ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

28 Nisan 2024, Pazar 00:33   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > ChatCity nedir ne değildir?
forum sohbet oyun basliklari
   CHATCİTY SANAL ORTAM DEĞİLDİR,NEDEN Mİ ? BAKIN BAKALIM
 <<12 3456>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

IittIetiredev

IittIetiredev resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Nis.2006 Pzt 12:04:31sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Sanal Brifingi Vermek Gibi Olmasın :P Chatcity Kendinizi Gördüğünüz Kadar Sanaldır..Chatcity Sanal Olsa da İnsanlar Sanal Değildir.. Kabul Ediyorum Biraz Fazla Cesurluk Yapılıyor İnternet Ortamında.. Ama Sanal Nedir ? Elle Tutulmayan Varlığını İspat Edemeyeceğimiz Şeylerdir... Biz İstediğimiz Anda Birbirmizin Sesini Duyabiliyoruz Görüntüsünüde Görebiliyoruz Hatta İmkanlar Doğrultusunda Buluşabiliyoruzda.. Zira Chatcityde Başlayan Ve Reel Hayattada Dostluğunu Sürdüren Bir Çok İnsan Tanıyorum Görüyorum Biliyorum Ben Dahil.. Sanal İle Reel Olabilmeyi Ayırt Edemeyenlere Her Zaman Bir Örneğim Olmuştur.. Uzaktaki Bir Akrabanızla Telefonda Görüşmüyor musunz ? Her An Onun Yanında Değilsiniz Sadece Sesi Var Ve Belki Bir Fotoğrafı Ama O Sizin Akrabanız Olduğu Gerçeğini Değiştirmiyor.. Sizler Gibi Sanal Olduğumu Düşünüyordum Bende Bir Gün Bi Kardeşimin Bir Cümlesi Beni Çok Etkiledi Bunu Sizinle Paylaşmak İstiyorum.

Bulunduğumuz Ortam Her Ne Kadar Sanalda Olsa Yaşanılan Şeyler Söylenen Sözlerin Hepsi Birer Gerçek Değil mi ?

Gerçektende Bu Sorunun Cevabını Düşününce Olay Farklı Boyuta Geçiyor.. Peki Burda Sanal Olan Yok mu ? Var. N_O_A Nickli Şahısın Fotoğrafı Var mı ? Yok. Peki Sesini Duyan ? Iıh. Peki Kamera Açtığını Gören ? Çıx. Evet Cc de 3 Kişi Gördü Onu. Ama Bu Diğer 450.000 İnsan İçin Sanal Ve Kendini Saklayarak Sanal Kavramının Türünün Tek Örneği Olduğunu Göstermiş Oldu Bizlere.. Saygı Değer Fatih Abinin Verdiği Örnek Doğru. Anlamayanlara Şöyle Anlatayım.. Rahatsızlık Veren Userlar Eğer Gerçek Olsaydı Ve Bulunduğumuz Ortamda Birbirimizi Gözle Görür Elle Tutabilir Olsaydık Bunları Yapamazdı Demek İstemiş.. Ama Fatih Abinin Bu Userların Sanallığını Değilde Genellemenin Sanallığını Düşünmüş Belki Yazdığım Bu Yazıdan Sonra Fikri Değişebilir. Gerçi Onun Bu Yazıya İhtiyacı Yok Çünkü Bende Biliyorum ki Bu Ortamdan Reel Dönüştürdüğü Bir Çok Dostluğu Var ..

Lafı Fazla Uzatmadan(Laf Salatası ,  Kelime Oyunu Denebilir :)) Dostluklar Ve İnsanlar Reele Dönüştürülebilitesine Göre Sanaldır.. Yani Kendini Sanal Hissedenlerin Sanal Ortamıdır ChatCity...

Saygılar

ivet

ivet resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Nis.2006 Pzt 13:09:43sohbet oyun linki
Sanalı Real ile karıştırmamak gerek die düşünüyorum.İnsanlarin pc ardindan asla yüz yüze yapamiyacagi seyleri ancak burda cesaretlendikleri görüyoruz.SİZCE GÖRDÜĞÜMÜZ HER ŞEY GERÇEK  Mİ?

PAPPATTYA

PAPPATTYA resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Nis.2006 Pzt 16:55:41sohbet oyun linki

Gerçek hayatta gördüğün her şey gerçektir.Burada gördüklerinse hayal hiç kimse kendisi değil. Tabi bu benim düşüncemdir. Kimse katılmak veya katılamamak zorunda değil. Bir gerçek var evet karsımızda konusanlar insan ama normal hayyattaki karakterleriyle değilller.Hiç kimsenin böyle davrandığını sanmıyorum. Hoscakalın

ilkan1453

ilkan1453 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Nis.2006 Sal 15:30:51sohbet oyun linki

Ben Cc yi qercek yasam qibi qörüorum qercek neyse Cc o bence Sanal Ortam Az Biraz Reele Yakın Yalanlarda olmasa icin içinde  Daha qüzel olacak ama

johngalt

johngalt resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2006 Pzr 02:48:33sohbet oyun linki

evet tabi ki sanal diye bişey belleğimiz de yer etti artık fakat unutmamak gerek bu bize bir çok fırsatta tanıyor...ve her kavram gibii her birimizin zihninde ki sanal kavramının yeride başka, buda çok doğal...en başta insanlar hayatta olamadıklarını olabiliyor burada, şu veya bu nedenle  bişeyleri elde edememiş veya olamamış insanların kendilerini mutlu hissettikleri yer burası....... ve yaratıcalarına tşk etmek herhalde hepimizin borcu diye düşünüyorum ...bırakalım herkes maskelerni taksın ve dolaşsın içnde sakladıkları şeyleri çıkarsın ortaya dürüstlk sadece olanı söylemek değildir...güzel doğmamış ne kadınlar gördüm bura da güzelleşen ya da yakışıklı doğmamış erkekler....ama bu onlara gerçek hayat dediğimiz hayatta birlerine ulaşmak çin önlerine bazen engel çıkarmış ne yapsınlar bununla mı yaşamak zorundalar..bence hayır..herkes burada sevdiği ve/veya  istediği içinden gelen tipi alır ve adamlığının, insanlığının gereğini yaşar...içindeki insandan birinsan yavrusu çıkarır ve büyütür...

ve bence herkes kendini bir kere yaratabilmeli ama sayın site yapıcılarımız daha fazlasına olanak sağlamış.şımarmak lazım:)

şimdi ben bu bakımsız japon samuraymıyım...asla tabi:) oldum olası şiddetten nefret ettim [ yalanımı yesinler:)]

PAPPATTYA

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2006 Pzr 03:19:12sohbet oyun linki
[QUOTE=johngalt]

evet tabi ki sanal diye bişey belleğimiz de yer etti artık fakat unutmamak gerek bu bize bir çok fırsatta tanıyor...ve her kavram gibii her birimizin zihninde ki sanal kavramının yeride başka, buda çok doğal...en başta insanlar hayatta olamadıklarını olabiliyor burada, şu veya bu nedenle  bişeyleri elde edememiş veya olamamış insanların kendilerini mutlu hissettikleri yer burası....... ve yaratıcalarına tşk etmek herhalde hepimizin borcu diye düşünüyorum ...bırakalım herkes maskelerni taksın ve dolaşsın içnde sakladıkları şeyleri çıkarsın ortaya dürüstlk sadece olanı söylemek değildir...güzel doğmamış ne kadınlar gördüm bura da güzelleşen ya da yakışıklı doğmamış erkekler....ama bu onlara gerçek hayat dediğimiz hayatta birlerine ulaşmak çin önlerine bazen engel çıkarmış ne yapsınlar bununla mı yaşamak zorundalar..bence hayır..herkes burada sevdiği ve/veya  istediği içinden gelen tipi alır ve adamlığının, insanlığının gereğini yaşar...içindeki insandan birinsan yavrusu çıkarır ve büyütür...

ve bence herkes kendini bir kere yaratabilmeli ama sayın site yapıcılarımız daha fazlasına olanak sağlamış.şımarmak lazım:)

şimdi ben bu bakımsız japon samuraymıyım...asla tabi:) oldum olası şiddetten nefret ettim [ yalanımı yesinler:)]

[/QUOTE]

Alkış  Johgalt abime ne güzel yazmışEline sağlık abi, ben gene sonuna yorumumu yapayım da

içimde kalmasın:) Evet abi haklsın burası sanal ve burada herkes bir anlamda gerçek hayatta yapamadıklarını yapıyor.

Örnek mi? Şekil "Pappattya "

Bu konuda hiç bir itirazım olmaz sana benim diyeceğim buraya sanal değil diyenler şu senin yazıyı bir okusalar da

anlasalar neyin ne olduğunu. Sanal mı değil mi ? Arkadaşlar burası sanalın ta kendisidir

kimse kendisi değil olmazda.Bunun için kimseyi gerçek hayattan fazla  soru sorarak boğmayın. Dediğim gibi burası

sanal ve mutlaka bir yerlerinde bir yalan var. 

[ John abi buradan senin şahsında tüm forum kullanıcılarına bir eleştiride bulunmak istiyorum. ( Sen de dahilsin yani

)Lütfen yazarken hızlı yazacağız diye Türkçeyi katletmeyin. Tamam odalarda hızlı yazmak esas olduğu için dikkat

edilmeyebilir ama burası forum hızlı yazmak değil doğru yazmak önemlidir.Bazen öyle yazılar görüyorum ki bunu

anadili farklı bir dil mi diye düşünmeden edemiyorum. ]

Hoşçakalın.

johngalt

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2006 Pzr 03:33:15sohbet oyun linki

:) sevgili papatya:)

evet ben Rum asıllıyım... yani anadilim Rumca:) burasının kuralları kısaltmaları üzerine de nutuk çekecek değilim sana, ama hatırlatmadanda geçemeyeceğim Peyami safa okudun mu sen hiç veya okudunda sözlüksüz anlayabildinmi adam çokda uzun yıllar önce yaşamamış sadece 50 yıl civarı diyelim yani..güzelşey üretmeyen bir toplumsan dilin ister istemez değişecek bu değişim yozlaşma asla olmamalı kabul ediyorum ve bunu yatığımı da iddia etmeyeceksn değil mi..ama unutulmaması gereken bieşyde şu burası forum ben gelecek nesllere NUTUK yazan biri değilim ki.Ana dli Rumca olan birine göre bence ana dili Türkçe olanlardan daha saygılıyım ...saygı demek imla kuralı demek değildir diye düşünüyorum.....

PAPPATTYA

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2006 Pzr 04:07:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
johngalt :

:) sevgili papatya:)

evet ben Rum asıllıyım... yani anadilim Rumca:) burasının kuralları kısaltmaları üzerine de nutuk çekecek değilim sana, ama hatırlatmadanda geçemeyeceğim Peyami safa okudun mu sen hiç veya okudunda sözlüksüz anlayabildinmi adam çokda uzun yıllar önce yaşamamış sadece 50 yıl civarı diyelim yani..güzelşey üretmeyene bir toplumsan dilin ister istemez değişecek bu değişim yozlaşma asla olmamalı kabul ediyorum ve bunu yatığımı da iddia etmeyeceksn değil mi..ama unutulmaması gereken bieşyde şu burası forum ben gelecek nesllere NUTUK yazan biri değilim ki.Ana dli Rumca olan birine göre bence ana dili Türkçe olanlardan daha saygılıyım ...saygı demek imla kuralı demek değildir diye düşünüyorum.....

Sevgili John abi:):)):

Bana en iyi bildiğim kitabı sormakla ne büyük hata ettin anlatamam.:) Evet Peyami Safa yı ( Dokuzuncu Hariciye

Koğuşunu ) en az 10 kez okumus kadar bilirim dedim ya o kitaptan ödevim vardı. Eğer Peyami Safa nın dilini

anlamadıysan bu biraz da senin kelime dağarcığınla ilgili bir durumdur. Ben gayet iyi anladım ve sözlüğe gerek

duymadım( eğer forumda 4kelime ver alltaki cümle kursun kısmına bakarsan o kitaptan verdiğim örnekleri görürsün)

Her neyse gelelim asıl konuya.Dil tabiki değişir dilin değişmesine bir sözüm yok bugün de " filhakika, delalet,

vasal...vs." kelimeleri kullanın demiyorum ben size.. Dilde değişmeyen bir şeyden bahsediyorum, o da imla kuralları ve

noktalama. Bunları  kullanmak bir insanı kalıba sokmak manasına gelmez. Yazına bakarsan sadece noktalama

yanlışları yapmadığını da görürsün. Hatta dilimize "tsk etmek " diye yeni bir deyim kazandırmışsın ki bravo sana. Bunu

herkes yapamaz):):) Bazılarında görüyorum bir cümle kurmus, tüm kelimeler büyük harfle başlıyor, sanki her yerde bir

nokta var. İmlayı ve noktalamayı kullanmak insanı kalıba sokmaz, tam tersi sizi kendi kalıbınızdan çıkarır ve diğer

insanlarla daha iyi iletişim kurmanızı sağlar. Kimseye tüm kuralları uygulayın demiyorum, zaten buna hakkım yok ama

biraz daha düzgün yazılmasını istemek de yanlış olmaz .

( Bir öğrtemen adayı olarak en önemlisi Türkçe aşığı biri olarak)

Hoşçakal Johngalt Abi

( Yayınlayın şu yazdığımı "LÜTFEN"sabah beri uğraşıyorum. Bu kadar ahkam kestikten sonra yazı yazınca ,insan

kasılıyor nerede yanlış yaptım diye )

johngalt

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2006 Pzr 04:19:31sohbet oyun linki

:) merak ediyorum işin olmasaydı türkçe öğretmenliği bu konuya dikkat edermiydin... ayrıca örneğinde bile itiraf etmişsin asıl sorunu..sorun burda sadece işiniz olduğu için özenli olmanız ve not için okumanız yazmanız meselesi:) peyami safanın 9. hariciye koğuşunu ödeviniz olmasa okurmuydunuz..yada başka hangi kitaplarını sizi zorlamadıkları içn okudunuz.yıllar boyunca insanlara ya da milletinize imla kurallarını ders için okutursanız sevdiremezseniz onların ne kadar anlamlı olduklarını neler anlatabileceklerini de öretememiş olan benimsetememiş olan buradaki binlerce kişiye bunları öğreten daha doğrusu sadece ezberleten sz türkçeciler çokmu masumsunuz..bence eleştireceğinize buraya bakında ders çıkarın toplumsal fayda ve şahsi tatminleriniz adına.siz bile smile ları kullanmadan derdinizi anlatamıyorsunuz....işte sorun burda anlatacaksanız önce nanacak sonra yaşayacak sonra anlatacaksınız.:) sizleri seviyorum yani türkçecileri:) ama ben bu millete türkçe öğretmiyorum bu gördüklerin gezen tipler yazan eleştirdiğin kişileri siz yarattınız şimdi dertmi yanıyorsunuz ? umarım mensubu olmak için aday olduğunuz bir kesimin yaptıkalrını sevabı günahı ile kabulenebilecek kadar yüreklsinizdir.. 

burada çuvaldızı kendinize batırın.. önden buyrun.. lütfen bak kılıcımı çekiyorum haberin olsun:)

johngalt

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2006 Pzr 04:41:39sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
ve NOKTA küçükhanım:) yeterince dertlermizi bu konuda anlattığımıza inanıyorum olayın şahsi bir yarışa dönmesini istemiyorum ki öyle olmaya başladı gibi...artık başkaları yazdıklarımızı değerlendirsin...Artık bu konuda size cevap yazmıyacağım.
CC sohbet icin buraya
 <<12 3456>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir