ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
18 Mayıs 2024, Cumartesi 06:36   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   İdeal Paylaşım Nasıl Olmalı?
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2008 Cmt 16:16:30      İdeal Paylaşım Nasıl Olmalı?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Selamlar,

Direk konuya geçeceğim. Son zamanlarda bazı arkadaşlarımızın başlık açma hususunda kendini kontrol edemediğini düşünüyorum. Gerek sohbet odalarında, gerek forumda benim gibi düşünenlerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu gördüm. Aynı kişinin üst üste pek çok başlık açması, her ne kadar iyi niyetle yapıyor olsa bile, özellikle çoğu daha önceden forumumuzda yer alanların kopyasıysa, insanlara bıkkınlık veriyor. Örneğin "Ben başlık açmayı düşünüyordum ama X´in başlıklarını görünce hevesim kalmadı." veya "X yine her gördüğü resmi ekleyip forumu doldurmuş." gibi işittiğim şikayetler bu bıkkınlığın yansımaları. Görmezden gelmeye çalıştık ama maalesef aynı durum dur durak bilmeden devam etmekle birlikte -üzülerek söylüyorum- birçok arkadaşımızı forumdan soğuttu. Uygun bir dille izah etmeye çalışanlarımız oldu, tavsiyelere kulak asılmadı. Esprili bir dille ama sert eleştiriler getirildi, bu eleştiriler de ters tepti. Ne yapmak gerek?

Kopyala-yapıştır paylaşımlar Türk forumlarının vazgeçilmezi. Elbette başlık açan her birimiz "kopyala-yapıştır"a çoğu zaman başvurduk, başvuruyoruz. Ancak insan paylaşacak bir şeyler ararken bulduklarını eleyebilmeli, gerçekten paylaşmaya değer bulduklarını seçebilmeli diye düşünüyorum. Aksi takdirde forumun bir resim, şiir, yazı v.s çöplüğüne dönmesi kaçınılmaz. Kendimden örnek verecek olursam, editörlük sürecinde açacağım başlıkları pek çok siteden araştırma yaparak, farklı farklı konulardan seçtikten sonra başlık kalabalığı yaratmamak için içlerinden eleme yapardım. Sonra forumda daha önce açılıp açılmadığını kontrol eder, yazım kurallarına uygun hale getirirdim. Haftada açtığım başlık sayısı 15 ise eğer, buna harcadığım süre en az 5-6 saati buluyordu. Ben mi gereğinden fazla ince eleyip sık dokumuşum bilmem ama en azından forumun birine üye olunup her görülen başlığı buraya aktarmaktan, defalarca açılmış başlıklar "Bir de ben açayım bir şey olmaz" düşüncesiyle ısıtıp ısıtıp önümüze koyulmaktan vazgeçilse çok yol katetmiş oluruz. Aramaya inanmak gerek.

Bu yazıyı okuyan herkesin bu cümleleri anlayabilecek kapasitede olduğunu düşünüyorum. Amacım kimseyi rencide etmek değil. Forumun daha güzel, daha bir keyifle takip edilebilmesi için düşüncelerimi paylaşmak istedim. Belki diyeceksiniz "Bu kadar ciddiye alınacak ne var?" diye ama bu siteyle tanıştığımdan beri tercihim olan CC-Forum´dan ne kendim kopmak ne de yorumlarını severek takip ettiğim diğer üyelerin kopmasını istemem açıkçası. İdeal paylaşım ve paylaşımda dikkat edilecek hususlar konusunda sizin de söyleyecek bir şeyleriniz varsa buyrun, çekinmeyin.

Herkese kolay gelsin. İyi paylaşımlar...

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2008 Cmt 16:51:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

CC-Forum`u diğer forumlardan ayıran en önemli özellik hedef kitlesidir. Yani CC-Forum`un ilk amacı ChatCity sakinlerinin memnuniyetidir.

Resti`nin de dediği gibi hepimiz bir yerlerden alıntı yaptık, yapıyoruz, yapacağız da. Ama bir fark var; özenle seçerek alıntı yapıyoruz biz. Kimimiz beğenmez, kimimiz beğenir o ayrı konu. Asıl önemli olan eleyebilmemiz. ChatCity sakinleri için en güzellerini paylaşmak varken, neden iyi-kötü-çirkin hepsini paylaşarak onları yoralım?

BohemianRhapsody

BohemianRhapsody resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2008 Cmt 18:43:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

RestlessOblivon,bu yazına cevap vermem / yorum yapmam  söz konusu olamaz.

Ancak yazının tamamına imzamı atabilirim.

Duyarlılığın için teşekkürler..

IIKII

IIKII resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2008 Cmt 19:28:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Bırakında millet karar versin nereye takılacağına.Birbirlerininde yazılarına imza atarlarmış aman aman Çatlamayında paylaşıma saygı gösterin olmazmı?

xxxAlexandroxxx

xxxAlexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2008 Cmt 19:43:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Açılan başlıktaki yorumun her cümlesine sonuna kadar katıldığımı, hatta benim düşüncelerimi de yansıttığını söyleyebilirim. Geçmiş bir başlıkta CC Forumun diğer forumlardan ap-ayrı olduğunu ve hatta onlardan üstün olduğunu resimli benzetmelerle belirtmişti bir arkadaşımız . Forumumuzun diğer forumlardan üstün olması demek diğer forumların bizden kopyala yapıştır yapması sonucunda ortaya çıkan sonucun göstergesi olmalıydı. İyi olan herşeyin taklidi olduğu bir gerçek. Gel gör ki başka siteler bizim fikir ve başlıklarımızı çalacağı yerde biz gidip şuursuzca diğer forumlardan aldıklarımızı buraya taşıyoruz. Keşfedilen kaliteli ve öğretici başlıkların bize de faydası olacağına inanan arkadaşlarımız zaten forumumuza olması gereken şekliyle ekleme yapıyorlar. Her konuda ve alanda, ortaya çıkan ürün, mamül ne kadar fazla ise seçicilik ve titizlik o kadar az demektir. Fazla yazıp çizmeye de gerek yok; fikirlerimin yeterince açık ve seçik olduğunu düşünüyor, biraz daha seçici ve kaliteli payşalımlara yer vereceğinizi umuyorum. Saygılarımla...

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2008 Cmt 19:54:21sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·IIKII· :
Bırakında millet karar versin nereye takılacağına.Birbirlerininde yazılarına imza atarlarmış aman aman Çatlamayında paylaşıma saygı gösterin olmazmı?

Bir kişinin her başlığına yapmakla paylaşıma saygı gösteriliyorsa ben saygısızın önde gideniyim. 

xxxAlexandroxxx

xxxAlexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Mar.2008 Pzr 02:40:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·IIKII· :

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama ·IIKII neden hep Manolya41 in başlıklarına yazmış?
Kesik oklarla gösterildiği gibi RestlessOblivion veya BohemianRhapsody nın başlıklarına neden yorum yapmayıp neden sadece ve hep Manolya41?
Alta kayan başlıkları tazelemek olabilir mi?
Daha doğrusu sizce bu nick bir maşa mı?

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Mar.2008 Pzr 03:10:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Rest abi Tanrı seni korusun... Amen :)

Dediklerini anlayabilecek kapasitede olan bir insan,senin bu yazını dikkate alır bence :)

Sevgin dedektifmisin lan nesin sen? Bilelimde ona göre davranalım:)

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 20:07:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bir sorum var:

Kopyala-yapıştır kullanarak paylaşım yapan bir insan mı daha fazla emek harcar
yoksa açılmış bir başlığa hakkıyla yorum yapan mı?

Bu konuda ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

KarakterinKaderindir

KarakterinKaderindir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 20:13:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·RestlessOblivion· :

Bir sorum var:

Kopyala-yapıştır kullanarak paylaşım yapan bir insan mı daha fazla emek harcar
yoksa açılmış bir başlığa hakkıyla yorum yapan mı?

Bu konuda ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

(Kendi paylaşımlarım adına söylüyorum)

Kopyala yapıstır yapmadan okunduğuna emin ol arkadaşım..

Ayrıca mesaj geçmişime de bakarsan gereken yerlerde gerektiği  lüzumlulukta yorumlarım da mevcut....Ben senin kastettiğin katagoriye girmiyorum...Ama yinede cevap vereyim....

Her ikisini de birden yapan emek harcıyor....

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir