelen ilk isim ise Ferenc Puskas. 2 Nisan 1927’de Budapeşte’de dünyaya gelen Puskas futbol tarihçilerine göre gelmiş geçmiş en önemli oyuncular arasında. Muhteşem kullandığı sol ayağı, bazılarına göre dünyanın en etkili şutlarının çıkış noktası olarak gösterilir. 84 kez giydiği milli formayla kaydettiği 83 gol de kendisini tarih sayfalarına yazdırmaya yeter. 1950’lerin ‘Altın Takımı’ olarak gösterilen Macaristan’a kaptanlık yapan Puscas, Real Madrid’te de Alfredo Di Stéfano ile muhteşem bir ikili oluşturmuştu.

1950’lerin ‘Muhteşem Macarlar’ının da en önemli hücum silahı olan Puscas, ülkesine sayısız sevinç yaşattı. Puskas döneminde Macar milli takımı tarihinin en önemli periyodunu yaşadı. 1950-1956 yılları arasında Puskas’la çıktıkları 51 maçta 43 galibiyet alan Macarlar, 7 kez de berabere kaldılar. Puskas Macarlara dünyanın en uzun yenilmezlik serisi olan ve hala kırılamayan rekorlar arasında bulunan 32 maçlık periyodu yaşattı. Puskas 1952 yılında Helsinki’de altın madalya kazanan olimpiyat milli takımının formasını da giydi. 1954 Dünya Kupası’nın en önemli favorileri arasında gösterilen Macaristan kupaya 4 yıllık yenilmezlik süreciyle geldi. Bu zaman zarfında İngiltere karşısında 6-3 ve 7-1 gibi tarihi zaferler de elde edildi. Grup maçlarının sonuncusunda Batı Almanya’yı 8-3 geçen Macarlar Puskas’ı sakatlığa kurban verdi. Yoluna kaptanları olmadan devam eden ‘Muhteşem Macarlar’, sakatlıktan kurtulan Puskas’la finalde Almanlara 3-2 kaybettiler.

2001 yılında Macar milli takımının maçlarını yaptığı ulusal stadyumun adı onun anısına değiştirildi. Macar Futbol Federasyonu 2003 Kasım ayında kendisini son 50 yılın en iyi Macar futbolcusu seçti.

.::Peter Bozsik kimdir?::.
Babası Jozsef Bozsik ‘Muhteşem Macarlar’ın en önemli oyuncuları arasındaydı. Peter Bozsik ise babası gibi üst kalite bir oyuncu değildi. 2006 yılında Alman Lothar Matthaus’un yerine milli takımın başına getirilen Bozsik daha önce Vasas SC ve Zalaegerszegi Te kulüplerini çalıştırdı. Kariyerindeki en önemli başarıyı 2002 Ağustos’ta Şampiyonlar Ligi eleme maçında iç sahada Manchester United’i 1-0 yenerek elde etti. Rövanş maçında İngiliz ekibine 5-1 yenilen Zalaegerszegi Te kupaya veda etti.

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eki.2006 Cmt 00:23:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

TERİM DEN BASINA SİTEM !..
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu nda Macaristan ile oynayacağımız maçın çok kritik olduğunu söylerken, "Hedefimiz kayıpsız olarak Moldova maçına gitmek" dedi.. Hakan Şükür ile ilgili eleştiriler için konuşan Terim, basına sitemde bulundu..

Terim, Milli takımın maçın oynanacağı Ferenc Puskas Stadı nda yaptığı son antrenman öncesinde düzenlediği basın toplantısında Macaristan maçından kayıpsız ayrılmaları gerektiğini söylerken, basına da yeterli desteği vermedikleri için sitemde bulundu.

Terim akıllarında sadece Macaristan maçını kazanarak, Moldava maçına kayıpsız çıkma düşüncelerini olduğunu belirterek, "Macaristan ın 4 - 1 kazandığı Bosna Hersek maçını izledim. Kendi sahalarında yenildikleri Norveç maçından çok daha iyi ve kazanmaya yönelmiş bir takım görüntüsü çizdiler. Ancak Macaristan ın burada Norveç e kaybetmesi bizim için dezavantaj oldu. İkinci defa evlerinde yenilmeyi istemeyeceklerdir. Bu sebepten ötürü maç daha kritik bir hale geldi. Bugün Macar gazetelerini okudum. (Biz kendi evimizde çok güçlüyüz. Sizlere çok güveniyoruz) başlıkları vardı. Medya olarak ekiplerine destek oluyorlar. Ancak ülkemizde böyle olmuyor. Rüzgar bize tersine esiyor. Herkes milli maç yokmuş gibi eteğindeki taşları döküyor. Gönlümüz istiyor ki bu çocuklar hakkettiği ilgiyi görsün. Ama medyanın büyük bir bölümü, kamuoyu bu çocuklara gerekli desteği henüz vermiş değil" dedi.

Macaristan maçının ardından Çarşamba günü Moldova ile yine seyircisiz oynayacaklarını hatırlatan milli takımlar teknik direktörü, "Oyuncularımın büyük bir çoğunluğu kampa moralsiz geldi. Ama 3 - 4 gün içinde yardımcılarımız ve sağlık heyetimiz inanılmaz çalışarak, takımın havasını değiştirdiler. Son derece iyi bir duruma geldik. Bir ay önce Malta maçını oynamıştık. Ancak sakatlıklar yüzünden Macaristan önüne farklı bir kadro ile çıkmak durumunda kaldık" diye konuştu.

-BASINA SİTEM-
Fatih Terim, futbolcuların psikolojik durumlarına ilişkin bir soru üzerine, hafta sonunda ve pazartesi günü yapılan maçlardan sonra milli futbolcuların kendi takımlarında aldığı sonuçlarla psikolojik durumları bozuk bir biçimde milli takıma geldiklerini söyledi.

Milli takımın şu anda her zamankinden daha çok desteğe ihtiyaç duyduğunu dile getiren Terim, şöyle konuştu:
Daha sonraki günlerde eleştiriler devam etti. Bugün Macar gazetelerini aldım. (Biz kendi sahamızda çok güçlüyüz. Sizlere güveniyoruz) diye başlık atmışlar. 12 maçın 9 unu dışarıda oynuyoruz. 3 karşılaşmayı da seyircisiz oynuyoruz. Sanki normal maç periyodu izliyor gibiyiz. Bu atmosfer içinde oyuncularımın en büyük desteğinin sizler olduğunu ve rüzgarın da arkadan esmesi gerektiğini ifade etmiştim. Bunları çok samimi duygularla söylemiştim. Ancak böyle olmuyor. İnşallah bunları da aşarız. Ben ve oyuncularım artık böyle birşey beklemiyoruz. Genelleme yaparak söylemiyorum ama herkes sanki milli maç yokmuş gibi eteğindeki taşları döküyor. Gönül isterdi ki bu ülkenin futbolda ihtiyacı olan çocuklara gereken ilgi gösterilsin. En azından eleme maçları boyunca böyle bir rüzgar esmesi gerekiyor. Çarşamba günü yine seyircisiz bir maç yapacağız. Hiç de kolay değil. Onun için böyle bir istekte bulunmuştum. Ancak hepiniz futbolcuların psikolojisinin değiştiğini göreceksiniz. Bu kadar kısa zamanda gerçekleşen bu değişimden dolayı da teknik ekibime teşekkür ediyorum.

Bir gazetecinin, Bu serzenişiniz medya için mi geçerli? sorusuna Terim, Herkes için geçerli. Bunu bir eleştiri değil, bir rica olarak kabul edin. Bu bir tecrübe meselesidir. Benim ortamı tasvirim yanıtını verdi.

- HAKAN, TÜRK FUTBOLUNA DAMGASINI VURMUŞ BİR FUTBOLCU -
Hakan Şükür e yöneltilen eleştirilere anlam veremediğini anlatan Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:
1989 dan beri bir Hakan Şükür dür gidiyor. 12 maç üstüste gol atamadığımız zaman da onun teknik direktörüydüm. O sene 38 gol atmıştı. Birkaç gün o dönem bende kalmıştı. Şimdi amacı anlamış değilim. Hakan, benimle de oturabilir, ilk 18 e de alınmayabilir. Bahsettiğin oyuncu, son 15 senede Türk futbolunda en büyük başarılara ulaşmış, damgasını vurmuş bir futbolcu. Hepimiz eleştireceğiz ama yiğidin hakkını da yiğide vermemiz lazım. Hakan Şükür, Galatarasay ve bizde oynamasın. Bunu yazanların 4 te 3 ü (adamın eli ayağı tutarken neden oynamıyor) diye yazacağından kimsenin şüphesi olmasın. Hakan ve Tümer, benim istediğim gibi oynasın, kim ne isterse söylesin. Mavi boncuk dağıtamayacağım açıkçası.

Vestel Manisaspor dan milli takıma oyuncu çağrılmamasıyla ilgili eleştirilere de yanıt veren deneyimli teknik adam, 18. maçta da Vestel Manisaspor u lider görürüm, ben ve arkadaşlarım bu takımı değerlendirememişsek o hatadır. Ancak şimdi onlar adaydır. Husumet diye yazanlar var. Bu neye girer şimdi. Bu takımın bazı oyuncularını da tanımadıklarına eminim.

-TÜMER İN OYNAMA ŞANSI ÇOK AZ-
Tecrübeli teknik adam, sakatlığı devam eden Tümer Metin in için "Tümer in oynama ihtimali yok gibi" derken, sakatlıkları bulunan Fatih Tekke ve Halil Altıntop un Moldova maçını düşünerek yarın ki maçta riske etmeyebileceği söyledi.

Fatih Terim in Macaristan maçında sahaya süreceği ilk 11 i ise şöyle açıkladı:
Rüştü - Hamit Altıntop, Servet, Gökhan Zan, İbrahim Üzülmez - Sabri, Gökdeniz, Mehmet Aurelio, Arda, Tuncay, Hakan Şükür

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eki.2006 Cmt 14:04:48sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

SİZLERE GÜVENİYORUZ !..
A Milli Takımımız, 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerindeki ikinci sınavına Macaristan deplasmanında çıkıyor.. Sahaya çıkan her ismin kazanmak için elinden geleni yapacağını biliyoruz ve size güveniyoruz.. Haydi Türk

A Milli Takımımız, 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme grubu ikinci maçında Macaristan ile deplasmanda karşılaşıyor.
Ferenç Puşkaş Stadı nda saat 20.45 te başlayacak ve ATV den canlı yayınlanacak maçı Lüksemburglu hakem Alain Hamer yönetecek. Hamer in yardımcılıklarını ise, aynı ülkeden Francis Crelo ve Fransız Eric Castellani yapacak.

MUHTEMEL 11 LER:

MACARİSTAN
Kiraly, Feher, Juhasz, Eger, Vanczak, Dardai, Huszti, Toth, Molnar, Gera, Torghelle

TÜRKİYE
Rüştü, Hamit Altıntop, Servet, Gökhan Zan, İbrahim Üzülmez, Sabri, Gökdeniz, Mehmet Aurelio, Arda, Tuncay, Hakan Şükür

iyem; bu sevinci yaşatın bize..

galata96

galata96 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Eki.2006 Per 08:35:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

HELAL BE HAKAN 3 YILIN ACISINI SÖKE SÖKE ALDIN

4 GOL BE HELAL SANA

Moldova:0 5:TÜRKİYE

ExuLLa

ExuLLa resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Mar.2007 Çar 19:41:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Milliler 1 basamak daha geriledi !

Milli takımımızın Dünya sıralamasındaki düşüşü sürüyor. Ay yıldızlılar, Şubat ta 1 basamak gerileyerek 27. sırada yeraldı. Arjantin ise iki basamak yükseldi ve zirveye yerleşti.

FIFA tarafından her ay düzenli açıklanan milli takımlar dünya sıralamasında Türkiye, geçtiğimiz aya göre 10 puan düştü ve bir basamak gerileyerek 27. sırada yer aldı. A Milli Takımı geçtiğimiz ay 825 puanla 26. sırada yer almıştı. Dünya sıralamasında ayın sürprizi ise Arjantin den geldi. Arjantin Milli Futbol Takımı 81 puan toplayarak 2 basamak birden yükseldi ve ilk kez dünya klasmanında bir numaranın sahibi oldu. Şubat ayında Fransa yla yaptığı hazırlık maçını 1-0 kazanan Arjantin, liderliği İtalya dan devraldı.
2006 Dünya Kupası nın sahibi İtalya, geçtiğimiz ay yaptığı çıkışla Brezilya nın 4,5 yıllık saltanatına son vermişti. İtalya, Şubat ayı içerisinde 30 puan toplamasına rağmen liderliği kaybetmekten kurtulamadı. Sambacıların klasmandaki düşüşü ise sürdü. Geçtiğimiz ay liderliği İtalya ya kaptıran Brezilya, bu ay 17 puan toplamasına rağmen Arjantin in çıkışıyla kendini üçüncü sırada buldu. Dünya klasmanında ilk 3 ün dışında ilk 10 takım arasında ise değişiklik olmadı. Sıralamada, Fransa 4, Almanya 5, İngiltere 6, Hollanda 7, Portekiz 8, Çek Cumhuriyeti 9, İspanya 10, Ukrayna 11, Hırvatistan 12 ve Yunanistan da 13. sıradaki yerlerini korudular.

ExuLLa

ExuLLa resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Nis.2007 Çar 15:26:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Milli Takım ın büyük yükselişi !

Yunanistan ı deplasmanda 4-1 yenen ardından da Norveç le 2-2 berabere kalarak C Gurubu nun zirvesinde yer alan Türkiye A Milli Futbol Takımı, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği tarafından açıklanan milli takımlar dünya klasmanında tam 10 basamak birden yükselerek 17. sıraya tırmandı.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri nde geçtiğimiz ay önce son Avrupa Şampiyonu Yunanistan ı deplasmanda 4-1 yenen ardından da Norveç le 2-2 berabere kalarak C Gurubu nun zirvesinde yer alan milli takım, bu başarısının meyvesini FIFA tarafından açıklanan dünya klasmanında aldı. Geçtiğimiz ay 27. sırada yer alan Türkiye, bu ay içerisinde topladığı 77 puanla puanını 892 ye yükseltip 17. sırada kendine yer buldu. Milli Takım dünya klasmanında en dikkat çekici çıkışlardan birisini yaptı.

Milli Takımın Euro 2008 Elemeleri ndeki rakiplerinden Yunanistan, iki basamaklık düşüşle 15. sıraya geriledi. FIFA tarafından her ay düzenli açıklanan milli takımlar dünya klasmanı Nisan ayı değerlendirmesinde Türkiye nin C Gurubu ndaki rakiplerinden Norveç, altı basamaklık düşüşle 49. sırada yer bulurken, tam 11 basamak birden yükselen Bosna-Hersek de Norveç i geride bıraktı ve 47. sıraya tırmandı.

Macaristan 6 basamaklık yükselişle 58. olurken, 2 basamak yükselen Moldova 92. gurubumuzun zayıf takımlarından Malta ise 1 basamaklık yükselişle 110. sırayı aldı.

FIFA dünya klasmanında geçtiğimiz ay zirveyi Arjantin e kaptıran son dünya şampiyonu İtalya ise tekrar Tangoculardan zirveyi geri aldı. İtalya, topladığı 12 puanla bin 604 puana yükseldi ve zirvenin yeni sahibi oldu. Son açıklanan sıralamadan sonra maç yapmayan Arjantin, bin 594 puanla ikinci sıraya gerilerken, geçtiğimiz ay oynadığı iki hazırlık maçından da galibiyetle ayrılan Brezilya nın ise yeri değişmedi ve Sambacılar üçüncü sıradaki yerlerini korudular.

Dünya klasmanında Türkiye nin yanı sıra dikkat çeken bir başka yükseliş ise İrlanda Cumhuriyeti nden geldi. 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri nde gösterdiği başarıyla dikkat çeken İrlanda Cumhuriyeti, 20 basamak birden tırmandı ve 31. sıraya yükseldi. Euro 2008 Elemeleri nde İsveç i yenerek dikkat çeken Kuzey İrlanda ise 14 basamak yükseldi ve 33. oldu. Kuzey İrlanda, dünya sıralamaları tarihinde en iyi derecesini yakaladı.

Bir sonraki FIFA Dünya Klasmanı 16 Mayıs ta açıklanacak.
CC sohbet icin buraya
 <<12 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir