ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
2 Haziran 2024, Pazar 07:27   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

Harwest> Forum Mesajları
    Harwest'e ait Toplam 17371 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...400...500...600...700...800...900...1000...1100...1200...1300...1400...1500...1600...1700...17071708170917101711171217131714171517161717 1718171917201721172217231724172517261727...1738>>

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >Size nasıl hitap edilmesinden hoşlanırsınız?>
  4.Ağu.2006 Cum 23:43:05

Eğerki bu kız arkadaşımla benim aramda geçecekse ondan şu sözleri duymak isterim.

Aşkım,hayatım, birtanem,herşeyim,sevgilim evliysek sıkça kocacığımmmmm demesini beklerdim( bu arada msj ımda verildi. o kendini bilir)

Çünkü, bende aynısözcükleri ona söylüycem için banada aynısının denmesini beklerim.

bunlardan en çok  günlük hayatımda duymak istediğim en önemlisi ve hoşuma gidecek olanı

KOCACIMMMMMMM diye uzatarak söylemesi

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >Dondurmanın Tarihçesini Biliyor Musunuz>
  4.Ağu.2006 Cum 23:33:54
fiogf49gjkf0d

hahahahhahahahha  alicimmmmmmm

koptummmmmmmm süperr :))))))))

dondurmanın külahlarını geri vermeye gitmişler haa:)))))

Dondurmanın tarihi

Dondurmanın nerede ve nasıl ortaya çıktığı araştırıldığında, net bir cevap alınamasa da birçok rivayetle karşılaşılıyor. Dondurma muhtemelen soğutulmuş şarap ve diğer buzlanmış nektarlardan gelişmiştir. Milattan önce 4. yy. da Büyük İskender buzlu nektarları bulmasıyla da anılmaktadır. Eski Roma kayıtlarından elde edilen bilgilerde ise İmparator Neron un Apenines dağına kar ve buz getirmeleri için köleler yolladığı ve bu karlara meyve nektarı, bal ve şerbet karıştırttığı da kayıtlıdır.

Bir diğer iddia ise, ilk dondurmanın günümüzden yaklaşık 3 bin yıl önce Çin de bulunduğudur. Buzlu içeceklerin Asya da binlerce yıldır kullandıkları bilinir ve bu tarz içeceklere eski Çin litaratüründe sıkça rastlanır. 1296 yılında Marko Polo nun Çin gezisi sırasında öğrendiği buzlu içecek tariflerini beraberinde Venedik e getirmesiyle birlikte Avrupa dondurmayla tanışır. İtalyan Catherine de Medici nin Fransız kralı II. Henry ile evlenmesinin ve tatlıyı saray halkına tanıtmasının ardından dondurma, Fransa da da bilinen bir lezzet haline gelir.

1600 lü yılların ortalarında buz ve tuz kombinasyonunu kullanarak buz üretiminde pratik bir metodun bulunması dondurmanın gelişimini de hızlandırmıştır. Buz, buz mahzenlerinde ve kar ocaklarında belirli bir formülle suyun içine tuz katılması ile elde ediliyordu. Tuzun içinde bulunan ve suya katıldığında buz elde edilen "amonia gazı" aslında soğutma teknolojisinin ilk adımı olarak tarihe geçmiştir. Önceleri buz ve karla soğutulmuş içecekler, daha sonra yarı dondurulmuş limonatalara, sonra su dondurmasından süthane dondurmasına kadar gelişti.

1660 yılında dondurma satışı yapan ilk cafe olan, Cafe Purocafe aslen bir italyan olan Coltelli tarafından Paris te kurulur. Burada buzlu su ve krem-buz üretilir ve satılır. Dondurulmuş tatlıların Amerika ya gelmesi ise 1700 lü yılları buldu. Marryland başkanı Bladen konuklarına dondurma ikram etmesiyle, Dolly Madison da 1812 de Beyazsaray da verdiği davette tatlı anlamında dondurma ikramıyla bilinirler.

İlk elle çalışan dondurucu Nancy Johnson tarafından 1843 te bulundu ve patenti alındı. 1848 ve 1873 yılları arasında 69 yeni değişik dondurucu patenti alınmıştır. İlk ticari üretim ise 1851 de Jacop Fussell tarafından Baltimore da yapılmaya başlandı. Yüzyılın sonlarına doğru Paris ten August Gaulin dondurmanın yumuşak yüzeye sahip olmasını sağlayan homojineri geliştirdi.

1876 yılında New York ta İtalyan asıllı Amerikalı Italo Marchioni ilk dondurma kornetini üretti. Günümüze kadar milyarlarca külah ve dondurma insanların beğenilerine sunuldu ve tüketildi. 1920 lerde çubuklu dondurmalar, kutulu dondurmalar ve diğerleri gündelik hayatımıza girdi.

2000 li yılların başında ise dondurma teknolojisi o kadar gelişti ki

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >Kıyamadıklarınız?>
  4.Ağu.2006 Cum 23:25:55

.Çocukluğumda babamın aldığı 28/1,5 bisikletimi,hurdaya çıkmış olsada paslansada az kahrımı çekmediğinden, depoda duruyo atmaya kıyamıyorum

.Küçükken gene aynı mahallede kendisinden sigara içtim diye tokat yediğim amcayı her görüşümde,gel bakalım küçüktüm artık gücün yetecekmi diye,söylemeye niyetlensemde kıyamadığım için içimdede uhte kalmasına rağmen saygımdan sessiz kalmam

.18 yaşlarında olduğum sıralarda,mahallede kızlara hava atarak forslu forslu onlara bakarak sigaramı tütürürken arkamdan babammış meğerki kulağımdan tutup eve kadar getirişini hiç unutamam.şimdide kıyamam beee(ne çektiysem sigaradan çektim zaten)

anladığım ve aklımda kaldığı kadar bunlar şimdilik.

aklıma geldikçe yazarım

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >Biliyor musun?>
  4.Ağu.2006 Cum 22:49:32

Çok güzel yorumlar,önemli bilgiler ellerinize yüreklerinize sağlık okudukça hem gülüyor hem düşünüyor hemde bilmediğimiz neler varmış demekten kendimi geri alamıyorum

tşkler herkese,

16benan heryerde karşılaşıcazmı be arkadaşım nerden buluyosun yazdıklarını inan okurken hayran kalıyorum yüreğine sağlık

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >Hastalanınca?>
  4.Ağu.2006 Cum 22:40:41

hastalandığım zaman,

benim kaprislerimi,nazlarımı çekip,bıkmadan usanmadan, canın ne istiyo bişeyler yapalımmı diyen etrafımda dönen heleki evliysem başımda bekleyen terimi silen eşimin elinden çorba içmeyi çok isterdim :))))

inşallahhh allahmı söyletiyo yaww

tşkler nefertiti böyle bir başlık açtığın için

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >Platonik Aşk,Mantık Evliliği,Aşk Şekilli Anlatım :))>
  4.Ağu.2006 Cum 21:21:28

Süperrrrr çok anlamlı ve açıklayıcı,tşkler nefertiti,

Tşkler 16 benan harikaaaa

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Eski Chatcity Editörleri >Moderatörler Nasıl Olmalıdır?>
  4.Ağu.2006 Cum 21:12:39

Moderatör nasıl olmalı?

çok kolay bir cevabı var. Nefertiti585 gibi olmalı

açtığı madde başlıklarında kendisini tanımlamış.

peeg ve hürremsultan bırakında sizleri başkaları takdir etsin. komik olmayın lütfen

teşekkürler nefertiti

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Eski Chatcity ajanları >bir zamanlar ivet vardı>
  4.Ağu.2006 Cum 18:43:09
sesine hastaydım

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Öneriler >Üyelik Sistemi Hakkında Öneri!>
  4.Ağu.2006 Cum 17:49:48

Sevgili bec

bu sana yazışımda 4. siliniş halaki torpillisin anlaşılan

senin sözlerin bu yazdıklarım bak bizde böyle bişeyler yok

(utanmazlar,arsızlar,halimize acımalar ve psikolojik tedaviler)

anlaşıldığı kadarıyla eli kalem tutan bilgi haznesi zengin olan birisisin ama bu bilgileri zamansız harcıyosun sevgili dostum.(diyceksin nerden dost oluyoruz diyede hemen ben söyleyim lafın gelişimi zaten bence mümkün değilde) :))

Lütfen kelimelerini seçerek yaz. haddi aşma burada her kimse eleştiri yapılan o kişidir muhatap.

arsız, utanmazlar olduk şimdide psikolojik tedaviye muhtaç öylemii vah vahhhh haline kendini öyle tarif ediyosunki, kompleks hırs öfke hepsi karışmış birbirine , sana tavsiyem gerçekten doktora görün.

buralarda vakit harcama

neyse yorum yok :)

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Öneriler >Üyelik Sistemi Hakkında Öneri!>
  4.Ağu.2006 Cum 17:13:48

:))))))   speiderist

meslektaşmıyız yoksa

<<1...100...200...300...400...500...600...700...800...900...1000...1100...1200...1300...1400...1500...1600...1700...17071708170917101711171217131714171517161717 1718171917201721172217231724172517261727...1738>>