ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
17 Haziran 2024, Pazartesi 14:05   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

prenses344> Forum Mesajları
    prenses344'e ait Toplam 4187 Forum Mesajı var
<<1...345678910111213 14151617181920212223...100...200...300...400...419>>

prenses344

prenses344 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >Byeee Byeee>
  25.Nis.2007 Çar 21:14:52
fiogf49gjkf0d

HAYIIIIIIIIIRRRRRRRRRRR

Demek gidiyorsun.......Hemde ben gelmişken nolur gelsen geri........

Hadi dön inat etme...Eğlence yeri burası sende eğlenmene bakacaksıın...Ablana gel boşver seni üzenlere bayram ettirme bence......

prenses344

prenses344 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >aynalar yalan söylemezzzz......>
  25.Nis.2007 Çar 15:48:09
fiogf49gjkf0d

8

Size hiç kimsenin bilmediği bazı şeyler anlatacağım. Aynaları bilirsiniz sabahları kalktığımızda karşısına geçip kendinizi izlediğiniz, süslediğiniz aynalar. Peki aynaya geceleri hiç baktınız mı, bakmayı hiç denediniz mi? Denemek istemezmisiniz?

Geceyarısından sonre eğer cesaretiniz varsa karanlık odadaki bir aynaya (el aynası değil) uzun süre bakmayı deneyin. Oda pencereden gelen sokak lambalarının verdiği loş ışık altında olabilir. Eğer bunu yapmak istediğinize kendinizi emin hissediyorsanız başlayabilirsiniz.

"Baksam bile kendimden başka ne görebilirim ki" dediğinizi duyar gibiyim. Peki bedensiz varlıkları görmenin bir yolunun da aynalar olduğunu biliyormuydunuz. Ya da gece uzun bir süre aynaya baktığınızla gözlerinizle göremediğiniz varlıkları yada diger bir deyişle cinleri görmek istemezmiydiniz.

Anlattıklarım size ürkütücü gelmiyor mu? Yoksa siz cinleri filmlerde izlediğiniz küçük ve boktan bir lambanın içinde yaşayan varlıklar mı zannediyorsunuz. Peki onlarla iç içe yaşadığımızın farkında değilmisiniz. Onların bizi gördüğü ama bizim onları göremediğimiz bir dünyada yaşadığımız gerçeğini hiç duymadınız mı?

Hiç çevrene görmek istediğin gözle baktın mı? Denersen göreceksin ki sen farkında olmadan etrafında ki yüzlerce göz seni izlemekte....

arkadaşlar bu konuda tartışalım ne dersiniz sizce olumu yada gerçektende deneyip gören varmı ben
denemeye cesaret edemedim şahsen yorumlarını bizden esirgemeyin
iyi korkular

prenses344

prenses344 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Fıkralar >4 Paraşüt Ve 5 Yolcu ( resimli...:)))) )>
  25.Nis.2007 Çar 15:42:07
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum...elleriniz dert görmesin...sizlerinde foruma, sayfalara katkılarınızın devamını merakla takip etmekteyim...

prenses344

prenses344 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Videolar, Klipler, Resimler, Karikatürler >lütfen tane tane konuşun....:P>
  25.Nis.2007 Çar 15:33:00
fiogf49gjkf0d

prenses344

prenses344 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >:P Çıplak...>
  25.Nis.2007 Çar 15:14:22
fiogf49gjkf0d

Evet; havada ayrobik hareketler yaparak puan kazanacaksınız

1,2,3,4,5,6,7,8,9 ve ok tuşlarıyla oynanır.

Buraya tıklayınız

prenses344

prenses344 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >Sevgiliye ithaf edilen şiirlerin albümü....>
  25.Nis.2007 Çar 15:10:15
fiogf49gjkf0d

YİNE DE BEN TOPLARDIM YERLERDEN KALBİMİN KIRIKLARINI

en çok
senin yanında üşürdüm
sen beni her zaman üşütürdün de
haddimi aştığım zamanlarda
sana yaklaşmayı denediğim zamanlarda yani
en acımasız soğuğunu çarpardın üstüme
çok toydum
dayanamazdım
buz kesilirdim
ve son bir vuruşla
paramparça etmeyi de ihmal etmezdin
o buz kütlesini her seferinde

yine de ben toplardım yerlerden kalbimin kırıklarını

suya benzerdin
musluktan damlardın mesela
ben uykuya dalmadan hemen önce
uykumu mahvetmek için

yada durup dururken
bir salgın hastalık getirirdin uzaklardan
bana armağan ederdin

hiç bi şey yapmasan
ayakkabımın içine girerdin
tam da evden yeni çıkmışken ben

sen basbayağı suya benzerdin
ne zaman kötü hissetsen
kötü hissettirmek için
yokuş aşağı akmaya başlardın bütün gücünle
tabi ki ben olurdum yokuşun altında
ve her zaman hazırdı savunman;
yokuş yukarı nasıl akacaktın
ve tabi ki gövdemi parçalardın
sen benim gövdemi parçalardın da
yine de ben toplardım yerlerden kalbimin kırıklarını

sen suya benzerdin ya
sensiz olmazdı
olduğu kadar da olmazdı
yani ben bir hiç kimseydim
ama yine de ben toplardım yerlerden kalbimin kırıklarını

sırf ayaklarına batmasın diye..

prenses344

prenses344 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >Sevgiliye ithaf edilen şiirlerin albümü....>
  25.Nis.2007 Çar 15:08:18
fiogf49gjkf0d
Harwest ve ·AIpertunga· paylaşımlarınızın devamını bekliyorum çok hoş paylaşımlar ellerinize klavyenize sağlık......

prenses344

prenses344 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Bir dağ diyip geçmemek lazımm.....:))))>
  24.Nis.2007 Sal 22:42:23
fiogf49gjkf0d
icecandyman :
Toprakların Asıl Sahibi
Çılgın At eliyle Dakota ovalarını işaret ederken gösteriliyor ve “Ait olduğum toprak, gömülü olduğum topraktır” diyor.

..... Önce Beyaz Adam’ın Rushmore Dağı’na büyük bir heyecan ve tutkuyla işlediği dört Amerikan başkanının portresinden oluşan Rushmore Dağı Anıtı’na varıyoruz. George Washington, Thomas Jefferson, Abraham Lincoln ve Theodore Roosevelt’in büstlerini Rushmore Dağı’na oyarak anıtlaştıran ekibin başında heykeltraş Gutzon Borglum vardı.

1927-1941 yılları arasında Borglum’un önderliğinde ve oğlunun çabalarıyla 400 kişilik bir ekiple tamamlanan bu dağ-anıt, ABD vatandaşlarının her daim gurur duydukları bir modern zamanlar Sfenks’i. Rushmore’a tepki duyanlar ya da içten içe kızanlar da var. Lakotalar! Lakota yerlilileri “Pow wow” toplantılarında, yani şaman ritüellerini yerine getirmek için bir araya geldiklerinde ABD bayraklarını yanlarından eksik etmiyor, ama bu vatansever yaklaşıma rağmen, artık yüzyıllara yayılan sistemli “yok edilme” kampanyasına karşı içlerinde yaşattıkları kırgınlık, sohbetlerde hemen su yüzüne çıkıyor.

EFSANEVİ ŞEF ÇILGIN AT
Rushmore Dağı’nda, Lakotaların ifadesiyle, ‘soğuk nazarlarla’ kendi topraklarına gözlerini dikmiş bakan dört büyük ‘beyazbaba’ (Lakotaların ABD başkanlarına verdikleri ad) bu toprakların gerçek sahiplerine karşı her zaman şefkat duygusu içinde olmamış. Bu yüzden Lakotalar kendi topraklarındaki dağlara, gerçek bir şefin büstünü inşaa etme kararı almışlar ve ortaya bir türlü bitirilemeyen dev bir mimari proje çıkmış. Son 50 yıldır Lakotaların efsanevi şefi Çılgın At’ın büstü bu dağa en görkemli biçimde yansıtılmaya çalışılıyor.

Büyük bir savaşcı olduğu kadar önemli bir politik lider ve geleneklerine çok bağlı bir filozof olarak da tanımlanan Çılgın At, beyaz adama karşı Kızıldereliler’in onur sembollerinden biri. Yaşarken tek kare dahi fotoğrafının çekilmesine, ruhunun özgürlüğü yok edilecek endişesiyle izin vermemiş. Beyaz adamın kendisine dayattığı her şeye karşı koyup sonuna kadar özgürlüğü için savaşmış.

BEYAZBABANIN İKİ KATI
Lakota şeflerinden Ayaktaki Ayı, 1947 yılında Rushmore Dağı’na yaklaşık dört kilometre uzaklıkta bir başka dağa Rushmore’un en az iki misli bir anıt inşa edilmesi için harekete geçti. Bunun için Rushmore’da da çalışmış Polonya göçmeni heykeltraş Korczak Ziolkowski’ye teklif götürdü. Ziolkowski bu teklifi hemen kabul etti ve Lakotalar’ın unutulmaz şefi Çılgın At’ın heybetli bir atın üzerinde duruşunu tasvir eden heykelini dağın yüzeyinde oturtmaya başladı. Bu işlemi dinamitlerle, kompresörlü kazıcılarla ve ince işçilikle, öldüğü 1982 yılına kadar tek başına sürdürdü. Ziolkowski’nin ölümünden sonra 10 çocuğu mirası devralıp Çılgın At’ın heykelini bitirmeye çalıştı.

Bu inanılmaz heykel, Çılgın At’ı eliyle Dakota ovalarını işaret ederken gösteriyor ve Çılgın At “Ait olduğum toprak, gömülü olduğum topraktır” diyor. Anıt-dağın hemen dibinde Şef Kızıl Bulut’un şu sözleri yazılı: “... Beyaz Adam bize sayısını hatırlayamadığım kadar çok söz verdi. Bunlardan sadece birini tuttu. Sonunda topraklarımızı elimizden alacağını söylemişti. Sadece bu sözünü yerine getirdi...”

DEVLET YARDIMINA RED
Çılgın At’ın heykelinde onca yıllık uğraşa rağmen sadece ‘yüz’ net biçimde ortaya çıkarılabilmiş durumda. Washington yönetimleri iki defa bu projeye 10 milyon dolar tutarında destek vermek istese de Lakota Kabilesi ile Ziolkowski Ailesi bu yardımı kabul etmemiş. Amaçları, sadece anıt-dağı görmeye gelen, kendilerini destekleyen insanlardan toplanan bağışlarla heykeli tamamlamak. Yani bu toprakların asıl sahibi Çılgın At’ın heykeli, Washington’daki ‘büyük beyazbabanın’ parasıyla yapılmayacak. Beyaz adamın şeflerine ya da onun kurumlarının parasına muhtaç olmadan Çılgın At’ın heykeli tamamlanırsa, bu Lakotalar ve Ziolkowski Ailesi için büyük bir onur olacak.

* CNBC-e Dergisi’nin Ağustos sayısında yayımlanan bu yazı, NTV Muhabiri Ahmet Yeşiltepe’nin izni ile yayımlanmıştır.

Son 50 yıldır Lakotaların efsanevi şefi Çılgın At’ın büstü bu dağa en görkemli biçimde yansıtılmaya çalışılıyor.

*Heykelin yapılış amacını bilmek istersiniz diye düşündüm..

Paylaşım için teşekkürler..

Bilgilendirme için teşekkür ederim saol.....

prenses344

prenses344 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Fıkralar >4 Paraşüt Ve 5 Yolcu ( resimli...:)))) )>
  24.Nis.2007 Sal 17:54:53
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

prenses344

prenses344 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >Çocuğunuz kime benzeyecek? Yaz ve gör..:)))))>
  24.Nis.2007 Sal 17:37:56
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Buradan Girin ve;

sizin ve eşinizin, sevgilinizin ya da her kimi istiyorsanız onu yazın ve görün bakalım bebeğiniz nasılmış...:)))

NOT: sonucu bizle paylaşabilirsiniz..:))))

<<1...345678910111213 14151617181920212223...100...200...300...400...419>>