ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
8 Mayıs 2024, Çarşamba 07:14   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Sanat ve Felsefe
forum sohbet oyun basliklari
   HAYAT...
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

ALEEVVVV

ALEEVVVV resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Tem.2007 Pzr 11:45:13      HAYAT...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Hayat ne doğrusaldır ne de durgundur. Bir gizemden diğerine ilerleyip durur. Hayatda krizler, tepeler, düzlükler vardır. Düzlük görünüp tepe olan yerler, tepe görünüp düz olan yerler vardır hayatta. Aslında bu belirsizlik ve sürprizdir. Hayatı çekilir hale getiren de budur aslında.

Bir sonraki adımı hiçbir zaman bilemezsin. Görüntü ve gerçek her zaman farklıdır birbirinden. Görüntüden bir dolu anlam çıkarır ama tüm resmi hiçbir zaman göremezsin. Hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Hayat akışında mevsimler gibidir. Bu mevsimler 4 den fazladır ve tekrarı yoktur. Herkes bu mevsimleri farklı dönemlerde yaşar. Her mevsimin kendine has güzelliği ve gücü vardır. Güneşin doğuşunu, mevsimleri durduramadığın gibi, hayatı da durdurmazsın.

Hayat kararlardan ve seçimlerden oluşur. Bekleyemezsin, düşünme şansı vermez hayat sana. Hayat bir akıştır. Kimi zaman çukura girersin kimi zaman tepelere çıkarsın. Her zaman karşına binlerce yol çıkar ve hiç bir zaman aynı anda iki yolu seçemezsin. İki yolu aynı anda seçenler bir süre sonra ikiye bölünür, yorulur ve yılarlar. Tek yolu seçenler yanlış bir yön olsa dahi hızlı yolalırlar. Seçim şansı ne kadar çoksa o kadar özgür olursun hayatta.

Hayat büyük bir üstaddır öte yandan. Dersini yavaş yavaş deneyimlerle verir. Ne kadar istesende başkasından alamazsın dersini. Sen de denemek elini bacağını bir kez olsun yakmak istersin. Hata yapıp yara alıp devam eder insan yoluna. Dersini alan bir daha aynı hatayı yapmaz. Bazı hatalar vardırki defalarca yapsan dahi yine yapmak istersin, aşık olmak gibi. Her seferinde yanginlarda kalır ama yine yangina atarsın kendini. Hayat kararını vermiştir çünkü, bunu da koduna yazmıştır. İstersin ama değiştiremezsin yazgını yine aşık olursun.

Hayat aslında yalanlar üzerine kuruludur. İnsan en büyük ve en çok da kendisine yalan söyler. Yalan olmasa çekilmez bu hayat. Gerçekler aslında çok acıdır. Gerçeklere kimse katlanamaz. Kimse o kadar güçlü olamaz.

Hayatda sadece insanın yaşamı sonludur. Onun dışında herşey devamlı ve sonsuzdur. Başarı ve başarısızlık sonlu değildir. İnsan bir başarıdan diğerine ya da bir başarısızlıktan diğerine koşar. Büyük resmi görenler ve bilenler başarısız olduklarında başarılı olmak için tekrar çaba gösterir. Bu durumda kabuğuna çekilenler başarısızlıktan kurtulamaz. Önyargı ve bahane kamburunun altında ezilip hayatı olduğu gibi kabul ederler.

Hayatda herşey sadece bir kez yaşanabilir. Aynı şey aynı ortamda ve aynı kişiler tarafından yaşansa dahi hiçbir zaman aynı tadı vermez. Artık kişi o konuda ustalaşmış olur. İnsan ikinci seferde ilkinde farketmediği güzellikleri ve hataları ayıklayabilir. Farklılığı koşullar oluşturur. Hiçbir zaman iki farklı zamandaki şey aynı olamaz. Öncelikle zaman değişmiştir.

Hayatta iyi ya da kötü diye birşey yok. Sadece riskler ve fırsatlar vardır. Riski görüp hesaplayıp önlem alanlar, fırsatı farkeden ya da yaratanlar başarılı olur. Hayat çıkar çatışmaları ile dolu bir yoldur. Bu yolda sürprizler, tehlikeler, belirsizlikler ve en güzeli heyecan vardır.

Hayatın herkes için farklı bir tanımı vardır. Hayat tanınmış bir fırsattır. Bazıları bu fırsatı kendi için bazıları ise başkaları için harcamak ister. Genelde başkalarına hizmetle geçirilir hayat. İnsan bu hizmeti en çok yakın akrabalarına yapar ama sadece çocuklarına kendini adar. Bunları yaparken çekilen acıları farkettirmez hayat. Her nekadar kişinin çıkarına olmasada, kişi en çok bu zamanlarda mutlu olur. Hayat denen şeyin dengesi ince teraziyle kurulmuştur. Terazinin dengesini tutturamayan canlılar neslini devam ettiremez yokolur gider.

Hayat aslında tamamen senin tasarımındır. Bu hayatı nasıl istersen öyle yaşarsın. Bu büyük resmi göremeyenler başkalarının sahnelerinde figüranlık yaparlar. Bir sahneden diğerine koştururlar. Kendi sorunlarına çözüm bulamayan ya da bulmak için çaba göstermeyenler başkaların sahnesinde, başkalarının çözümlerinde figüran rolünde oynarlar. Hayatta aslında seni kimse üzemez. Sadece sen kendi kendini üzebilirsin. Etrafındaki olayları önemsediğin kadar dikkate alırsın. Etrafındaki üzücü olaylar sen öyle tanımladığın için üzücüdür. Hayat sen öyle tanımladığın, hissetiğin ve yaşamak istediğin için bu şekilde yaşanmaktadır.

Hayat ölümü de kapsar. Bu hayatın karşıt kutbu ya da sonu değil bütünleyici parçasıdır. Yere inmeyen kuş yoktur. Her kuş bir gün karaya iner.

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Tem.2007 Pzr 12:14:16sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Çok güzel bir yazıydı emeğine paylaşımına klawyene sağlık kankim

Hayat ,spor tabelası tutmak değildir.

Kaç arkadaşınız olduğu ya da kaçının sizi arkadaş kabul ettiği değildir.

Bir hafta sonu için planlarınızın olduğu değil.Hafta sonu yalnız olmanız da değildir.Hayat şu sıralar sevgilinizin de olması değildir.Geçmişte kaç sevgiliniz olduğu da değildir.Bu güne kadar hiç sevgilinizinde olması değildir.Sizi kimin öptüğüde değildir.

Hayat ailenizin servetide değildir.Hangi okula gittiğinizde,ne kadar güzel ve ne kadar çirkin olduğunuz da değildir.Giydikleriniz,ayakkabılarınızda değildir.Ne çeşit müzik dinlediğinizde değildir.

AMA HAYAT

Kimi sevdiğinizi,kimi incittiğinizdir.

Kimi mutlu,kimi mutsuz ettiğinizdir.

Sizin olanları koruyabilme yada mahvedebilmenizdir.

Dostluklarınızdır.

Neyi söylediğiniz ve neyi kastettiğinizdir.

Hangi önemli hüküm ve kararları verdiğiniz ve de niçin verdiğinizdir.

İçinizdeki sevgiyi büyütmek taşımak ve dağıtmaktır.Ama en önemlisi de yalnız başınıza asla gerçekleştiremeyeceğiniz bir şeyi yapmak,Hayatınızı başka insanların kalbine dokundurabilmektir.

Başkalarının kalplerini etkileyecek yolu ancak siz seçersiniz buda hayatın seçimleridir zaten.

Kısaca hayat silgi kulanmadan resim çizebilme sanatıdır.Ve insanlar böyle büyürler.

Unutmayın;

Yaşama kendimizden ne katarsak,yaşamdan da onu alırız.

VOGTKAYANAGIHARADA

VOGTKAYANAGIHARADA resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Tem.2007 Pzr 12:41:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
hayat...

AkifSOYKIRIMyapioo

AkifSOYKIRIMyapioo resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Tem.2007 Pzr 14:32:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
alev bakıyorum da hayat sana felaket bı kazık atmış :D bi de bunu tabii ki de sen yazmadın (çünkü senin bu kadar güzel Türkçen yok) yazan her kimse onun adını da karaladın :p he bu arada SiMAB nicki bendim alev :$ :p

sasa1995

sasa1995 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Tem.2007 Çar 19:45:14sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
hayat  çok  konuşulacal  bişey değil  . Yaşadığın  andır  hayat  ister  içersinde  olursun  ister  dışardan seyredersin.düşüne  bildiğin kadar  hayatını  yaşarsın.herşeye müdahhale  edemessin  ama  hiçbir  şeye  de boş  veremessin.öyle  uzun uzzun yazmaya gerek yok  Hayatı  sadece  yaşarsın.ama  yaşarkende   geçmişi  unutmadan!!!var olduğun an  içinde yaşarsın  hayatta.  geleceği  düşünerek  yeter  size  bu  kadara  hayat  dersi  hepiniz  geçtiniz  bende  size  yıldızlı  peki

joyfriend

joyfriend resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Ağu.2007 Cmt 00:03:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hayat Felsefesi nedir biliyormusunuz ? Benim çok güzel bir sözüm var..

"İçerek ölmektense , Sevişerek kalp krizi geçirmeyi tercih ederim."

ERDO

ALEEVVVV

ALEEVVVV resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Eyl.2007 Pzt 18:39:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
< =text/> < src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js" =text/>

KIRKINCI ODA...

Ne kadarınız gercek sizin
kırk odalı şatonuzun kırkıncı odasındaki
kilitler altında sakladığınız gerçek
duygularınızla,
gerçek düşüncelerinizin ne kadarı yansıyor
hayatınıza,
söylenmeyen neler var kuytularda,
hani kendinizden bile sakladığınız,
bir sinir kriziyle ya da büyük bir acıyla
yahut da muhteşem bir sevinçle kabuğunu çatlatıp da
ortalara dökülecek neler biriktiriyorsunuz
içinizde...? ? ?
Ne kadarınız kendi sahtekarlığınızın esiri?
Sevip de söyleyemediğiniz,
özleyip de açıklayamadığınız
ya da sevmeyip de sevginizin eksikliğini içinize
gömdüğünüz oluyor mu,
korkaklıklar var mı,
kalleşlikler var mı,
yoksa diplerde saklanan cesaretiniz bir işaret mi
bekliyor...? ? ?

Göründüğünüz insan mısınız siz,
yoksa bir define arayıcısı hazineler mi bulur
içinizde
ya da yıkılmış bir kentin harabelerini mi
taşıyorsunuz?
Derununuzda neler saklıyorsunuz?
Ne kadarınız gerçek sizin?

Ülkenizle ilgili düşüncelerinizi söylüyor musunuz,
yoksa başınızı belaya sokmayacak kadar akıllı mısınız,
gerçek düşüncelerinizi başbaşa konuşmalara mı
saklıyorsunuz,
açıkça konuşanları biraz aptal buluyor musunuz?

Günahlardan yapılmış hayaller var mı içinizde,
günahtan korktuğunuzdan bunları saklayıp
Tanrı yı mı kandırmaya uğraşıyorsunuz?
Günahları sevmiyor musunuz, seviyor musunuz
yoksa...? ? ?

Uzun bir yolculuğa çıkar gibi
duygularınızla düşüncelerinizi denklere
sarıp da içlerinizde bir yerlere mi
yerleştirdiniz,
bir gün yolculuk bitince açmayı mı düşünüyorsunuz
aslında yolculuğun hiç bitmeyeceğini ve
denklerinizi
hiç açmayacağınızı bilerek...
Bir gün çıldırsanız da
bütün duygularınızla düşüncelerinizi açıkça
söyleseniz,
neler duyacağız sizlerden,
gizli palyaçolar mı çıkacak ortaya,
yoksa korkaklığın altında,
bir istiridyenin içinde büyüyen inciler gibi
büyümüş yiğitlikler mi?

Kızgınlıklarınız yok mu sizin,
öfkeleriniz, isyanlarınız?
Aşklarınız yok mu?
Kendi sahtekarlığınıza ne kadar esirsiniz?
Esaretten kurtulsanız da gerçekler dökülse ortaya,
kendinize şaşar mısınız,
hiç düşündüğünüz oluyor mu kırkıncı odada neler
var diye, hangi unutulmaya çalışılmış sevgililer,
dile getirilmeyen özlemler,
söylenmeye söylenmeye birikmiş öfkeler,
hangi boşvermişlikler,
hangi inkar edilmiş arzular yatıyor diplerde?

Kimselerden korkmadığınız kadar korkuyor musunuz
kendinizden?
Şehrin ışıklarının bulutlara yansıdığı
turuncu pırıltılı külrengi bir gecede,
şimşeklerle boşanan yağmur başladığında
şatonuzun odalarında bir gezintiye çıkıyor musunuz,
ağır ağır yaklaşıp o kırkıncı odaya açıyor musunuz
kapıyı usulca, gördükleriniz ağlatıyor mu sizi,
bu kadar gerçeği o odada saklayıp,
hayatı yalandan yaşadığınızı farketmek nasıl bir
sarsıntı yaratıyor?
yoksa, ne gökyüzüne vuran ışıklar, ne yağmur, ne de
ıssız gece,
sizin kırkıncı odaya yaklaşmanızı sağlayamıyor mu,
korkuyor musunuz kendi gerçeklerinizden,
kırkıncı odanız size de mi kapalı,
kendi kendinize bile mahrem misiniz?

Ne kadarınız kendi sahtekarlığına esir?
Bıktığınız olmuyor mu kendi yalanlarınızdan,
hiç kendinizden sıkıldığınız olmuyor mu,
kendinizi bir yerlerde terkedip de gitmek
istemiyor musunuz,
bütün yalanlarınızdan uzak bir yere?

Şöyle rahatça bütün duygularınızı,
bütün düşüncelerinizi söyleyebileceğiniz bir diyara,
kendinizi bile yanınıza almadan.

Ah aslında ben onu seviyordum diye ağlayacağınız
kimleri saklıyorsunuz koynunuzda,
yüksek sesle eleştirip de
içinizden hak verdiğiniz hangi düşünceler var,
kendinizi akıllı bulurken aslında gizlice kendi
korkaklığınızdan utandığınızın itirafını nerelerde
gizliyorsunuz?

Ne kadarınız kendi sahtekarlığına esir?

Bunu hiç düşündüğünüz oluyor mu
yoksa bunu düşünmek bile yasak mı size?
Neler var kırkıncı odada?
Otuzdokuz odadan yapılmış hayatınızı,
kırkıncı odanın kapısını açmamak için yalandan mı
yaşıyorsunuz?
Niye yapıyorsunuz bunu?
Açsanıza kırkıncı odayı yağmurlu bir gecede
belki...
Belki de hiç açmazsınız,
kapalı bir odayla yaşarsınız bütün ömrünüzü,
kendinizden sıkılarak...

alesta83

alesta83 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eki.2007 Sal 22:16:00sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

HAYAT BAZEN...

wsirine

wsirine resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2008 Cmt 01:53:48sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Kendi Hayatımda Başrolde Olmam Gerekirken, Bir de Bakıyorum ki Figüran Bile Değilim..

Herkesin sevgi kavramı, mutluluktan beklentisi farklı, kimsenin ki kimseye uymaz, tıpkı elbiselerimiz gibi.
Bazen renklidir davranışımız, duygularımız, bazen de bu dünyayı terk edene saygı gösterir gibi terk edilen duygulara ve bizi bırakıp gidenlere tepki gibi siyaha bürünür kelimelerimiz hislerimiz, yüzümüze yansır tüm hüzünleriz.
Bir de her zaman aynı duygularla cevap veremeyiz herkese, seçeriz ve seçiliriz.
Bir bakış bir gülüş değildir seçimi sağlayan tene dokunuş değildir yürekteki yaşam titreşimlerini artıran, sevmek isteyenden sevilmek isteyene bir haykırıştır, çoğu zaman bir yüreğin anlattıklarıdır.
Benim haykırışlarım yıllar ilerledikçe azalacağına daha da çoğalıyor, sona doğru adım adım yaklaştıkça içimde yaşayan ve bir türlü gerçeğe dönüşemeyen sevgim birikiyor, gittikçe çoğalan bir duygu seline dönüşüyor. Yaşamak istediklerimi yaşayamamanın verdiği sıkıntı boğuyor beni.
Hayallerini kurduğum sevgiye şöyle bir teğet geçebilseydim belki o da yetecek ama o kadar uzağım ki istediğim hayata.
Tüm geçen yıllar ve olumsuz olaylara rağmen, içimde bitip tükenmez bir sevgi var, keşke olmasaydı dediğim anlar o kadar çoğaldı ki bu aralar.
Yaşayamadığım sevgi dünyamı yazdığımda kendimi avuttuğumu düşünüyordum ama olmuyor, yazdıklarım içimdekileri daha da büyütüyor ve içimde sanki sanal olarak yeni bir hayat kuruluyor ve ben her göz kırpıştırışımda dış dünyamdaki yalnızlığıma dönüyorum.
Sevgim ve insanları kucaklayan harflerim çevremdekilere yönelik görünüyor ama aslında esas sevgimin kaynağı bir bilinmeze doğru gidiyor ve ben artık takip edemiyorum, artık çok sevdiğim bu şehir bile bir harabe gibi görünüyor, gözlerim de beni kandırıyor, sanki çek git diyor bu şehirden.
Korkağım, hayatımı değiştirebilecek hiçbir şey yapamıyorum, her gün bulunduğum ortama uyum sağlayıp sadece sahte sahte gülümsüyorum.
Ama beni tanıyanlar benim gibi düşünmüyor, girdiğim bütün ortamlarda neşe kaynağı oluveriyorum, kimilerini yüreğimden dilime doğru yağan duygusal yağmurlarımla hayrete düşürürken kimilerini de olaylara espritüel bakışımla gülümsetebiliyorum.
Konu kendi yaşamım ve sevgi dünyam olunca kendimi çevremden ve herkesten soyutluyorum, kendi hayatımda başrolde olmam gerekirken, bir de bakıyorum ki figüran bile değilim, sadece seyirciyim.

NoturdaminKamburu

NoturdaminKamburu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2008 Cmt 03:48:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
ALEEVVVV :

Hayat ne doğrusaldır ne de durgundur. Bir gizemden diğerine ilerleyip durur. Hayatda krizler, tepeler, düzlükler vardır. Düzlük görünüp tepe olan yerler, tepe görünüp düz olan yerler vardır hayatta. Aslında bu belirsizlik ve sürprizdir. Hayatı çekilir hale getiren de budur aslında.

Bir sonraki adımı hiçbir zaman bilemezsin. Görüntü ve gerçek her zaman farklıdır birbirinden. Görüntüden bir dolu anlam çıkarır ama tüm resmi hiçbir zaman göremezsin. Hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Hayat akışında mevsimler gibidir. Bu mevsimler 4 den fazladır ve tekrarı yoktur. Herkes bu mevsimleri farklı dönemlerde yaşar. Her mevsimin kendine has güzelliği ve gücü vardır. Güneşin doğuşunu, mevsimleri durduramadığın gibi, hayatı da durdurmazsın.

Hayat kararlardan ve seçimlerden oluşur. Bekleyemezsin, düşünme şansı vermez hayat sana. Hayat bir akıştır. Kimi zaman çukura girersin kimi zaman tepelere çıkarsın. Her zaman karşına binlerce yol çıkar ve hiç bir zaman aynı anda iki yolu seçemezsin. İki yolu aynı anda seçenler bir süre sonra ikiye bölünür, yorulur ve yılarlar. Tek yolu seçenler yanlış bir yön olsa dahi hızlı yolalırlar. Seçim şansı ne kadar çoksa o kadar özgür olursun hayatta.

Hayat büyük bir üstaddır öte yandan. Dersini yavaş yavaş deneyimlerle verir. Ne kadar istesende başkasından alamazsın dersini. Sen de denemek elini bacağını bir kez olsun yakmak istersin. Hata yapıp yara alıp devam eder insan yoluna. Dersini alan bir daha aynı hatayı yapmaz. Bazı hatalar vardırki defalarca yapsan dahi yine yapmak istersin, aşık olmak gibi. Her seferinde yanginlarda kalır ama yine yangina atarsın kendini. Hayat kararını vermiştir çünkü, bunu da koduna yazmıştır. İstersin ama değiştiremezsin yazgını yine aşık olursun.

Hayat aslında yalanlar üzerine kuruludur. İnsan en büyük ve en çok da kendisine yalan söyler. Yalan olmasa çekilmez bu hayat. Gerçekler aslında çok acıdır. Gerçeklere kimse katlanamaz. Kimse o kadar güçlü olamaz.

Hayatda sadece insanın yaşamı sonludur. Onun dışında herşey devamlı ve sonsuzdur. Başarı ve başarısızlık sonlu değildir. İnsan bir başarıdan diğerine ya da bir başarısızlıktan diğerine koşar. Büyük resmi görenler ve bilenler başarısız olduklarında başarılı olmak için tekrar çaba gösterir. Bu durumda kabuğuna çekilenler başarısızlıktan kurtulamaz. Önyargı ve bahane kamburunun altında ezilip hayatı olduğu gibi kabul ederler.

Hayatda herşey sadece bir kez yaşanabilir. Aynı şey aynı ortamda ve aynı kişiler tarafından yaşansa dahi hiçbir zaman aynı tadı vermez. Artık kişi o konuda ustalaşmış olur. İnsan ikinci seferde ilkinde farketmediği güzellikleri ve hataları ayıklayabilir. Farklılığı koşullar oluşturur. Hiçbir zaman iki farklı zamandaki şey aynı olamaz. Öncelikle zaman değişmiştir.

Hayatta iyi ya da kötü diye birşey yok. Sadece riskler ve fırsatlar vardır. Riski görüp hesaplayıp önlem alanlar, fırsatı farkeden ya da yaratanlar başarılı olur. Hayat çıkar çatışmaları ile dolu bir yoldur. Bu yolda sürprizler, tehlikeler, belirsizlikler ve en güzeli heyecan vardır.

Hayatın herkes için farklı bir tanımı vardır. Hayat tanınmış bir fırsattır. Bazıları bu fırsatı kendi için bazıları ise başkaları için harcamak ister. Genelde başkalarına hizmetle geçirilir hayat. İnsan bu hizmeti en çok yakın akrabalarına yapar ama sadece çocuklarına kendini adar. Bunları yaparken çekilen acıları farkettirmez hayat. Her nekadar kişinin çıkarına olmasada, kişi en çok bu zamanlarda mutlu olur. Hayat denen şeyin dengesi ince teraziyle kurulmuştur. Terazinin dengesini tutturamayan canlılar neslini devam ettiremez yokolur gider.

Hayat aslında tamamen senin tasarımındır. Bu hayatı nasıl istersen öyle yaşarsın. Bu büyük resmi göremeyenler başkalarının sahnelerinde figüranlık yaparlar. Bir sahneden diğerine koştururlar. Kendi sorunlarına çözüm bulamayan ya da bulmak için çaba göstermeyenler başkaların sahnesinde, başkalarının çözümlerinde figüran rolünde oynarlar. Hayatta aslında seni kimse üzemez. Sadece sen kendi kendini üzebilirsin. Etrafındaki olayları önemsediğin kadar dikkate alırsın. Etrafındaki üzücü olaylar sen öyle tanımladığın için üzücüdür. Hayat sen öyle tanımladığın, hissetiğin ve yaşamak istediğin için bu şekilde yaşanmaktadır.

Hayat ölümü de kapsar. Bu hayatın karşıt kutbu ya da sonu değil bütünleyici parçasıdır. Yere inmeyen kuş yoktur. Her kuş bir gün karaya iner.

"Bir gizemden diğerine ilerleyip durur. " değil, "Bir gemiden diğerine ilerleyip durur." olacaktır. Hanımefendi gizemli konulara ve gizemli olmaya pek yatkın olduğundan, yazının aslını kendi anlayışına göre değiştirmiş. Bu arada CENK KAAN ÖRNEK e de yazısını alıp, yazının altına bu ismi belirtmediği için haksızlık etmiş.
CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir