ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
5 Mayıs 2024, Pazar 21:21   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

pink130> Forum Başlıkları
    pink130tarafından açılmış Toplam 13 Forum Başlığı var
<<1 2>>

pink130

pink130 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Mesajlari

CC-Forum> Dijital Yaşam >Bilgisayar Oyunları >Still life
  18.Şub.2006 Cmt 21:47:48
Ben En ufak bir ipucunu değerlendiriğ bu esrarı çözebilirim diyarsanız ve sabrınızıda denemek istiyorsanız buyrun bu oyunu bir deneyin.

pink130

pink130 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Mesajlari

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >TV, Medya, Podcast, TikTok-Youtube videolar >Televizyon nedir?
  18.Şub.2006 Cmt 21:56:23

Günüz türkiyesindeki televizyonun önemi nedir?ben anlamıyorum hbr alma aracımı yoksa magazinmi gereksiz magazin haberleriyle gündemi meşgul ediyorlar.Ne yapmaya çalışıyorlar banane kim kimle evlencek kim kiminle ne yapmış beni ilgilendiren hbrler TÜRKİYE mizde neler olup bittiği hakkında ama ünlüler yada şov yapan insanları televizyona çıkarmakla oluyor.Yok gelinim olurmusun benimle dans edermisin bunların ardı arkası kesilmez geçen sunuculardan biri televizyonda halkımızın elinde kumanda var istediği yeri izleyebilir diyor.Ben buna güler geçerim.Fazla konuşmasam ii olur hehe..

pink130

pink130 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Mesajlari

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Fıkralar >Yılın Fıkrası
  18.Şub.2006 Cmt 21:57:55
      Yönetimi ele geçiren Başkan Bush buyurmuş: Üzerinde
resmim olan pul bastırdım, bundan böyle başkanlığın Bütün mektuplarinda bu
pullar kullanılacak. Bir süre sonra görülmüs ki,pullar zarfa bir türlü
yapismiyor. Baskan Bush küplere binmis ve yetkiliyi çagirip sormus; 
Üstünde resmim olan pullar yapismiyor, arkalarina zamk sürmediniz  mi? 
    -Sürdük efendim, demis yetkili ve eklemis; 
    - Yapismamasinin nedeni, herkesin pulun ön yüzüne tükürmesi....." 

pink130

pink130 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Mesajlari

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Kitapkurtları >Siz hiç az dozda olsa GÜLSE BİRSEL okudunuzmu
  18.Şub.2006 Cmt 22:02:51

Ben bıktım ya bu kitaplardan.Hep dram dram diyorsanız işte sizi Gülse Birseli sunuyorum yani kitaplarını ve okumanızı gerçekten tavsiye ediyorum.Hem güler hemde gerçekleri görürsünüz diyorum.

pink130

pink130 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Mesajlari

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Film, Sinema, Dizi, Belgesel, Program >kurtlar vadisi ırak sizce??
  20.Şub.2006 Pzt 21:17:37
fiogf49gjkf0d

Burdan sesleniyorum kurtlar vadisi ırak filimine basit diyenlere.Madem o kadar basit neden filim avruoada yasaklanmak istiyor.Demekki birilerinin kuyruklarına basıldı ve buda yankı uyandırmasın die bole bir şey yapıyorlar.Ona göre

pink130

pink130 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Mesajlari

CC-Forum> Mühim Mevzular >Felsefe, Din, İçsel meseleler >HZ.MUHAMMED KARİKATÜRÜ YAYINLAYAN BATI UYGARLIĞI ÇÖKÜYOR MU?
  20.Şub.2006 Pzt 21:23:17
Hz. Muhammed Dünyada Saygıyı En çok Hak Eden Kişidir

Önce Hutington medeniyetler çatışması tezini ortaya attı, ardından 11 Eylül ikiz kulelerin vurulması ile İslam aleminin hedefe yerleştirilmesi geldi. El kaide denen örgütün bunu yapabilecek kabiliyette olup olmadığı tartışılmadan bu örgütün İslam alemince ne ölçüde tasvip edildiği üzerinde durulmadan Müslümanlara karşı bir cephe oluşturuldu. ABD başkanın “haçlı seferleri başlamıştır” duyurusunun arkasından “ya bizdensiniz ya onlardan” resti bir hesaplaşmanın başladığını göstermişti. Ortaya çıkışı, yayılışı, Batılı fikir ve siyaset çevrelerinin tutumları, karikatür olayının da bu hesaplaşmanın bir uzantısı olarak tezgahlandığı kanaatini veriyor.
Bu olaylar, Avrupalıların Osmanlı döneminde Müslümanlar karşısında yaşadıkları ezikliğin etkisinden kurtulamadıkları, her an bir tarihi hesaplaşmanın fırsatını kolladıkları görüntüsü vermektedir. Gücünü büyük ölçüde soğuk savaş döneminin Rus düşmanlığından alan, iç sorunlarını bu yolla bastıran ABD de Sovyetler Birliği devre dışı kaldıktan sonra yeni düşman olarak İslam Alemini seçmişti. Hiç şüphe yok ki bu müşterek konsept daha çok karikatür krizi benzeri krizler üretecektir.
Bunlar bir yana, Hz. Muhammed’in karikatürlerini yayınlayan gazetenin Danimarka’da basın özgürlüğünü test etme şeklindeki kamuflaj gerekçesi inandırıcı bulunsa dahi karikatür olayı, batının saygınlığını sağlayan değerler sistemi açısından vahim bir duruma işaret ediyor. Batılıların ister tarihi hesaplaşma ister başka niyetlerle olsun tarihte çok az kişiye nasip olacak derecede İnsanlığın saygıyla andığı bir önder şahsiyeti aşağılama yöntemi çok haksız, insafsız, ahlâksız, hiçbir insani değer ölçüsü ile bağdaşmayan bir durumdur.
Batının en önemli sermayesi olan ve bayraktarlığını yapmakla gururlandığı insan haklarını korunmak, rengi, ırkı, inancı ne olursa olsun bir insanın insan olarak sahip olduğu değerleri saygın tutmayı, insan onurunu zedelememeyi içermektedir. Batının en önemli müktesebatı diye sunulan şey, mahkum da olsa bir kişinin canına, malına, namusuna, onuruna saygı göstermek değil midir? Hz Muhammed şahsiyeti, yaşantısı ve insanlığa kazandırdığı değerlerle dünyada bu saygıyı en çok hak eden kişidir.
Hz. Muhammed, getirdiği değerlerin bir özeti olarak sunduğu veda hutbesinde insanın canını, malını, namusunu İslam dininin en kutsal değerleri seviyesinde göstermiş bunların Kâbe kadar kutsal olduğunu ilân etmiştir. Savaşta yaşlılara, kadınlara, çocuklara ve ruhanilere dokunulmamasının kesin bir dini emir olarak ilan etmiştir. O’nun getirdiği Kur’an’da cana kıymış olmadıkça bir kişiyi öldürmenin bütün insanlığı öldürmekle eşdeğer, bir kişiye hayat vermenin de bütün insanlığa hayat vermekle eşdeğer olduğu bildirilmiştir (Maide, 5/32)
On beş asır sonra Onun bağlıları ile hesaplaşmak için O değerli şahsiyeti tahkir etme, aşağılama yolunun seçilmiş olması, üstelik bunun münferit bir tavır değil sessiz onay ve açık desteklerle adeta ortak bir tavır olarak ortaya çıkması çok önemlidir. Bu tavır üzerinde İslam alemi ciddi bir değerlendirme yapacaktır. Ya batının değerler sistemi çökmektedir, ya da aslında insani değerlere sahiplenme diye gösterilen tavır tamamen bir aldatmacadan ibarettir.

pink130

pink130 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Mesajlari

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Film, Sinema, Dizi, Belgesel, Program >Karagöz ve Hacivat Neden Öldürüldü...
  21.Şub.2006 Sal 21:02:16

Karagöz ve hacivat neden öldürüldü.Hehe filim güzel gülmek isteyenlere ve düşünmek isteyenlere sesleniyorum izleyin.

pink130

pink130 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Mesajlari

CC-Forum> Haber >!!! Son Dakika !!! >PENGUEN DERGİSİ NİN PAPALI KARİKATÜRÜ KATOLİKLERİ KIZDIRDI
  26.Şub.2006 Pzr 13:40:16
fiogf49gjkf0d

Hazreti Muhammed karikatürlerinin Danimarka’da yayınlanması üzerine İslam dünyasında başlayan protesto ve şiddet olayları devam ederken, İspanyollar da 25 Ağustos’ta Penguen mizah dergisinde yayınlanan Papa ile ilgili bir karikatürü hakaret saydılar

Haçlı seferleri nedeniyle özür dileyen Papa’nın konu edildiği karikatürde Katolik dininin ruhani liderinin "sefil, içi geçmiş zavallı bir ihtiyar" olarak gösterildiğini öne süren İspanyollar, karikatürü protestolarında kullanmaya başladılar. Karikatürde Papa, Irak’taki olan bitenler için "Bin yıl sonra özür dileriz" derken görülüyor.

İlk kez, İspanyolca yayın yapan CNN’de düzenlenen bir açık oturumda Vatikan’a yakın öğretim üyeleri ve gazeteciler tarafından gündeme ve ekrana getirilen Penguen dergisindeki Papa karikatürünü köşe yazarları da protesto etmeye başladı. Son olarak, ünlü tarihçi Prof. Antoni Elorza tarafından kaleme alınan ve El Pais’te çıkan yazıda, "Medeniyetler İttifakına öncülük eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkesinde bu karikatürlerin yayınlanması çok üzücü" dendi.

pink130

pink130 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Mesajlari

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >GRÖNLAND ERİYOR! BİLİMADAMLARI FELAKET SENARYOLARI ÜRETİYOR
  26.Şub.2006 Pzr 14:04:38

Grönland buzulundan Atlantik okyanusuna dökülen buz miktarının son beş yılda hemen hemen iki katına çıktığı, bu durumun okyanusların seviyesinin öngörülenden daha hızlı yükselmesine yol açacağını düşündürdüğü bildirildi.

ABD deki Kansas Üniversitesi ile NASA "Jet Propulsion Laboratory" tarafından yapılan ve Amerikan Bilimsel Gelişme Birliği nin (AAAS) St Louis teki konferansında sunulan araştırmaya katılanlardan buzulbilimci Eric Rignot, buzulların buzlarını okyanusa dökme şeklinin, bir iç buzulun iklim değişikliklerine bağlı olarak nasıl değişim geçirdiğini anlamak için çok önemli bir faktör olduğunu belirtti.

Rignot, Grönland iç buzulunun azalması ve dünya çapında okyanusların seviyesinin yükselmesine etkisi konusunda tahminlerde bulunmak için şu anda kullanılan modellerin buz kütlelerinin denize düşme hızını hesaba katmadığını kaydetti.

Araştırmacılar, 1,7 milyon kilometrekare yüzeyi ve üç kilometrelik kalınlığıyla Grönland buzulunun tamamen erimesi durumunda okyanus sularının yaklaşık yedi metre yükselmesine neden olacağı ve yoğun nüfuslu kıyı bölgelerinin büyük bölümünün sular altında kalacağı tahmininde bulunuyorlar.

Araştırmacıların uydu yoluyla yaptığı hesaplamalara göre, Grönland buzulunun erimesi dünya çapındaki okyanus sularının yılda yarım milimetre yükselmesine neden oluyor. Araştırmacılar ayrıca, okyanusa düşen buzlar yüzünden kaybedilen buz kütlesinin 1996 da 90 kilometreküpten, 2005 de 224 kilometreküpe yükseldiğini belirtti.

Araştırmacılar, son 20 yılda Grönland ın güneydoğu kesiminde hava sıcaklığının üç derece yükseldiğini de kaydetti.

Uydu gözlemlerinden edinilen bilgilerde ayrıca, Grönland ın iki büyük buzulu olan Kangerdlugssaq ve Ilulissat dan her birinin, 1960 lı yıllara göre, 14 ve 11 kilometre kadar azaldığı ortaya çıktı.

pink130

pink130 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Mesajlari

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >TRİBÜNE SİGARA YASAĞI! MAÇ İZLERKEN TRİBÜNDE SİGARA İÇENE 50 YTL CEZA GELİYOR
  26.Şub.2006 Pzr 14:20:42

Meclis Adalet Alt Komisyonu, sigara yasağının kapsamını genişleten teklifte, maç izlerken tribünde sigara içene 50 YTL ceza verilmesini benimsedi

Komisyon sinema filmlerinde sigara görüntülerine yasak uygulamaktan ise vazgeçti. Teklifte öngörülen bazı cezalarda da indirime gidildi.

Sigara yasağının kapsamını genişleten yasa teklifini görüşen Meclis Adalet Alt Komisyonu raporunu tamamladı.

Komisyon daha önce tartışılan, özel ve resmi araçta direksiyon başında, beyaz perdede, yurtdışından yapılan yayınlarda sigara yasağı gibi düzenlemelerden vazgeçti.

Alt komisyon, sigara için öngörülen cezalarda belli oranlarda da indirim önerdi.
Rapora göre, her türlü eğitim, sağlık, ticaret, sosyal, kültürel spor, eğlence ve benzeri amaçlı işyerleri ile birden çok kişinin girebileceği işyerleri ve binaların kapalı alanlarında sigara içmek yasak olacak.

Ancak bu yerlerde sigara içinler için ayrı kapalı bir bölüm bulundurulması da zorunlu olacak.

Taksilerde sigara içmek yasak

Taksiler dahil olmak üzere tüm kara, hava, demir ve denizyolu toplu taşıma araçlarında sigara içmek yasak olacak. Ancak şehirlerarası ve uluslararası güzergahlarda yolcu taşıyan demiryolu ve denizyolu araçlarında sigara içilebilmesi için özel bir bölüm oluşturulacak. Denizyolu taşıma araçlarının güvertelerinde de sigara içilemeyecek.

Açık havada yapılan her türlü spor, kültür, sanat ve eğlence faaliyetleri ile bunların seyir yerlerinde sigara içilemeyecek. Yasağa uymayanlar 50 YTL cezaya çarptırılacak.

Televizyonlarda yayınlanan, program, dizi, reklam ve tanıtım filminde sigara içilen görüntülere yer verilemeyecek. Yasağa uymayan ulusal tevlevizyonlara 50 bin YTL den 100 bin YTL ye kadar ceza verilecek. Sinema filmleri için öngörülen yasak hükmü metinden çıkarıldı.

<<1 2>>