ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
17 Haziran 2024, Pazartesi 05:04   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

Harwest> Forum Mesajları
    Harwest'e ait Toplam 17371 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...400...500...600...700...800...900...1000...1100...1200...1300...1400...1500...1600...1700...17081709171017111712171317141715171617171718 1719172017211722172317241725172617271728...1738>>

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Öneriler >Üyelik Sistemi Hakkında Öneri!>
  4.Ağu.2006 Cum 16:35:27

Bec, gene bağlamayı eline almışın:) peki biz saz ekibiyizde sen hangi orkestranın solistisin dostum? hep merak etmişimdir bunu

Ayrıca...(sizde bir utanmazlık,arsızlık sözü varya aynennnnnnn iade sana ).işte bu yaa bizim güvenliğimizi sorunumuz olduğunda bizlere yardıma koşacak kişinin ağzından dökülen laflara bak demekki,serzenişler boşa değil,bari ya konuşma yada ağzından çıkanları kulağın duysun

işte elemanı böyle olursa kişinin,işverenini siz düşünün ne derece ağzından çıkanı kulağı duymayan

gerçi sende bizlerdensinde artık:)

neyse yorum yok....

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >!!! Son Dakika !!! >GÜZEL YÜZÜN AKLIMDA>
  4.Ağu.2006 Cum 15:26:15

Harikasın zuzummmmm

ellerine ,yüreğine klavyene sağlık. 

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Eski Yıldız Ajanlar >***Üç Kuruşluk Yıldızlar(CC gerçeği*)***>
  4.Ağu.2006 Cum 15:18:41

hahahhaahahhahahaha,

inatçı paşam kem küm vs vs saul saul,

yıldızlılar, neden yıldız için savaşırlar?

gayet basit kendilerini korumak için.

ee, yani arkadaşlar daha yenimi farkına vardınız.

userlerden bize ne mantığı birde autumuna denildiği gibi hakaretleri küfürleri normal karşılayın canım,alınacak ne var bunda,alt tarafı küfür ne varmış bundao diyen kişiye bu smile

Şefin biriside rozeti alındığında sus pus otururdu sakin ıssız yerlerde, onlar çıkamassa genele bizler nasıl çıkıcaz

neyse ağlıyoruz gülünecek halimize

yorum yok

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Öneriler >Üyelik Sistemi Hakkında Öneri!>
  4.Ağu.2006 Cum 15:04:33

Burak güzel değinmişin

BecquereL ne güzelde yanıtlamış (Sana Torpil Yapılacağını Aklımdan bile geçirmiyorum)

Demekki torpil yapılan korunan bir takım çevreler var. Sn Bec bunu istemesede açıklamış oldu.

valuerock, önerin gayet güzelde sevgili arkadaşım,balık baştan kokmuş bikere, zihniyetler değişmediği sürece bu böyle devam eder gider

neyse yorum yok

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >Hoşça kalın ....>
  31.Tem.2006 Pzt 08:53:50

Sevgili dostlar. ben size bişey diyimmi.buraya yazma amacı bu chatcityde geçen zamanlarda edindiğin dost ve arkadaşların birden kaybolup nereye gitti bu insan dememeleri için.modern bir veda tarzı,tabi bu kişilere göre değişir örnekleri çok görüldüğü üzere.

yazılanlara baktım herkes alay konusu yapar gibi yazı yazmışlar.dünde söylemiştim bu sütunda keşke senden bana bulaşsa bu bırakma işi diye,

evet bende düşündüm taşındım.yeni bir başlık açmamak üzere bu satırları minişeytan ablamızın müsade edeceğini düşünerek buraya yazayım dedim.

benimde çok dostluklarım oldu bu cc de uzun yıllardır.sevdiklerimi yanımda, gene sevmediğim kişileri burada bırakarak bende bugünden itibaren cc yi bırakanlardanım.eskisohbetler eski dostluklar kalmadı maalesef herkes bir takım bişeylerin peşinde olduğunu gördüm.en önemlisi cc yüzünden sosyal yaşamımızı unuttum.herşey buraya endeksli hale gelmiştiki kendimce biraz gözümü açayım dedim.

haaa hani sizin tabiriniz varya.yeni tip,vip ve yeni nick işte onlardan olmayacağımı düşünerek.maddi kayıplarımıda son noktayı koymem gerektiğini düşünerek böyle karar aldım.

minişeytan abla gene sana teşekkür ederek banada azda olsa gözümü açma şansı verdiğin için tşkler.diyor herşey gönlünüzce olsun sevgili dostlar.

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >Sevdiklerinizin Kıymetini Bilin !>
  30.Tem.2006 Pzr 21:33:04
.: Küçük İtfaiyeci :.

Anne, altı yaşındaki lösemiyle savaşan oğluna bakarken dalıp gitmişti. Kalbi, acı içinde olmasına rağmen, kararlılık duygusunun da etkisini hissediyordu. Her ebeveyn gibi o da oğlunun büyümesini ve umutlarını gerçekleştirmesini istemişti. Ama bu, artik mümkün değildi Löseminin buna fırsat tanıması olası değildi. Oysa o oğlunun hayallerini gerçekleştirmesini istiyordu.

- "Bob! Büyüyünce ne olmak istediğini hiç düşündün mü? Hayatında neler olmasını dilediğin ve hayal ettiğin oldu mu?" diye sordu.

- "Anneciğim, ben büyüyünce hep itfaiyeci olmak istedim". Anne gülümsedi ve.. Dileğini gerçekleştirebilecek miyiz bir bakalım dedi.

Daha sonra, Arizona daki itfaiye müdürlüğüne gitti ve orada yüreği en az Arizona kadar büyük itfaiyeciler ile tanıştı. Ona oğlunun son isteğinden söz etti ve oğlunun itfaiye arabasına binip şehirde küçük bir tur atmasının mümkün olup olmadığını sordu.

- Bundan daha iyisini de yapabiliriz. Eğer oğlunuzu Çarşamba sabahı saat yedide hazır ederseniz, onu o gün şeref konuğu yapar, itfaiyeci kimliğine büründürürüz. Bizimle itfaiye müdürlüğüne gelir, bizimle yemek yer, yangın söndürmeye gelir. Hatta bize ölçülerini verirsen, ona üzerinde Arizona itfaiyecilerinin sari renk üzerine işlenmiş ambleminin olduğu gerçek bir itfaiyeci kostümü diktirir, lastik botları ısmarlarız. Hepsi Arizona da üretiliyor.

Üç gün sonra, itfaiyeci Bob u aldı, ona elbisesini giydirdi ve hasta yatağından itfaiye arabasına kadar eslik etti. Bob, itfaiye arabasına kuruldu ve müdürlüğe dogru yol almaya başladı. Kendini çok mutlu hissediyordu. O gün Arizona da tam üç yangın ihbarı olmuştu. Değişik itfaiye arabalarına, hatta itfaiye Müdürlüğünün özel arabasına da binmişti.Yerel televizyonlar da onu izleyip, çekmişlerdi. Hayallerinin gerçek olması, gösterilen sevgi ve ilgi, Bob u o kadar etkilemişti ki, doktorların söylediğinden tam üç ay daha fazla yaşamıştı. Bir gece bütün yasam belirtileri dramatik bir şekilde yok olmaya başlayınca, hiç kimsenin yalnız ölmemesi gerektiğine inanan başhemşire, aile bireylerini hastaneye çağırdı. Daha sonra Bob un itfaiyede geçirdiği günü hatırladı ve itfaiye müdürlüğüne telefon açıp Bob un bu dünyaya veda ederken yanında, özel kıyafetleri içinde bir itfaiyecinin bulundurulmasının mümkün olup olamayacağını sordu. İtfaiye Müdürü;

- Bundan daha iyisini de yapabiliriz. Beş dakika içinde oradayız. Bana bir iyilik yapar misiniz? Sirenlerin çaldığını duyduğunuzda, yangın olmadığı anonsunu yaptırabilir misiniz? Sadece itfaiyecilerin önemli bir meslektaşlarını ziyarete geldiklerini söyleyiniz ve lütfen onun odasının penceresini açınız diye yanıtladı.

Yaklaşık beş dakika sonra hastaneye çengel ve merdiven taşıyan kamyonet ulaştı. Merdiveni açtı ve Bob un 3.kattaki odasına dogru yaklaştı. Tam ondört itfaiyeci Bob un odasına tırmandılar. Annesinin izniyle onu kucakladılar ve ona onu ne kadar sevdiklerini söylediler. Ölümle pençelesen Bob itfaiye müdürüne baktı ve;

- Efendim ben simdi gerçekten itfaiyeci miyim? diye sordu.

- Bundan şüphen mi var Bob? diye yanıtladı müdür. Bu kelimelerden sonra Bob gülümsedi ve gözlerini sonsuza dek kapattı.
    Belki unuttunuz, belki hatırlamıyorsunuz, belki de çok duygusuz, çok katı oldunuz;
ama bilin ki HAYAT; SEVGI VE UMUT SAÇMAKTIR.

Eğer bunu okuyunca gözleriniz dolmuyorsa sizin için yapılacak bir şey kalmamış demektir... Yok eğer doluyorsa o zaman sevdiklerinizin kıymetini bilin ve gerçek sevginizi ortaya koyun…

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >Olumsuz İnsanlar>
  30.Tem.2006 Pzr 21:28:09
fiogf49gjkf0d

‘’Akşam ne yapıyorsun?’’

‘’Bilmem,düşünmedim ama evdeyim herhalde’’

‘’Haydi,gel bir yerlere gidip,bir şeyler içelim!’’

‘’Bırak abi ya,işler kötü,zaten canım sıkkın,bir de şimdi giyin,dışarı çık.Üfff’’

Ne kadar çoğaldı bu miskinlik,üşengeçlik,aslında ne kadar çoğaldı olumsuzluk...

Sorsanız kimse negatif insan olmayı istemez,kabullenemez.Ama bazen öylelerine rastlıyorum ki gerçekten içim kuruyor,canım sıkılıyor,tüm enerjim çekildiğini,sabır limitlerimin dolduğunu,ruh sağlığımın etkilendiğini hissediyorum.

Karşılaştığım olumsuz yaklaşım bir yakınım,dostum ya da önemli bir iş ortağımdan geliyorsa bir de işimi gücümü bırakıp uğraşıyorum o kişiyle,yardım etmeye,ikna olmasına çalışıyorum;tutarlı olumsuzluğun kendisini,yaşamını,kariyerini ve insan ilişkilerini nasıl tüketeceğini anlatmaya çalışıyorum.

Her durumda problem yaratmak,çözüm aramak yerine darboğazlara sıkışmak,kontrolü altında olmayan her şeyden endişelenmek ve sürekli bir mağdur,bir kurban psikolojisi içinde olmak.Yaşamı ne kadar zorlaştırmaktır bu aslında.Öte yandan teslimiyetçi olmak,kaderci olmak,razı olmak,yetinmek vs. gibi kanımca saygınlığı ve değeri olmayan tutumları da körüklemiyor mu bu olumsuz olma hali?

Kişinin olumsuzluğu profesyonel destek getiren herhangi bir paranoya ya da depresyondan kaynaklanmıyorsa o zaman kendi seçimi diye düşünüyor ve üstüne gidiyorum.Ne mi yapıyorum?Önce bu davranışı ile ne kazandığını anlamaya çalışıyorum çünkü eğer hiçbir şey kazanmıyorsa zaten tutumunu değiştireceğine inanıyorum.

Aranan ilgi olabilir her türlü destek olabilir ama öte yandan olumsuz davranışlara tepki ile yaklaşarak belki ben de onlara bir türlü destek sağlıyor muyum diye de düşünüyorum.Yani ahlara,vahlara,endişe ve kötü sonlara doldurarak konuşmaları ekmeklerine yağ mı sürüyorum diye düşünüyorum.

Geçenlerde yaşanan kur artışı,cumhurbaşkanlığı tartışmaları,AB görüşmeleri filan arasında karşılaştığım eski bir dostumla derin konuları konuşmaya giriştik.O anlattıkça ben susuyor ve gelişmiş dinleme becerim sayesinde anlattıklarından bir şeyler çıkarmaya çalışıyordum.Fakat öyle bir noktaya gelindi ki bir an anlattığı her şeyin doğru olduğunu,işlerin hiç düzelmeyeceğini,sürekli olumsuz olunması gerektiğini hisseder gibi oldum ve o anda inanılmaz bir şekilde irkilip yüksek sesle ‘’Dur bakalım dostum!’’ diye bağırdım.Gerçekten de dursundu artık!Konuştuğumuz konuların belki hepsinde haklı olduğu noktalar vardı ama gerçekleşmemiş tüm olasılıklar olmuşçasına bir ruh haline bürünmesi ve büründüğünde bir daha çıkamayacak olması idi o an hissettiğim.

Sınırı aşmıştı,taciz ediyordu bir anlamda.Empati veya etkin dinleme tek başına güzel kavramlar ama benim olayımda her ikisi de namlularını bana döndürmüştü ve beni teslim almak üzere idiler.Dostumdan ayrıldıktan yarım saat kadar ofisimde idim ve düşünmeye başladım.Yanlış olan neydi?Dostumun olumsuzluğu mu?Hayır!O hep öyleydi ve kısa sürede değişmesine olanak yoktu.O zaman değişmesi gerekenin benim tepki ve tutumum olduğunu anladım.Ve karar verdim:Bundan böyle olumsuz insanlar ile mendireğin sonuna kadar yürümek yok!

Hiçbir olumsuz tutum ya da söylemin beni esir almasına,etkilemesine kesinlikle izin yok!Onları dinlediğim kadar konuşmak,anlattıkları kadar soru sormak ve gerekiyorsa söylediklerini tekrar ederek aykırı ve tutarsız yanlarını işitmelerini ve düşünmelerini sağlamak var!

Yarattıkları sorunlu ve gri bulutlu ortamlarını büyük resmin içine yerleştirip çözüm ve çıkar bulmalarına yardımcı olmak var!

Ve de başka çare yoksa çevremi olabildiğince olumlu ve/veya gerçekçi insanlarla doldurmak var!Şüpheci,kuşkucu,hatta zaman zaman olumsuz olabiliriz hepimiz ama hiçbir olumsuz gelişme,düşünce ya da tutumun bizi teslim almasına izin vermemeliyiz,hiçbir zaman...

Görüşmek üzere,

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >Bir genç kızın İmanı>
  30.Tem.2006 Pzr 21:16:44
fiogf49gjkf0d

KIZ VE CANAVAR

ISRAEL SHAMİR

Korkunç bir ejderha şehre saldırır, onun cesur askerlerini öldürür, ve sakinlerini yutmak için yaklaşır. Son anda genç bir kız canavarın karşısına çıkar. Onun hali, masumiyeti, kırılganlığı, adanmışlığı, doğruya olan İMANI ejderhayı durdurur. Canavar, kızın kemerini onun boynuna geçirmesine ses çıkarmaz ve sakince uzaklaşır. Bu Azize Genevieve’in ve diğer güzel ve erdemli ermişlerin hikayesidir; insanlık geleneğinin bir parçası ve birçok güzel fresk ve resmin temasıdır.

Cesur ve asil kızlar hala bizimle. Onlar Vietnam’a asker taşıyan ABD asker trenlerini durdurdular, 1968’de Prag’da ve 1991’de Moskova’da Rus tanklarını durdurdular. Fransız, Rus, Amerikalı ve Alman tank ve tren sürücüleri bilir, bir canavar bile bir genç kız yavaşça yoluna çıktığı zaman durur. Bu hepimizin tabi olduğu bir tabiat kanunudur.

Rachel Corrie başka bir masalın canavarı tarafından öldürüldü. Bu genç Amerikalı kız, zarif ve savunmasız vücuduyla bir Siyonist buldozerinin Filistinli evlerini yıkmasını engellemeye çalışıyordu. Bilemezdi ki, sürücüsü onu görecek ama 10 tonluk çelik makinesini onun üstüne sürecek, ileri ve geri. Onu hiçbirşey Siyonist laboratuarlarında doğan bir canavarla karşılaşmaya hazırlamamıştı, tamamen “yaratık” ve insanlara düşman bir canavarla. Ailesine yazıyordu: “... okumak, konferanslara gitmek, belgesel izlemek ya da anlatılanları dinlemek beni buradaki gerçekliğe hazırlamamış.” ...

Filistinli çocukların ölü bedenlerini Yahudi keskin nişancılarının mermileriyle parçalanmış kafalarını görüyor, ama “İsrail ordusu silahsız bir ABD vatandaşını vursa ne güçlüklerle karşılaşacağının” hayallerini görüyordu. Yanıldı. Ülkesinin başkanı ABD ordusunu Irak’ı yıkmak ve Rachel’ın katillerini Ortadoğu’nun tartışılmaz üstün gücü haline getirmek için göndermek üzere idi. Eğer Bush Amerika’nın çıkarlarını güdüyorsa, Rachel’ın katilinin iadesini isterdi. Ama bu sürücü istisna değil. Sarı iş makinelerinin kurşun geçirmez camlı kabinlerindeki kişiler Siyonizmin son ürünleri. Siyonist hareketin başlangıcında onun öjenik amaçları bir şiirde ifade edilmişti:

“Mi dam umi eza Nakim lanu geza” – “Kandan ve terden yepyeni ve acımasız bir ırk yaratacağız”, böyle şarkılar söylüyordu Siyonistler. Rachel Corrie’nin öldürülmesiyle bu deneyin sonuç verdiği anlaşılıyor. “Acımasız ırk” artık bir hayal değil, o yeni jeopolitik gerçek. Birkaç ay önce, bir Yahudi buldozer sürücüsü Cenin kampını yıkarkenki tecrübelerini dünya ile paylaşmıştı (!):

“Kimseye acımam yok. D-9’umla herkesi dünyadan silerim, ve çok yer yıktım. Herşeyi yok etmek istiyorum. Subaylara telsizle rica ettim, izin versinler herşeyi tepeden tırnağa yıkayım. Dümdüz edeyim. Bir evi yıkmam söylendiğinde, bu fırsatla birkaç ev daha yıkıyorum. Üç gün sadece yıktım ve yıktım. Her tarafı. Diğer evleri de yıkmak istedim. Mümkün olduğunca çoğunu. D-9’umun kepçesi altında ölenleri kendi gözlerimle görmedim. Ama eğer varsa hiç aldırmıyorum. Bir evi yıktığınızda 40-50 kişiyi gömersiniz. Birşeye üzüleceksem bütün kampı yıkmadığıma üzülürüm. Cenin’de çok zevk aldım, çok. Yaptıklarıma da kimse karşı çıkmadı. Kim karışabilir? Ağzını açacak olursa onu D-9’umla gömerim.”

Rachel’ın korkunç ölümü ABD’nin gözlerini gerçek tehlikeye, Ortadoğu’daki gerçeklere açmalıdır. Onun katillerinin sadece buldozerleri değil nükleer silahları var. Eğer Bush Ortadoğu’ya müdahale ve kitle imha silahlarını yok etmeye o kadar meraklıysa, askerleri buraya çıksın, Refah kıyılarına; burada dünya barışına gerçek bir tehdit var; ve kitle imha silahlarını hemen el koyup yoketsin.

‘DENİZİ GÖRMEME İZİN VERİLDİ’

Yazan: Rachel Corrie, 7 Şubat 2003

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Eski Chatcity ajanları >DİGERLERİNİ BİLMEM AMA ..>
  30.Tem.2006 Pzr 17:28:22
Charlesgun tam yerinde seçim gerçekten yıldızı zamanından beri en çok gezen en ciiddi şekilde görevini yapan ve benimde gerçekten çok takdir ettiğim bir ajandı.yolun açık olsun dostum.daha üst mevkilerde görmek dileğiyle

Harwest

Harwest resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Eski Chatcity ajanları >Bondd007>
  30.Tem.2006 Pzr 17:23:03
ee hadi bakalım bond çokkkk sevdiğin rozetine kavuştun bundan sonrasında sana başarılar dostummm yerinde seçim tebriklerr
<<1...100...200...300...400...500...600...700...800...900...1000...1100...1200...1300...1400...1500...1600...1700...17081709171017111712171317141715171617171718 1719172017211722172317241725172617271728...1738>>