ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

12 Mayıs 2024, Pazar 23:51   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Laiklik ve Abdullah Gül
 <<1 234567>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.May.2007 Per 16:21:57      Laiklik ve Abdullah Gülsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

yaşam paylaşıldıkça güzel!!!...

HoKKaBaZ

CcTiMcC

CcTiMcC resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2007 Cum 00:59:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
yıkarlar bu başlığı genç

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2007 Cum 01:28:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
baya araştırma yaptım ama yazının tamamını bulamadım...

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2007 Cum 03:01:14sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Yazının tamamını bulamazsın tabi Naon, o zaman internet mi vardı :)

Geçen gün röportajı yapan İngiliz muhabirle konuşmuşlar, bunların doğru olduğunu hatta kaydının kendisinde bulunduğunu söylemiş. Hürriyet te yazıyordu sanırım. Her neyse zaten "Sayın" Abdullah Gül den daha sonra bu konuda ses çıkmadı.

Gerçi kendisinin yalanlamaları da yalan çıkıyor ya o da ayrı bir konu :)

Bkz: https://www.chatcity.cc/forum/topic.asp?id=12795&p=23

edit: Bir de şöyle bir şey buldum:

https://saldiray.wordpress.com/2007/05/03/abdullah-guls-infamous-1995-interview/

Şu sayfaya da bakabilirsiniz:

https://blog.wolkanca.com/?p=1539&akst_action=share-this

model71

model71 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2007 Cum 11:04:20sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Abdullah Gül, TRT1 de canlı olarak yayınlanan bir sohbette bu konuyu yalanlayan bir açıklama yapmıştır.  

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2007 Cum 11:25:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

model71 :
Abdullah Gül, TRT1 de canlı olarak yayınlanan bir sohbette bu konuyu yalanlayan bir açıklama yapmıştır.  

Doğrudur ama o yalanlama Hürriyet Gazetesi nin röportajı yapan muhabirle görüşmesinden önce yapılmıştır. Gerçek anlaşılınca kendisinden bir ses çıkmamıştır. Zaten her şey belgeli, yalanlama yapsa ne olur? 

Buraya Emin Çölaşan ın bu konuyla ilgili yine "belgelere dayanarak" yazılmış bir yazısını kopyalıyorum:

CUMHURBAŞKANI adayımız (!) ABDullah Bey, önceki gece TRT’de bazı gazetecilerin sorularını kendince yanıtladı. Bu arada Fikret Bila kendisine benim salı günkü yazımdan da söz ederek bir soru sordu.

Atatürk’ün "Ne Mutlu Türk’üm Diyene" sözü için geçmişte ipe sapa gelmez şeyler söylemişti. Bunu 1 Mayıs günkü yazımda burada "Varan 2. Hayır, Bu Zat Cumhurbaşkanı Olamaz" başlığı ile yazmıştım. (Nitekim olamayacak.) Fikret Bila o sözlerini açıklamasını istedi.

Beyefendi sıkışmıştı. Önce şunu söyledi: "Ben Emin Çölaşan’ın yazılarını hiç okumam." Okur veya okumaz, beni ilgilendirmez. Benim yazılarımı her gün ortalama 2.5 milyon kişi okuyor. Bana yeter.

Peki ne demişti bir seminerde Bay Gül? "Ne mutlu Türk’üm diyene lafını tutup her yere yaza yaza, Türkiye aslında İLKEL bir hale dönmüştür."

Bila
orada Ergün Poyraz’ın satış rekorları kıran son kitabından da bir örnek verdi. Bay Gül şöyle diyordu:

"Çukurca’da dağa ’Ne Mutlu Türk’üm Diyene diye yazmışsınız. Maalesef resmi ideoloji, Türk milliyetçiliği şeklinde kendisini ırki taassup (ırkçı yobazlık) olarak tezahür ettirmiştir."

Bay Gül televizyon ekranında zor durumda kalmıştı. Bu sözlerini hemen inkár etti, beni "yalancılıkla" suçlamaya kalkıştı ve böyle bir toplantıya katılmadığını söyledi!

* * *

Bakınız, benim verdiğim örnek "Türkiye’nin Milli Bütünlüğü ve Güvenliği" isimli kitaptadır. (İş Dünyası Vakfı Yayını.) Seminere katılanlar Tunç Bilget, Kamran İnan, Muzaffer Özdağ, Abdullah Gül ve Abdülhaluk Çay.

Ergün Poyraz
da kitabında Gül’ün sözlerini hangi kitaptan aldığını bildiriyor:

Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Mehmet Metiner’in "Yemyeşil Şeriat, Bembeyaz Demokrasi" isimli kitabı. Gül, şimdi inkára yeltendiği o sözlerini Osman Tunç’un yönettiği, DYP’den Baki Tuğ, DEP’ten Remzi Kartal ve kendisinin katıldığı toplantıda söylüyor. Her iki panel-seminer-toplantıda söylenenler banda alınıyor ve kitap yapılıyor.

Ancak TRT ekranında sıkışan Gül, "Ben o kişilerle öyle bir toplantıya katılmadım" demek zorunda kalıyor. Ne acı değil mi!

Bay Gül’ün yalanladığı olayı dün Baki Tuğ’a sordum. Yanıtı şöyleydi:

"O toplantı Ankara’da Necatibey Caddesi’nde bir yerde, sözü edilen kişilerin katılımıyla aynen yapılmıştır. Yazılanlar doğrudur."

Bir devlet adamı (!) ve cumhurbaşkanlığı adayı (!) düşünün ki, Atatürk’ün "Ne Mutlu Türk’üm Diyene" özdeyişiyle alay ediyor, aşağılıyor, karşı çıkıyor...

Ve gün geliyor, bunlar belgeleniyor. Zorda kalınca sözlerini ve o toplantılara katıldığını kabul etmiyor, inkára yelteniyor, yalanlamaya kalkışıyor! Ne yazık ki mert, dürüst ve yürekli olamıyor. Sözlerinin bile arkasında duramıyor.

Oysa hepsi kitaplara geçti, arşivlere girdi. Kim kimi yalanlıyor? Yakışır mı, ayıp değil mi ABDullah Bey!

* * *

İnkár ettikleri bununla da kalmıyor. Geçmişte İngiliz The Guardian Gazetesi’ne verdiği söyleşide aynen şöyle demişti:

"Bu, Cumhuriyet döneminin sonudur. Laik sistem çökmüştür ve onu kesinlikle değiştirmek istiyoruz. (This is the end of the Republican period. Secular system has failed and we definitely want to change it.)"

TRT’de bu sözlerini de inkár etmesin mi!

Efendim gazeteci kendisine gelmiş, konuşmuşlar ama bu sözleri söylememiş, sonra da tekzip göndermiş! Hani nerede tekzip? Niçin bunu o zaman açıklamadın? Nitekim o haberi yazan İngiliz muhabir Jonathan Rugman yazdıklarının doğru, bant kaydının kendisinde olduğunu dün açıkladı.

Bir devlet adamı (!) düşünün ki, sıkıştığında geçmişteki bütün sözlerini inkár ediyor. Ayıptır yahu!

Şimdi cumhurbaşkanlığı hülyaları da yattı, bir başka bahara kaldı. ABDullah Gül adına fevkalade üzüldüm!

Geç olsun da güç olmasın. İnşallah bir dahaki sefere! Allah selamet versin, Allah hiç kimseyi bu duruma düşürmesin. Amin.

BABASAYFA

BABASAYFA resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2007 Cum 11:27:22sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

sadec gulmekten baska bir sey bulamiyorum eger o gazetedeki baslik dogruysa zaten 4 yildir tek basina iktidarda kaldilar bu zaman zarfi icinde yapardilar bana sadece guzel bir karikatur olarak geldi:)))))

BABASAYFA

BABASAYFA resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2007 Cum 11:29:42sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

arkadasim sen git once emin colasana 15 milyon dolari nerden buldugunu sor bi bakalim ondan sonra gelip bu yazilari yayinlayin acaba emin kimin adami kimin ajani sor bakalim ne diycek:))))

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2007 Cum 11:34:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ben yazının belgelere dayandırılarak yazılmış olduğunu söyledim. Yazıyı okumadan yorum yapacaksan hiç yapma zaten...

Daha önce de bahsettim. Biz bu yüzden dar görüşlüyüz. "O adam işe yaramaz" "O adam bilmemneci" diye düşündüğümüzden yazdıklarının doğru olabileceğini düşünemiyoruz.

Bırakalım bu önyargıları...

xbigeex

xbigeex resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.May.2007 Cum 11:35:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
abdullah gül bu ülkeyi dinden batırcaqlar walla önümüzü göremiyorum abdullah gülle herhalde her yerde cami başı kapalılar fln BU ÜLKE LAİK DİİL Mİ YA !!
CC sohbet icin buraya
 <<1 234567>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir