ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

5 Haziran 2024, Çarşamba 05:23   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   Başörtünün Dinimizdeki Yeri...
 <<1234 56>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2007 Sal 19:44:44sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Açtığıma açacağıma pişman olduğum bir başlık...Arkadaşlar yine söylüyorum,ben sadece Nihat Hatipoğlunun sözlerini paylaşmak istedim...İnanın görüntü değildi benim dikkat çekmek istediğim nokta...

Başka başlıklardayım artık...

Beni seven arkamdan gelsin ;)

XIBaHaRIX

XIBaHaRIX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2007 Sal 19:48:52sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Melisacım seni hepimiz biliyoruz neyi ne amaçla paylaştığınıda.Çok haklısın yerli yada yersiz başlıgının farklı yönlere çekilmesinde daha fazla katkımız olmaması adına arkadan geliyoruz .Çünkü seni seviyoruz

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2007 Sal 19:50:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Yanlış anlaşılmaya yol açan bir başlık oldu sanırım.Özel mevzular taşındı ayrıyeten..Bunlar üzücü..

Ortakım senin içini biliyoruz biz..Senin anlatmak istediğin bu değildi,ama videodaki resimler ve sırf tekrarlar...Keşke başka bir video ile açıklasa idin..

Seninle her başlığa gelirim OrtakHer zaman arkandayım,çünkü seni seviyoruz

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2007 Sal 20:22:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Böyle bir başlık altında bu tartışmaların yaşanması gerçekten üzücü..Amaç birilerine laf yetiştirmek değil bilgi paylaşımı olmalı

Not:Arkadaşım sana o nicki kişilere saygısızlık etmen veya tartışma yaratman için hediye etmedim,yorumlarımızda biraz daha sagduyulu ve yapıcı olmaya gayret gösterelim.

Darkdays13

Darkdays13 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2007 Sal 20:40:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

-

Jisell

Jisell resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2007 Sal 21:16:31sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bütün yapılan yorumları okudum malesef yorumlarda,diğer yorumlara saygısızlık yapıldığını gözlemliyorum bu yanlış tabi..
Forum genel bir tartışma alanıdır bire bir çatışma alanı değil!
Videoyu bende izledim ewet görüntüye farklı bir yorumum oldu söyleve farklı.
Görüntü tasvip etmediğim bir tarzda. Tabi bundan çarşaf giyen kişilere saygısızlık yapıcağım anlamıda çıkartılmamalı..   Sizlerle ATATÜRK ün Örtünme konusunda söylevlerini paylaşmak istiyorum..

Atatürk, 31 Ocak 1923 tarihinde İzmir Eski Gümrük binasında halk ile yaptığı konusmada şunları belirtmektedir :

"Kasaba ve şehirlerde yabancıların dikkati ençok örtünme şekli üzerinde toplanıyor. Buna bakanlar kadınlarımızın hiçbirşey görmediklerini sanıyor. Bununla beraber din gereği olan örtünme, kısaca belirtmek gerekirse, denebilir ki; kadınların sıkıntı çekmesine yol açmayacak ve adaba aykırı olmayacak şekilde basit olmalıdır. Örtünme şekli kadını hayatından, varlığından tecrit edecek bir şekilde olmamalıdır."

21 Mart 1923 tarihinde Konya Hilaliahmer Kadınlar Şubesi nin tertip ettiği çay ziyafetinde şöyle söylüyor:

*** "Muhterem Hanımlar, düşmanlarımızı aldatan bu dış görüntü bilhassa kadınlarımızın şeklinden, giyim tarzından ve örtünme şeklinden kaynaklanıyor. Onların aldanmalarına yol açan diğer bir nokta da yabancılarla temas edebilecek mevkide bulunan kadınlarımızın tavır ve hareketlerinin millî tavır ve hareketlerimizin timsali olmayıp, belki Avrupa tavır ve hareketlerinin taklitçisi olarak görülmesidir. Filhakika, memleketimizin bazı yerlerinde, en ziyade büyük şehirlerinde giyim tarzımız, kıyafetimiz bizim olmaktan çıkmıştır. Şehirlerdeki kadınlarımızın giyim tarzı ve örtünmesinde iki şekil tecelli ediyor; ya ifrat, ya tefrit görülüyor. Yani ya ne olduğu bilinemiyen, çok kapalı, çok karanlık bir dış görünüm gösteren bir kıyafet, - veyahut Avrupanm en serbest balolarında bile dış kıyafet olarak arzedilemiyecek kadar açık bir giyim. Bunun her ikisi de şeriatın tavsiyesi, dinin emri haricindedir. Bizim dinimiz kadını o tefritten de, bu ifrattan da tenzih eder. 0 şekiller dinimizin muktezası değil, muhalifidir. Dinimizin tavsiye ettiği tesettür hem hayata, hem fazilete uygundur. Kadınlarımız şeriatın tavsiyesi, dinin emri mucibince örtünselerdi, ne o kadar kapanacaklar, ne o kadar açılacaklardı. Dînî örtünme, kadınlar için zorluk çıkarmayacak, kadınların toplum hayatında, ekonomik hayatta, çalışma hayatında ve ilim hayatında erkeklerle ortak çalışmalar yapmasına mani bulunmayacak bir normal şekildedir. Bu normal şekil, toplumumuzun ahlak ve terbiyesine aykırı değildir."

"Giyim tarzımızı ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus adetleri, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır. Çünkü böyle bir millet ne taklit ettiği milletin aynı olabilir, ne kendi milliyeti dahilinde kalabilir. Bunun neticesi şüphesiz ki hüsrandır."

"Bizim örtünme meselesinde nazarı itibare alacağımız şey, bir yandan milletin ruhunu, diğer yandan hayatın icabatını düşünmektir. Örtünmedeki ifrat ve tefritten kurtulmakla bu iki ihtiyacı da temin etmiş olacağız. Giyim tarzımızda milletin ruhi ihtiyacını tatmin için, İslam ve Türk hayatını başlangıçtan bugüne kadar layıkiyle tetkik ve etrafiyle açıklamamız lazımdır. Bunu yaparsak görürüz ki, şimdiki giyim tarzımız ve kıyafetimiz onlardan başkadır, lakin onlardan daha iyidir diyemeyiz. Bizim hayatımızda, kadının giyim tarzında yenilik yapmak söz konusu değildir. Milletimize bu hususta yeni şeyleri bellettirmek mecburiyeti karşısında değiliz. Belki ancak dinimizde, milliyetimizde, tarihimizde zaten mevcut olan beğenilir adetlere uygunluğu sağlamak mevzübahs olabilir. Biz başlıbaşına ferden her türlü şekilleri tatbik edebilir, kendi zevkimize, kendi arzumuza, kendi terbiye ve seviyemize göre istediğimiz kıyafeti seçebiliriz. Ancak bütün milletin şayanı kabul göreceği şekilleri, bütün milletin hayatında uygulanması mümkün olan kıyafetleri herhalde genel temayülde aramak ve o şekillerin gerçekleşmesini de genel temayüle uygunlukta görmek lazımdır. Bazı milletlerin zevk alemlerini memleketimizde tatbike kalkmak şüphesiz ki hatadır. Bu yol toplum hayatımızı feyz ve fazilete ulaştırmaz."

"Daha selametle, daha dürüst olarak yürüyeceğimiz yol vardır. Büyük Türk kadınını mesaimizde müşterek kılmak, hayatımızı onunla birlikte yürütmek, Türk kadınını ilmi, ahlakî, içtimai, iktisadi hayatta erkeğin ortağı, arkadaşı, yardımcısı ve destekçisi yapmak yoludur. Eğer kadınlarımız dinin tavsiye ve emrettiği bir kıyafetle, faziletin icabettirdiği hareket tarzıyla içimizde bulunur; milletin ilim, sanat, içtimaiyat hareketlerine iştirak ederse bu hali, emin olunuz; milletin en mutaassıbı daha takdir etmekten geri duramaz. Bilakis o halin aleyhinde söylenecek sözlere karşı, belki onun müteşebbislerinden daha fazla savunucusu olur."Atatürk ün Söylev ve Demeçleri, 11. Cilt, s. 149-151

*** "Gezilerim sırasında köylerde değil özellikle kasaba ve şehirlerde kadın arkadaşlarımızın yüzlerini ve gözlerini çok sıkı ve özenle kapatmakta olduklarını gördüm. Özellikle bu sıcak mevsimde bu durumun kendileri için mutlaka işkence ve ıstırap nedeni olduğunu tahmin ediyorum. Erkek arkadaşlar bu biraz bizim bencilliğimizin eseridir. Çok namuslu ve dikkatli olduğumuzun gereğidir. Fakat saygıdeğer arkadaşlar, kadınlarımız da, bizim gibi anlayışlı ve düşünceli insanlardır. Onlara ahlakla ilgili kutsal kavramları aşılamak, millî ahlakımızı anlatmak ve onların beynini ışıkla, temizlikle donatmak esası üzerinde bulunduktan sonra fazla bencilliğe gerek kalmaz. Onlar yüzlerini dünyaya göstersinler. Ve gözleriyle dünyayı dikkatle görebilsinler. Bunda korkulacak bir şey yoktur."Atatürk ün Söylev ve Demeçleri, II. Cilt, s. 211.

*** "Bazı yerlerde kadınlar görüyorum ki başına bir bez veya bir peştemal veya buna benzer bir şeyler atarak yüzünü gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı ya arkasını çevirir veya yere oturarak yumulur. Bu tavrın anlamı ve işareti nedir? Baylar uygar bir millet anası, millet kızı bu garip şekle, bu vahşi duruma girer mi? Bu durum, milleti çok gülünç gösteren bir görüntüdür. Derhal düzeltilmesi gerekir."Atatürk ün Söylev ve Demeçleri, II. Cilt, s. 217

*** "Bizim kadınlarımız, bazı yerlerde Avrupa kadınlarını bile gıptaya sevkedecek kadar ilerlemişlerdir ve eğer kadınlarımız yalnız bu yönü düşünür ve yalnız şıklıkta, zerafette Avrupa kadınlarını bile geçmeyi amaç kabul ederse kadınlık hayatında, dolayısıyla bütün milletin hayatında varmak istediğimiz mutlu inkilaba ulaşmakta kolaylık sağlayamayız."

"Kadınlık meselesinde dış görünüş ve kıyafet ikinci derecededir. Asıl mücadele alanı, kadınlarımız için görünüş ve kıyafette başarıdan daha çok, asıl başarılı olunması gereken alan ışıkla, kültürle, gerçek faziletle süslenmek ve donanmaktır. Ben saygıdeğer hanımlarımızın Avrupa kadınlarından daha aşağıda kalmayacak, tersine pek çok yönlerde onların üstüne çıkacak ışık ve kültürle donanacaklarına kesinlikle kuşku duymayan ve buna kesinlikle emin olanlardanım."Atatürk ün Söylev ve Demeçleri, II. Cilt, s. 151 - 153.

NiHALATSlZ

NiHALATSlZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2007 Sal 21:17:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Gereksiz ve boş konular üzerinde tartışılmasını yersiz buluyorum.Kısa ve öz birşey söylemek istiyorum türban diye dinin zorunlu kıldığı birşey yoktur.Arabistanda çöl kumlarından korunmak isteyen bedevilerin kafalarına örttükleri bir bez parçasıdır ayrıca daha öncede tartışmalara konu olan bir bilgide orta çağ avrupasında kötü yola düşen kadınlar kendilerini gizlemek için o şekilde bir örtünme yoluna gidiyorlardı.Bütün bunların yanı sıra Herkes hür iradesiyle ister takar ister takmaz buna kimse karışamaz ama durum devletin içinde takmaya gelirse burası laik bir ülkedir kimse devlet sistemini arabistanın çölde deve güden bedevilerinin şeriatçı sistemini bu ülkeye getiremez herkes bu devletin kurallarına uymakla mükelleftir eğerki devlet cumhuriyet rejimiyle laik sistemle yönetiliyorsa (ki Türk Milleti varolduğundan bu yana laik sistemle yönetilmiştir)kimse bu sisteme kafa tutup birşeyleri değiştirmeye çalışamaz...Ha sistemi değiştirmek içinde mücadele verirseniz daima karşınızda biz ve bizim gibi düşünen insanları bulursunuz ve emin olun bu kimseye fayda getirmez tam tersi ülkeyi geriye götürmeye çalışanların acı bir sonla karşılaşmasını hızlandırır...

Türban meselesi kendi milletimize uyarlandığında:Eğer saçların görünmesi namahremse kızılayın göbeğinde kafasına türban takıp koca koca yırtmaçla gezmek hangi akla ve mantığa hizmettir...? TÜRK Erkekleri Sapıkmıdır? Binlerce sene kadınıyla omuz omuza savaşmalarına,hayatın her safhasında beraber yer almalarına rağmen namuslarına halel getirmemişler şimdimi kadınların Bir tel saçını görüp tahrik olup namuslarına dil uzatacaklar.Kimse aptal değil akıl ve mantık süzgecinden geçirerek bazı şeyleri yorumlamak lazım körü körüne bağlılıklarla değil...

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2007 Sal 21:44:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·NiHALATSlZ· :

Gereksiz ve boş konular üzerinde tartışılmasını yersiz buluyorum.Kısa ve öz birşey söylemek istiyorum türban diye dinin zorunlu kıldığı birşey yoktur.Arabistanda çöl kumlarından korunmak isteyen bedevilerin kafalarına örttükleri bir bez parçasıdır ayrıca daha öncede tartışmalara konu olan bir bilgide orta çağ avrupasında kötü yola düşen kadınlar kendilerini gizlemek için o şekilde bir örtünme yoluna gidiyorlardı.Bütün bunların yanı sıra Herkes hür iradesiyle ister takar ister takmaz buna kimse karışamaz ama durum devletin içinde takmaya gelirse burası laik bir ülkedir kimse devlet sistemini arabistanın çölde deve güden bedevilerinin şeriatçı sistemini bu ülkeye getiremez herkes bu devletin kurallarına uymakla mükelleftir eğerki devlet cumhuriyet rejimiyle laik sistemle yönetiliyorsa (ki Türk Milleti varolduğundan bu yana laik sistemle yönetilmiştir)kimse bu sisteme kafa tutup birşeyleri değiştirmeye çalışamaz...Ha sistemi değiştirmek içinde mücadele verirseniz daima karşınızda biz ve bizim gibi düşünen insanları bulursunuz ve emin olun bu kimseye fayda getirmez tam tersi ülkeyi geriye götürmeye çalışanların acı bir sonla karşılaşmasını hızlandırır...

Türban meselesi kendi milletimize uyarlandığında:Eğer saçların görünmesi namahremse kızılayın göbeğinde kafasına türban takıp koca koca yırtmaçla gezmek hangi akla ve mantığa hizmettir...? TÜRK Erkekleri Sapıkmıdır? Binlerce sene kadınıyla omuz omuza savaşmalarına,hayatın her safhasında beraber yer almalarına rağmen namuslarına halel getirmemişler şimdimi kadınların Bir tel saçını görüp tahrik olup namuslarına dil uzatacaklar.Kimse aptal değil akıl ve mantık süzgecinden geçirerek bazı şeyleri yorumlamak lazım körü körüne bağlılıklarla değil...

Olay bu işte yaaaa seni cani gönülden kutluyorum NİHALATSIZ

jilala

jilala resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2007 Sal 22:00:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bu konu burada tartışılmaz, tartışılsada bir yere VARMAZ. Sonuçta herkes kendi iç sesinin doğrultusunda giyinecektir veya giyinmeyip bronzlaşacaktır. 

Kurtuluş savaşını başı kapalı kadınlarımız kazandı!

Kurtuluş savaşına oğul yollayan analarımızın da başları kapalıydı!  Saygılı olalım.

(iSiSe arkadaşımızı kutluyorum güzel yazılarından dolayı.)

ooomygirlll

ooomygirlll resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2007 Sal 22:30:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

dünden beri ilgi ile takip ediyorum bu başlığı.bakalım işin sonu nereye varıcak diye merakla beklemekteydim.açıkcası videoyu izleyince kafamda bir sürü şey kurgulamıştım.ama baktım ki iş fikir alışverişinden öte bir vaaz verme halini almış bende doğal olarak yorum yazmaktan kaçındım.çünkü hassas konular karşıt fikirleri pek haz etmiyor.hoşgörüden yoksun bazı insanların yazdığı yorumlar ve temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp önümüze getirilen kalıplaşmış ironiler artık kabak tadı vermeye başladı.bazı yorumlarda kişiler;fikir beyan etmekten öteye geçip,inandıklarını ya da doğru bulduklarını insanlara empoze etmeye çalışmış.göz var izan var akıl var mantık var.genelde herkes neyin doğru neyin yanlış olduğunu çok iyi bilir ama düşüncelerini genelde işine geldiği gibi şekillendirir.buraya İlahiyat  profesörü 10 tane adam çağırsak 10 uda aynı kitabı okumalarına rağmen farklı farklı yorumlar yapacaklardır..tıpkı şuan da bizim yaptığımız gibi....

CC sohbet icin buraya
 <<1234 56>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir