ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
28 Mayıs 2024, Salı 23:40   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   21 Senedir Süren Sacma Konu
 <<123456789 10111213>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

XSefaiX

XSefaiX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 09:44:06sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Bu tartışma böyle uzar gider. Ama şunuda öne alalım. Türban dediğimiz olay ve baş örtüsü dediğimiz olay aynıdır. Farkı olduğunu sanmıyorum ( Çarpıtılmadığı sürece ) Bakın çarşaf deseniz tamam derim. Yani çarşaflara bürünerek hasta bakılmaz veya bir tanık dinlenmez veya bir madur müdafa edilmez. Ama başı örtülü bir bayan bu saydıklarımızı rahatlıkla yapabilir.

Önemli olan baş örtüsü değil, o örtünün altındaki bilgi, cevherdir. Ben o cevheri görmek istiyorum diyorsanız, zaten göremezsiniz, Çünkü o cevher gözle görülmez, gene sizin başınızdaki o cevherle hissedilir. Tabiki o kabiliyet var ise...

beyazkurt

beyazkurt resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 11:00:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
UYARI: Aşağıda okuyacağınız yazı hiçbi zat-ı muhteremin yazısından alıntı yapmaksızın,yazısına cevap vermeksizin,hatta ve hatta kimseye karşı cephe almaksızın kendi özgüvenim,birikimlerim ve analiz edebildiklerim ile derlenmiş ve sizlere sunulmuştur.

NOT: Nekadar bilsemde "bu yazı çok uzun yaa,hiç okuyamam doğrusu" denicek olsada,üstüne üstlük pixelliği yüksek ortamlarda kaybolucak olsada yinede eklemek istediğim çizgilerdir aşağıda görüceğiniz çerçevedeki resim.

1. İhmal Klavuzu

Konuyu açan arkadaşımı ve diğer yorumları bu yazıdan tenzih ederimki,bugün burda tartışağım ne türbandır ne başörtüsü. Şu konuda baştan anlaşalım çoğumuz gibi ağaçtan düşen armuda ağzım açık ayran budalası gibi bakmam,çünkü bilirimki o ağacı biri benim o düşen armuda bakmam için sallıo ve bi şekilde beni o yöne sevk etmeye uğraş verio. Aynı tastan bişiler içelim en güzeli...

Takibi kolay olması açısından yazı bütünümü 3 ana kısma ayırdımki; bu sizide sıkmasın benide yormasın.

1- Siyasi kaos 
                              2-
Darbe
                              3-
İç savaş

Şuan ister kabul edin isterseniz herzaman olduğunuz gibi üç maymunları oynayın ki, siyasi bi kaos un içindeyiz. Öyleki boç batağında yüzen bi ülke,otuz yıldır teröre milli hasılanın %73ünü ayıran bi millet ve bi anda milliyetçilik olgusunu ve cumhuriyet algısını zımparalıyarak dağlara saldıran bi ordu... Otuz senedir nerdeydiniz diye sormazmı şehit analarımız?!? Hadi bu soruyu onlar yerine ben sorayım. Peki, bunca borcun,faizin altında ezildiğimiz günlerde bu carî açığı nası kapatıcaz konuşulması,planlanması gerekirken kapıdan 1,5metre kumaş kafanda girdin,girmedin davasını mı yapıcaz? Bizi kim nereye yöneltio,kime alet oluoruz bi  düşünün lütfen... Ben söliyim gayri-nizami dengelerin ortasında çırpınan piyonlar olmaktan kurtulamıoruz ey halkım! Ne mi bu denge? Basit bi denklem kurayım;Bugün Fethullah Gülen okullarından kesitlerle ve aynı kıstasta başörtüsü,dini eğitim,türban,ruhban felsefesi gibi konular ele alınıo... Peki bu laik olduğunu söliyen düşünce erkek çocuğu olduğunda "Heyt be erkek adamın erkek çocuğu olur tabi" demiomu?!?!? Bu kime eşitlik,kime özgür düşünce? Baside indirgedim kusura kalmayın,daha kompleks bi yapıya büründürelim o halde; Bugün Leons klübü ve Rotarary klüpleri üniversitelerde,çevresi geniş iş adamları ve çevreye yayılabileceği gençleri bünyesine katarak propagandasını yapmıyomu? Bu klüplerin aslı nedir açıklayalım; Lions Club:
(Alıntıdır,kaynak paylaşılabilir.)
"Dünya halklari arasinda genis bir hosgörü ve anlayis ruhunu yaymak, iyi idare ve iyi yurttaslik suurunu gelistirmek ve medeni, sosyal, ticari ve ahlaki konulara halkin ilgisini çekmek gibi parlak sözler arasina gizlenerek milli ve manevi değerleri yıpratmak dini ve milli ortak paydaları ve birliği yok edip mason kardesligini gerçeklestirilmek gayesi ile kurulmus olan Lions kulüpleri dünyanin her tarafinda 185 ülke ve cografi yörede faaliyet göstermektedir. Bakınız lionlar toplumuzu yozlaştırma,örf,adet,,ahlak,din,dil gibi  milli ve manevi değerlerimizi dejenere etmek suretiyle milletimizi köleleştirme olan asıl amaçlarını nasıl kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar.Kaynağımız  TÜRK LIONS DERGISI SAYI 10, 1977  ifade aynen şöyle "LIONLAR ULUSAL GÖRENEK VE GELENEKLERE AYKIRI GÖRÜNÜM VERMEMELI!.. VE YENILIK HAREKETLERINDE(!) ÇEVREYI ALISTIRA ALISTIRA (!...)  UYGULAMAYA GEÇMELIDIRLER.""
                    Bu bi dengedir arkadaşlar,bi yanda dincisin diye yargılamanızı,diğer yanda cebinizden paranızı almasını bilen insanlarla karşı karşıyayız. Kimimiz haklı,kimimiz diğerinden daha haklı.. Yanlış olan kim? Söyleyim rahatlayın; Yanlış olan benim.. nasıl mı? Size bugün bunları söleyerek yanlış yapıyorum çünkü benimde çobanın elindeki sopayı görünce korkup sinmem gerekiyodu. Sinmeyen,korkmayan dostlara selam olsunki,aynı tastan bişiler içebiliriz.. Bırakın armuda bakmak isteyen özgürce izlesin düşüşünü.
                    Bunları yazarak sizi ikna edemedimmi? Güzel,zaten ikna etmeye değil,bildiklerimi paylaşma amacı güdüyorum. Bilgilendirme yazısıysa neden okuyalım sorunuza karşılık ise biraz bencil, bildiklerimi kendime saklasaydım rahatsız olurdum
Bu konuda anlayışınıza sığınıyorum. İsterseniz diğer bi konuya geçelim,kimi kandırıorum?! benim elimin altında klavye Devam esastır o halde...
                       Darbe konusu biraz üstüne varsak içinden çıkamayacağımız bi konu değil aslında. Neden mi? Hadi düşünelim; 70milyar $ uyuşturucu + silah + insan ticaretinden pay sahibi olan ülkemiz ve bu pay a mühür vuran bi elin parmaklarını geçmiyecek sayıdaki kalbur üstü "DOKUNULMAZLAR",sizce bu ülkenin yollarına,kaynaklarına,insanlarına kilit vurulmasına ve darbe olmasına izin verirmi? Hadi diyelimki insafa geldiler,bu demekki 70milyar $ dan vazgeçtiler,askerin böyle bi  kurulumu varmı şuanda? İstihbarat kuvvetlerin bile dağlarda ne olduğunu bilemiyo,ki düşün kendi toprağın kendi taşının altında kalan bi bölge orası... Özel harekatçıları dağıttılar şimdi onlardan bölge hakkında yardım almak istiolar
Garip bi ülkeyiz doğrusu. Bukadar kısadan açıklamamın sebebi askerin vuku bulduğu her yörede bir sivil ajanın kol gezdiği topraklarda yaşıyoruz,diktatörlük bi ülkeyi idare,idame, etmekse bizi dikte edenlere 1,5metrelik bez parçasını kafanıza takmayın veya takın diyerekmi dur diyeceksiniz?!?!?!?!
                        Sizleri fazla sıkmadan bulmacanın son parçasınıda denkleme koyup bu yazıya son vermek istiyorum. İç savaş çıkarmı,çıktığında kimler zarar görür? Cevabı basit aslında; Bizler zarar görürüz herzaman olduğu gibi,neden mi? Kanun bu! :) Böyle kabul etmesi kolay,hadi bi de bizi nası içsavaşa sürüklediklerine bakalım; Kürt-Türk diye ayırdılar. Laik-Dinci diye ayırdılar. Şimdi sırada ne var? Bugün anadolunun 4 şehrinde 2100 kişiye aşkın kimse ben kürt üm bağımsızlığımızı verin diye taşla sopayla polise saldırıosa burda art niyet aramamak mümkün değil. Kürt-Türk sorunu diye bişi nezaman ortaya çıktı Allah aşkına? Rahmetli Özal zamanını hatırlayan arkadaşlar,bilmeyenlere anlatsınlar,bugün basbas çığrınan Barzani ve Talabani Sayın Özal a "Siz bizim babamızsınız" diyolardı. Ne değişti? Kim ipini kestide sürüye saldı bunları... Düşünün arkadaşlar düşünün. "Acaba yanlış mı düşünüyorum" ve "Düşüncemi paylaşsam yadırganırmıyım" gibi sorular ve varyasyonları sayesinde düşünemez olduk.
                       Hadi ben sorunları söyledimde çözümü siz bulun demek yerine kendi çözümümü pardon hayalimi ortaya atayım belki kelime merhem bulmuş olurum paylaşarak.
                       ÇÖZÜM: Bi babayiğit çıkacak aramızdan,yepyeni biri diğerlerine benzemeyecek ve tüm siyasi yalanlarla dolu olguları değiştirebilecek gücü bulacak kendi bünyesinde,bi parti kuracak ve iktidara gelecek. Önce hiçbi borcumu ödemiyorum diyecek yani moratoryum a gidecek ben battım yeniden kurucam dicek halbuki bu kurulan ekonomiden başka bişi olmayacak,0 borçla teslim aldığı ülkede önce kotalarını koyacak. Vize sistemi getirecek yabancılar istediği gibi gezemeyecek. Turist gelicekse zaten geliyo inanın buna,taciz ediliyolar,soyuluyolar,kandırılıyolar yine geliyolar... Bunlar hallolduğunda bu adam karşımıza geçip diyecekki ben devremi bitirdim ve gidiyorum. Yasalar değiştiğinde zaten bi parti lideri 3 seneden fazla görevde kalamadığı gibi parti sayısıda 4e indirilmiş olacak. Dünyanın hiçbi yerinde görülmeyen başbakanlığın 37 şöförü genel sekreterin 23 sekreteri yerine 1er kalifiye eleman alınacak.. Son olarakda hiçbi devletine hizmet eden emeklilik maaşından fazlasını alamıyacak,bizi kandırdıkları için nekadar para verdiğimizin farkındamısınız?!?!?!? Aylık maaşları inanın açlık sınırında değil                      
                       Yazdıklarımı herkesin yazdıklarından tenzih ederim,ayrıcalık istememek ve ayrımcılık yapmamak adına iştigal ettiğim zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştım. Paylaşımlarımdan dolayı ben rahata eriyosam umarım okuduğunuzda nokta koyabileceğiniz bi nefes bırakmışımdır.
                             Saygı değer okuyucu,beklerim aynı tastan bişiler içmeye...

TheSecrett

TheSecrett resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 12:38:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Bu Konuya yazamadan geçemiyorum...

Laf kalabalığı yapmak istemiyorum.Kısaca benim görüşüm şöyle;

Atatürkünde dediği gibi" Her şey  kulla  Allah arasındadır" Dolayısıyla aklı başında olan herkes neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir.. Herkes Neyin ne olduğunun farkında..Özgür bir ülkenin vatandaşlarıyız,herkes görüşlerini,dinini,orf ve adetlerini özgürce sürdürebiliyor.Dolayısıyla herkesin bir birine saygı duyması gerekir türban meselesine gelince üniversitelerde kılık kıyafet zaten serbest onun için fazla sorun olacağını sanmıyorum.Zaten başörtülü  insanlarda sokakta rahatca dolaşıp takabiliyorlar bundada sorun yok.Onun için fazla kutuplaşma olmadan Bazılarının oyununa gelmeden  kendi içimizde halletmeliyiz bu konuyu birlik beraberlik ve karşılıklı saygı sevgi çercevesinde, ben görüyorumki  dünyanın hiç bir ülkesinde hemen hemen böyle bir tartışma yok. Umarım en kısa zamanda buna bir çözüm bulurlar..  Saygılarımla...

IIIZyReXIII

IIIZyReXIII resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 13:08:26sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
TheSecrett :

Bu Konuya yazamadan geçemiyorum...

Laf kalabalığı yapmak istemiyorum.Kısaca benim görüşüm şöyle;

Atatürkünde dediği gibi" Her şey  kulla  Allah arasındadır" Dolayısıyla aklı başında olan herkes neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir.. Herkes Neyin ne olduğunun farkında..Özgür bir ülkenin vatandaşlarıyız,herkes görüşlerini,dinini,orf ve adetlerini özgürce sürdürebiliyor.Dolayısıyla herkesin bir birine saygı duyması gerekir türban meselesine gelince üniversitelerde kılık kıyafet zaten serbest onun için fazla sorun olacağını sanmıyorum.Zaten başörtülü  insanlarda sokakta rahatca dolaşıp takabiliyorlar bundada sorun yok.Onun için fazla kutuplaşma olmadan Bazılarının oyununa gelmeden  kendi içimizde halletmeliyiz bu konuyu birlik beraberlik ve karşılıklı saygı sevgi çercevesinde, ben görüyorumki  dünyanın hiç bir ülkesinde hemen hemen böyle bir tartışma yok. Umarım en kısa zamanda buna bir çözüm bulurlar..  Saygılarımla...

kesinlikle Katılıyorum Bu konu Biran Önce Kapatılmalı ve Başka Konulara Yönelmemiz Lazım Yukarda Sefa Abi de Dediği Gibi Çarşafa Karsıyım Ama Baş Örtüsü Türban Kesinlikle Karışılmamalı Ve Ben O Kırmızı Saçlı Adamlarada KArsı Değilim Ama Onlar Sorguya Alınırsa Onlarda Alınsın Derim Bunuda İnkar Etmem Bence Bu Konuyuda Biz Daha Fazla Uzatmıyalım Bu Başlıgı Actıgımada  Pisman Oldum Çünkü Artık Gerdi

xxxAlexandroxxx

xxxAlexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 14:20:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·IIIZyReXIII· :
kesinlikle Katılıyorum Bu konu Biran Önce Kapatılmalı ve Başka Konulara Yönelmemiz Lazım

Bence de bu konuyu ört-bas etmeliyiz evet! Herşeyi oldu bitti ye getirelim. Bu konuyu kapatalım ancak yeni kanunun kabul edilmemesiyle kapatalım nasıl olur? Birde madalyonun bu tarafından bakın. Aşağıdaki soruma kimse cevap vermedi!

xxxAlexandroxxx :
  "Türbanla girsek ne olacak? Laiklik elden mi gidecek?" diye bir sitem cümleleri duyuyorum şu sıralar. Peki okula herkes gibi eşit gidilirse ne olur? Din elden gider mi?

Volkybeyawik

Volkybeyawik resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 14:21:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Tamam türbanla girildi diyelim üniversiteye....

devlet bu kızlar için iş olanağını da sağlıyacak mı???

kamu kurluşlarında da rahatça iş bulabilecekler mi???

bu olanak onlara sağlanacak mı?? bu mu yapılmaya çalışılıyor yoksa?

Bugün bir radyoda duydum bunları ve çok ilgimi çekti:)) yakında çalıştırdığınız eleman sayısının belirli bir yüzdesini türbanlılara ayıracaksınız diye bir madde çıkarsa önümüze hiç şaşırmayın:)) hadi kolay gele herkese:)))

bakTerii

bakTerii resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 19:43:17sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

TheSecrett :
  ben görüyorumki  dünyanın hiç bir ülkesinde hemen hemen böyle bir tartışma yok. Umarım en kısa zamanda buna bir çözüm bulurlar..  Saygılarımla...

Zaten olamazki tek laik müslüman ülke biz iz  avrupa komple hiristiyan türban özünde yok onun icinde türban derdi yok .....ülkelerinde türban takan yok:))....Müslüman ülkelerde belli cüppe carsaf olai... anladin sen onu :))

bakTerii

bakTerii resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 19:48:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Aslinda asil soru su diger müslüman ülkelerden farkli.. modern bir müslüman ülke mi olacagiz yoksa Müslümanligin seriatlik gibi algilanip 21.yy.. da bile böyle yasanildigi dier müslüman ülkeler gibimi....

TheSecrett

TheSecrett resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 23:36:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
bakTerii :

TheSecrett :
  ben görüyorumki  dünyanın hiç bir ülkesinde hemen hemen böyle bir tartışma yok. Umarım en kısa zamanda buna bir çözüm bulurlar..  Saygılarımla...

Zaten olamazki tek laik müslüman ülke biz iz  avrupa komple hiristiyan türban özünde yok onun icinde türban derdi yok .....ülkelerinde türban takan yok:))....Müslüman ülkelerde belli cüppe carsaf olai... anladin sen onu :))

Bakteri arkadaşım  Laiklik diyince aklına  hemen türban gelmesin okey.. Ben şunu demek istedim orda böyle şeyleri sorun yapmıyorlar sonuçta onlarında bir DİN anlayışı var onlarda kendilerine göre dinlerini yaşıyor  fazla sorun çıkmıyor onu demek istedim...Bilmem anlatabildim mi ;);)

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 23:44:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Laiklik din işlerinin devlet işlerin ayrılmasıdır ve beraberinde din ve vicdan özgürlüğünü de getirir...Din ve vicdan özgürlüğünden bağımsız bir laiklik düşünülemez...

CC sohbet icin buraya
 <<123456789 10111213>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir